خطبه های نماز جمعه ۶ مرداد ۹۶ در شهر اندیشه

نماز جمعه این هفته ششم مرداد ماه سال ۱۳۹۶ در شهر اندیشه به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید علی مروج در مصلای نماز جمعه امام علی علیه السلام این شهر برگزار شد. آقای اوجاقی به عنوان سخنران پیش از خطبه این هفته گزارشی از عملکرد ستاد بازسازی عتبات عالیات شهر اندیشه را به اطلاع نماز گذاران رساندند.

در پایان نماز مردم مومن ومتدین شهراندیشه بعداز اقامه نمازجمعه دراجتماع باشکوه باشعارهای مرگ براسرائیل ومرگ برآمریکا برائت خودرا از رژیم غاصب اسرائیل اعلام نمودند ودرپایان  همبستگی خودرا با مردم مظلوم فلسطین اعلام نمودند .

 

خطبه اول :

وصف متقین در کلام امیر المومنین

در خطبه ۱۹۳ نهج البلاغه که معروف به خطبه متقین است ، حضرت علی (ع) در وصف متقین می فرمایند : فَالْمُتَّقُونَ فیها هُمْ اَهْلُ الْفَضائِلِ، مَنْطِقُهُمُ الصَّوابُ، وَ مَلْبَسُهُمُ الاِْقْتِصادُ، وَ مَشْیُهُمُ التَّواضُعُ.

به هرکسی اهل تقوا نمی گویند . اهل تقوا نشانه هایی دارند که با آن نشانه ها شناخته می شوند . دو ویژگی را قبلاً مفصل عرض کرده ایم. ویژگی و نشانه سوم اهل تقوا، تواضع است.
در روایات اسلامی تواضع را از جمله مکارم اخلاق معنا کرده اند.

تواضع چیست

تواضع بالاترین عبادت خداوند متعال است . تکریم و احترام دیگران ، احترام به اهل علم و انبیاء الهی، احترام به باید ها و نباید های الهی و حرمت قائل شدن برای واجبات و محرمات الهی ، تواضع است .

هدف از بعثت پیامبر عظیم الشأن (ص) مکارم اخلاق است .

یکی از مکارم اخلاقی تواضع و فروتنی است .

معنای تواضع و فروتنی این است که خود را برتر از دیگران نبینیم. تنها کسی که می تواند خودش را از دیگران برتر بداند، خداوند متعال است .

همه عزت به دست اوست. همه برتری ها به دست اوست. همه مخلوقات عالم باید متواضع باشند، تکبر فقط مخصوص خداوند متعال است.

در بحار الانوار مرحوم مجلسی روایتی از امام علی (ع) نقل می کند: یکی از برترین عبادت ها تواضع است. احترام به مومنین خودش یک عبادت است. بعضی وقت ها شاید با زبان احترام بگذاریم ولی با نگاه تحقیر می کنیم، با عمل تحقیر می کنیم. به زبان تکریم اما در عمل تحقیر !

انواع تواضع

باید هم در نیت و هم در زبان و هم در اعمال به دیگران احترام بگذاریم. سه نوع تواضع داریم .

  1. تواضع در برابر خداوند متعال : که انجام واجبات الهی و ترک محرمات است .
  2. تواضع در برابر انبیائ الهی و ائمه اطهار : که تکریم اهل بیت (ع) و احترام به آنها است .
  3. تواضع در برابر دیگران : متقابلا تکریم و احترام به آنها است و دوری از تحقیر، تهمت ، غیبت ، افتراء ، سخن چینی و بین دو مؤمن را بهم زدن است .

در روایتی از امام حسن عسگری (ع) در تحف العقول آمده است : تنها عبادتی که حسادت به آن نمی شود تواضع است . چون نفس انسان برتری جویی را دوست دارد . نفس اماره انسان علاقمند است که برتری و جایگاه خودش را به دیگران اعلام کند.

چند مثال از تواضع

بعضی ها می گویند : ۳ تا دکترا دارم! ۶ تا کارشناسی دارم! این ها همه تفاخر است. بعضی ها حتی رشته تحصیلی شان را مایه تفاخر می دانند، پزشکی می خوانم . (با یک تفاخری )

یا سؤال می کنند: کجا ثبت نام کردی؟ می گویند: حوزه علمیه. تمسخر می کنند؛ حوزه علمیه؟! برو پزشکی یا مهندسی ثبت نام کن!

یا مثلا منزلی دارد. تکبر می کند؛ منزل ما فلان شهر است .

حتی بعضی در تکلم شان اصطلاحات انگلیسی به کار می برند و مثلا اینکه یک برتری نسبت به دیگران دارند.

اینها همه مصادیق تکبر است. انسان دوست دارد که برتر و بالاتر باشد.

در روایت داریم امام علی (ع) فرمودند: اگر در مورد بند کفش هم نسبت به دیگران احساس برتری کند، او متکبر است و جایگاه متکبر در آتش است .

بنابراین حضرت می فرمایند: اهل تقوا مشیشان، تواضع است، تفاخر ندارند . نگاه می کنی سر تا پایشان، فکر می کنی انسان هایی ضعیف، ندار و سر به زیر هستند. به راحتی می توانی به سرشان کلاه بگذاری، به زیر گوششان بزنی! در صورتی که هم قدرتش را دارند و هم جایگاه داردند و هم مدرک تحصیلی دارند.

عموما سیره علمای بزرگ این گونه است. در احوالات مقدس اردبیلی می نویسند: هنگامی که می خواست درس بدهد، وارد درس مقدس اردبیلی شدم، تعجب کردم که روی زمین مانند یک طلبه بسیار ساده نشسته است . این تواضع ویژه اهل تقوا است و سیره مؤمنین و متقین است.

امام حسن عسگری (ع) در تحف العقول می فرمایند : اگر خداوند انسان را این گونه قرار دهد که دنبال پز دادن نباشد، حتی در بند کفشش و در هر زمینه ای تواضع داشته باشد، این تواضع یک نعمت است، که هیچ کس به ان حسادت نمی کند. چون هیچکس به دنبال فروتنی نیست، همه به دنبال برتری جویی هستند.

تواضع و برتری جویی در قرآن

خداوند در آیه ۸۳ سوره قصص می فرماید:‌ این سرای آخرت است. همسایگی اهل بیت را فقط و فقط برای کسانی قرار دادم که در زمین به دنبال علو و برتری جویی و فساد نیستند. عاقبت برای متقین است.

یعنی اینکه کسی که اهل تقوا است به دنبال علو نیست. بعد علو، فساد در زمین است که باید از آن دوری کرد .

خداوند با صراحت می فرماید: تمام نعمت های  جهان آخرت برای کسانی است که این ۲ صفت را ندارند:

  1. برتری جویی، تکبر و علو
  2. فساد در زمین

همه معاصی در واقع در این ۲ صفت جمع هستند. همان تکبری که شیطان کرد. اولین معصیت، تکبر و نافرمانی بود.

این ۲ معصیت که اول علو می آید و بعد فساد، مانع سعادت ما هستند، این ۲ ویژگی را باید از خودمان دور کنیم.

تمام بایدها و نبایدها ی الهی در مسیر تکامل انسان ها است.

ما به تواضع نیاز داریم. اهل تقوا برای رسیدن به تکامل و کمال به تواضع نیاز دارند. کسی با تکبر و پز دادن به کمال نمی رسد، همیشه با احترام و ادب و تکریم است که انسان ها به تکامل می رسند و به اوج می رسند.

بار پروردگارا توفیق کسب تقوا و تقرب به سوی خودت را نصیب ما بگردان. ما را از علو در زمین و فساد در زمین دور بگردان.

خطبه دوم :

توصیه به تقوا

خودم و همه شما نمازگزاران روز جمعه را سفارش می کنم به رعایت تقوا الهی و مراقبت در گفتار و رفتار و اعمال .

روز جمعه است . نماز جمعه جایگاه تقوا است . جایگاه ایمان است . قرارگاه ایمان و تقوا است . نماز جمعه یکی از واجباتش توصیه به تقوا و مراقبت است . در هر دو خطبه خطیب روز جمعه واجب است که مردم را توصیه و سفارش کند به رعایت تقوای الهی .

گرامیداشت دهه کرامت

در دهه کرامت قرار داریم ، دهه کرامت در این ۱۰ روزی که در اول ذی القعده با میلاد با سعادت فاطمه  کریمه اهل بیت سلام الله علیها یک خواهر و یک برادر  تا دهم ماه ذی القعده ولادت با سعادت اباالحسن علی بن موسی الرضا علیهماالسلام است. ان شاءالله با زیارت با معرفت این خواهر و برادر در دنیا و شفاعتش در آخرت روزی همه ما بگرداند.

توجه به بازسازی عتبات عالیات

لازم است من تشکر کنم از عزیزانمان در ستاد باز سازی عتبات و عالیات در شهر اندیشه ، برادر عزیزمان آقای اوجاقی توضیحات لازم را دادند . مساجد و هیئات مذهبی و مکان های مقدس شهر اندیشه که این نذورات جمع آوری می شود و هیچ فرقی هم ندارد که این نذورات توسط مسجد امام علی (ع) یا مسجد حضرت ابوالفضل(ع) جمع آوری شود یا سایر هیئات و مکان های مقدس در شهر. آنچه که مهم است جمع آوری این نذورات و هدایا است برای بازسازی عتبات عالیات، مخصوصا حرم امیر المؤمنین (ع) است. بعضا شنیده می شود بعضی از عزیزان بیان می کنند که این مسجد مبلغ بیشتر یا کمتر داد. آنچه که مهم است جمع آوری این کمک ها و این نذورات است. جمعیت مساجد و موقعیت مساجد با یکدیگر فرق دارد. شاید بعضی از مساجد مبالغ بیشتری جمع کنند و بعضی ها کمتر .

عرض کردم این جایگاه نماز جمعه یکی از توفیقاتی است که برای شما مردم شهر فراهم کرد، ستاد بازسازی عتبات بود. این جایگاه نماز جمعه باعث شد که شما سهیم باشید در بازسازی حرم مطهر امیرالمومنین (ع) و تا روز قیامت کسانی که در آنجا نماز می خوانند و عبادت می کنند و زیارت می کنند یقیناً یک باقی الصالحاتی است برای شما و ثوابش به شما خواهد رسید.

گرامیداشت سالروز نماز جمعه

اما امروز به عنوان روز نماز جمعه در سراسر کشور نام گزاری شده است اولین نماز جمعه ماه مرداد را به مناسبت ۵ مرداد که اولین اقامه نماز جمعه در کشور باشد به امامت حضرت آیت الله طالقانی، امروز را روز نماز جمعه نام گذاری کردند . خداوند را شاکر هستیم که ما را جزء اقامه کنندگان نماز جمعه در روز جمعه قرار داد. خداوند را شکر کنیم به هر حال کم توفیقی نیست هر هفته بعضی ها مقید هستند در نماز جمعه شرکت کنند .

در مفاتیح مرحوم شیخ عباس قمی از اعمال روز جمعه دعایی است که بخشی از آن این است:

«وَ وَفِّقْنِی لِأَدَاءِ فَرْضِ الْجُمُعَاتِ وَ مَا أَوْجَبْتَ عَلَیَّ فِیهَا مِنَ الطَّاعَاتِ» «خدایا توفیق ادای آن واجب را در روز ها جمعه به من عنایت کن ، آن اعمالی که تو بر من واجب کردی»

آن فرمانبرداری از آنها را یکی از آن اعمال و بالا ترین آنها حضور در نماز جمعه است.

در سوره جمعه با آیات نورانی قرآن به اهل ایمان متذکر می شود که : روز جمعه همه کارها تعطیل است . روز جمعه یعنی آن لحظه ای که زمان اقامه نماز جمعه است از اذان ظهر به اندازه ای که دو خطبه خوانده شود و نماز جمعه خوانده شود دیگر تجارت و لهو و لعب و تفریح و بازی و گردش را کنار بگذار ، بعد که نماز تمام شد بروید دنبال تجارت و تفریح و غذا خوردن، هر کسی هر کاری دارد انجام بدهد اما آن لحظه اذان این لحظه، لحظه ای است که اهل تقوا و طاعت و اهل مراقبت سعی میکنند که این هفته ها را از دست ندهند بعد می فرماید که: خدایا در روز جزا و قیامت آن عطا وپاداش هایی که برای کسانی که در روز جمعه در نمازجمعه حاضر شدند و تو قسمت میکنی؛ چه پاداش هایی در روز قیامت برای اهل جمعه و اهل طاعت در روز جمعه خداوند در نظر گرفته باید برویم و ببینیم چه پاداش ها و عطاهایی خداوند برای شما در نظر گرفته .

نماز جمعه در بیان امام راحل ره

حضرت امام رضوان الله تعالی علیه نماز جمعه را یک فریضه سیاسی و عبادی می دانند در احکام مقدس اسلام امام راحل می فرمایند: بیش از امور عبادی در امور سیاسی و اجتماعی بحث شده است. آنهایی که معتقد هستند اسلام یک دین فردی است نه اجتماعی، اسلام باید در محراب مساجد باشد .

امام می فرماید: این اشتباه است هر شب در نمازهای مساجد جمع می شوید، هر جمعه در نماز های جمعه جمع می شوید، هر سال در جماعت حج اجتماع می کنید، چه کسی گفته نماز و عبادت جنبه فردی دارد! اسلام بعد اجتماعی و سیاسی اش بیشتر از امور فردی اش است. یکی از مسئولیت بزرگ رسول اکرم (س) مبارزات سیاسی آن حضرت بود .

حضرت امام می فرمایند: شهادت امیرالمومنین (ع) ، شهادت آقا ابا عبدالله الحسین (ع) ، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و …. و شکنجه و تبعید و مسمومیت های ائمه اطهار (ع) همه در جهات مبارزه های سیاسی شیعیان ، علیه ستم گری ها بوده است و در یک کلمه مبارزه با فعالیت های سیاسی بخش مهمی از مسئولیت های مذهبی است.

ملاک حق و باطل در نظام اسلامی

شیعیان امیر المومنین (ع) و مسلمانان باید در امور سیاسی هم فعال باشند، بیدار باشند این مبارزات سیاسی ائمه اطهار (ع) در برابر حاکمان طاغوتی زمان و به شهادت رساندن آنها و مسمومیت آنها همه دلالت بر آن بعد سیاسی و مبارزاتی اسلام دارد. البته باید دقت کنیم یک مرز خیلی باریکی اینجا است، امیرالمومنین (ع) مبارزه می کند، و شمشیر می کشد، مالک اشتر شمشیر می کشد و مبارزه می کند و عمار شمشیر میکشد و مبارزه می کند هر دو صحابه پیامبر و امیرالمومنین (ع) نزدیکان امیر المومنین (ع) یک موقع هم است که در مقابل امیر المومنین (ع) می ایستند و مبارزه میکند. این مبارزه ها فرق دارد این را ما باید دقت کنیم، عرض کردم ما حق و باطل را با اشخاص نمی سنجیم. یک آقایی یک زمانی  رئیس جمهور بود در این مملکت تا جایی که در آن موقعیت و در آن حالت همانطور که شمر هم در جنگ صفین جزء سربازان امیر المومنین (ع) بود و امیرالمومنین (ع) دعا می کند برای سربازان خودش در آن موقعیت و زمان و در آن برهه، اما بعد می آید در کربلا در مقابل ابا عبد الله الحسین (ع) می ایستد. اشخاص و افراد که ملاک نیستد یک خانمی یک حجابی گرفته و در جای دیگر به شرایط خاص خودش حجابش را برداشته، ملاک اسلام آن خانم است! ملاک حق و باطل آن شخص است! ملاک حق و باطل صدا و سیما است! ملاک حق و باطل رئیس جمهور آن مملکت است! ملاک حق و باطل اشخاص هستند؟ ملاک حق و باطل امیرالمومنین (ع) می فرمایند : حق را  بشناس. جایگاه ولایت؛ جایگاه  حق در این نظام و در این مملکت همه جایگاه ها و همه اشخاص و همه افراد با آن جایگاه سنجیده می شوند. یک زمانی شاید خیلی ها کارنامه درخشانی و ولایی داشتند اما امروز می آیند و مصاحبه می کنند بر علیه نظام و ارزش ها. این تند روی ها و کند روی ها را ما در طول تاریخ داشته ایم، دیدیم خوارج زمان را؛

تنها ملاک حق و باطل، جایگاه ولایت در این نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. همه اشخاص و حزب ها و گروه ها با ان جایگاه سنجیده می شوند و ملت و مردم ما تنها جایگاهی که در این نظام برایشان اهمیت دارد جایگاه ولایت است البته جامعه اسلامی هم وقتی که حاکمیت ، حاکمیت الله و به حق باشد این آفت ها را دارد که باید این آفت ها را هم شناسایی و مراقبت کنیم که خدایی ناکرده ما را به مغلطه نیندازد. سفسته نکنند. اشخاص را برای ما ملاک حق و باطل قرار ندهند . هر کسی می خواهد باشد در هر جایگاهی به غیر از معصوم برای ما اهمیتی ندارد همه را با مقام ولایت و معصوم می سنجیم اگر هر کسی که عمل کردش ، قلمش، زبانش، جایگاهش، نیاتش در مسیر قرآن و ارزش های قرآنی باشد ما او را می پذیریم. ملاک برای ما افراد و اشخاص نیستند که حالا امروز یک حرفی زده شده فردا شاید خیلی ها برگردند از مواضع خودشان. برای ما که  شخص مهم نیست برای ما اسلام و قرآن و ولایت مهم است . ارزش های انقلابی و دینی مهم است .

نماز جمعه در کلام رهبر

مقام معظم رهبری می فرماید : نماز های جمعه نزدیک ترین پایگاه به نهاد رهبری است . پایگاه هایی که بخشی از کار دستگاه رهبری این کشور را انجام میدهند. مردم را توجیه می کنند به استقامت در راه تشویق می نمایند . از اشتباهات دور نگه می دارند ذهن مردم و معارف لازم را اشنا می کند، دشمنان را نسبت به نفوذ در اذهان مردم مأیوس می کند. این جایگاه جایگاه وحدت است. این جایگاه جایگاه مأیوس کننده دشمنان اسلام است .

تشکر از همه مسئولین و زیر مجموعه های نماز جمعه اندیشه

لذا جا دارد من از همه شما خواهران و برادران عزیز تشکر کنم که هر هفته، در سرما و گرما ، بعضی وقت ها خطبه ها طولانی می شود اما با بزرگواری تحمل  کرده و می نشینید و گوش فرا می دهید. از مسئولین عزیزمان تشکر میکنم. مسئولین شهری، نیروی نظامی و انتظامی، بسیجی، یگان ویژه و همه و همه ، اعضای محترم شورای شهرمان چه شورای منتخب و چه شورای قبل و شهردارانی  که زحمت می کشند  برای این که این جایگاه در شهر مستقر شود. از همه عزیزانمان شرکت عمران، آتش نشانی، یگان امداد و همه کسانی که ستاد برگزاری نماز جمعه را یاری می کنند من از همه عزیزان تشکر می کنم و آن معاونت هایی که در آن تقویت این جایگاه نقش موثری که دارند هم تشکر میکنم هم موسسه خیریه دستهای مهربان که من همین جا از مدیریت محترم این موسسه و عزیزانی که در این هیئت امنایی که هر هفته هر روز هر ماه شما شاهد هستید اقلام و اجناسی که تهیه اش و جهیزیه ای که داده می شود و کمک هایی که می شود، خانواده هایی که تحت پوشش هستند و ایتامی که تحت پوشش هستند شما نمازگزارانی که هزینه آنها را تامین می کنید. واقعاً من از تک تک شما تشکر میکنم و دست تک تک ما را میبوسم.

ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهر اندیشه که شما همه می دانید، فعالیت های این ستاد زبان زد است،  در مقابل منکرات میایستد. شاید بعضی ها خوششان نیاید از این ستاد اما الان مانوری که در سطح شهر دارد، مانور تذکر لسانی، مهربانی اقتصادی، اجتماعی در مراکز تجاری ورود پیدا می کنند، در بوستان های سطح شهر هستند و برای خانواده های شما امنیت اخلاقی را فراهم می کنند به کمک نیروهای نظامی و انتظامی شهر. امنیت اخلاقی را می خواهند در شهر ایجاد کنند. اگرچه صد در صد نشود آن مدینه فاضله را ایجاد کرد اما اگر این جایگاه سلبی نباشد در این شهر قطع الیقین بدانید که نمی شود شهر را از نظر اخلاقی مدیریت کرد و رها کرد، چون انسان ها عرض کردم خود برتر بین هستند، برخی دارای آزادی از نوع بی بند و باری و پوچی هستند نه آن آزادی در تفکر، آنچه که در اسلام ما را آزاد گذاشتند آزادی در تفکر است نه آزادی در عمل. اینطور نیست که هر کس در اعمال بگوید من آزاد هستم و هرجور دوست داشته باشم می آیم در خیابان، هرجور دلم می خواهد رانندگی می کنم . ضوابط و آیین نامه ها و قوانین را زیر پا بگذارد و بگوید من آزاد هستم . آنچه که گفتند آزادی است، آزادی در تفکر است اما این تفکر را اگر بخواهی عملی کنی اگر بر خلاف شرع و قوانین باشد با تو برخورد می کنند.

از موسسه خیریه و ستاد امر به معروف و ستاد برگزاری نماز جمعه و ستاد باز سازی عتبات عالیات و شورای فرهنگی مسجد و مصلی، چه در معاونت خواهران و برادران تشکر می کنم. همه این عزیزانی که در این جایگاه کمک و تقویت کرده اند ، خداوند ان شاءالله توفیقات شما عزیزان را روز افزون بگرداند .

اهم مناسبت های هفته

اما در این چند هفته که شما نماز جمعه را برگزار کردید، غاصبین کودک کش در سرزمین اشغالی اجازه اقامه نماز را به نماز گزارانشان ندادند. در این ۱۲ روز یعنی ۲۳ تیر ماه با آن حمله شهادت طلبانه چند جوان فلسطینی که منجر به هلاکت رسیدن ۲ سرباز صهیونیستی شد . صهیونیست ها اجازه اقامه نماز جمعه را در مسجد الاقصی ندادند، ۱۲ روز مقاومت کردند و دروازه های الکترونیکی در ورودی در قرار دادند، اجازه ندادند که جوانان وارد مسجد شوند. ۴۰۰ مجروح و چندین شهید دادند در این چند روز اخیر اما بالاخره بعد از ۱۲ روز پیروز شدند. اسرائیلی ها شبانه این دروازه ها را برداشتند و درها را باز کردند و دوباره جوان ها آمدند. این هفته نماز جمعه در مسجد الاقصی برگزار شد.

عزیزان تنها راه نجات مقاومت است. تنها راه پیروزی در مقابل این دشمنان اسلام و انسانیت و بشریت مقاومت است. جوانان فلسطینی دوباره در این ۱۲ روز با مقاوت و راهپیمایی و سلاح سنگ به پیروزی رسیدند.

خداوند ان شاءالله که شر و مکر دشمنان ما را به خودشان برگرداند و هر چه زود تر قدس عزیز را به آغوش اسلام برگرداند .  خبر هلاکت و نابودی این غاصبان را به ما برساند . خبر هلاکت آل سعود را به ما برساند .

شنبه ۷ مرداد روز تجلیل از امام زادگان و روز بزرگداشت حضرت صالح بن موسی کاظم است. در دهه کرامت هستیم توجه به امام زادگان و توجه به فرزندان اهل بیت، عمل به حدیث ثقلین است .

یکشنبه ۸ مرداد ماه سالروز درگذشت فقید مجاهد و پارسا حضرت آیت الله مشکینی اعلی الله مقامه به عنوان اسوه ائمه جمعه کشور است. یاد و خاطره همه بزرگان و علما و همه آنهایی که در سرنوشت این انقلاب سهیم بودند، رئیس مجلس خبرگان رهبری، امام جمعه قم، زحمات این فقیه قبل و بعد از انقلاب، که خیلی از آنها هم خاموش بودند به خاطر آن روحیه تواضع این فقیه مجاهد خیلی از ماها شاید متوجه نشویم که این عالم فرزانه در آن ایام شهرها را یکی بعد از دیگری او را تبعید کردند به شهر های گوناگون کاشمر و ماهان کرمان و گلپایگان در هر کدام یک سال و اندی و هرسال همینطوردر تبعید بودند .

چهارشنبه ۱۱ مرداد سالروز شهادت آیت الله شیخ فضل الله نوری از رهبران مشروطه در سال ۱۲۸۸ ه.ش

حضرت امام رضوان الله می فرمایند: روحانیت ستیزی با هدف نابودی اسلام است. آنها تنها مانع را روحانیت می دانند و می بینند، چون تنها کسانی که در خط مقدم مبارزه با استعمار و استکبار ایستاده اند روحانیت هستند. آن ها می خواهند این خط مقدم برداشته شود. ولایت و جایگاه ولایت تضعیف شود. رهبر انقلاب می فرمایند یکی از مهمترین علل مؤثر در انحراف نهضت مشروطیت این است که این نهضت که ابتدا مرحوم آخوند خراسانی ها را، شیخ فضل الله های نوری را رهبری می کردند و نهضت مشروعیت را. چه شد که یک دفعه منحرف شد و نتیجه این مشروعیت به حکومت رسیدن رضا خان دیکتاتور شد .

جلسه ای اخیرا رییس جمهور کشورمان با فرماندهان سپاه داشت.  این جلسه فرماندهان عالی رتبه سپاه یک پیامی به همه دنیا داشت. بعد از این نشست خیلی از شبکه ها و منافقین و دشمنان انقلاب اسلامی عزیزمان، دوباره لجن پرانی کردند که سپاه آمده استارت پروژه های اقتصادی را به دست بگیرد و سهم خواهی کند!

پنج شنبه ۱۲ مرداد  برگزاری انتخابات مجلس خبرگان، قانون اساسی در سال ۱۳۵۸ ه .ش و تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در سال ۱۳۵۹ است .

این تحریم های جدیدی که امریکایی ها بر علیه کشور ما و مردم ما در مجلس نمایندگان به تصویب رساندند که فقط ۳ تا مخالف داشت.

مسئولان عزیز باید توجه داشته باشند مقام معظم رهبری فرمودند: هیئت نظارت برجام دقت کنید که شرایط برجام رعایت شود. من از مواضع رییس جمهورمان تقدیر می کنم. ما هم نقد می کنیم و هم تشکر می کنیم و هم تذکر می دهیم. مواضع محکم ، مواضعی که در دیدار فرماندهان عالی رتبه گرفتند. سپاه را ایشان به لشکر مخلص معنا کردند که باید تقویت شود .

IMG_9552 IMG_9554 IMG_9556 IMG_9513 IMG_9520 IMG_9540 IMG_9561 IMG_9569 IMG_9576 IMG_9584 IMG_9587 IMG_9548

343 (1) 343 (2) 343 (3) 343 (4)

Google+Yahoo MailWhatsAppLineOutlook.comاشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما

اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِى الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِب الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ.