جلسه فرمانده قرارگاه فرهنگی ولی امرامام جمعه محترم باخواهران حوزه علمیه،فرمانده حوزه مقاومت،فرماندهان پایگاههای بسیج،مدیران موسسات قرآنی،مسئولین هیئات ورابطین مساجد با امام جمعه محترم شهر اندیشه

۱۰ آبان ۱۳۹۶- حسینیه ی امام خامنه ای دفتر امام جمعه محترم اندیشه

جلسه فرمانده قرارگاه فرهنگی ولی امرامام جمعه محترم باخواهران حوزه علمیه،فرمانده حوزه مقاومت،فرماندهان پایگاههای بسیج،مدیران موسسات قرآنی،مسئولین هیئات ورابطین مساجد با امام جمعه محترم شهر اندیشه حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید علی مروج

جلسه قرارگاه فرهنگی ولی امر در محل دفتر امام جمعه اندیشه برگزار شد.
در ابتدای این جلسه که با حضور خواهران پایگاه های فرهنگی شهر اندیشه اعم از حوزه علمیه، پایگاه های بسیج، موسسات قرآنی و فرهنگی، هیئات و مساجد برگزار شد، مسئول ستاد برگزاری نماز جمعه اندیشه و همچنین معاونت خواهران ستاد گزارشی از فعالیت‌های خود ارائه کردند.
در ادامه در مورد برنامه روز جهانی استکبار ستیزی ۱۳ آبان آخرین هماهنگی ها انجام شد.
همچنین امام جمعه محترم اندیشه در سخنانی ضمن تشکر از حضور و دغدغه فرهنگی همه خواهران، رسالت زینبی را سخت‌تر از رسالت حسینی دانستند و بیان کردند علت این امر آن است که رساندن پیام نیاز به محاسبه نفس و تقوا و صبر و دقت دارد.
امام سجاد علیه السلام در روایتی عوامل عافیت و عاقبت به خیری و رسیدن به خیر را بیان می کنند، یکی داشتن یک واعظ درونی است. کسی که از درون همیشه ما را نصیحت کند و موعظه نماید.
دومین عامل، داشتن محاسبه و حساب و کتاب در زندگی است.
سومین عامل، ترس از عاقبت امور است. اینکه عاقبت سنجی داشته باشیم.
نوعا گرفتاری های ما از آن جهت است که زندگی ما در ابعاد مختلف، چه فردی و چه خانوادگی یا سیاسی، بی حساب و کتاب است و به عاقبت آن فکر نکرده ایم.
حضرت امام سجاد علیه السلام سپس می‌فرماید اگر هر کدام از این امور را رعایت نکردی، محزون بشو! یعنی بی تفاوت نباش و بدان تو در برابر خداوند مبعوث خواهی شد و باید پاسخگو باشی. پس پاسخ خود را برای او آماده کن!
امام جمعه اندیشه تشکیل این جلسات را جهت هم افزایی در امور بسیار مهم دانستند و تأکید کردند شیطان از اتحاد متنفر است و همیشه به دنبال ایجاد دشمنی و تفرقه در میان ما است. لذا باید از چند دستگی پرهیز شود . وحدت ضروری است آن هم در مسیر بلندی که ما برای دفاع از اسلام و انقلاب و نظام داریم.
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود، وظیفه خواهران مؤثر در نهادهای مختلف را بسیار مهم ارزیابی کردند و همه مراحل آن از حضور و پیگیری تا برنامه ریزی و اجرای برنامه ها را مهم دانستند. ایشان با بیان اینکه امروز آمریکا مظهر ظلم در جهان است،مبارزه با آمریکا را به مبارزه حضرت موسی با فرعون تشبیه کردند و تصریح کردند امروز مبارزه با آمریکا حتی بالاتر از مبارزه با فرعون است و در اجر، همان اجر موسی علیه السلام بلکه بالاتر از آن را دارد.
امروز ایران اسلامی به عنوان نماد مبارزه با آمریکا و ذلت ناپذیری در دنیا مطرح است و باید یوم الله ۱۳ آبان هر چه باشکوه تر برگزار شود.
در انتها ایشان همه اقشار مردم را به حضور پرشور در مراسم روز جهانی استکبار ستیزی که از گلزار شهدای گمنام به سمت سالن ایثار برگزار میشود دعوت کردند.
خاطر نشان میشود مراسم روز جهانی استکبار ستیزی، امسال در صبح روز ۱۳ آبان با حضور مردم و مسئولان و دانش آموزان مدارس شهر اندیشه با اجتماع در گلزار شهدای گمنام در ساعت ۹ صبح آغاز و به سمت سالن ایثار حرکت خواهد شد.
سخنران ویژه این مراسم حجت الاسلام و المسلمین علیزاده، معاون سیاسی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خواهد بود
11 111

Google+Yahoo MailWhatsAppLineOutlook.comاشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما

اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِى الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِب الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ.