خطبه های نماز جمعه ۲ اسفند ۹۲- شهر اندیشه

بسم الله الرحمن الرحیم

  • خطبه اول

حجت الاسلام سیدعلی مروج در خطبه اول نماز جمعه این شهر ضمن سفارش خود وهمگان به رعایت تقوای الهی یکی از آثارمهم تقوا را کسب محبوبیت در درگاه الهی دانست وگفت:

وقتی انسان به کسی محبت داشته باشد، خطاهای اورا نادیده میگیرد، کم اورا زیاد میبیند، او را اذیت وآزارش نمیکند، به حد توان حاجاتش را برطرف میکند،واین محبت موجب میشود که به دنبال عزت او باشیم ، واجازه ندهیم که خوار وذلیل شود.

خداوند متعال در آیات شریفه قرآن ،لازمه ی کسب محبت را صفاتی میداند که عبارتند از:

آیه ۱۹۵ سوره بقره:

إِنَّ اللّهَ یُحِبُّ الْمُحْسِنِینَ ﴿۱۹۵﴾

محسنین محبوب من هستند*

این محبوبیت فطری است و همه دوست دارند که محبوب باشند،لذا خداوند از این امر فطری استفاده کرده و میفرماید ؛اگر میخواهید نزد خلائق ، ملائکه آسمانی ، امام زمانتان  و هم نزد من محبوب شوید نیکوکار باشید.

نیکوکاری،با سلام با لبخند با یک برخورد صحیح با خانواده ،.نیکوکاری با یک سلام هزینه ای ندارد،اما بدانیم که فرمودند: بخیل ترین شما کسی است که در سلام بخل کند.

آیه ۲۲۲سوره بقره می فرماید:

إِنَّ اللّهَ یُحِبُّ التَّوَّابِینَ وَیُحِبُّ الْمُتَطَهِّرِینَ ﴿۲۲۲﴾

خداوند کسانی را که اهل بازگشتند دوست دارد*

کسانی که به محض لغزش، پشیمان میشوند ، استغفار میکنند و برمی گردند.

 خداوندوند متعال کسانی را که به دنبال پاکی هستند دوست دارد.

 این پاکی اعم است  از پاکی در ظاهر ویا پاکی در اعمالی که مارا پاک میکنند.

وقتی انسان از گناهان  خود توبه می کند مانند این است که دوباره از مادر متولد میشوند.

لذا وقتی شخصی  به نماز جمعه می آید با هرقدمی که برمیدارید یکی از گناهان و سیئات او محو میشود و یک حسنه در نامه ی اعمال او ثبت می گردد.

خطیب جمعه شهر اندیشه در ادامه گفت:

خداوند متعال درآیه ۱۵۹  سوره آل عمران می فرماید:

إِنَّ اللّهَ یُحِبُّ الْمُتَوَکِّلِینَ ﴿۱۵۹﴾

خداوند اهل توکل را دوست دارد.این آیه خطاب به پیامبر اکرم(ص) میفرماید ؛

در کارها مشورت کن ،و بعد از مشورت به خدا توکل کن.

یکی از مصادیق بحث استخاره ای که هفته های گذشته خدمتتان عرض کردیم همین آیه است که ما  در ابتدای امر مأمور به مشورت و تحقیق هستیم ونباید بلافاصله استخاره کنیم ،اول مشورت و تحقیق و تفحص کنیم.

 لذا خداوند اهل توکل را دوست دارد ،کسانی که بعد از مشورت تصمیم به انجام عملی می گیرند و دیگر به نتیجه اش اهمیتی نمی دهند، چه آن نتیجه به نفعشان باشد و یا به ضررشان.

ایشان در ادامه با اشاره به آیه ۱۴۶ سوره آل عمران صفت دیگری برای محبوبیت نزد خدا برشمرد وگفت:

وَاللّهُ یُحِبُّ الصَّابِرِینَ ﴿۱۴۶﴾

صفت بر جسته دیگری که موجب محبوبیت الهی می شود صبر است وخداوند می فرماید که صابرین را دوست دارد.

صبر در برابر معاصی و نافرمانی الهی .صبر در طاعت الهی ،صبر دربرابرمصائب و مصیبت های دنیوی.

خداوند کسانی را که اهل صبر و پایداری هستند دوست دارد.

حجت الاسلام مروج با اشاره به آیه ۴۲ سوره مائده صفت دیگری را برای محبوبیت نزد خدا معرفی کرد وگفت:

إِنَّ اللّهَ یُحِبُّ الْمُقْسِطِینَ ﴿۴۲﴾

خداوند کسانی را که اهل انصاف هستند دوست دارد، انصاف دارند ،عدالت دارند  و در خرید و فروش ،در تعاملات ، در برخورد بین خانواده ، همسایه ،ودر صحبت کردن انصاف به خرج می دهند.

ایشان درذیل این آیه شریفه توصیه کرد:

کسبه های ما زمانی  یک سود معیّن وکمی  را برای معاملاتشان در نظر می گرفتند ولی امروز می بینیم که دیگرآن معیارها و ملاکها وجود ندارد.لذا الان که در آستانه عید نوروز هستیم ،کسبه  مراقب باشند که خودشان را با صفت  انصاف مزین کنند تا محبوب خدا وند بشوند ، وبدانیم خداوند کسانی  را که عدالت وانصاف در وجودشان نیست دوست ندارد.

امام جمعه شهر اندیشه در ادامه با اشاره به آیه ۴ سوره توبه   إِنَّ اللّهَ یُحِبُّ الْمُتَّقِین﴿۴﴾

افزود: آخرین ومهمترین صفتی که بنده را محبوب خداوند می کند تقوای الهی است وخداوند اهل تقوا را دوست دارد .

راههای  محبوبیت نزد خداوندعبارتند از: انصاف ، تقوا ،توکل  و صبر و پایداری در راه حق .

راه محبوبیت گناه و نافرمانی نیست هیچکسی با گناه و ظلم محبوب نشده است اما تقوا هم به همین راحتی نیست نیاز به محاسبه نفس دارد نیاز به مراقبت دارد جهاد اکبر است.

با جهاد اکبر میتوانیم به تقوا دست پیدا کنیم تا محبوب الهی بشویم.

باید از چشم و گوش و دل و زبان مراقبت کنیم و  کینه و کدورت را کنار بگذاریم  وآگاه باشیم که  راه محبوب شدن باتقوا شدن است.

حجت الاسلام والمسلمین مروج در بخش دیگری از سخنان خود به سلسله مباحث قبل پیرامون زمینه های غفلت پرداخت وگفت:

امام صادق (ع) فرمودند قطعأ وراثت اثر گذار است وچه زیبا گفت سعدی شیراز که ؛عاقبت گرگ زاده گرگ شود/گرچه با آدمی بزرگ شود.

لذا خداوند در آیه ۲۲۳ سوره بقره می فرماید:

نِسَآؤُکُمْ حَرْثٌ لَّکُمْ فَأْتُواْ حَرْثَکُمْ أَنَّى شِئْتُمْ وَقَدِّمُواْ لأَنفُسِکُمْ وَاتَّقُواْ اللّهَ وَاعْلَمُواْ أَنَّکُم مُّلاَقُوهُ وَبَشِّرِ الْمُؤْمِنِینَ ﴿۲۲۳﴾

هدف نهایی از ازدواج آمیزش نیست و خداوند متعال در این آیه نورانی میفرماید: همسران شما محل بذر افشانی شما هستند.

با انتخاب همسری شایسته،ببینید این بذر را در چه زمین حاصل خیزی به ودیعه میگذارید، با انتخاب همسری شایسته محصولی پاک و فرزندی صالح تحویل جامعه بدهیم چرا که  فرزند و نسل صالح در گرو همسری صالح است.

 لذا نکاتی در این آیه نورانی هست که آن نکات را نام میبرم:

اولاً: خداوند در این آیه همسر مناسب را به مزرعه ای تشبیه کرده که نباید بعضی از خواهران ناراحت شوند، چرا که در واقع نکته ظریفی در این تشبیه نهفته است و آن نکته این است که همانطور که حیات بشر بستگی به مزرعه وخاک دارد، اگر مزرعه نباشد، اگر مواد خوراکی نباشد حیات بشر منقرض میشود.

 لذا در واقع حیات بشر هم به وجود زنان بستگی دارد  و نباید از این تشبیه  ناراحت بشوند چرا که  این آیه نورانی قرآن میخواهد این نکته ظریف را به ما بفهماند که نگاه اسلام به زن با نگاه غرب به زن ،متفاوت است .

غربی ها زن را یک کالا میدانند یک وسیله ای برای اطفاء غرائض میدانندولی اسلام میگوید هدف والایی در پس این پرده نهفته است و آن در واقع تولید فرزند و ادامه نسل بشر است.

این نکته زیبا و ظریف رامفسرین از این آیه استخراج کردند.نگاه اسلام با نگاه غرب فرق دارد زن کالا نیست غرائض هدف نیستند غرائض باید با نیت الهی دیده بشوند نه با نیت شهوانی.

قبل از اینکه از این دنیا برویم با انتخاب همسری شایسته،  نسل پاکی را تحویل جامعه بدهیم .

چرا که پیامبر اکرم (ص) می فرماید :بعداز مرگ امید انسان به جز  سه چیز از همه  قطع میشود :

اولین چیزی که بعد از مرگمان برای ما باقی میماند ، اموالی است  که وقف کردیم، مسجدی ویا مدرسه ای است که ساختیم .

دوم :علمی است  که دیگران از آن سود ببرند

 سوم: فرزند صالحی است که بعد از مرگ دعاگوی پدر مادر خود باشد.

  • خطبه دوم

سوم اسفند ماه مصادف با سالروز تخریب حرمین عسگریین (علیهما السلام)

حجت الاسلام سیدعلی مروج امام جمعه شهر اندیشه در خطبه دوم این هفته پس از سفارش خود و همگان به رعایت تقوای الهی به اهم مناسبتهای هفته پرداخت وگفت:

دشمنان شیعیان امیر المومنین (ع) میخواهند با از بین بردن نمادهای تفکر شیعی ،فرهنگ امامت و  ولایت را از ما بگیرند که همانا یکی از این نمادها حرمهای آنهاست.

چون  آنها مستقیماً نمی توانند امام را  از ما جدا کنند این نماد را می گیرند تا  آرام آرام فرهنگ امامت و ولایت تضعیف شود.لذادست به تخریب حرمین عسگریین علیهما السلام زدنداما الحمدالله می بینیم  که با عشقی که شیعیان به ائمه دارند مجدداً گنبد و بارگاه ساخته شد و فضای حرم توسعه پیدا کرد.

و امیدواریم که خدا وند زیارت آن حرمهای شریف را روزی ما بگرداند.

 لذا عرض تسلیتی داریم به پیشگاه آقا و مولایمان امام زمان(ارواحناله الفداء)و از خداوند میخواهیم که خبر نابودی وهابیت تکفیری و آل سعود را به ما برساند.

کودتای انگلیسی رضاخان درسوم اسفند سال ۱۲۹۹شمسی

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به کودتای سوم اسفند سال ۱۲۹۹شمسی پرداخت وگفت:

انگلیسی ها برای اینکه بتوانند از منابع ملی ما استفاده ببرند به این فکر افتادند که یک دست نشانده خود را در ایران به حکومت برسانند ودر این راستا به دنبال دو مهره بودند یک مهره سیاسی و یک مهره نظامی .

دقت در تاریخ و مطالعه تاریخ به ما بصیرت میدهد ما باید توجه بیشتری به تاریخ انقلابمان داشته باشیم چرا که امیرالمونین(ع) فرمودند که:

تاریخ دائمأ در حال تکرار است.بعضی ازاتفاقات  دقیقأ شبیه بعضی دیگر است .آنها سید ضیاءالدین طباطبایی یزدی را به عنوان چهره سیاسی انتخاب کردند و رضاخان سوادکوهی میرپنج پهلوی دیکتاتور و ظالم را به عنوان یک چهره نظامی انتخاب کردند. و قرار بر این شد که رضا خان فرماندهی کل قوا را بدست بگیرد و سید ضیاءالدین هم نخست وزیر کشور بشود.

 در اول اسفند سال۱۲۹۹ رضاخان از قزوین به سمت تهران لشکر کشی می کندو  بعد از سه روز و بدون هیچ مشکلی وارد تهران میشودواین شهر را تصرف میکند.

احمد شاه قاجار هم که پشتوانه مردمی نداشت چاره را در پذیرش رضاشاه و نخست وزیری سید ضیاءالدین دید.

رضا شاه به فرمانده کل قوا منصوب شد.

و چهارسال بیشتر طول نکشید که انگلیسی ها با یک ترفندی رضا شاه را به روی کار آوردند.

 نکته ای که اینجا هست این است که ما باید دقت داشته باشیم وازتاریخ  درس بگیریم.

ببینید آنها در چهره های سیاسی دنبال سیدضیاءالدین بودند. در آن زمان مدرس ها هم بودند ،اما چرا به دنبال سید ضیاءالدین بودند؟

 به دنبال سادات بودند چون مردم ایران یک ارادت خاصی نسبت به آنان دارند، لذا آنها گفتند ما باید یک سید را انتخاب کنیم که وقتی نخست وزیر شد مردم بخاطر سیادتش مقداری آرام بشوند و بپذیرند.

سید ضیاء را یک چهره مذهبی معرفی کردند ولی  در مقابلش سید حسن مدرس بود که در مقابل سید ضیاءها رضا شاه ها ایستاد و مقاومت کرد.

باید ما سیدضیاء های انگلیسی و استعماری را از سید حسن مدرس های اسلامی وولایی  جدا کنیم.

مردم بصیر ما بایدهوشیار باشند تاتاریخ  دوباره تکرار نشود.

گول ظاهر را نخورید گول سیادت را نخورید .ما سیدی را می پذیریم که آب به آسیاب دشمن نریزد.ما ساداتی را قبول داریم که دشمنان با او دشمن هستند.

حضرت امام نشانه و رمز به ما داده است.حضرت امام (رضوان اله تعالی علیه)فرمودند:هرکسی را که دشمنان انقلاب و نظام تایید کردند شما ردّش کنید.

قبول نکنید چرا که چهره ای را که دشمنان تبلیغ می کنند به درد ما نمیخورد.

لذا سید ضیاءالدین ها بر سرکار آمدند و جنایت هایی را در این مملکت بوجود آوردند که  دیگرتا به امروز نظیرش دیده نشده است.رضا شاه هم که وقتی بعد از چهارسال روی کار آمد تا سال ۱۳۲۰ به انگلیسی ها خوش خدمتی کرد.

خوش خدمتی هایی ازقبیل ؛ کشف حجاب ،بخشش قسمتی از غرب ایران به ترکیه ،بخشش قسمتی از شرق کشورمان  به افغانستان ،بخشش اروند رود به عراق ، مجالس اباعبدالله الحسین را تعطیل کردو اجازه نداد تا مجالس عزاداری برپا بشود ،این خوش خدمتی های رضا شاه بود وبعدها چون سلسله پهلوی را تاسیس کرد به او رضا شاه پهلوی گفتند .

۵ اسفند روز بزرگداشت خواجه نصیر الدین طوسی

حجت الاسلام مروج در بخش بعدی سخنان خود به روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی اشاره کرد وگفت:

این دانشمند اسلامی ، فیلسوف ،منجم  ، ریاضی دان وعالم همه علوم زمان خودش بود .

ایشان در سن ۷۵ سالگی رحلت کرد و در کاظمیه بغداد به خاک سپرده شد ان شاالله خداوند زیارت  دو امام مدفون در کاظمین را قسمت ما بگرداند.

امام جمعه اندیشه در بخش دیگری از سخنان خود پس از تبریک به جامعه مهندسین کشور به مناسبت روز مهندس گفت:

 آنچه درهفته جاری از اهمیت بالایی برخوردار است ابلاغ  سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی  توسط مقام معظم رهبری است که در ۲۴ بند به سران قوا و مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شد.

 رهبر معظم انقلاب فرمودند که پیروی از الگوی علمی و بومی برآمده از فرهنگ انقلابی و اسلامی عامل شکست و عقب نشینی دشمن درجنگ تحمیلی اقتصادی است و این جملات  خیلی مهم است که مقام معظم رهبری بیان میکنند.

 در واقع امروز یک جنگ تحمیلی دیگری را داریم و آن جنگ اقتصادی است،چون دشمنان ما دیدند در عرصه نظامی نتوانستند مارا شکست بدهند و ما درعرصه سیاسی حماسه آفریدیم  ونتوانستند .

در عرصه اجتماعی مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن به  صحنه آمدند .

 اما دشمن نقطه ضعف مارا متوجه شده ومی داند که اقتصاد ما  بیماراست .

لذا توجه داشته باشیم که با تلاشهایی که بعد ازگذشت  ۳۵ سال از انقلاب صورت گرفت هنوز ما نتوانستیم که اقتصادمان را درمان کنیم.

البته مقام معظم رهبری(حفظه الله)از سال ۸۹/۱۶ شهریور سال ۱۳۸۹ بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کردندکه  اگر دولتمردان ما از همان روز عزم خودشان را جزم میکردند و به دنبال اقتصادی بودند که بر اساس ظرفیت های داخلی و نیروی کار داخل بود، ما امروز این مشکلات را نداشتیم .

ما در بحث علمی پیشرفت خوبی داشتیم پله های ترقی را خوب پیمودیم و امروزه جزء هشت کشور یا ده کشور علمی جهان هستیم.

 جزء سه تا کشور یا چهارتا کشور فناوری هسته ای جهان هستیم و از نظر علمی هم پیشرفت خوبی داشتیم اما در بحث اقتصادی ما ضعف داریم.

لذا رهبر فرزانه انقلاب طی ۲۴ بند این سیاست اقتصاد مقاومتی را به سران قوا ابلاغ کردند و ما انتظار داریم مسئولین ،نخبگان فرهیختگان ،موثرین جامعه ،علماء  ،ائمه محترم جماعات  و اساتید دانشگاه  به  صحنه  بیایند وهر کدام به اندازه وسعشان  در بحث اقتصاد مقاومتی مردم را بیدارو هوشیار کننند.

این ابلاغیه نشانگر سختی جنگ اقتصادی است چرا که   بیست سال قبل هم رهبرعزیزمان بحث ناتوی فرهنگی  و جنگ نرم را مطرح فرمودند ولی مسئولین ما خواب بودند والان  تازه بیدار شدند و صد البته که هنوز هم دیر نشده  وباید مسئولین و موثرین برای رفع مشکلات دست به دست هم بدهند.

الحمدالله ریاست محترم جمهور سریعأ سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی را  به دولتمردان و مجریان ابلاغ کردند  و رئیس محترم مجلس شورای اسلامی هم سریعأ سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند امیدواریم که قانون گذاران ما قوانینی را وضع کنند تا صادر کنندگان و بخش خصوصی ما بتوانند وارد این عرصه بشوند و اقتصادی مقاوم  وبا تکیه به ظرفیت های داخلی را پایه ریزی کنندالبته باید دولت خودش را رقیب بخش خصوصی نداند و بخش خصوصی را کنار نگذارد، اجازه بدهد که بخش خصوصی هم وارد این عرصه بشود.

 لذا رهبر هوشیار انقلاب ما می فرماید در جنگ تحمیلی اقتصادی علیه ملت ایران نباید عقب نشینی کنیم واقتصاد مقاومتی خواهد توانست فرصت مناسب را برای نقش آفرینی مردم و فعالان اقتصادی درتحقق حماسه فراهم کند و تا وقتی که ما چشممان به دست دیگران باشد و دنبال این باشیم که کدام مقدار از تحریم ها کم شود یا کدام مقدار چنین شود فلان حرف را فلان مسئول آمریکایی گفت یا نگفت و تا وقتی که به دنبال این حرف ها باشیم به جایی نمیرسیم.

باید ما دقت کنیم توجه کنیم روی پای خودمان بایستیم وبه اصل استقلال آزادی جمهوری اسلامی پایبند باشیم.

 تا وقتی هم که از نظر اقتصادی روی پای خودمان نایستادیم بحث استقلال معنا پیدا نخواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین مروج در بخش بعدی سخنان خود گفت:

در بحث مذاکرات هسته ای موسوم به گام نهایی ، قرار بر این است که در شش ماه حداکثر یک سال بحث هسته ای و پرونده هسته ای ایران بسته بشود اما متاسفانه با کار شکنی های آمریکایی ها پرونده نا تمام مانده است و تحریم هایی را هم جدیدا علیه بعضی از شرکت های ما تصویب کردند.

 مقام معظم رهبری بارها فرمودند که آمریکایی ها قابل اعتماد نیستند.این یک تعارف نیست این یک فهم دقیق با نگاهی دقیق به قبل از انقلاب و بعد از انقلاب و کودتای ۲۸مرداد تا به امروزاست  .

رهبرفرزانه ما  همینطوری سخن نمیگوید هر سخنی که  رهبر انقلاب تا به امروز بیان کردند از روی حکمت بوده است.به نتیجه رسیده است.لذا بارها مقام معظم رهبری فرمودند اگر مسئله حقوق بشر حل بشود، پرونده هسته ای را باز میکنند واگر بحث پرونده هسته ای بسته بشود بحث موشک های بالستیک را دوباره باز می کنند.

دوباره یک پرونده جدید یک سیر جدید و دوباره مذاکرات خسته کننده و بی نتیجه حالا بحث جدید دوباره القا شده است که ایران نباید موشک بالستیک داشته باشد.

 خب این بحث ادامه دارد تنها راه نجات نظام انقلاب این است که ما تمام دروازه های کشورمان را اگر یک روزی بستیم بتوانیم هم از نظر اقتصادی هم از نظر نظامی هم از نظر سیاسی روی پای خودمان بایستیم ،از هر بعد و در هر حوزه ما باید خودمان را مستقل کنیم.

امیدوارم آن روز بیاید که کشورمان کشوری باشد که از هر حیث در منطقه نیازی به هیچ قدرت شرقی و غربی نداشته باشد.

امام جمعه شهر اندیشه در بخش پایانی سخنان خود گفت:

ما انتظار داشتیم در این یازده ماهی که ما در این جایگاه خدمت می کنیم  مزار  شهدای گمنام شهرمان ما از این وضعیت خارج بشود.

 شکایات مردمی هم ازاین وضعیت بسیار است.

شرکت عمران برای این مکان مقدس هزینه های  زیادی کرده است ولی  باید نگاه ویژه ای بشود تا شهدا فراموشنشوند.

این که حالا چهارتا المان و اتاق شیشه ای درست کنیم  ، مهم نیست .ارزش گذاشتن به شهدا این است که این مکان را به گونه ای متبرک کنیم که خانواده ها حداکثر استفاده را از این فضای فرهنگی داشته باشند.

 لذا ما به این نتیجه رسیدیم که هیئت امنای شهدای گمنام را فعال کنیم ودر این راستا  جلساتی برگزار شده است تا هیئت امناء معرفی شوند.

مسئولین هم کمک کنند تامزار شهدا را از این وضعیت  خارج کنیم .

امام جمعه شهر اندیشه در پایان گفت:

تشکر میکنم از فرماندار شهرستان شهریار،ریاست محترم اداره صنعت و معدن و تجارت،اتاق اصناف شهرستان و همچنین ریاست محترم اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری،همکاری خوب شورای شهرمان،شهردار محترم شهرمان که بحث نمایشگاه بهاره شهر اندیشه را هماهنگ کردند تا مردم ما در بحث عرضه مستقیم کالا با تخفیف ۲۰% تا ۳۰% بتوانند اجناس خودشان را در شب عید در این نمایشگاه تهیه کنند .

واز کسبه ای که در شهر اندیشه مشغول کسب و کار هستندتقاضا می کنم تا  آنها نیز  این اجازه را به این مردم بدهند تا  در ده روز سال اجناس خود را از  این نمایشگاه ها تهیه نمایند وقطعا  آسیبی به آنها نخواهد رسید.

 خوب این مراکز تجاری محدودی که در شهر داریم قطعا پاسخگوی نیازهای  جمعیت صد و بیست هزار نفری نخواهد بود.

وسالهای گذشته این نمایشگاه در شهرستان شهریار برگزار می شد و مردم باید علاوه بر صرف هزینه میرفتند شهریار وخرید می کردند ولی مسئولین شهرشما  تدابیری را سنجیدند تا اینکه این نمایشگاه در شهر اندیشه با  اینکه یک مخالفت هایی در شهرستان بعضأ دیده شد و میگفتند این نمایشگاه باید در شهریار متمرکز باشد اما با همدلی که شد نهایتأ تصمیم بر این شد که یک قسمتی از نمایشگاه هم در شهر اندیشه دایر بشود و مردم شهر اندیشه هم بتوانند از این نمایشگاه عرضه مستقیم کالا استفاده کنند.والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

گفتنی است امام جمعه شهر اندیشه پس از نماز  به همراه ریاست محترم اداره ورزش وجوانان ،قهرمانی تیم فوتبال آدینه ی نماز جمعه این شهر را تبریک گفته وحکم قهرمانی  اعضاء این تیم را اهدا کرد.

 

 

خطبه های نماز وحدت آفرین جمعه 2 اسفند - شهر اندیشه

خطبه های نماز وحدت آفرین جمعه ۲ اسفند – شهر اندیشه

IMG_4209 IMG_4218 IMG_4240 IMG_4298 IMG_4326 IMG_4347 IMG_4255

Google+Yahoo MailWhatsAppLineOutlook.comاشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما

اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِى الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِب الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ.