نماز جمعه ۲۴ دی ماه ۹۵ در شهر اندیشه

نماز وحدت آفرین نماز جمعه در ۲۴ دی ماه ۱۳۹۵ به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید علی مروج و با حضور پر شور مردم ولایت مدار این شهر در مصلی نماز جمعه امام علی علیه السلام برگزار شد سخنرانان پیش ازخطبه های این هفته جناب آقای دکتر ناجی فرماندار شهرستان شهریار بودند.

⚫️۲۴دی ماه ۹۵⚫️

حجه الاسلام والمسلمین سید علی مروج امام جمعه شهر اندیشه در خطبه های نماز جمعه این هفته بیان داشتند:

?مهم ترین پیام ارتحال آیت الله هاشمی وحدت ملی در سایه ولایت بود.

?فرق است بین آیت الله هاشمی این یار امام ،انقلاب ورهبری با کسانیکه در اختلاف نظر ها ،نظر خودشان را مطرح کردند

?آقای هاشمی گفتند: در اختلاف نظرها ،آنچه مهم است نظر ولایت فقیه است.
?هر نظامی که با حکومت اسلامی اداره می شود حرف آخر را ولی فقیه میزند.

?خناسانی بودند که تلاش داشتند یار امام وانقلاب را به سوی خودشان بکشند ولی موفق نشدند،طبیعی است که بخواهند این شخصیت مبارز انقلابی را مصادره بکنند.ولی حضور پرشور مردم نقشه هایشان را خنثی کرد.

نماز جمعه ۲۴ دی

خطبه اول

خودم و همه ی شما نمازگزاران عزیز را به رعایت تقوای الهی سفارش می کنم. خداوند متعال در سوره ی شمس با ۱۱ قسم تقوا را در برابر فجور قرار می دهد.در این آیات بسیار نورانی تاکید می کند که تنها راه نجات در گرو رعایت تقوا و پرهیزکاری است. فجور یعنی پرده دری کردن بنابراین یکی از مصادیق فجور در این آیه پرده دری اجتماعی است. این آیه شریفه یک نکته ی زیبا را مد نظر قرار می دهد، خداوند قوم ثمود را مایه ی عبرت تاریخ قرار می دهد و می فرماید در عرصه ی اجتماعی هم باید تقوا داشته باشیم. بعضی اوقات پرده دری کردن در احکام اجتماعی دین باعث نابودی جامعه می شود. اینجا یک نفر شقی معجزه ی حضرت صالح را تکذیب کرده و آن شتر را از بین می برد. سپس خداوند تمام جامعه را تنبیه می کند. امروز همانطور که رهبر انقلاب فرمودند ما در عرصه ی علمی پیشرفت خوبی داشتیم، در بحث نظامی پیشرفت های خوبی داشتیم، در عرصه ی اقتصادی امروز کشور عزیز ما هر کالایی که بخواهید مصرف کنید نمونه ی ایرانی اش هست. اما رهبر عزیزمان فرمودند متاسفانه بعد از ۳۷ سال ما در عرصه ی اخلاق پیشرفت نداشتیم. جامعه ی ما بد اخلاق شد و در مباحث اخلاقی داریم فاصله می گیریم از اصول حضرت امام. در آیات شریفه یک نفر پرده دری می کند اما خداوند متعال همه ی قوم را با خاک یکسان می کند. ارتحال این مجاهد و یار دیرین رهبری و انقلاب باید باعث وحدت و همدلی بشود. یکی از یادگاران انقلاب را از دست دادیم. مراقب باشیم تقوای اجتماعی را رعایت کنیم. تقوا یعنی حفظ حرمت. در قرآن کریم خداوند فجار را در برابر متقین قرار می دهد و در سوره ی مطففین جایگاه فجار را جایگاه بسیار بدی معرفی می کند. زندانی بسیار سخت و غمبار. زندانی که شکنجه های آن قابل مقایسه با شکنجه های زندان های دنیا نیست. نه مثل ابوموسی اشعری باشیم که تقوا را در خانه نشینی معرفی می کند و نه مثل بعضی ها از آن سمت دیوار بیفتیم، در بطن جامعه زندگی کنیم ولی هر حرفی را بیان نکنیم. آبروی دیگران برایمان ارزشمند باشد.

خطبه دوم

مجددا خودم و همه ی شما نمازگزاران عزیز را سفارش می کنم به رعایت تقوای الهی. ضمن تشکر از سخنان دکتر ناجی فرماندار محترم شهریار که به مناسبت رحلت حضرت آیت الله هاشمی بیان فرمودند بنده هم مجددا رحلت آن عالم ربانی را به امام زمان، مقام معظم رهبری، ملت قدرشناس ایران و مردم اندیشه تسلیت عرض می نمایم. وجود مقدس امیرالمومنین در ۴۷ امین کلمات قصار خودش به عمر ابن زیاد نخعی می فرماید:  علما زنده هستند اگرچه بدنش در زمین است ولی یاد و خاطره شان در دنیا زنده است. در پی ارتحال یار دیرین انقلاب حضرت آیت الله هاشمی، رهبر معظم انقلاب فرمودند: با دریغ و تاسف خبر درگذشت رفیق دیرین و همکار نزدیک سال های متمادی در عهد جمهوری اسلامی حجت الاسلام و المسلمین شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی را دریافت کردم فقدان همرزم که سابقه ی همکاری با وی به ۵۹ سال تمام می رسد. هوش وافر و صمیمیت کم نظیر وی در آن سال ها برای کسانی که با وی همکار بودند تکیه گاهی امن به ویژه برای اینجانب به شمار می آید. اختلاف نظر ها و اجتهاد های متفاوت در برهه هایی از این دوران طولانی هرگز نتوانست پیوندی که سرآغاز آن در بین الحرمین بود را بشکند و وسوسه ی خناثانی که در این سال ها در پی بهره برداری از این اختلاف بودند خللی در محبت بین ایشان و این حقیر بوجود آورد. رهبر معظم انقلاب در سال ۸۸ فرمودند من در موارد متعددی با آقای هاشمی اختلاف نظر دارم که طبیعی است اما مردم نباید دچار توهم بشوند و چیز دیگری فکر بکنند. مرحوم هاشمی فرمودند در اختلاف نظر هایی که در امر حکومت بود نظر نهایی نظر ولایت امر است. اما یک فرقی باید قائل شویم بین این یار امام و یار انقلاب و یار رهبری با کسانی که در اختلاف نظر ها آنچه برایشان مهم بود رای و نظر خودشان بود. اما مرحوم هاشمی فرمودند نظر نهایی حکم ولی امر من است. انتقادات هست اما یک نفر باید حرف آخر را بزند و آن مقام ولایت در هر مملکتی است. طبیعی است که بعضی همچنان بخواهند مصادره کنند این چهره ی انقلابی را. اما این ارتحال جانسوز پر از درس بود، اولا اینکه حتی سلیمان ها هم باید بروند، ثانیا عمر دنیا بسیار کوتاه است، ۸۲ سال چقدر زود گذشت. مردم ما مردم ولایت مداری هستند، به شعار های مردم در حرم امام راحل توجه کنید. نکته ی آخر یکی از دقدقه های این راه سفر کرده انقلاب این بود که تاکید داشت در عظمت انقلاب و آن وحدت و انسجام ملی بود. باید حول محور منویات رهبر عزیز انقلاب باشیم. اگر خدایی ناکرده هشیار نباشیم دشمنان ما از همینجا رخنه می کنند. مردم و مسئولان محترم با محبت و همدلی از همه ی گروه ها و احذاب آمده بودند مهم این است که آن ها در مسیر انقلاب باشند. رهبر معظم انقلاب در دیدار هزاران نفر از مردم قم به مناسبت ۱۹ دی فرمودند:

در اسفند سال ۹۱ وقتی بین سران قوا اختلافاتی پیش آمده بود فرمودند وقتی همه ی ما باهم برادریم وقتی دشمن مشترک جلوی ما هست چکار باید کنیم! تا امروز همه ی مسئولین در مقابل توطئه های دشمن ایستاده اند توقع من امروز از مسئولین این است حالا که دشمنی ها شدت پیدا کرده رفاقت ها را شدت دهید. اما در بحث برجام و جلسه ای که در وین برگزار شد در روز سه شنبه ی هفته ی جاری در وین برگزار شد و صرفا با یک بیانیه به کار خودشان پایان دادند. اما دومین بار است که بعد از برجام به دستور وزیر خارجه این جلسه برگزار می شود. به دلیل عمل نکردن آمریکا به تعهدات خودش. البته در شرایطی که مقام معظم رهبری و همه ی مسئولان نظام ما تمدید ده ساله ی تحریم ها را نقض برجام اعلام کردند کشور های ۵+۱ تعهد کامل خودشان را به برجام اعلام کردند. امیدواریم کسانی که محبت جمهوری اسلامی ایران را دیدند بر سر عقل بیایند و به تعهدات خودشان پایبند باشند. ما اصل مذاکره را خیانت نمی دانیم اما آنچه برای ما مهم است این است که مسئولان ما دقت کنند خدایی ناکرده مباحث برجام آن ها را از مشکلات داخل کشور غافل نکند و برجام را در سطح معاون وزیر خارجه بسپارد. اولین هواپیمای ایرباس بعد از برجام به زمین نشست. امیدواریم این مقدمه ای بشود برای لغو کامل تحریم ها. اهم مناسبت ها امروز ۲۴ ام دی ماه همزمان با سالروز امامت جمعه ی مقام معظم رهبری امام خامنه ای است. جایگاه نماز جعمه جایگاه فرهنگی است. هرکسی بخواهد به این جایگاه ضربه بزند یقین بداند حرام شرعی مرتکب شده.

 یکشنبه ۲۶ ام دی ماه فرار شاه خائن.

  دوشنبه ۲۶دی ماه سالروز شهادت نواب صفوی و ذوالقدر در سال ۱۳۳۴ که از فداییان اسلام بودند. اساس سخن ایشان این بود که اسلام باید حکومت کند. رهبر عزیز می فرمایند این احساس را واقعا داشتم که دوست داشتم همیشه با او باشم.

 چهارشنبه ۲۹ دی ماه روز قزه، کسانی فدایی ایران هستند که جان خودشان در دست گرفتند و در مقابل تیر ها قرار دادند. سید حسن نصرالله در پیام تسلیت خودش اینگونه پیام دادند که آیت الله هاشمی رفسنجانی برای مقاومت لبنان پدری دلسوز بود و در مقابل طرح صهیونیست در منطقه مقاومی سرسخت بود. رهبر انقلاب که حذب الله را از خودمان می دانند فرمودند: سید حسن نصرالله فرمودند جنگ آتی با اسرائیل متفاوت از جنگ های گذشته خواهد بود. البته رهبر بصیرمان فرمودند اگر صهیونیست ها بخواهند غلطی بکنند جمهوری اسلامی تل آویو و حیفا را با خاک یکسان می کند.

IMG_0397 IMG_0406 IMG_0407 IMG_0408 IMG_0410 IMG_0411 IMG_0412 IMG_0413 IMG_0414

Google+Yahoo MailWhatsAppLineOutlook.comاشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما

اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِى الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِب الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ.