نماز جمعه ۲۳ بهمن ماه ۹۴ در شهر اندیشه

نماز وحدت آفرین جمعه این هفته ۲۳ بهمن ماه ۹۴ به امامت امام جمعه محترم شهر اندیشه حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید علی مروج با حضور پر شور مردم ولایت مدار این شهر در مصلای نماز جمعه امام علی علیه السلام برگزار شد.لازم به ذکر است سخنران پیش از خطبه این هفته حجت الاسلام والمسلمین مصباحی مقدم عضو محترم مجلس مصلحت نظام و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بودند .

۲۳/۱۱/۹۴

اول

بسم الله الرحمن الرحیم

خودم و همه ی شما نمازگزاران عزیز را به رعایت تقوای الهی، حدود الهی و خداترسی سفارش می کنم. مراقب گفتار و رفتار و اعمال خویش باشیم. بترسیم از خدایی که تمام مرگ ها و اجل ها بدست او است. تقوا یعنی رعایت حقوق خداوند و مردم در بحث حقوق همسایه به آخرین حق در رساله ی امام سجاد علیه السلام رسیدیم. اما حق ۱۶ام حضرت فرمودند: با او معاشرت کریمانه داشته باش. انسان موجودی مدنی الطبع است و نیاز به ارتباط با دیگران دارد. انسان در لغت از انس به معنای همدم گرفته شده است. با کسانی معاشرت کنیم که انسان را به یاد خدا بیندازند. یکی از اعراب بادیه نشین خدمت نبی اکرم(ص) رسید و عرض کرد: بعد مسافت باعث می شود نتوانم خدمت شما برسم مرا نصیحتی کنید تا از اهل بهشت و رحمت الهی بشوم. پیامبر فرمودند: آنچه برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند و هرچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند. کریم در لغت به معنای بخشش بدون منت است. نیز به معنای بخشش در موقع قدرت و نیز به معنای شخصی که نفعش با دوام است آمده است. معاشرت کریمه یعنی معاشرت بر اساس احترام متقابل. تکریم ارباب رجوع یعنی حرمت و ارج نهادن به کسی که مراجعه کرده است. مردم ولی نعمت ما هستند و مسئولین باید مراقب برخوردشان با مردم باشند که از وظایف ان هاست.

دوم

مجددا خودم و همه ی شما عزیزان را به رعایت تقوای الهی دعوت می نمایم. جا دارد از شما مردم قدرشناس تشکر ویژه کنم از اینکه با حضور پرشور و حماسی خودتان در ۲۲بهمن باردیگر برگ زرینی به تاریخ شهر اندیشه افزودید. جمعیت کثیر و پرشوری که با فریاد های مرگ بر امریکا و اسرائیل خودشان، روحیه ی استکبار ستیزی خودشان را به رخ جهانیان کشیدند. مردم اندیشه مردمی با بصیرت، اگاه، ولایتمدار و فکر هستند. مردم اندیشه حقیقتا در ۲۲ بهمن تجدید بیعتی شکوهمند با ولی امر مسلمین انجام دادند. رهبر فرزانه ی انقلاب در مورخه ی ۱۹ بهمن در دیدار با پرسنل نیروی هوایی، یوم الله ۲۲ بهمن و انتخابات ۷ اسفند را دو عید انقلاب اسلامی خواندند. حضور بینظیر مردم در راهپیمایی مردم نشان از یک انتخابات با شکوه و عظیم می دهد. حضور در راهپیمایی یعنی انتخاب اصول انقلاب و اصول امام راحل که عبارتند از: داشتن روحیه ی استکبار ستیزی و توجه به مستضعفین و پابرهنگان جامعه ی اسلامی. رهبر گرانقدر فرمودند: انتخابات باعث زندگی مجدد ملت ایران است و مردم با انتخابات تعیین می کنند که کدام یک از مسئولین بمانند و کدام یک بروند. مردم با شرکت در انتخابات هم تجدید قوا می کنند و هم قدرت خویش را به نمایش می گذارند و هم بیعت و عهدی با انقلاب تازه می کنند. رهبر عزیز ما گلایه ای هم داشتند که به شرح آن نپرداختند و فرمودند: برخی از دوستان نظام با انگیزه های غیر الهی خود تلاش می کنند در بین مردم تشویش و تردید ایجاد کنند. برخی حرف ها غلط و نامناسب است. این حرف ها فقط با نگاه سیاسی و به علت دوری از انگیزه های خدایی بیان می شود. ملت ایران هرکس و در هر مقام و جایگاه که باشد و بخواهد در میان مردم تردید و اختلاف برانگیزد و با مقام عظمای ولایت زاویه پیدا کند به راحتی کنار خواهد گذاشت. ملت ایران مراقب فتنه گران باشند. اینان میان مردم دودستگی ایجاد می کنند مثل موافقین و مخالفین برجام یا موافقین و مخالفین ارتباط با آمریکا. این کاری بس نادرست و غلط است. سخن و گفتار و رفتار ما باید وحدت افرین باشد. در اینجا جا دارد از سخنان رئیس جمهور محترم که همه ی مردم را دعوت به وحدت و حضور پرشور در انتخابات کردند تشکر و قدردانی کنم. و اما اهم مناسبت های این هفته. یکشنبه ۲۵ بهمن ماه سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب کبری سلام الله علیها و روز پرستار است جامعه ی بانوان ما نقش برجسته ای در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند. وجود نورانی حضرت زینب سلام الله علیها می تواند الگوی بسیار مناسبی برای همه ی زنان و دختران جامعه ی ما باشد. پنجشنبه ۲۹ بهمن سالروز قیام مردم تبریز در سال ۵۶ است مردم غیور تبریز به دعوت عالم گرانقدر حضرت ایت الله قاضی طباطبایی قیام کردند و در این زمان ۱۳ نفر از ان ها به شهادت رسیدند جا دارد که یاد و خاطره ی همه ی شهدا به ویژه شهدای انقلاب، شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای گمنام، شهدای هسته ای، شهدای اقتدار و شهدای مدافع حرم را گرامی بداریم و از خدای متعال بخواهیم ارواح شهدای ما و امام شهدا را با شهدای صدر اسلام و شهدای کربلا محشور کند.

IMG_6120 IMG_6138 IMG_6147 IMG_6153 IMG_6164 IMG_6212 IMG_6216 IMG_6213 IMG_6214

 

 

 

Google+Yahoo MailWhatsAppLineOutlook.comاشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما

اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِى الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِب الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ.