نماز جمعه ۱۵ دی ماه در شهر اندیشه

خطبه اول

بسم الله الرحمن الرحیم.

خودم و همه شما برادران و خواهران بزرگوار خودم را در روز جمعه سفارش می کنم به رعایت تقوای الهی و مراقبت در رفتار، گفتار، اعمال و نیات. در بحث بیان آثار تقوا و مراقبت با توجه به اینکه در هفته های گذشته و این هفته و تا آخر دی ماه (ایام الله ۹ دی و قیام ۱۹ دی را، هم ۹ دی را پشت سر گذاشتیم و ۱۹ دی را در پیش رو داریم) عرض کردیم این چند هفته مباحث مان پیرامون تقوا و فتنه و رابطه فتنه های آخر الزمان و تقوای الهی است.

یکی از آثار مهم تقوا و مراقبت در بعد اجتماعی

امدادهای غیبی الهی و نصرت اهل ایمان و تقوا در برابر دشمنان است.

خداوند متعال در سوره آل عمران آیه ۱۲۵ می فرماید:

بَلَى إِن تَصْبِرُواْ وَتَتَّقُواْ وَیَأْتُوکُم مِّن فَوْرِهِمْ هَـذَا یُمْدِدْکُمْ رَبُّکُم بِخَمْسَهِ آلافٍ مِّنَ الْمَلآئِکَهِ مُسَوِّمِینَ

از این نصرت خودش به عنوان یک سنت به عنوان یک سنت پایدار، قوانین ثابت، سنت های الهی، قوانین جاری و سیره عملی با بندگان خودش در دنیا و آخرت است،نام می برد. لذا به زمان پیامبر و یا انبیای گذشته و بعد از او هم ارتباطی ندارد. این سنت ها در طول تاریخ زندگی انسان ها ثابت و تغییرناپذیر هستند، فراگیر و همه گیر هستند. در سوره آل عمران، آیه ۱۲۵ می فرماید. بَلَى إِن تَصْبِرُواْ وَتَتَّقُواْ. با این دو شرط. اگر صبور باشید در برابر ناملایمات، صبر کنید، سختی ها، مشکلات، فشارهای دشمن، تهدیدات دشمن، تحریم های دشمن، صبر بکنید، و نافرمانی نکنید، از من خدا، از پیامبرم، از امام تان، از رهبرتان، نافرمانی نکنید دو تا شرط گذاشته. سنت خداست.

به شرط مقاومت و پرهیز از مخالفت با خدا و پیامبر و رهبری یعنی به شرط فرمانبرداری از رهبر جامعه، رهبر دینی،

یا أَیُّها الَّذِینَ آمَنُوا أَطیعُوا اللّهَ وَأَطیعُوا الرَّسُول وَأُولی الأمرِ مِنْکُمْ ، وَیَأْتُوکُم مِّن فَوْرِهِمْ هَـذَا.

اگر چه دشمنان تان، فور از فوران می آید، مثل آتشفشان چطور فواران می کند، گرچه دشمنان تان از هر طرف فوران کنند و به شما هجوم بیاورند با سلاح، با جنگ فرهنگی، شبکه های فضایی، ماهواره ها، مثل آتشفشان. هجوم می آورند. فوران کنند بر علیه شما. سنت خداست.
اگر این دو شرط را امت اسلامی رعایت کند به شرط فرمانبرداری از رهبر الهی و دینی و به شرط مقاومت و صبر در برابر ناملایمات، می فرماید:

 یُمْدِدْکُمْ رَبُّکُم بِخَمْسَهِ آلافٍ مِّنَ الْمَلآئِکَهِ مُسَوِّمِینَ

می فرماید من هم کمک تان می کنم. ملائکه مسومین یعنی ملائکه ای که نشان دار هستند. ملائکه ای که ویژه هستند با یگان ویژه ملائکه در واقع، یعنی خداوند هم یگان ویژه ملائکه دارد برای امداد اهل تقوا و اهل ایمان. برخی از ملائکه برای قبض روح می آید، برخی از ملائکه(رقیب و عتید)برای ثبت اعمال هستند، ، خداوند یک سری ملائکه دارد یگان ویژه امدادی برای اهل تقوا، همان یگان ویژه که در هشت سال دفاع مقدس ما را در برابر دنیا حفظ کرد. یاری همان ملائکه. این سنت الهی است عزیزان. چقدر تقوا اثرگذار است.

در سوره فاطر آیه ۴۳ خداوندمتعال می فرماید:

 فَلَن تَجِدَ لِسُنَّتِ اللَّهِ تَبْدِیلًا. سنت های من خدا قابل تبدیل و تغیری نیست.. قابل تبدیل نیست یعنی جایگزین ندارد. این سنت من است، هیچ سنتی هم جایگزین این سنت نیست به شرط صبوری و فرمانبرداری یمددکم، من هم کمک تان می کنم. قابل تحویل نیست، یعنی تغییر نمی کند، اگر کسی نافرمانی کرد، به سختی او را عذاب بکنند، این سنت من است، اینطور نیست که اگر کسی نافرمانی کرد به او بهشت را بدهند. نعمت به او بدهند. نه. این قابل تحویل نیست سنت من. قوانین من؛با قوانین شما فرق دارد. قوانین شما اعتباری است، یک حکومتی می آید می گوید حجاب واجب است یک حکومتی می آید می گوید برهنگی آزاد. قوانین انسان ها اعتباری است، مردم هر چه را که بخواهند ارزش و اعتبار بدانند همان ارزش می شود. در یک شهری اگرچه نافرمانی باشد بعضی از فرهنگ ها می شود ارزش، اعتباری است اما قوانین الهی بایدها ونبایدهای الهی همه ثابت و مطلق هستند نه نسبی. اگر حجاب واجب شد در ایران هم  واجب است در آمریکا هم واجب است در شرق و غرب عالم هم واجب است. اینطور نیست که حجاب در ایران فقط واجب است، همه جا خدا هست پس حجاب هم همه جا واجب است. اگر ظلم بد است، همه جا بد است، اگر عدالت خوب است همه جا خوب است. این سنت های الهی است.

لذا سنت های الهی و قوانین الهی را به دو دسته تقسیم می کنند

اول:سنت های مربوط به زندگی دنیایی ماست،

دوم: سنت های مربوط به زندگی آخرتی ماست.

فَمَن یَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّهٍ خَیْراً یَرَهُ  وَمَن یَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّهٍ شَرّاً یَرَهُ‏

. این سنت الهی است،هر کسی باید به هر حال، آن چه را که عمل کرده ببیند. جزایش را ببیند. شفاعت در روز قیامت یکی از سنت های الهی است. این مربوط به جهان آخرت است. شفیعان، شفاعت کنند.

اما سنت های الهی بعضی هایشان مطلق هستند و بعضی هایشان هم مقید و مشروط.

در بحث سنت های الهی آنهایی که مطلق هستند برای همه هست.همینکه خداوند فرمود:

فَمَن یَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّهٍ خَیْراً یَرَهُ  وَمَن یَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّهٍ شَرّاً یَرَهُ‏

. این مطلق است همه باید آن چه را که عمل کردند می بینند اما شفاعت، سنت مقید و مشروط الهی است. شفاعت برای همه نیست. این سنت هست ولی مشروط است. در بحث دنیایی هم همینطور است سنت های دنیایی الهی، این سنت ها هم همینطور هستند. براساس آیات و روایات سنت های الهی در دنیا هم بعضی هایشان مطلق هستند و بعضی هایشان مشروط هستند. آزمایش از سنت های مطلق الهی است وَلَنَبْلُوَنَّکُمْ بِشَیْءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِنَ الْأَمْوَالِ وَالْأَنْفُسِ وَالثَّمَرَاتِ وَبَشِّرِ الصَّابِرِینَ. این آزمایش های دنیایی برای کافر هم هست، مسلمان هم هست، مومن هم هست، سیاه هم هست، سفید هم هست. برای همه هست. ولنبلونّکم، تاکید می کند مطلق است. اما بعضی از سنت های الهی مشروط و مقید هستند، سنت های الهی که اگر کسی اهل تقوا و پرهیزکاری باشد عمرش طولانی می شود روزی اش فراوان می شود. سنت الهی است که اگر مردم در برابر مشکلات، صبوری کنند، فرمانبردار پیامبر و رهبرشان باشند،سنت مشروط الهی است. یعنی اگر اینطور نباشد خداوند هم کمک شان نمی کند. یمددکم بشرط بلی، این جا می خواهد بلی، آن شرط را برساند. بلی، اگر به این دو شرط عمل کردید امداد الهی را در پی خواهد داشت، خدا شما را کمک می کند. در بین سنت های الهی بعضی از سنت های الهی برای اهل حق است بعضی از سنت های الهی برای اهل باطل است.

مثال بزنم. سنت الهی برای اهل تقوا و برای اهل حق، پیروزی بر دشمنان است، به شرط تقوا و صبر.

از آن طرف سنت الهی برای مشرکین و برای کفار و برای منافقین و برای کسانی که در برابر حق و اسلام می ایستند شکست در برابر اسلام است.

این سنت خداست. اصلا به جمعیت هم هیچ ارتباطی ندارد.اگر خدا بخواهد کمک بکند هشت سال جمهوری اسلامی ایران در برابر همه دنیا می ایستد. اگر خداوند بخواهد نصرت و یاری بدهد ۵ هزار نفر نیروی حزب الله می تواند ۳۳ روزه رژیم غاصب صهیونیستی را که می گویند یکی از قدرتمندترین ارتش های دنیا را در اختیار دارد، به زانو در بیاورد.

این سنت خداست که درسوره مائده آیه۵۶ می فرماید:

 وَمَن یَتَوَلَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَالَّذِینَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ

سنت الهی است اگر اهل تقوا باشیم. چقدر تقوا و مراقبت اثرگذار است. چقدر دیانت اثرگذار است نه تنها در حوزه شخصی و فردی اثرگذار است بلکه در حوزه اجتماعی هم که می فرماید:

وَلَوْ أَنَّ أَهْلَ الْقُرَى آمَنُوا وَاتَّقَوْا لَفَتَحْنَا عَلَیْهِم بَرَکَاتٍ مِّنَ السَّمَاءِ وَالْأَرْضِ وَلَکِن کَذَّبُوا فَأَخَذْنَاهُم بِمَا کَانُوا یَکْسِبُونَ

در حوزه اجتماعی چقدر اثرگذار است مراقبت و تقوا.

نمازگزاران عزیز، اگر تا به امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران توانست در برابر دنیا و دشمنانش بایستد در برابر توطئه های دشمنانش بایستد.واگرتوانست درمقابل منافقین،سلطنت طلب ها،معاندین،تکفیری ها،آمریکایی ها،مستکبرین، استعمارگران بایستد، در گروی تبعیت از رهبری است.

چرا دشمن به دنبال از بین بردن ارزش های دینی جامعه ماست؟ چرا با حجاب مبارزه می کند؟ چرا شبکه های فساد را در فضای مجازی تشویق و تبلیغ می کند؟ چرا ماهواره ها را بالای سر ما می فرستد و شبانه روز هزاران شبکه برنامه های ضداخلاقی برای خانواده ها و جوانان ما برنامه ریزی می کند. چرا؟

جواب: برای اینکه می خواهد روح تقوا را از جامعه ما بگیرد.او هم متوجه شده، او هم کارشناس دارد. او هم می داند تا وقتی که مردم ما به فرموده امام راحل(ره): پشتیبان ولایت فقیه باشند هیچ آسیبی به مملکتشان نخواهد رسید.

او می داند لذا مراقب و مواظب باشیم این بحث سنت الهی است بحث بسیار پیچیده و شیرینی است ان شاءالله در فرصت دیگری به این بحث مفصلا می پردازیم. از آنجایی که یک نمونه دیگر هم آماده کرده بودم از آیات نورانی قرآن، فقط آیه اش را می خوانم و توضیحش را … چون امروز می خواهیم در راهپیمایی همه با هم شرکت بکنیم، سریع به پایان برسانم. در قرآن کریم خداوند متعال در سوره اعراف آیه میفرماید: ۱۲۸

قَالَ مُوسَى لِقَوْمِهِ اسْتَعِینُوا بِاللَّهِ وَاصْبِرُوا  إِنَّ الْأَرْضَ لِلَّهِ یُورِثُهَا مَن یَشَاءُ مِنْ عِبَادِهِ  وَالْعَاقِبَهُ لِلْمُتَّقِینَ

باز با سه شرط وراثت زمین را واگذار می کند به مردم. این سه شرط ۱)استعانت از خداوند با صبر۲) مقاومت و تقوا ۳)فرمانبرداری از پیامبر و رهبر است وقتی که بنی اسرائیل آمدند اعتراض کردند فرعون ستم می کند مردان ما به بیگاری گرفته می شوند بچه های ما کشته می شوند و زنان ما به اسارت برده می شوند حضرت موسی به قومش فرمود:عاقبت از آن اهل تقواست. این را باید دقت بکنیم. تنها راه مبارزه با دشمن مراقبت است تنها راه مبارزه با دشمن فرمانبرداری از پیامبر، امام، رهبر و نائب امام زمان(عج) در عصر  غیبت است. تنها راه موفقیت و پیروزی، مقاومت در برابر مستکبران عالم است یعنی اگر بخواهیم سازش بکنیم به پیروزی نمی رسیم. اگر بخواهیم سر فرود بیاوریم به پیروزی نمی رسیم. باید کشته بدهیم، شهید بدهیم، صبر کنیم، مقاومت کنیم و فرمانبرداری کنیم والعاقبه للمتقین.

بارپروردگارا آن تقوایی که ما را بر دشمنان مان چیره و پیروز می کند روزی ما و خانواده های ما و امت اسلامی بگردان. یک لحظه ما را به نفس مان به دشمن درونی و بیرونی مان، غافل مگذار.

این انقلاب، این نهضت، این پرچم که پرچم امام زمان است به دست صاحب اصلی اش برسان.

ما را در این راه ثابت قدم نگاه بدار.

والسلام علیکم ورحمه الله

 

 

خطبه دوم

همه شما خواهران و برادران بزرگوار خودم را سفارش می کنم به رعایت تقوای الهی و خداترسی.

در هفته ای که گذشت رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای عزیز در پیامی به کنگره شهدای روحانی همچنین در دیدار خودشان با خانواده های معظم شهدا بر مساله مهم شجاعت، ایمان و از خودگذشتگی نیروهای مومن کشور و نقش آنان در پیروزی انقلاب اسلامی و نجات کشور از توطئه های دشمن تاکید فرمودند. در حال حاضر نیز راه برون رفت کشور از توطئه های دشمن، ایستادگی ملت و نیروهای مومن و مذهبی در راه خدا و شکستن توطئه اخیر اقتصادی دشمن است. توطئه ای که در آن عده ای آشوبگر و وابسته به دشمن می خواهند از مطالبات به حق و تنگناهای اقتصادی بخشی از جامعه سوءاستفاده کنند و با انحراف کشیدن مسیر مطالبات مردم به اسلام و انقلاب ضربه بزنند. دشمنانی که به مظاهر اسلامی ملت ایران و آرمان های آن حمله می کنند. مساجد و حسیینه ها را آتش می زنند، پرچم مقدس ایران عزیزمان را آتش می زنند. پرچمی که مزین به کلمه الله اکبر است. اما آنچه که مانع دشمن و اعمال دشمنی اوست، وجود روح شجاعت، فداکاری و ایمان در ملت است.

مقام معظم رهبری باز تاکید می فرمایند باز باید اهل ایمان و مومنین و عزیزانی که دلسوز قرآن و اسلام و نظام هستند از این انقلاب پاسداری کنند. شما نمازگزاران عزیز، نمازگزاران روز جمعه، نمازگزاران مساجد، هیئات مذهبی، حسینیه ها، همه باید بیایید در صحنه. بسیجیان عزیز، امت حزب الله همه باهم باید از این انقلاب پاسداری بکنیم. رهبر معظم انقلاب مان با توجه به کنگره شهدای روحانی در قم، تاکید کردند که اگر روحانیت وارد میدان مبارزه با رژیم طاغوت نمی شد هرگز انقلاب اسلامی به وقوع نمی پیوست. هیچ یک از احزاب و گروه های روشنفکری و سیاسی قادر به براندازی حکومت مستبد سلطنتی نبودند و حضور گسترده مردم در صحنه و آن حجم از فداکاری و جانفشانی مخلصانه در راه خدا ناشی از حضور روحانیت و جنبه دینی مبارزه بود. همه شما شاهد هستید،آمار و ارقام ها می گویند درصد روحانیت نسبت به سایر مردم با توجه به درصد روحانیون و جمعیت کشور، بالاترین میزان شهادت را در این نظام داشته.. لذا همیشه روحانیت،در خط مقدم بوده اگر امروز شما در این شبکه ها دیدید که به لباس پیامبر توهین شد به روحانیت توهین شد به ولایت توهین شد روحانی را مورد هتک حرمت قرار دادند توهین کردند جسارت کردند بعضا مورد ضرب و شتم قرار دادند بعضی ها دیدند، آن روحانی چه گناهی کرده، آنها با روحانیت و با لباس روحانی مخالفتی ندارند آنها با اصل روحانیت، اصل مرجعیت،اصل ولایت که در برابر آنها ایستاده مشکل دارند. آنها می بینند در همه صحنه ها کسانی که مردم را روشن می کنند نقشه های شان را خنثی می کنند روحانیت است. البته روحانیت انقلابی، روحانیت مبارز، روحانیت ولایی، روحانیت در صحنه، روحانیت شجاع، روحانیتی که وابسته به زر و زور و ثروت نیست. روحانیتی که مدرس وار در برابر دشمنان ایستاده. دشمن با این روحانیت آن مشکل دارد.

لذا مقام معظم رهبری می فرمایند اگر روحانیت نبود انقلاب به پیروزی نمی رسید.

حضرت امام در وصیتنامه سیاسی خودشان نوشتند که رمز پیروزی انقلاب، رمز بقای انقلاب هم هست.

این انقلاب را اگر روحانیت به پیروزی رساند رمز بقای این انقلاب هم در تبعیت مردم از ولایت و روحانیت است. روحانیت انقلابی را عرض می کنم.

اگر می خواهیم انقلاب هم ادامه داشته باشد ولایت و جایگاه ولایت، باید برای همه ما خط قرمز باشد.

لذا رهبر معظم انقلاب با اشاره به این واقعیت که دشمن همواره دنبال فرصت و نفوذ برای ضربه زدن به ملت ایران است، فرمودند در قضایای چند روز اخیر دشمنان ایران با ابزارهای گوناگونی که در اختیارشان بود از جمله پول، سلاح، سیاست، همپیمان شدند تا برای نظام اسلامی ما مشکل ایجاد کنند. الحمدلله این اغتشاشات با مدیریت نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی، بسیجیان عزیز ما، یگان ویژه عزیز ما همه آمدند در صحنه، عزیزان مان از سربازان گمنام امام زمان(عج)، آنها پشتیبانی کردند نیروهای امنیتی رصد کردند الحمدلله این اغتشاشات به خیر گذشت. اغتشاشاتی که با دلارهای نفتی آل سعود تقویت شد.  اغتشاشاتی که دو سه ماه قبل اعلام کردند که ما تا چند ماه آینده آشوب را به شهرهای ایران می کشانیم. آل سعود تکفیری که ان شاءالله خداوند نابودشان بکند و خبر نابودی و هلاکتشان را برای ما بیاورند. آمریکا و انگلیس و غربی ها هم از شبکه های ماهواره ای و شبکه های مجازی استفاده کردند از موج نارضایتی مردم در خصوص گرانی و موسسات ورشکسته، ابتدا شعارها همانطوری که شنیدید با شعار مرگ بر گرانی شروع شد اما خیلی طول نکشید که این شعارها تغییر پیدا کرد و ساختارشکنانه شد. عزیزان و بزرگواران،انقلاب اسلامی ما از ابتدا تا به امروز در مقابل تمام هجمه های دشمنانش ایستاد. این انقلاب،دشمنان قسم خورده فراوان دارد. خانواده های اعدامی ها، سلطنت طلب ها، داعشین، تکفیری ها، منافقین، اینها همه اضافه شدند. همان منافقینی که در برخی از کشورهای اروپایی پایگاه دارند همان کشورهایی که خودشان را مهد دموکراسی و آزادی می دانند آن وقت یک عده تروریست را در کشورشان جای دادند که آزادانه دارند برعلیه سایر کشورها فعالیت می کنند. ما دشمنان قسم خورده زیاد داریم چرا که ماهیت استکبار ستیزی ما ماهیت دفاع از مظلوم،در همه جای عالم برای ما دشمنانی را به وجود آورده لذا چندتا نکته را عرض می کنم پیرامون همین مسائل اخیر و اغتشاشاتی که در این چند روز به وجود آمد.

نکته اول. خب طبیعی است بحث اعتراض مردمی در خصوص بعضا بیمه و تامین اجتماعی و موسسات مالی و اعتباری که مربوط به بخش خصوصی می شود، این طبیعی است که مردم اعتراض داشته باشند در هر کشوری ممکن است این اتفاق بیفتد از اوائل انقلاب تا به امروز هم شاید هزاران اعتراض داشتیم، اعتراض کارگران و فرهنگیان، معترض بودند بعضا به حقوقشان به بعضی از نارسایی ها، اعتراض می کردند، این حقشان است که اگر دادشان را مسئولین نشنوند اینها جمع بشوند و فریادشان را بلندتر کنند. این هم ضعف مسئولین نظام ماست اگر اعتراضی و تجمعی هم هست. مسئولین باید دقت کنند، مسئولین باید اجازه این اعتراضات راندهند. وقتی مردم از مجاری قانونی وارد می شوند سال ها در نوبت باید باشند ماه ها باید متنظر دیدن رئیس آن اداره و آن مسئول اداره باشند خب چکار کنند؟ مجبورند بیایند اعتراضشان را در جایی فریاد بزنند. مگر نگفتیم استقلال آزادی جمهوری اسلامی، ما که مشکلی نداریم با این آزادی بیان، آزادی اعتراضات مردمی، این را می پذیریم، کسانی که آمدند اعتراض کردند در کشورهای آمریکایی و اروپایی هم هست، اعتراض می کنند همین الان هم کشور فرانسه و آلمان و آمریکا و استرالیا می بینید هر روز در یک کشوری یکسری از مردم معترضند به بعضی از قوانینی  که ظالمانه است، آنها هم اعتراض می کنند. برخی از این اعتراضات مسالمت آمیز است. ما هم مشکلی نداریم با این نوع اعتراضات. مگر تا به امروز نبوده؟ هزاران اعتراض مسالمت آمیز بوده و مسئولین هم توجه کردند مشکلی هم پیش نیامده اما ما با اغتشاشات مخالف هستیم ما با از بین بردن اموال عمومی و بیت المال مخالفیم. اعتراض با اغتشاش دو چیز است. عزیزانی که اعتراض داشتند به اینکه اموالشان زندگی شان سرمایه شان رفته و بعضا به خاطر بیکاری جوانانشان در خانه بیکار هستند سه تا لیسانسه بیکار دارد یا پدر خانواده بیکار شده رکود بازار کارخانه ها را تعطیل کرد، دیگر گرسنگی شوخی نیست ایمان و تقوا سرش نمی شود لذا یک عده ای آمدند اعتراض کردند و اعتراضشان هم وارد بود و مسئولان هم مسئولیت دارند که اعتراضاتشان را بشنوند و سریعا برطرف کنند اما اینکه بیایند مسجد را آتش بزنند هیچ کجای دنیا نمی پذیرند. خانه خدا را. حسینیه را که قدمت ۱۰۰ ساله دارد در درکه، یک حسیینه ای که با ۱۰۰ سال قدمت و قداست بوده آتش بزنند، پرچم هر کشوری که مقدس ترین نماد آن کشور است آن پرچم را آتش بزنند خب اینها چه کسانی بودند؟ بیایند ماشین را در سرازیری رها کنند که باعث بشود یک پدر و پسر نوجوانش شهید بشوند از دنیا بروند آنها چه گناهی کرده بودند یا این دو بسیجی عزیزی که به شهادت رسیدند. اینها چه گناهی کرده بودند. حالا بعضی از مردمی که اموال عمومی شان اموال شخصی مردم پایمال شد ماشین هایشان آتش گرفت مشکلاتی که درست شد. این دیگر اعتراض نیست این اغتشاش است. اینجا هم دیگر حق و باطل مشتبه نیست همه آنها در مسر باطل بودند برای همه هم مشخص بود همه مسئولین نظام هم متفق بودند همه مردم و آحاد مردم و مردم انقلابی و مسجدی و متدین کشورمان هم،همه با هم متفق بودند که این یک تعداد افرادی که در خیابان آمدند دارند اغتشاش می کنند اینها سواره نظام دشمن هستند و اینها آمدند علیه نظام توطئه ای راه بیندازند. یک عده ای هم جوان احساساتی را اجیر کردند خدا شاهد است اینها پول گرفتند مزد گرفتند لیدر داشتند خانه ها را آتش بزنند دفاتر را آتش بزنند فرمانداری ها را آتش بزنند دفاتر ائمه جمعه را آتش بزنند مساجد و مقدسات را آتش بزنند اینها برنامه ریزی شده بود. لذا ما صف اغتشاش و اعتراض را از هم جدا می کنیم و اعتراض را وارد می دانیم اما اغتشاش و کسانی که اغتشاش کردند را در حکم محارب می دانیم و از قوه قضائیه می خواهیم با اشد مجازات با آنها برخورد کنند.

نکته دوم. همه ما می دانیم همه احزاب و گروه ها می دانند همه مردم دنیا متوجه شدند اتاق فکر این اغتشاشات در خارج از ایران بود همان دشمنان قسم خورده ما بودند. این را دیگر می دانند این بر همه عیان است و بر کسی پوشیده نیست. مثلث شومی که آمریکایی ها و رژیم صهیونیستی و آل سعود هم که به آنها پیوستند پیر استعمار هم که به آنها مشاوره می دهد. اخیرا وزیر خارجه انگلستان یک ارتباطی با سرشاخه هایشان گرفت و بعضی از این مسئولین ساده ما هم فکر کردند که وزیر خارجه انگلستان آمده که مشکلات را برطرف بکند دیگر متوجه نشد که آمد آخرین هماهنگی را  انجام داد و رفت. لذا باید مسئولان ما بیدار باشند. مسئولان نظام از خواب بیدار بشوید.

مقام معظم رهبری فرمودند که این دشمنان ما قسم خورده هستند والله قسم آنها اصل نظام و اسلام را قبول ندارند بارها دشمنی کردند از زمان قبل از انقلاب کودتای ۲۸ مرداد سال ۳۲ تا ۱۳۹۶ هزاران توطئه علیه ما کردند باز هم کافی نیست. باز هم چشم امید دارید به آنها. بس است دیگر. چقدر سادگی، تا چه اندازه بی توجهی و غفلت. از خواب بیدار بشویم. کانه بعضی از مسئولین هنوز در خواب غفلت هستند. شنیدیم و دیدیم اولین کشوری که موضع گرفت آمریکا بود. جناب ترامپ آن رئیس جمهور بی عقل یا کم عقل آمریکا برگشت و گفت مردم ایران گرسنه هستند. ما گرسنه هستیم یا شما که هر چقدر خون مردم مظلوم دنیا را می مکید باز هم سیر نمی شوید. گرسنه شما هستید. مردم ایران خسته شدند.

حقوق بشر در ایران… کدام حقوق بشر؟ حقوق بشر آمریکایی؟ هزاران کودک مظلوم یمنی به خاک و خون کشیده بشود با بمب های شما؟هزاران نفر در افغانستان و عراق و سوریه کشته شدند با گلوله های شما، این حقوق بشر، هواپیمای مسافربری ما را در آسمان سرنگون کردند تعدادی به شهادت رسیدند این حقوق بشر منظور شماست؟ ۱۷ هزار نفر را ترور کردند شهدای هسته ای ما ترور شدند این حقوق بشر مدنظر شماست؟ اولین کسی که موضع دشمنی خودش را بار دیگر آشکار کرد آمریکایی ها بودند.  دومین کشور کانادا بود. باز همان حرف های تکراری. ما از مقامات ایران می خواهیم که حقوق بشر را به رسمیت بشناسد. حقوق بشر دموکراتیک مردمی. آیا منظور از شما همان آتش زدن ماشین های مردم است، آتش زدن خانه و به غارت بردن اموال مردم است. دموکراتیک آتش زدن خانه خدا و مقدسات دینی مردم است. منظور شما از دموکراتیک آیا آتش زدن پرچم مقدس کشور ماست. به کانادایی ها باید بگوییم شما باید مشکلات خودتان را بررسی بکنید. رژیم صهیونیستی بلافاصله سومین حامی بود. نخست وزیر غاصب رژیم مدعی می شود که دیگر ایران سقوط کرد. هزار نفر آمدند در صحنه خیابان آتش زدند فریاد کشیدند بعد ایران سقوط کرد. دلشان را خوش کردند. کارت دعوت هایشان را پخش کرده بودند مجلسشان آماده بود جا هم دیده بودند اما بار دیگر ناکام ماندند مثل همیشه سرافکنده شدند. انگلستان چهارمین کشوری بود که حمایت کرد و با این جمله که امیدواریم که مقامات ایرانی اجازه اعتراض را به مردم بدهند. وزیر خارجه انگلستان جناب آقای جانسون که تشریف آوردند به ایران حالا مدعی می شوند که جمهوری اسلامی اجازه اعتراض بدهند. ما اجازه اعتراض می دهیم اما اجازه اغتشاش به کسی نمی دهیم. اجازه توهین به مقدسات مان به کسی نمی دهیم. سخنگوی وزارت خارجه فرانسه هم دوباره ابراز نگرانی کردند و گفتند از وضع موجود جمهوری اسلامی ایران نگران هستیم و از این اغتشاشاتی که به وجود آمده نگران هستیم. جناب آقای مکرون نمی خواهید نگران ما باشید چطور هزاران نفر به خیابان می ریزند شما نگران هستید اما این جمعیت میلیونی که آمدند در خیابان ها برای حمایت از انقلاب و نظام نگران آنها نبودید،آنها را ندیدید. آن هزار نفر را دیدید این جمعیت میلیونی را که امروز هم نمونه ای از خروار در شهر اندیشه در صحنه حاضر می شوند و با مشت های گره کرده به دهان شما می زنند آیا چشم تان اینها را نمی بینید؟ما بگوییم وزیر امور خارجه مان یک عینک برای شما تهیه بکند که چشم تان ببیند اینها را. جناب گابریل وزیر خارجه آلمان هم ابراز نگرانی کرده. همه شان ابراز نگرانی کردند. نمی دانیم این همه ابراز نگرانی برای چیست؟ از دولت ایران خواسته که به حق مردم احترام بگذارد. در همین کشور فرانسه چند شب آنها هم اغتشاشگران آمدند در همین آلمان ۱۰۰۰ تا ماشین آتش زدند، این یک بام و دو هواست. مجلس شان تصویب کرد به اشد مجازات باید با آنها برخورد بشود. چطور برای اغشاشگران شما با اشد مجازات برخورد بشود اما مسئولین نظام ما مواظب باشند که یک موقع توهین نکنند به اغتشاش گران؟ آن دوران بزن در رویی گذشت.

نکته سوم. یکی از راه های نفوذ دشمن همین شبکه های مجازی است، همین شبکه هایی که رئیس جمهور عزیزمان گفتند اجازه نمی دهم تعطیل بشود بعد خودشان مجبور شدند که فیلتر بکنند. اگرچه این هم به ظاهر است. به ظاهر فیلتر کردند اما فیلترشکن ها را در بازار ریختند که استفاده بکنند. این هم یک بام و دو هواست. اینطوری نمی شود عزیزان. معاون دیپلماسی وزارت خارجه آمریکا می گوید شبکه های اجتماعی، مسئولین خوب گوش کنید، شبکه های اجتماعی برقراری ارتباط واشنگتن و ایرانیان است و دولت ایران نباید این مسیر را قطع کند. عجب؟ مسیر جاسوسی است؟ یا مسیر ارتباط است؟ این شبکه ها هر موبایلی که در دست هر کسی است یک شبکه جاسوسی است یک جاسوس رایگان برای آمریکایی ها و اسرائیلی هاست. آنها به دقت زیرنظر دارند. ایرانی ها چند درصدشان مسائل مذهبی و اخلاقی را پی گیری می کنند مسائل ضداخلاقی را پی گیری می کنند، مسائل سیاسی را پیگیری می کنند. قشنگ از طریق این شبکه هایی که ۴۰ میلیون نفر در ارتباط هستند قشنگ شما را آنالیز می کنند که چند درصد شما … یک جاسوسی رایگان برای غربی هاست.

لذا اینترنت ملی یا اینترانت باید به زودی راه اندازی بشود. از رئیس جمهور عزیزمان می خواهیم،همانطوری که نام دولتش تدبیر و امید است یک تدبیری بسنجند که در این یکی دو سال، نمی گویم تا فردا، زحمت بکشند شبکه ملی را راه اندازی کنند و دست اجانب را قطع کنند. این خواسته همه مردم ماست.

در ۲۷ درصد هشتک هایی که تظاهرات و اغتشاشات را مدیریت کرد از عربستان سعودی بود. دشمن را بشناسید. نقشه دشمن را بخوانید. یک سوم از این هشتک ها از کشور آل سعود مدیریت شده، با دلارهای آنها هم مدیریت شده.

لذا مقام معظم رهبری فرمودند فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد.

ببینید رهبرمان چقدر بصیر و حکیم است. اگر تا به امروز همه به سخنانشان گوش می دادند آیا این اتفاق می افتاد؟ اینترنت یک نعمت است در عین حال یک نقمت هم هست. مقام معظم رهبری می فرمایند. یک چاقوی دو لبه خطرناک است. چاقوی دو لبه است تمثیل می زند مثل اینکه یک سگ شکاری درنده را رها بکنید بدون غلاده بعد بگوییم در آینده یک غلاده ای برایش تهیه می کنیم. خب سگ درنده کارش درندگی است همه را می درد شما می خواهید در آینده برایش غلاده درست بکنید. لذا باید توجه داشته باشیم تمام مشکلات خانوادگی و اجتماعی و امنیتی و سیاسی و روانی جامعه ما با این شبکه ها در ارتباطند که نباید غافل بشویم و می توانیم بگوییم اولین اشتباه آخرین اشتباه است. آنچه که به آن نیاز داریم دو نتکه بسیار مهم است.

نکته اول هوشیاری کامل همه مردم و مسئولین

نکته دوم اتحاد و انسجام حول محور منویات مقام معظم رهبری.

باید این دو نکته را توجه داشته باشیم که اگر به این دو نکته مردم عزیز و مسئولین توجه نکنند یقینا نظام و مملکت آسیب خواهد دید. البته منتظریم یقینا در سالروز قیام ۱۹ دی مقام معظم رهبری صحبت خواهند کرد و ان شاءالله آخرین تحلیل ها را در هفته آینده در خدمت عزیزان خواهیم بود.

اما اهم مناسبت ها را سریع عرض بکنم. ان شاءالله امروز در این راهپیمایی وحدت آفرین و دشمن شکن شرکت بکنیم با مشت های گره کرده. همه با هم. خواهشی که دارم امروز را یک مقدار وقت بگذارید مهم است حساس است به موقع باید عمل بکنیم ان شاءالله بلافاصله بعد از نماز ، دسته راهپیمایی را به حرکت در می آوریم. این بار می رویم با شهدا تجدید میثاق دوباره می کنیم. شهدای گمنام شهرمان.

شنبه ۱۶ دی ماه سالروز شهادت حماسی شهدای هویزه در سال ۵۹ و روز شهدای دانشجوست. عمارها و مالک اشترهایی که شهید شدند. شهید علم الهدی، باکری ها، زین الدین ها، حججی ها این شهدای عزیز یاد و خاطره شان را زنده نگاه بداریم یادشان را ادامه بدهیم خدای ناکرده خون این شهدای عزیز ما فردا گریبان ما را نگیرد.

یکشنبه ۱۷ دی ماه سالروز اجرای توطئه استعماری کشف یا حذف حجاب به دست رضاخان خائن در سال ۱۳۱۴٫ به هر حال حجاب فقط یک تکلیف نیست یک باید و نباید نیست خواهران باید متوجه باشند یک نماد دیندار یو تدین است اگر می خواهیم جامعه امنی داشته باشیم باید بانوان ما حجابشان را رعایت کنند و حجاب کامل بانوان ما در جامعه نوعی مبارزه با مستکبرین است مبارزه با ظالمین عالم است. خود حجاب این خودش یک نماد اسلامی است. نماد مبارزه با ظلم و ستم است نماد مبارزه با مستکبرین و دیکتاتورهای عالم است که می خواهند دستورات خودشان اجرایی بشود اما دستورات الهی اجرایی نشود.

مستر همفر جاسوس انگلیسی در خاطراتش می نویسد، همان مستر همفری که ریشه وهابیت را در ۲۵۰ سال قبل به وجود آورد. محمد بن عبدالوهاب که با آل سعود در آمیخته شدند و توسط انگلستان وهابیت پایه ریزی شد. یک گروه انگلیسی هستند. می نویسد زنان مسلمان دارای حجاب محکمی هستند که نفوذ و فساد در میان آنان ممکن نیست. لذا باید آنان را از زیر چادر بیرون بیاوریم تا در میان مسلمانان و جوانان فساد را رواج دهیم و نفوذ بکنیم. ببینید ۲۵۰ سال قبل یک جاسوس انگلیسی آمده بررسی کرده دیده حجاب مانع نفوذ مستکبرین و استعمارگران است. حجاب مانع است. لذا می خواهند حجاب را بردارند اگر در شبکه های ما بی بندو باری و بی حجابی را ترویج می کنند فقط به خاطر همین است. آن وقت بعضی ها از این اغتشاشگرانی که نه از مردم، بلکه از آن سلطنت طلب ها و منافقین و معاندین بودند شعارهایی دادند به طرفداری از همین رضاخانی که دست نشانده انگلیس بود. نوکر غرب را شعار دادند و بارک الله و هورا گفتند. مرگ بر شما. لعنت خدا بر شما، که می خواهید در جامعه ما دوباره بی حجابی و بی بند و باری و مبارزه با ارزش ها و مقدسات را دوباره برای مردم ارزش بکنید همین رضاخانی که با برگزاری مجالس روضه اباعبدالله مخالفت می کرد ممنوع بود برگزاری مجالس امام حسین. حالا همین رضاشاه نماد ارزش شد برای شما؟ انشاءالله که با همان رضاشاه محشور بشوند.

سه شنبه ۱۹ دی ماه سالروز قیام مردم قم در اعتراض به مقاله ساواک علیه حضرت امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۶ مردم چقدر حساس بودند قیام ۱۹  دی مردم ما را به یاد فقط در سال ۵۶ حساس نبودند ما را به یاد ۹ د ی هم می اندازد. همانطوری که آن روز مردم نسبت به حضرت امام حساسیت داشتند در ۹ دی سال ۸۸ هم مردم نسبت به مقام معظم رهبری همان حساسیت را داشتند و آن قیام را کردند. وقتی متوجه شدند که نقشه دشمن حذف ولایت است آمدند در صحنه و کفن پوش هم آمدند. امروز هم مردم ما در صحنه هستند و امروز هم مردم عزیز شهر اندیشه انشاءالله با شعارهایشان از این جایگاه حمایت خواهند کرد. مقام معظم رهبری ۱۹ دی را که یک حماسه جاوید انقلابی می دانند می فرمایند در ۱۹ دی ۵۷ شناخت دشمن و مقابله به هنگام با او برای همه مردم مشخص شد. شناخت دشمن، دشمن شناسی، مردم در قیام ۱۹ دی دشمن خودشان را شناختند که دشمن ولایت و امام را نشانه رفته. مردم هم باید دست دشمن را بخوانند نقشه های دشمن را بخوانند نقشه های دشمن هم هربار عوض می شود. لذا ابعاد این حماسه را اگر بخواهیم چند  عنوان نام ببریم بصیرت موقع شناسی دشمن شناسی عمل به تکلیف مجاهدت و ایثار را می توانیم نام ببریم. اما یاد و خاطره همه شهدا به ویژه شهدای ۱۹ د ی را گرامی یم داریم. چهارشنبه ۲۰ دی ماه شهادت میرزاتقی خان امیرکبیر به دستور ناصرالدین شاه در سال ۱۲۳۰ هجری شمسی است هر کسی در این مملکت نقشه دشمن را شناخت او را به شهادت رساندند. در آن زمان هم مردم متوجه نشدند اما این هم کار انگلیسی ها بود امروز دیگر اما زورشان نمی رسد. خداوند روح این شهید بزرگوار را با شهدای کربلا محشور بگرداند و با شهدای صدر اسلام و انقلاب.

پنج شنبه ۲۱ دی ماه سالروز ترور و شهادت شهید احمدی روشن از شهدای هسته ای به دست منافقین ملعون و خائن که باز دست این منافقین هر بار رو می شود در این اغتشاشات هم آنها جشن پیروزی را گرفته بودند که دوباره مایوس شدند.

خداوند ان شاءالله همه شهدا را، شهدای هسته ای، شهدای انقلاب، شهدای دفاع مقدس را غرق نور و رحمت بگرداند. بارپروردگارا آقا و مولای مان را به ما برسان.

نائب امام زمان مان رهبر عزیز و بصیر حکیم انقلاب مان را بر تاییداتش توفیقاتش صحتش عزتش طول عمرش بیفزای.

بارپروردگارا خبر هلاکت و نابودی دشمنان را به ما برسان.

تکفیری ها داعشی ها آمریکایی ها اسرائیلی ها سلطنت طلب ها شر و مکر و فتنه هایشان را به خودشان برگردان.

۲۰۱۷۱۲۲۹_۱۲۴۷۱۳

 

 

Google+Yahoo MailWhatsAppLineOutlook.comاشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما

اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِى الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِب الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ.