نماز جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ در شهر اندیشه

   خطبه های نماز جمعه ۲۶ خرداد ۹۶ در شهر اندیشه به امامت حضرت حجت الاسلام المسلمین سید علی مروج در مصلی امام علی علیه السلام با حضور مردم ولایتمدار این شهر برگزار شد.

 

خطبه اول :

در سالروز شهادت مولی الموحدین ، امیر المؤمنین ، امام المتقین ، علی بن ابی ابیطالب صلوات الله و سلامه علیه ،  در روز جمعه روز قدر ، خودم و همه شما نماز گزاران عزیز و روزه دار را سفارش می کنم ، به رعایت تقوای الهی و ترس از مخالفت با خداوند متعال .

 امروز سالروز شهادت امیرالمومنین است امامی که اسوه تقوا و پرهیزگاری است ، لذا خطبه اول امروزرا به وصیت آن امام همام به فرزندان واهل بیت  و همه شیعیان و محبین آن حضرت تا روز قیامت متبرک کنیم.

در نامه ۴۷ نهج البلاغه ، امیر المومنین علیه السلام وصیت کوتاهی دارد این وصیت  وقتی که طبیب معروف کوفه آن حضرت را معاینه می کنند و در آخرین دیدار از حیات آن حضرت مایوس می شوند  حضرت علی (ع) این وصیت را می فرمایند .

وصیت کوتاه اما بسیار مهم و شامل دستورات مهم، در واقع این وصیت ۴ بخش است . بخش چهارمش خصوصی است ، مخصوص فرزندان عبد المطلب .

بخش اول : ۴ توصیه که باز هر کدا م با توصیه به تقوا شروع می شود .

بخش دوم : توصیه که باز آغازش با تقوا است .

بخش سوم : ۹ توصیه که ان شاءلله در این دو هفته فرصت بشود کاملا این وصیت را درخطبه هابیان کنیم . ان شاءلله که خداوندتوفیق عمل به این وصیت رابه همه ی ماعنایت فرماید ، چرا که حضرت در این وصیت به ما سفارش کرده که ما به این وصیت عمل کنیم . هر کس که این وصیت را می شنود ، خطاب این وصیت قرار می گیرد .

در ابتدا حضرت سفارش می کنند به تقوای الهی ، تقوایی که مسئولیتی است درونی ، که احساس مسئولیت درونی نسبت به باید ها و نباید های الهی . در ابتدا حضرت وصیت می کند ، به امام حسن (ع)وامام حسین ( ع ) و و اهل بیت ش و کسانی که این وصیت به دستشان می رسد

اولین وصیت آن حضرت سفارش به تقوای الهی است ، که سرتاسر کتاب نهج البلاغه و روایاتی که از آن حضرت به دست ما رسیده ، این سفارش وجود دارد ، اینکه تقوای الهی را رعایت کنید . مخالفت با او امر و نواهی الهی نکنید ، احساس مسئولیت کنید نسبت به باید ها و نباید های الهی .

اینکه فرزندان من ، شیعیان من ، محبین من ، حریص به دنیا نباشید ، دنیا طلب نباشید البته دین اسلام مخالفتی با  رفاه معقول ندارد . ضروریات زندگی باید به هر حال کسب شود . واینکه امیر المؤمنین سفارش می کند ، به دنبال دنیا نرویم ، خیربلکه  آن اندازه ای که ضروری است و رفاهی که معقول است . باید  از آن رفاه بر خوردار شویم .

دین اسلام نیز اینگونه توصیه کرده ، خود حضرت نیزتلاش می کردند برای رفاه خانواده ، لذا یقینا سفارش حضرت به دنیا طلبی  تکاثر در دنیا است . اینکه بعضی ها حریص به جمع کردن مال هستند ، حرص می زنند ۵۰ سال ۶۰ سال از خدا عمر می گیرد ، تمام هم و غمش این است که یکی را دو تا کند دو تا را چهار تا کند ، حسابش را پر کند و هیچ مشغولیت جزجمع آوری مال ندارد . حضرت این نوع نگاه به زندگی را ، نفی می کند . توصیه می کند دنیا طلب نباشید ، یعنی اگر دنیا از شما روی گردان شد به هرقیمت دنبال آن نباشید ، حالا ثروتی است ، مقامی است ، موقعیتی است ، شغلی است . در انتخابات شرکت کردید ، رأی نیاوردید ، حالا به هر شکلی اگر روی نکرد به شما برگشت ، دنیا از شما برگشت تأسف نخورید ، غصه نخورید چرا که هر چقدر هم که شما غصه بخورید آن چیزی را که از شما روی گردانده شده که به شما بر نمی گردد جز اینکه غم بیهوده و غصه بیهوده .

لذا می فرمایند : مراقب باشید ، تأسف آنچه را که از دست می دهید را نخورید که در  تفسیر آیه ۲۳ سوره حدید  وقتی درباره زهد  از آن حضرت سؤال می کنند ، زهد در اسلام چیست ؟ می فرمایند : زهد بین این دو کلمه است: اگر موقعیتی به دست نیاوردی ، سودی نکردی ، این تجارتی که کردی سودی نداشت  و به آن سود نرسیدی غصه نخور گفتی در انتخابات شرکت می کنم ، رأی می آورم ، رأی نیاوردی غصه نخور آن چیزی که از دست دادی دیگر غصه ندارد . آنهایی هم که آن سود ها را به دست آوردید ، آن آرا را به دست آوردید ، آن موقعیت را به دست آوردید ، قدرت را به دست آوردید شما هم خیلی خوشحال نباشید خیلی مغرور نشوید خودتان و خدا را فراموش نکنید ، یادتان نرود نه غصه بخورید نه خوشحال بشوید .

امیر المؤمنین ( ع ) در بخش۴ ، ۵ سفارش می کند : شیعیان و فرزندان من همیشه حق را بگویید ، سفارش به حق کنید . در سوره عصر خداوندمی فرمایند : همه در خسران هستند ، هم عمر می رود و هم چیزی بجای عمر ازدست رفته بدست نیامده است . حضرت توصیه می کنند همه را به کلام حق ، راه حق ، امام حق ، اعتقاد به حق در همه ابعاد فردی ، اجتماعی ، سیاسی ، اقتصادی همیشه طرفدار حق باشید و حق را هم بشناسید تا طرفدارش را بشناسید ، حق و باطل هم با اشخاص سنجیده نمی شوند به غیر از معصومین که  معصومین معیار  حق و باطل  را تبین می کنند و خودشان ترازو هستند اما غیر از معصومین  را ، ملاک حق و باطل قرار ندهید ، که بله این آقا این حرف را زد پس این حرف ، حرف حق است ، این راه حق است ، او حق است ، نه حق  را  ملاک قرار بده و او را با حق بسنجید ، اگر او در آن جایگاه حق بود پس او به حق است اگر کلام او با قول قرآن و روایات ما و سیره اهل بیت ( ع ) تطبیق داشت پس به حق است اگر نداشت باطل است .

اجر یعنی اینکه که اعمالمان خالصانه باشدوبرای بارک الله مردم ، هورای مردم  کار نکنید اگر مردم تعریف کردند یا تعریف نکردند برایتان فرقی نکند ، شما برای خدا کار کنید ، اجر و پاداش را از خدا بگیرید ، در زندگی هم همینطور است ، آقایان اگراز صبح تا شب زحمت می کشند وخانواده نمی بیند ناراحت نباشید ، آن کارمند ، آن مسؤول صبح تا شب کار کند ، تلاش کند ، حال اگر گزارش هم رد نشد بالاتر از خودش هم ندیدند خداوند که می بیندو می داند ، برای خدا کار کنیم نه برای مردم .

در سوره مبارکه  انسان امیر المؤمنین ( ع ) و اهل بیت ( ع ) افطار شان را به فقیر و یتیم و اسیرمی دهند ، وخداوند متعال  این عمل راکه برای رضای الهی است درقرآن بیان می فرمایند  برای خدا کار کنیم ، عزیزان برای خدا به نماز جمعه بیاییم ، برای خدا در انتخابات شرکت کنیم ، برای خدا قدم برداریم ، برای خدا رأی بدهیم ، برای خاطر خدا  تمام اعمالمان حتی نفس کشیدن هایمان برای خدا باشد ، هر کجا که قدممان در مسیر حق و راه حق و هدف حق بود ، کلاممان کلام حق بود بدانیم که نفس هایمان هم عبادت است ،تمام اعضا وجوارح ما در مسیر حق است و برای خدا است ، لذا هر کسی که در مسیر حق باشد دیگر ملامت ها او را اذیت نمی کند .

امیر المؤمنین ( ع ) در ۶ ، ۷ در بخش اول فرمودند : این وصیت امام علی(ع) است به همه فرزندانش ، محبینش ، عاشقانش تا روز قیامت . همین یک وصیت برای ما کافی است که ما با آمریکای ظالم دشمن باشیم و بجنگیم و مبارزه کنیم ، همین یک وصیت کافی است تا ما او را ظالم بدانیم .دشمن سر سخت ظالم باشید ، هر کسی می خواهد باشد . همین یک وصیت برای من و شما کافی است چرا که در اینجا ظالم و مظلوم هر دو مطلق آمده ، هر کسی می خواهد باشد . هر کسی در دنیا ظالم بود ما با او مبارزه می کنیم و هر کسی مظلوم بود ما از او دفاع می کنیم ، مسلمان باشد یا غیر مسلمان حالا اگر مسلمان باشد به طریق اولی اگر شیعه و محب امیر المؤمنین ( ع ) باشد به طریق اولی باید او را کمک کنیم و دستش را بگیریم . اینکه بعضی ها در این مملکت شعار می دهند نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران والله قسم که جانش را فدای ایران هم نمی کنند ،چه کسانی جانشان را فدای ایران می کنند . شهدای مدافع حرم که رفتند وفدای ایران شدند که یک عده هم متاسفانه آن ها را مسخره می کنند ، خانواده هایشان را به مسخره میگیرند ، راهشان را به تمسخر می گیرند ومتأسفانه به جای اینکه از مظلوم طرفداری کنند ، طرفدار ظالم هستند و دارند بمب بر سر مظلوم می ریزند ، خودشان ناقض حقوق بشر هستند ، آن سازمان مللی که عربستان سعودی را رئیس کمسیون حقوق بشر کنند باید خاک بر سر آن سازمان ملل بریزیم . وقتی که حملات تروریستی در ایران انجام شد ، نماینده آمریکا در سازمان ملل بلند می شوند و می ایستند و یک دقیقه سکوت می کنند . شما سکوت می کنید به خاطر این عوامل تروریستی و این شهدا سکوت می کنید ، وبعد قرارداد های ۱۰۰ میلیارد دلاری با عربستان می بندید . بمب های اسرائیلی ، آمریکایی و انگلیسی را تحویل آنها می دهید ، آنها روی مردم یمن بریزند ، شما طرفدار مظلوم هستید؟ ، شما می خواهیدباتروریست ها مبارزه کنید ، ما کدام راباورکنیم سکوت یک دقیقه ای را ببینیم یا این بمب هایی که بر سر مردممظلوم یمن می ریزید .

امیر المؤمنین ( ع ) می فرمایند : بهترین عدالت و اجرای عدالت یاری کردن مظلوم  است .

بار پروردگارا ! به حق آقا ومولای ماامیر المؤمنین ( ع ) توفیق عمل به وصایای آن حضرت را روزی همه ما بگردان .

 توفیق کسب تقوا ، کسب مراقبت به حق این ماه تقوا که نتیجه این ماه «لعلکم تتقون» است ، روزی همه ما بگردان .

خدایا ما همیشه طرفدار مظلوم بودیم ، دشمن ظالم بودیم ، راه امیر المؤمنین ( ع ) را انتخاب کردیم ، ما را در این راه ثابت قدم نگهدار .

سوره توحید

   

 

 

خطبه دوم:

خودم و همه شما عزاداران و روزه داران ، خواهران و برادران بزرگوار مؤمن را سفارش می کنم به فرمانبرداری از خداوند متعال.

عبد باشیم ، فرمانبردار باشیم ، خدا ترس باشیم . عبد هیچ اختیاری از خودش ندارد ، سراپا گوش است . آنچه را که مولا می گوید انجام می دهد ، آنچه که مولا از آن می خواهد ترک کند ، ترک می کند . لذا مراقب باشیم در این ماه خود سازی که دهه اول و دوم به پایان رسیده و در دهه سوم هستیم ، شب های قدر ، دو شب از شب های قدر را پشت سر گذاشتیم ، یک فرصت دیگر بیشتر باقی نمانده است آن هم شب ۲۳ است که شب امضاء است . در روایات داریم شب ۲۳ شب امضای مقدرات شما است و حتمی شدن و قطعی شدن مقدرات شما است .

  تلاش کنیم در این شب ها مخصوصا فردا شب که شب ۲۳ ماه مبارک رمضان و سومین شب قدر است . از خداوند متعال بخواهیم توفیق کسب تقوا و مراقبت و عبودیت و بندگی را روزی ما و خانواده هایمان بگرداند .

رهبر معظم انقلاب در دوشنبه هفته گذشته  در دیدار سران قوا و مسئولان نظام و کارگزاران نظام و جمعی از مدیران کشور ، اعتماد همه رأی دهندگان  به صندوق انتخابات نظام جمهوری اسلامی را مهمترین واقعیت انتخابات اردیبهشت ماه خواندند و با تأکید بر ضرورت ایجاد فضای جدید از همکاری و کار و تلاش برای پیشرفت ایران اسلامی و اعتلای میهن اسلامی و نظام اسلامی در واقع رهبر عزیز با بیان منافع ملی و هویت ملی ، ملاک های حرکت مسئولان را در کشور بیان کردند . در این سخنان ارزشمند ، رهبر عزیزمان برای اداره درست کشورو مدیریت فرصت ها و تهدید ها فرمودند باید ضمن استفاده از تجربیات که مهمترین آنها وحدت ملی و اعتماد نکردن به آمریکا است . به ملاک های درست تصمیم گیری اعتنا کرد ، که اصلی ترین این ملاک ها تامین منافع ملی حقیقی است حالا این تأمین منافع ملی حقیقی مقابل منافع ملی مجازی یا منافع ملی که بعضی ها فکر می کنند منافع ملی در گرو این برنامه ریزی ها است ، یعنی منافعی که با هویت ملی انقلابی ملت در تعارض نباشد .

هویت انقلابی ملت ما به ارزش های نظام و ارزش های قرانی آن ارزش هایی که هزاران شهید تقدیم انقلاب و نظام در جنگ تحمیلی تقدیم کردیم و برای این که آن ارزش ها را حفظ کنیم آن ارزش هایی که ۳۸ سال در تحریم هستیم ، در تهدید هستیم ، در سختی هستند مردم و مقاومت می کنند در مقابل زور گویی های امریکای باج گیر. من اسم آمریکا را گذاشته ام آمریکای باج گیر . باج گیری میکند. می آید از عربستان یک طوری باج می گیرد . روز گذشته از قطر ۱۲ میلیارد ، طوری باج گرفت امریکای باج گیر ،شده است باج گیر سر گردنه .

اگر میبینیم امروز با جمهوری اسلامی مخالف است ، تهدید می کنند و تحریم می کنند ، سناتورهایشان ، نمایندگان مجلس سنا ،  می آیندو تحریم هایی را وضع می کنند . به هر شکلی هر روز یک برنامه ای ، یک نقشه ای برای نظام و ملت ما دارند . فقط و فقط برای این است که جمهوری اسلامی ایران به آنها باج نمی دهد . زمان شاه ،زمان طاغوت تمام منابع ما ، ثروت ملی ما ،نفت ما ،ذخایر ما ، کشور ما در اختیار آمریکایی ها و مستشاران آمریکایی بود ، پایگاهشان در کشور ما بود . باج های بسیار سنگینی به آمریکایی ها می دادیم آنها هم از ما تعریف می کردند اما چطور شد ؟ همین ایران اسلامی امروز مبغوض آمریکایی ها ست این ها باج گیر هستند مسئولان نظام این را بدانند .

رهبر انقلاب فرمودند : یعنی منافعی که با هویت ملی و انقلابی ملت در تعارض نباشد آنها منافع ملی ما است . اگر جامعه اسلامی و انقلابی از ذکر و تقرب به درگاه الاهی غافل شود ضربه خواهد خورد . منافع ملی باید با هویت ملی تطبیق داده شود .

هویت ملی چیست ؟

رهبر عزیزمان ۳ هویت ملی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی تعریف کردند . هویت ملی ایران بر اساس ۳ عنصر مسلمان بودن ، انقلابی بودن وعمق تاریخی که عمق تاریخی هم باز به همان انقلابی بودن و مسلمان بودن ما بر می گردد.

تاریخ انقلاب وقبل از انقلاب مجاهدت های مردمان ، ایستادگی آنها ، پیروی از علما و مراجع ،مبارزه با طاغوت و استکبار ، کودتای ۲۸ مرداد را رسما آمریکا یی ها اسنادشان را خارج کردند  در اختیار گذاشتند . ببینید چقدر این ها پرو هستند ، چقدر این ها بی حیا و بی شرم هستند ، رسما اعلام می کنند که بله ما کودتای ۲۸ مرداد را در ایران مدیریت کردیم . آن زمان ۵ میلیون دلار هزینه داده ایم ، الآن رسما اسنادشان موجود است . ما مدیریت کردیم ، ما دولت مصدق را سرنگون کردیم والله قسم امروز آمریکایی ها نه اصلاح طلب ونه اصول گرا ونه هیچ گروهی برایشان اهمیت ندارد . می بینیدوزیر امور خارجه وقت آمریکا با جسارت تمام اعلام می کنند ، برای ما اصل نظام جمهوری اسلامی ایران مهم است ، ما باید اصل نظام را سرکوب کنیم ، لازم است اینجا من تشکر کنم از پاسخ دندان شکن وزیر امور خارجه ای که مقام معظم رهبری فرمودند : وزیر مؤمن متدین و مسئولیت پذیر امور خارجه که به وزیر امور خارجه آمریکا پیغام داد ، در کشوری که چند روز بیشتر از انتخابات ۷۵ درصدی و ۴۱ میلیونی آن نمی گذرد .

شما ها می خواهید این نظام را سرنگون کنید ، به فکر خودتان باشید . ما چند روزی بیش نیست که ۷۵ در صد از مردم به این نظام رأی دادند . لذا ۳ عنصر مسلمان بودن ، انقلابی بودن ، عمق تاریخی را رهبر عزیزمان به عنوان هویت ملی این کشور بیان می کنند . مسئولان  کشور اعم از دولت محترم وقوه قضاییه وقوه مقننه و همه کسانی که تصمیمات کلان می گیرند باید از هر تصمیمی که شائبه بیگانه بودن ، اسلام و انقلاب تاریخ ملت ایران و یا ضدیت با انها را داشته باشد ، پرهیز کنند .

منافع ملی ما نباید تحت تحمیل خارج قرار بگیرد ، اگر دقت و هوشیاری و بصیرت ، رهبر انقلابی ما نبود این سند اجرا می شد .

تا سال ۲۰۳۰ تمام ارزش های ما و اصول ما تحت نظارت خارجی ها و مفسدینی که در شورای امنیت نشسته اند و دارند تصمیم می گیرند برای دنیا ، تحت سلطه آنها در می آمدیم ، گفتند که ما بعضی ازسند را پذیرفتیم بعضی رانپذیرفتیم . همین قدر که سند ۲۰۳۰  امضاء بشود .

خب هرسال ما در بحث حقوق بشر چرا متعهد می شویم .  یکی از مواردش همین سند ۲۰۳۰ است ، خب به بعضی از بند ها عمل نمی شود و آنها هم جلسه می گذارند که ایران عمل نکرد ضد حقوق بشر است  محکوم می شویم  به ناقض حقوق بشر ، خب این تعهدات را در امور بین الملل نباید ماایجاد کنیم تعهداتی که مخالف ملاک ها ، ارزش ها واصول اخلاقی ما است اما الحمدالله به برکت درایت و مدیریت رهبر عزیزمان ، شورای عالی انقلاب فرهنگی طرح را لغو کرد .     

ان شاء الله که خداوند سایه رهبری رابرسر ما مستدام بدارد .

در همین زمینه رهبر انقلاب باز در جمع دانشجویان در ماه مبارک رمضان مطالبی را فرمودند که اگر عزیزان دقت کرده باشند بحث آتش به اختیار را مطرح کرده اند مسائل فرهنگی ،مسائل اقتصادی ،مسائل سیاسی نباید دست اجانب ، دست سلطه اجانب بر این مملکت و نظام باشد.

رهبر عزیزمان در جمع دانشجویان در بحث آتش به اختیار ،که بعضی از کسانی که از خارج از ایران خط می گیرند از شبکه های معاند خط می گیرند آمدند این صحبت را ببسوء برداشت ها و سوء تفاهم ها مطرح کردند . اصل موضوع را زیر سوال بردند در حالی که رهبر عزیزمان هدف شان از آتش به اختیار یعنی همین حضور انقلابی مردم در همه صحنه ها بود.

قبل از انقلاب مگر مسجد ها اداره نمی شد ؟ مگر شب های قدر ، ماه مبارک رمضان ، عبادت ها مگر نبود ؟ مگر در شهر ها و روستا ها مردم به مجالس عزاداری هایشان ، مجالس عبادیشان نمی رسیدند ؟ اما یک حرکت انقلابی خود جوش مردمی  هم در عین حال شکل گرفته بود .

آن موقع که حکومتی نبود ، دولتی نبود ، بودجه دولتی نبود ،

منظور رهبر فرزانه انقلابمان از آتش به اختیار ،  که در بحث مسائل فرهنگی مطرح کردند و فرمودند : درست است که جمع آنها تشکل های دانشجویی بود اما رهبرمان فرمودند همه تشکل ها ، همه گروه های فرهنگی فرقی ندارد مردمی ، مساجد ، هیئات ، همه هسته های فکری و فرهنگی و علمی در کشور بعضی مواقع که بعضی از جایگاه های فرهنگی و سیاسی مختل می شوند یا بعضی از آنها فراموش می کنند آن اصول انقلابی و اصول ارزش ها را و بعضاً به امور فرعی بیشتر می پردازند تا به امور اصلی . در اینجا وظیفه نخبگان و افسران جنگ نرم و مردم انقلابی و جوانان انقلابی این است که با هوشیاری تمام بر اساس آن اصول ها نه هرج و مرج نه اینکه آتش به اختیار یعنی به هر سمتی شلیک کنیم و هرج و مرج ایجاد کنیم نه ، یعنی خودشان فکر کنند ، خودشان عمل کنند . منتظر این نباشند که حالا مسئولین حکومتی یا مسئولین دولتی یا نهاد های دولتی و نهاد های حکومتی بیایند برای آنها برنامه ریزی کنند. آنها بگویند مثال : یک کمیته ای تشکیل بشود امثال شب قدر برگزار شود ، کدام مسجد ؟ اعتکاف برگزار شود ، کدام مسجد ؟ به چه شکل ؟ نه ! خودشان خود جوش وارد صحنه بشوند.

حتی اشاره کردند رهبرمان که بعضی ها نامه نوشته اند یک کار فردی را بزرگ کرده اند که بله قبل از افطار یا بعد از افطار ، حالا فلان دعا پخش بشود . دیدید چطور در رسانه ها چطور بزرگش کرده بودند . حالا یک همچنین مسئله فرعی که خیلی هم اهمیت ندارد حالا که این آقا بخواند یا نخواند ، تازه خودش هم نامه نوشته بود که پخش نکنید صدای من را . ( نامه مکتوبش هست )

حیف نیست رئیس جمهور یک کشور بیاید و بله بگوید قبل از افطار چرا این آهنگ پخش نمی شود . یک مدت که بحث کنسرت های موسیقی بود ، تمام مشکلات فرهنگی ما شده بود . کنسرت موسیقی در این مملکت ، یعنی این مملکت هیچ مشکل فرهنگی ندارد ! هیچ مشکل اقتصادی ندارد ! مشکل شغل ، معیشت حل شد ؟ رکود برطرف شد ؟ وام های ازدواج ، بحث ازدواج جوانان مشکلاتشان حل شد . حالا برویم و به این موضوعات بپردازیم .این موضوعات فردی نیست . وقتی که متولیان امر موضوعات فردی را پی گیری کردند ، آتش به اختیار  یعنی منفعل نباشید ، آتش به اختیار یعنی دست روی دست نگذاریم بگوییم خب حالا که بودجه نداریم پس  کارهای فرهنگی هم انجام ندهیم .

بودجه های مردمی ، حضور مردمی بعضی وقت ها نیاز به حضور مردم است بودجه هم نمی خواهد . بعضی از برنامه هایی که در مساجد هست کلاس های قرآنی ، برنامه هایی که برای جوانان و نو جوانان در نظر گرفته می شود . من هفته گذشته هم عرض کردم در مسجد امام علی ما یک فضایی را ایجاد کرده ایم برای جوانان و نوجوانان شما از این فرصت استفاده کنید ، کار گروه هایی را تعریف کرده ایم که یک بستری باشد تا فرزندان شما به این بستر ورود پیدا کنند مخصوصا اوقات فراغت در تابستان .

آتش به اختیار یعنی این ، البته ما ۴ سال است که در اندیشه آتش به اختیار هستیم . کار های فرهنگی را داریم ، در شهر مدیریت می کنیم منتظر نیستیم که حالا مسئولین به ما بودجه بدهند یا ندهند . دراینجا لازم می دانم که باشما این مساله را طرح نمایمکه الان حدود ۴ ماه است که بودجه ستاد نماز جمعه را قطع کرده اند فقط به خاطر این که بنده پشت این تریبون حق را می گویم  من توقع دارم از شورای شهر از شهردارشهرمان که شجاع باشند ، نترس باشند ، امام جمعه شهرشان اگر حق می گوید ، اگر من حرف حق می زنم ، اگر برنامه های من به حق است دفاع کنید . شما خودتان قضاوت کنید ، در یک شهر ۱۲۰ هزار نفره اینگونه است حال در یک کشور ۸۰ میلیونی رهبر حق دارد ناراحت باشد ، حق دارد رهبر عزیزمان بگوید و انتقاد کند ، آن وقت به تند روی متهم می شویم . مگر تا به امروز کار های فرهنگی با بودجه های دولتی انجام می شد ؟ بودجه ندهید ما حق را می گوییم ، ابایی هم نداریم . البته از مردم هم انتظار دارم امام جمعه شهرشان را کمک کنند ، اگر شورای شهر اقدام نکرد و مختل شد اینجا آتش به اختیار مردم باید بلند شوند ، بروند آنجا . وظیفه شورای شهر است که از امام جمعه حمایت کند.

به هر حال بنده وظیفه می دانستم و نمی خواستم این مسائل را بگویم اما بدلایل مختلف یکبار گفته بودند بخاطر انتخابات بودجه نمی دهیم، بعد دوباره در یک موضعی گفتند که شما  موافقان را تعدیل کنید تازه ما را تهدید هم کردند ما نه تنها تعدیل نمی کنیم ،حق را می گوییم و وظیفه شما هم است که بودجه را اختصاص دهید و من هم این مساله رارها نخواهم کرد . چطور برای خودتان درایام انتخابات بودجه های ۴۵۰ میلیون تومانی از شهرداری می گیرید . انتخابات را باید بودجه اش را دولت بدهد نه مردم شهر اندیشه آب از بالا می آید به پایین یا از پایین می رود به بالا ؟ به جای این که بودجه به شهر اختصاص دهید پول مردم این شهر را می گیرید و برای انتخابات هزینه می کنید تازه این یک شهر است ، شهر دیگر در شهرستان داریم خدا می داند که از هر شهری چقدر پول گرفته اند . آن وقت کارگر های ما حقوق هایشان  را به حسابشان نمی ریزند . شهرداری می گوید من حقوق ندارم بدهم به کارگران ، چطور پس آن جا چک های ۴۵۰ میلیون تومانی می نویسید برای فرماندار شهرستان شهریار ، ماشین های ۱۰۰ میلیون تومانی برایشان می خرید !

در ادامه رهبر عزیزمان فرمودند : کشور را دو قطبی نکنید مانند رئیس جمهور سال ۵۹ که کشور را دو قطبی کرد . چرا کاری انجام می دهید که رهبر این ها را مقایسه کند با رئیس جمهور سال ۵۹ . رئیس جمهوری که حکم تنفیذ آن گرفته شد و پا به فرار گذاشت از ایران . یک کاری انجام ندهید که مردم کاری کنند که شما هم پا به فرار بگذارید .

خدایا این مملکت ، مملکت امام زمان است ، این جایگاه ، جایگاه امام زمان است ، این جایگاه ، جایگاه مقدسی است ، ما را متهم نکنید به وحدت شکنی ، وحدت شکنی در مسیر حق .

هرکسی که بخواهد نا حق عمل کند وحرف نا حق بزند وظیفه خطیب جمعه است که مردم را آگاه کند . لذا بنده از مسئولین شهرمان تقاضا می کنم دقت داشته باشند و پی گیری کنند .

پاسخ را هر چه زودتر شفاف به ما بدهند .

 در رابطه با بحث کمک های فرهنگی به این نهاد مقدس ولایت در شهرمان باید پاسخ گو باشند و مردم هم مطالبه گر هستند و من هم رها نخواهم کرد .

 

34565 (1) 34565 (2) 34565 (3) 34565 (4) 34565 (5)3232 (3)3232 (4)3232 (5)3232 (6)3232 (7)3232 (9)

Google+Yahoo MailWhatsAppLineOutlook.comاشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما

اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِى الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِب الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ.