خطبه های نماز جمعه ۹ اسفند ۹۲

خطبه اول

حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی مروج امام جمعه شهر اندیشه در خطبه اول  نمازضمن سفارش خود وهمگان به رعایت تقوای الهی گفت:

انجام عمل و مقبولیت عمل دو چیز است ،مثل اینکه گاهی صدقه ای داده شود ولی سوال پیش می آید که آیا هر صدقه ای مورد قبول درگاه الهی قرار میگیرد ؟

نماز ودعا خوانده می شود اما آیّا همه ی نمازهای خوانده شده مورد قبول درگاه الهی واقع می شود؟

لذا  آیه ۳۵ سوره ی آل عمران می فرماید :

إِذْ قَالَتِ امْرَأَهُ عِمْرَانَ رَبِّ إِنِّی نَذَرْتُ لَکَ مَا فِی بَطْنِی مُحَرَّرًا فَتَقَبَّلْ مِنِّی إِنَّکَ أَنتَ السَّمِیعُ الْعَلِیمُ ﴿۳۵﴾

یعنی همسر عمران و مادر حضرت مریم (س) از خداوند درخواست میکند که خداوندا فرزند صالحی به من عطا کن و من این فرزند را نذر میکنم که خادم خانه(بیت المقدس) تو باشد.

لذا در این آیه نورانی ازخداوند متعال درخواست می کند که ؛خدایا نذرمن را بپذیر،این دعای من را بپذیر،این عمل من را بپذیر،نماز من روزه من حج من زیارت من عبادت من جمعه من و جماعت من را بپذیر.

سوره آل عمران منصوب است به حضرت مریم (س)و پدر او اما  دو نقل درنام گذاری این سوره وجود دارد و نقل دیگر این که منظور ازموسی،موسی ابن عمران بوده است.

البته مفسرین بیان کرده اند که بین حضرت موسی و حضرت مریم ۱۸۰۰سال فاصله بوده است،ولی آنچه که در این آیه شریفه مدّ نظر ما می باشد این است که این سوره منصوب به عمران پدر حضرت مریم (س)است.

ایشان در ادامه گفت :

خدای متعال در آیات بعدی این سوره اورا مورد خطاب قرار داده و می فرمایدکه: نذر تو مورد قبول واقع شد.

اما بحث در رمز مقبولیت این نذراست که چطور شد این نیت ، نذر، وعبادت او مورد قبول درگاه الهی قرار گرفت.

البته با محاسبات من و شما جور در نمی آید، چرا که نباید کارهای خدایی را با چرتکه دنیایی محاسبه کرد.

ننشینیم با ماشین حساب های دنیایی حساب کنیم که چند مرتبه حج ،چقدر نماز وعبادت بجا آوردیم،دست چند نفر را گرفتم،چندمدرسه ساختیم.

ایشان _با تصریح به این مطلب که خداوند به هرکس که بخواهدبدون حساب عطا خواهد کرد_ گفت:

ما نباید این را محاسبه کنیم چون با محاسبات دنیوی به نتیجه نمی رسیم چرا که خداوند میفرماید:

عَسَى أَن تَکْرَهُواْ شَیْئًا وَهُوَ خَیْرٌ لَّکُمْ وَعَسَى أَن تُحِبُّواْ شَیْئًا وَهُوَ شَرٌّ لَّکُمْ وَاللّهُ یَعْلَمُ وَأَنتُمْ لاَ تَعْلَمُونَ

﴿۲۱۶﴾

بعضی چیزها مورد پسند شما نیست ولی به خیر و صلاح شماست ، بعضی پست ها، جایگاه ها و موقعیت ها ، بیماری ها ،گرفتاری ها و مشکلاتی که در کار ما پیش میاید وما فکر میکنیم که اینها مشکل است اما خداوند میفرماید:

درواقع برخی مشکلات باعث رشد و تکامل شماست .

سرما را که میبینیم میگوییم ،چرا باید هوا سرد باشد،گرم که میشود میگوییم چرا هوا گرم است بیماری که به سراغ ما می آید میگوییم این چه دنیایی است،مقروض و گرفتارکه می شویم می گوییم این چه دنیایی است،در سربالایی ها و سرپایینی های زندگی گلایه داریم .

امام جمعه شهر اندیشه تصریح کرد:

خداوند در سوره مائده می فرماید : دعا وعبادت اهل تقوا را می پذیرد،نمازهای آنها وکسانی را که سعی بر مراقبت دارند می پذیرد.

آنهایی که مراقب اعمالشان هستند ونسبت به نماز،نسبت به جماعت وجمعه ونسبت به رعایت حدود الهی، بی تفاوت نیستند.

محاسبه نفس دارند وبه دنبال کسب رضایت الهی ورضایت امام زمان(عج) هستند.

حجت الاسلام مروج در توضیح این مطلب گفت:

خداوند می فرماید که  برای من تعداد مهم نیست کمیت مهم نیست کم بودن عمل، کوچک بودن وبی مقدار بودن عمل مهم نیست ، آنچه که برای من اهمیت دارد این است که آن عمل مورد قبول من باشدو من بپذیرم .دو رکعت نماز را بعضی وقتها من می پذیرم اما شاید سی سال عبادت کسی مورد پذیرشم واقع نشود.

خداوند متعال با این بیان می فرماید که هزار تومان و یک میلیارد تومان انفاق برای من فرقی ندارد مهم قبول من است ،مهم این است که انفاق کننده به دنبال کسب تقوا باشد.

خطیب جمعه شهر اندیشه گفت:

خداوند با این آیه میخواهد بفرمایدکه نوع کار برای من مهم نیست ،و آن چیزی که اهمیت دارد نیّت عامل است ،حالا کفش دار مسجد باشیم یا امام جماعت، روضه خوان باشیم یا مأمون مسجد فرقی ندارد .

شاید عمل امام جماعت مسجد به دلیل ریا در درگاه خدا پذیرفته نشود،اما عمل کسی که کفش ها را جفت میکند یا کفشداری میکند مورد  پذیرش واقع شود.

همسر عمران نذر کند یا دیگری فرقی ندارد،سیاه باشد یا سفید باشد ،مسئول باشد یا غیر مسئول باشد مسئولیتی نداشته باشد یا فقیر باشد ویا تاجر و ثروتمند باشد در درگاه الهی فرقی ندارد ومهم این است که اهل تقوا و مراقبه باشیم و در اینصورت خداوند به بهترین وجه میپذیرد و آنچه که شما میخواهید برای شما بر آورده خواهد کرد.

 یعنی اینکه همسر عمران از خداوند خواست تا  به او فرزندی عطا کند تا او را نذر خادمی مسجد کند ، خداوند هم به او فرزندی عطا کرد و او را خادم مسجد بیت المقدس قرار داد.

اگرچه آن فرزند دختر بود ولی  خداوند پذیرفت و دعای او را مستجاب کرد.

 در روایات هم داریم که امیرالمومنین (ع) میفرماید:

به کمی عمل نگاه نکنید، وبدانید آن عملی که پذیرفته شده است دیگر کم نیست اگرچه ناچیز باشد.

حالا این عمل می خواهد جواب یک سلام باشد که کار دشواری هم نیست اما مهم آن است که در درگاه الهی کم نیست.

 لذا آنچه که باعث قبولی عمل وتقرب به خداوند میشود تقواست زیرا تقوا در واقع  ملکه ای است که مارا در انجام امور خیر راغب میکند .

بدانید آن عاملی که شما را به اینجا کشاند تا نماز جمعه را اقامه کنید همان تقواست ،عاملی که شما را از معاصی و نافرمانی دور میکند تقواست.

 

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به سلسله مباحث گذشته پیرامون زمینه های غفلت پرداخت وگفت:

در جلسات گذشته بحث ارث و وراثت و مراقبت در ازدواج را مطرح کردیم تا مراقب باشیم و بی دقتی نکنیم چرا که  یکی از زمینه های غفلت همانا بی دقتی در امر ازدواج است چون وقتی ما میخواهیم وصلتی بکنیم، اگر در ابتدای امر مراقبت نکنیم وبا یک خانواده ی فاسق وصلت کنیم  ویا با خانواده ای وصلت کنیم که اهل دیانت و اهل تقوا نباشند قطعا بستر غفلت را برای فرزندان و نسل خودمان فراهم نموده ایم.

 امام جمعه شهر اندیشه افزود:

جوانان عزیز ،پدران  ومادران بزرگوار، زمانه زمانه ی دشواریست این تبلیغات سوء ماهواره ها خطر آفرین است .

در گذشته وقتی کسی ماهواره داشت مخفی میکرد و در پشت بام خانه با پارچه ای آن را می پوشاند و مراقبت میکردتا کسی متوجه آن نشود .اماامروزدر خیابان اصلی شهر ودر معرض دید عموم به راحتی آنتن های ماهواره دیده می شود و هیچ کسی هم حرفی نمی زند .

بعضا هم گزارش هایی مبنی بر برخورد و جسارت صاحبان واحدهای آپارتمانی و مجتمع های صاحب ماهواره با آمران به معروف شنیده می شود.

 ما نمیتوانیم بی تفاوت باشیم دین ما دین اسلام است دین تحریف شده ی مسیح نیست که بگوییم عیسی به دین خود موسی به دین خود.

البته این ضرب المثل هم اشتباه و باطل است .

دین اسلام میگوید باید مراقبت و مواظبت کنید .

 امر به معروف و نهی از منکر درفروع دین نهفته شده که ما باید بدون ترس امر به معروف و نهی از منکر کنیم و از مسئولین امرو عزیزانی که متصدی این امور می باشند ، دستگاه قضایی و نیروهای انتظامی میخواهیم که هرچه زودتر به خانواده هایی که به این شکل چهره فرهنگی شهر اندیشه را تخریب کرده اند تذکر داده شود تا هرچه زود تر ماهواره ها را از منظر عمومی جمع آوری کنند.

چرا که اسلام میگوید گناه نباید به ظاهر اجتماع کشیده بشودوهمه ی مراجع تقلیدهم به خاطر مفسده ی ماهواره ،خرید وفروش واستفاده آن را حرام دانستند.

 هیچ یک از مراجع  اجازه نمیدهد وهمه میگویند جایز نیست .

مگر خانواده هایی که ماهواره ندارند نمی تواند زندگی کنند، نمیتوانند از برنامه ها استفاده کنند .

لذا مراقب خودتان و خانواده هایتان باشید وبدانید که  یکی از مصادیق تقوا و دوری از غفلت مراقبت از خانواده و همین عواملی است که مارا به غفلت میکشاند، این ماهواره ها جز اینکه ما و خانواده های مارا به غفلت کشانده  و نسبت به دین و مذهب و نظام بی اعتقاد کنند هیچ چیز دیگری ندارند.

حجت الاسلام مروج در ادامه ی بحث زمینه های غفلت با اشاره به روایتی گفت:

حسین ابن بشّار میگوید که نامه ای خدمت آقا موسی ابن جعفر (ع)نوشتم وعرض کردم؛

یکی از اقوام به خواستگاری دختر من آمده است ولی او بداخلاق است ،اخلاق خوبی ندارد اخلاق اسلامی ندارد و حضرت در پاسخ به او نوشت که اگر بد اخلاق است دخترت را به عقد او در نیاور.

در همین کتاب از امام صادق (ع) روایتی آمده :

کسی که دختر خودش را به عقدشخصی که  اهل شرب خمر است در بیاورد، رحم خودش را قطع کرده  و او را از خودش جدا کرده است .

ایشان در بخش پایانی خطبه اول به نماز گزاران توصیه کرد:

موقع ازدواج دقت وتحقیق کنیم و با استخاره کارهایمان را پیش نبریم تحقیق و تفحص از خانواده او پدر و مادر او اصل و نسب او، نگران بالا رفتن سن دخترانمان نباشیم و به قول معروف آنها را از چاله به چاه نیندازیم، در روایات داریم دخترانتان را به فاسق ندهید به کسی که معصیت علنی مرتکب میشود ندهید و اگر دادید خودتان میدانید .

مقابلش هم هست یعنی اگر برای پسرانمان می خواهیم همسر اختیار کنیم ،متقابلاعروس  مورد نظرفاسق نباشد و حجابش را رعایت کند و ببینیم که اعتقاداتش چگونه است ، و پدر و مادرش چگونه هستند و به هر حال به این ظرافت ها دقت کنیم تا زمینه غفلت را در خانواده های خودمان به وجود نیاوریم.

خطبه دوم

چهاردهم اسفند ماه سالروز تاسیس کمیته امداد امام

حجت الاسلام مروج امام جمعه شهر اندیشه در خطبه دوم نیزپس ازسفارش خود وهمگان به رعایت تقوای الهی به اهم مناسبتهای هفته پرداخت وگفت:

حدود سه هفته بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ امام خمینی (ره)دستورتشکیل  کمیته امداد را برای رسیدگی به امور خانواده هایی که گرفتار هستند صادر فرمودند.

البته فعالیت این کمیته و این نهاد مقدس به حدود سال ۱۳۴۲ و زمانی که بعضی ازمردان  خانواده های سیاسی به زندان می افتادند بر می گردد.

یاران حضرت امام بلافاصله این کمیته را به صورت غیر رسمی تشکیل دادند و از خانواده های زندانیان مراقبت و به نیازمندان کمک میکردند ،اما حضرت امام رسما در۱۴ اسفند ماه  سال ۵۷ دستور تاسیس این نهاد مقدس را دادند و تا به امروز این نهاد سال به سال بر تلاش های خودش افزوده و ما از عزیزانمان در کمیته امداد تشکر میکنیم.

البته بعضی ها انتقاد میکنند که  چرا اینهابه خانواده های فقرا ونیازمندان  رسیدگی نمی کنند و یا چرا انقدر کمک هایشان  ناچیز است که باید قبول کنند که کمیته امداد حضرت امام به تنهایی قادر نیست همه مشکلات کشور ما را حل کند.

وبدانیم که حتما نباید ارگانهای دولتی و یا نهادهای انقلابی نیازمندان را تحت پوشش خودشان قرار بدهند .

مردم عزیز ما هم باید به فکرنیازمندان باشند.

خداوند در قران کریم امر به عدالت و احسان و نیکوکاری نسبت به نیازمندان می کنند و سیره اهل بیت ما هم اینگونه بوده است.

ببینید در آیه ی ۸ سوره انسان آمده است:

وَیُطْعِمُونَ الطَّعَامَ عَلَى حُبِّهِ مِسْکِینًا وَیَتِیمًا وَأَسِیرًا ﴿۸﴾

این بحث اطعام و رسیدگی به امور نیازمندان در واقع سیره عملی اهل بیت ما (علیهم السلام)بوده است.

هر کسی که نام امیرالمومنین (ع) را میشنود یک قسمتی از ذهنش به فکر خانواده های نیازمندان و به فکر ایتام می افتد.

لذا آغاز هفته احسان و نیکوکاری هم است انشا الله اگر ما توفیقی داشته باشیم حتما موسسه خیریه امام علی (ع)را افتتاح میکنیم واین موسسه فعالیت خودش را آغاز میکند. عزیزانی که میخواهند به خانواده هایی که نیازمند هستند و تا حدودی هم شناسایی شدند درشب عید کمک کنند ،هدایا و نذورات خودشان را با اطمینان به این موسسه بسپارند و این کمکها به مستحقاشان خواهد رسید.

نماز گزاران عزیز بدانید که اقامه نماز جمعه باید در کنار بخشش و انفاق باشد که انشاالله این سیره عملی اهل بیت را مدّ نظر قرار بدهیم و در هفته احسان و نیکوکاری ماهم سهمی در کمک به نیازمندان و خانواده های آنان داشته باشیم.

پانزدهم اسفند روز درختکاری

خطیب جمعه شهر اندیشه با اشاره به روز درختکاری گفت:

در رابطه با بحث درختکاری روایات زیادی داریم .عزیزان با کاشت یک درخت ،هم میتوان هوا را پاک کرد و هم طبیعت را زیبا نمود.

 در روایت هم داریم که  امیرالمومنین (ع) خود یکی از بزرگترین درختکاران شهر مدینه بوده است و نقل میکنند که وقتی ایشان در حال حمل کیسه ای بود، از محتوای کیسه مورد پرسش قرار می گیرد وایشان پاسخ می دهند که ؛

 صد هزار درخت خرما لذا آنها را کاشتند و به ثمر رساندند.

روایتی از رسول اکرم (ص) وارد شده که فرمودند:

هرکسی درختی بکارد و آن را نگه داری کرده و  آبیاری کند ، وقتی این درخت به ثمر رسید برای آن شخص صدقه جاریه میشود.

هرکسی که از سایه ، طبیعت ، میوه و ثمره ی  آن استفاده کند صدقه ی جاریست و برای او ثواب صدقه نوشته می شود.

امام جمعه شهر اندیشه در بخش بعدی سخنان خود با اشاره به ابلاغ سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری گفت:

مقام معظم رهبری (حفظه الله)در جلسه ای با حضور سران قوا مجددا تاکید فرمودند که اگر این سیاست ها اجرایی بشود قطعا قسمت عمده مشکلات اقتصادی مملکت ما حل خواهد شد .

امیدواریم که هرچه زودتر دولت مردان ما وعزیزان ما در مجلس شورای اسلامی قوانینی را به تصویب برسانند تا کسانی که میخواهند واردات وصادرات  کنند سدّی از جلوی راهشان برداشته بشود.

 خیلی از عزیزان هستند که در همین شهر ما هم میتوانند سرمایه گذار خوبی باشند اما وقتی میخواهند وارد این عرصه بشوند به قدری قوانین دست و پاگیر جلوی پایشان هست  که اصلا عطایش را به لقائش میبخشند.

حالاشما  کشور کره راببینید که  در چه مرحله ای قرار گرفته است ، آنها در واقع اصل۴۴ که اصل خصوصی سازی است رااجرا کردند.

مقام معظم رهبری (حفظه الله)بارها درمورد بحث خصوصی سازی واصل۴۴ وبحث اقتصاد مقاومتی تاکید فرمودند و ما امیدواریم که دولتمردان ما با انجام این اصل و سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و اجرایی شدن این سیاست ها هرچه زودتر بحث اقتصاد کشورمان را سر و سامانی بدهند.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود گفت:

دولتمردان آمریکایی اعلام میکنند که هنوز ما تحریم ها را بطور کامل بر نداشتیم و تجار حق ندارند با ایران در ارتباط باشند ولی ما میبینیم که تجار اروپایی و غربی بدون توجه به هشدارهای آمریکایی ها می آیند و با تاجرین و دولتمردان ما وارد مذاکره می شوند و این نشان دهنده این است که کشور ما و نظام ما جایگاه خودش را در عرصه بین الملل پیدا کرده و آنها با اطمینان خاطر می آیند و آمادگی خودشان را برای برقراری ارتباط تجاری و سیاسی و اجتماعی با ایران اعلام میکنند.

حجت الاسلام مروج سقوط دولت اوکراین را توطئه ای آمریکایی واروپایی خواند وگفت:

با یک تأمل میشود متوجه شد که آمریکایی ها و غربی ها آمدندرئیس جمهور دولتی را که با آراء مردم در راس قرار گرفته بود را با هزینه ی چندین میلیارد دلاری سرنگون کردند و جالب آنجاست که  کسی را که مدنظر خودشان بود و در زندان آن دولت بسر میبرد را آزاد کرده و وارد عرصه نمودند وبعد رئیس پارلمان را مجبور به استعفا کردند و بعد از رای گیری مجدد آن مهره ای که مدّ نظر آمریکایی ها و غربی ها بود رأی آورد .

رئیس پارلمان در قانون اساسی اوکراین حق دارد که انتخابات را سریعا برگزار کند و این آقا آمد وآن مهره ای که مد نظر آمریکایی ها و غربی ها بود را بر سرکار نشاند.

به هر حال این نشان میدهد که ما باید مراقب و مواظب باشیم چون ما در سال ۸۸عینا همین عملیاتی را که در اوکراین انجام شد را در کشورمان دیدیم اما موفقیت آمیز نبود.

میتوانیم با یک تفکر به این نتیجه برسیم که آنچه که باعث شد انقلاب رنگی غربی ها در سال ۸۸ در ایران ناکام بماند وجود رهبر فرزانه انقلاب بود و در واقع وجود ولایت انقلاب را از خطرات  حفظ کرده و عامل وحدت شد.

وجود رهبر فرزانه انقلاب ، نقشه های دشمنان مارا  نقش بر آب کرد.

خطیب جمعه شهر اندیشه در بخش پایانی سخنان خود به مسائل شهر اندیشه پرداخت وگفت:

انشاالله در هفته ی پیش رو نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در شهر ما راه اندازی میشود و مردم عزیز ما میتوانند در جوار شهدای گمنام وسایل مورد نیاز خود را خریداری کنند.

البته بعضی از دوستان معترض بودند که در جوار مزار شهدا چرا این نمایشگاه برگزار شده که ما سریعا به متولیان امر عرض کردیم که آن محوطه را جداکنند تا فاصله ای باشد بین شهدا و نمایشگاه و شاید هم این فرصتی باشد که خانواده هایی که می آیند و خرید میکنند شهدای عزیز را هم زیارت کنند وانشا الله هرچه زودترمزار آن شهدا سر و سامانی پیدا کند.

هیئت امنای شهدای گمنام هم در هفته آینده تشکیل خواهد شد و البته آن مکان باید پایگاه فرهنگی شهر ما باشد.

انشاالله با همدلی که در شهر وجود دارد هرچه زودترمسئولین ، مقبره شهدا و آن مکان مقدس را از آن وضع خارج کنند.

حجت الاسلام مروج در پایان گفت:

حوزه علمیه ی مکتب المهدی شهر اندیشه رسما از این ترم تحصیلی شروع به کار کرد. مکان این حوزه علمیه موقتا در فاز یک اندیشه است اما زمینی در فاز چهار اندیشه برای احداث این حوزه علمیه در نظر گرفته شده است و خواهران طلبه و خواهرانی که صدای بنده را میشنوند و عزیزانی که علاقه دارند همسرانشان  در این حوزه مشغول تحصیل علوم دینی بشوند میتوانند به حوزه مکتب المهدی در اندیشه فاز یک خیابان پنجم شرقی مراجعه و ثبت نام کنند و یقین بدانیدکه یکی از زمینه های دوری از غفلت حضور در همین حوزه های علمیه است.

 سعی کنیدخانواده هایتان را تشویق کنید، که در این حوزه ها شرکت کنند وبا معارف دینی و با علوم قرآنی آشنا بشوند که قطعا در سرنوشت  فرزندان آنها و خود شما هم موثر خواهد بود.

البته ماپیگیریم تا انشاالله هر چه زودتر شهر اندیشه صاحب حوزه علمیه برادران هم بشود ، چرا که  ما سه تا دانشگاه در این شهر داریم و بیش از  ۱۰۰۰۰ نفر دانشجو در این شهر رفت و آمد میکنند .

دانشگاه پیام نور ۷۰۰۰ نفردانشجو دارد دانشگاه سماء بیش از ۳۰۰۰ نفر دانشجو دارد اما ما یک حوزه علمیه در این شهر نداریم  و آمدن حوزه علمیه قطعا منشاء خیر و برکت خواهد بود.

پایان

IMG_6002

IMG_6062

IMG_6046

IMG_6022

IMG_6017

IMG_6006

Google+Yahoo MailWhatsAppLineOutlook.comاشتراک گذاری

۱ دیدگاه برای “خطبه های نماز جمعه ۹ اسفند ۹۲”

zdestpry بهمن ۱۰ام, ۱۳۹۳ at ۹:۴۵ ق.ظ

aqPK0G kusatkkgcoux, [url=http://upkakziilmtw.com/]upkakziilmtw[/url], [link=http://ykupwddurkgu.com/]ykupwddurkgu[/link], http://fbavykcyxnzl.com/

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما

اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِى الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِب الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ.