نماز جمعه ۱۶ بهمن ماه شهر اندیشه

نماز وحدت آفرین جمعه این هفته ۱۶ بهمن ماه ۹۴ به امامت امام جمعه محترم شهر اندیشه حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید علی مروج با حضور پر شور مردم ولایت مدار این شهر در مصلای نماز جمعه امام علی علیه السلام برگزار شد.

نماز جمعه ۱۶ بهمن۹۴

خطبه اول

بسم الله الرحمن الرحیم

خودم و همه ی شما نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی و خدا ترسی دعوت می کنم. مراقبت از اعمال و گفتار و نیت های مان، وظیفه ی ما است. در بحث همسایگان و حقوق ایشان خصوصا در زندگی آپارتمان نشینی که اهمیت زیادی دارد، به پانزدهمین حق رسیدیم که عبارتند از: کید و مکر کسی که همسایه ی تو را اغفال می کند باطل کنی. به بیان دیگر اگر دیدی که همسایه ی تو در معرض فریب و زیان و ضرر است باید جلوی آن را بگیری. هم خودمان حق اغفال دیگران را نداریم و هم حق سکوت در برابر اغفال شدن دیگران خصوصا همسایه مان را نداریم. کید و مکر مترادف هستند که مذموم و ممدوح دارند. حیله در برابر دشمنان اسلام ممدوح و در برابر مومنین مذموم است. سران کفر در راسشان آمریکا همیشه در حال حیله و توطئه در مقابل مسلمانان هستند. حسادت، کینه، سوء خلق، پیروی هوای نفس و سایر صفات قبیح از کید های شیطان است. هر ناصحی خیرخواه نیست. اگر نصیحت کسی با موازین عقل و دین مغایر بود نباید بپذیریم. ملاک حق و باطل افراد نیستند بلکه اصول دین و قرآن ملاک حق و باطل است. هر کید و مکر مذموم و بدی که کنیم حقیقتا در حق خودمان انجام داده ایم همانطور که هر خوبی که انجام دهیم در حق خودمان است.

 

 

خطبه دوم

بسم الله الرحمن الرحیم

خودم و همه ی شما نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی و مراقبت و مواظبت دعوت می کنم. رهبر معظم انقلاب در دیدار با دبیر و اعضای دبیرخانه ی شورای امنیت ملی در تبیین هفت شاخصه ی اصلی مکتب امام و هندسه ی انقلاب فرمودند: مردم، استقلال، کشور، تدین و پایبندی به اسلام، مبارزه با استکبار، مسئله ی فلسطین، معیشت مردم و توجه به مستضعفین، خطوط اصلی و قرمز انقلاب اسلامی هستند. دفاع از تمامیت عرضی کشور وظیفه ی اصلی شورای امنیت ملی است. شورایی که از سران سه قوه و به ریاست رئیس جمهور تشکیل شده است. ایشان فرمودند در شورای امنیت ملی و دبیرخانه ی این شورا کسانی حضور داشته باشند که دارای تفکر انقلابی صحیح و خالص حزب اللهی باشند. ایشان ادادمه دادند بعد از انقلاب کسانی حتی در درون نظام تفکر انقلابی را قبول نداشتند و اعتقادی به مبارزه با استکبار نداشتند که باید در مقابل آن ها ایستاد. این مقابله امروزه سخت تر گشته است. کسانی که به شاخصه های اصلی انقلاب پشت کنند در میان مردم هیچ جایگاهی ندارند. بعضی در درون نظام طوری صحبت می کنند که جز اختلاف افکنی نتیجه و حاصل دیگری ندارد. کلامشان دشمنان قسم خورده ی انقلاب را خوشحال و دوستان را مایوس و ناراحت می نماید. جایگاه ها، تریبون ها، اسلحه ها، صدا و سیما و همه و همه باید در راستای حراست از اصول و موازین انقلاب به کار برده شود. خداوند از سر تقصیر کسانی بگذرد که خون به دل رهبری می کنند و اختلاف افکنی می نمایند و گذشته ی خود را فراموش کرده و مشغول اتهام پراکنی و ایجاد شکافند. اما اهم مناسبت های هفته، ۱۹ بهمن روز نیروی هوایی ارتش و سالروز اعلام همبستگی همافران نیروی هوایی با معمار کبیر انقلاب در سال ۵۷ است. این روز را پیشاپیش به همه ی ارتشیان غیور تبریک می گوییم و از زحمات و مجاهدت های این عزیزان تشکر می کنیم. غیور مردان ارتش اسلام ما به شدت پایبند به اسلام و قرآن و مکتب اهل بیت عصمت و طهارت هستند. ۲۱ ام بهمن ماه سالروز صدور فتوای تاریخی تحریم تنباکو توسط مرجع زمان مرحوم آیت الله العظمی میرزای شیرازی بزرگ است که با یک فتوا کمر استعمار پیر را شکست. تبعیت مردم حتی درباریان سلاطین زمان باعث عزت و پیروزی جبهه ی حق و شکست استعمار گران و غارتگران شد. ۲۲ بهمن ماه هم سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران است ما تا پایان سال دو انتخابات یکی عمومی و یکی تخصصی داریم. شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور در انتخابات است که شکوه آن باعث عزت هرچه بیشتر نظام اسلامی می شود. خبر پیروزی های مکرر جبهه ی مقاومت در سوریه باعث شادی امت اسلام شده است. به خواست الهی هرچه زودتر شاهد آزادی کامل بلاد اسلامی و خبر نابودی کامل تکفیری ها خواهیم بود.

IMG_3979IMG_3960  IMG_4002 IMG_4048 IMG_4049IMG_4029

Google+Yahoo MailWhatsAppLineOutlook.comاشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما

اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِى الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِب الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ.