خطبه های نماز جمعه ۱۳ بهمن ماه ۱۳۹۶ در شهر اندیشه

نماز جمعه این هفته ۱۳ بهمن ماه ۱۳۹۶ به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید علی مروج در مصلای امام علی علیه السلام شهر اندیشه بر گزار شد.دکتر حشمت الله قنبری استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی سخنران پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه اندیشه بودند.

بسم الله الرحمن الرحیم

خطبه اول

 

خودم و همه شما نمازگزاران عزیز روز جمعه را سفارش می کنم به رعایت تقوای الهی و مراقبت در گفتار و اعمال و رفتار.

در ایام شهادت ام ابیها صدیقه کبری فاطمه زهرا (س) همچنین طلیعه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی هستیم. لذا با توجه به این ایامی که ایام فجر فاطمی است تقارن هم ایام الله دهه فجر و هم ایام شهادت صدیقه کبری فاطمه زهرا (س) در سوره حج آیه ۳۲ یکی از نشانه های اهل تقوا را توجه و تعظیم و تکریم شعائر الهی معرفی می کند.

خداوند متعال می فرماید:

وَمَنْ یُعَظِّمَ شعائِرَ اللّه فَإنَّها مِن تَقْوی القلوب

بحث تقوای قلبی و تقوای روحی را در این آیه شریفه خداوند متعال بیان می فرماید. در رابطه با بحث ایام الله دهه فجر

و در سوره ابراهیم آیه ۵ می فرماید:

وَ لَقَدْ أَرْسَلْنا مُوسى‌ بِآیاتِنا أَنْ أَخْرِجْ قَوْمَکَ مِنَ الظُّلُماتِ إِلَى النُّورِ وَ ذَکِّرْهُمْ بِأَیَّامِ اللَّهِ إِنَّ فِی ذلِکَ لَآیاتٍ لِکُلِّ صَبَّارٍ شَکُورٍ

با توجه به این مناسبت من یک نکته ای را پیرامون این آیه شریفه خدمت سروران خودم عرض کنم. از آنجایی که تقوا یک عمل درونی است و اهل تقوا با توجه به این آیه شریفه

وَمَنْ یُعَظِّمَ شعائِرَ اللّه فَإنَّها مِن تَقْوی القلوب

تقوا را یک امر قلبی معرفی می کند چرا که اعمال ثواب و معصیت در ظاهر یکی هستند و آن چه که باعث جدا شدن عمل صحیح که مورد رضایت الهی است، از اعمالی که مورد پسند خداوند نیست می شود، که نیت درونی و صداقت درونی است، همان تقوای الهی است که معنا می کند. چرا که در این آیه شریفه بحث سوره حج، آیه ۳۲، بحث ا عمال و مناسک حج را از شعائر الهی معرفی می کند قربانی حج، بحث صفا و مروه، بحث خانه خدا، مشعر، مشعر هم از همین بحث شعائر می آید و هم خانواده هستند چون بحث، بحث عبادت هاست، عبادت هایی که به صورت دسته جمعی انجام می شود، عبادت هایی که نشانه بندگی خداست، عبادت هایی که ما را به یاد خدا می اندازد. شما وقتی خانه خدا را می بینید یاد خداوند می افتید، یاد یکتاپرستی و توحید می افتید. سعی صفا و مروه وقتی انجام می دهید یاد ایام حج و ایام احرام و مبارزه با شیطان و نفس می افتید. لذا هر عملی که ما را به یاد خدا بیندازد هرمکانی که ما را به یاد خدا بیندازد هر زمانی که ما را به یاد خدا بیندازد هر شخصی که ما را به یاد خدا بیندازد اینها همه معنای شعائر الهی است.

شعائر از شعیره است، شعیره در لغت آن شترانی که علامت می گذاشتند برای قربانی. در این جا شعائر که جمع شعیره است را به خداوند نسبت می دهد معنایش این است که هر چیزی که نشان بندگی خدا باشد و ما را به یاد خدا بیندازد به آن شعائر  می گویند، شعائر الهی می تواند ایام فاطمیه باشد یا ایام بهمن باشد به عنوان ایام الله و یا ایام حج بیت الله الحرام باشد یا شرکت در نماز جمعه باشد چرا که در سوره جمعه هم می فرماید فاسعوا الی ذکر الله، نماز جمعه را خداوند از مصادیق یاد خودش میداند.به یاد بندگی خدا می افتیم، به یاد تقوا می افتیم، به یاد ایمان می افتیم،به یاد مراقبت می افتیم.

در این آیه شریفه،شعائر الهی را که جمع می بندد، فقط منظور مناسک حج نیست، آن مکان ها نیست، هر شخصی می تواند یک سنگ و یک کوه چون برای خدا ومردمی که به نیت الهی می روند صفا و مروه را که دو تا کوه است را سعی می کنند،لذا بعضی وقت ها سنگ هم که یک جماد است و کوه که جماد است می شود شعائر الهی چون خداوند توجه دارد به آن و ما را به یاد خدا می اندازد قربانی می شود شعائر الهی. یک شتری که می خواهیم قربانی بکنیم این شتر تا قبل از اینکه نشان دار بشود شعائر نبود جزء نشانه های الهی نبود ما را به یاد خدا نمی انداخت اما همین که نشانه دار شد این برای خداست، این نشانه باعث می شود که مورد احترام و تکریم قرار بگیرد.

مرحوم شیخ طوسی در کتاب احتجاج خودش از امام صادق می آورد،حضرت زهرا (س) در آن احتجاجی که کرد آن وقتی که دستان امیرالمومنین را بستند حضرت را به مسجد کشاندند آن حضرت وارد مسجد شد وفرمود: دست از سر پسرعموی من بردارید. چکار دارید با پسرعموی من. فوالذی محمدا بالحق ان لم تخلّوا عنه اگر دست از پسرعموی من برندارید لاصرخنّ الی الله تبارک و تعالی نفرین تان می کنم اینجا بود که امیرالمومنین به سلمان گفت به زهرا بگو نفرین نکند چون اگر زهرا (ع) آن روز نفرین می کرد هیچ کسی زنده نمی ماند.

مرحوم شیخ طوسی از لسان مبارک امام صادق (ع) می نویسد و بعد به این جا می رسد که حضرت زهرا (س) می فرمایند فماصالح باکرم علی الله من ابی. ناقه صالح هم یکی از شعائر الهی است چون ما را به یاد خدا می اندازد. حضرت زهرا در اینجا احتجاج می کنند که پدرم از حضرت صالح کمتر نیست. ولم ناقه باکرم منی، من هم از ناقه صالح کمتر نیستم. لذا حضرت زهرا (س) مجالس فاطمیه، مجالس محرم، ایام دهه فجر ،اینها همه از مصادیق تعظیم شعائر الهی است.

دشمنان ما را دلسرد نکنند این شبهات باعث نشود که از این توفیق عظیم این مجالس موثر و نورانی اهل بیت (ع) که هر چه داریم اگر انقلابی کردیم ،اگر قرآنی باقی مانده، ارزش هایی داریم، اگر امروز جوانان ما، مردم عزیز ما در صحنه هستند مدافع نظام و انقلاب هستند همه و همه به خاطر همین مجالس اهل بیت (ع) و برگزاری این مجالس است.

توجه داشته باشیم یکی از مصادیق تقوای الهی و دلهای باتقوا ،تعظیم اهل بیت است تعظیم مجالس اهل بیت است و شرکت در مجالس اهل بیت است، نشانه تقوای دلهاست.

بعد در سوره مبارکه مائده آیه شریفه۲ ، می فرماید:

 یا أیُّها الذین امَنُوا لاتحلوا شَعائِر اللهِ

خداوند خطابش با من و شماست از من و شما انتظار دارد که حرمت و قداست ایام را حفظ کنید.

والله قسم شرکت در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن و مشت ها را گره کردن و  مرگ بر آمریکا گفتن از مصادیق شعائر الهی است.

والله قسم شرکت در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن با شرکت در مجلس حضرت زهرا (س) هر دو ثواب دارد و هر د از مصادیق تبری و تولی است. لذا می فرماید لاتحلوا شعائر الله. یک موقع فکر نکنید اینجا بحث احلال است یعنی نکند که رها کنید.

حالا ما باید هر سال این ایام الله دهه فجر را بزرگداشت بگیریم؟؟

می فرماید لاتحلوا شعائر الله نکند فراموش کنید! نکند ایام الله را فراموش کنید ولاالشهر الحرام، خود شهر حرام، ماه های حرام، اینها همه جزء شعائر الهی است. اینجا اول می گویدفراموش نکنید، احلال نکنید، محترم بشمارید. بعد می گوید ولاالشهر الحرام. ماه حرام را هم باید محترم بشمارید و لاالهدیه ولا القلائد بحث قربانی است. قربانی که برای خداوند می کنید هم باید آن را محترم بشمارید و رها نکنید و فراموش نکنید.

لذا بحث تعظیم شعائر الهی و ایام الله و مجالس اهل بیت را مورد توجه جدی قرار بدهیم و بدانیم که یکی از نشانه های دل های با تقوا تعظیم این شعائر الهی و نشانه های الهی است.

یکی از نشانه های اهل تقوا که اگر کسی خدای ناکرده کوتاهی کند شرکت در این مجالس را، شرکت در زیارت اهل بیت (ع) و در راهپیمایی ها و مجالسی که برای حفظ نظام و انقلاب ما واجب است و لازم. اگر کوتاهی بکند با توجه به این آیه شریفه او تقوای قلبی ندارد. مراقب باشیم مواظب باشیم یکی از مصادیق تقوای الهی تعظیم شعائر الهی است و از مصادیق شعائر الهی تکریم و تعظیم مجالس اهل بیت و مجالس انقلابی مانند ایام الله دهه فجر است.

بارپروردگارا توفیق تعظیم شعائر خودت را روزی ما و خانواده ها ما بگردان.

آن تقوایی که قلبی است از روی صداقت است ریایی و ظاهری نیست درونی است برای توست ما را به تو نزدیک می کند از نفس و شیطان دور می کند روزی ما و خانواده های ما بگردان.

یک لحظه ما را به این نفس مان غافل مگذار. حسن عاقبت بخیری روزی همه ما بگردان.

 

خطبه دوم

مجددا خودم و همه شما نمازگزاران عزیز و بزرگوار را سفارش می کنم به رعایت تقوای الهی و خداترسی و فرمانبرداری از خداوند متعال.

عرض کردیم در طلیعه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمندانه انقلاب اسلامی هستیم همچنین در ایام فاطمیه سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (ع)، سیزدهم جمادی الاولی در فاطمیه اول و سوم جمادی الثانی به عنوان فاطمیه دوم که این بین را مرسوم و معمول است به عنوان ایام فاطمیه.

البته من این نکته را عرض کنم که استفتایی که از مقام معظم رهبری شده معظم له فرمودند ایام فاطمیه همان روز شهادت یکی دو روز قبل و بعدش به عنوان روز عزا در نظر گرفته بشود و بین این ایام اگر با رعایت حدود شرعی باشد اگر کسی مجلس شادی داشته باشد مانعی ندارد از طرفی هم چندسالی است که مرسوم شده که دهه های عزاداری را می خواهند زیاد کنند این یک آفت است. دهه باقریه و صادقیه و محسنیه همینطوری دهه ها بخواهد زیاد بشود دو ماه فاطمیه و دو ماه محرم و صفر می بینیم کل سال مان شد فقط این دهه های عزاداری. خب کسی از این عزاداری ها ناراحت نمی شود همه ما علاقمند هستیم اما هر چیزی اندازه ای دارد و حدی دارد. ما باید از مراجع تبعیت کنیم نه از خودمان، فتوا از خودمان ندهیم. مراجع نظرشان این است که این ایام به اختصار عزاداری بشود و این دهه ها خیلی توسعه پیدا نکند. مقام معظم رهبری هم نظرشان همین است.

یادی بکنیم در این ایام از امام عزیزمان شهدای این انقلاب که تقدیم انقلاب کردیم ان شاءاله که با ارواح طیبه شهدای کربلا محشور بشوند.

اما رهبر بصیر و حکیم انقلاب مان در هفته ای که گذشت در بحث درس خارج فقه خودشان با ابراز تاسف عمیق از این کشتار اخیری که در افغانستان البته چندسالی است که انفجارات و کشتارها به کاروان های عروس، منازل مردم، حمله می کنند انفجارهایی صورت می گیرد. لذا رهبر عزیز انقلاب مان ضمن ابراز تاسف عمیق از این کشتار مردم بیگناه در این حوادث تروریستی که در افغانستان اتفاق می افتد در جهت روشنگری و بصیرت افزایی مردم عزیزمان و مسلمانان بصیر در جهان اسلام فرمودند هدف آمریکا از انتقال تروریست های داعش به افغانستان موجه کردن ادامه حضور خود درمنطقه و ایجاد امنیت برای رژیم صهیونیستی است.اینها می خواهند یک جای پایی داشته باشند در منطقه و اذهان مردم و نخبگان جهان را از رژیم صهیونیستی منحرف کنند لذا به خاطر ایجاد امنیت برای رژیم صهوینیستی این جنایات را در افغانستان مرتکب می شوند. همان دستهایی که با ایجاد داعش آن را ابزاری برای ظلم و جنایت علیه مردم در سوریه و عراق قرارداد امروز پس از شکست در آن مناطق به دنبال انتقال داعش به افغانستان هستند و کشتارهای اخیر آغاز همین نقشه است و برای آنها هم شیعه و سنی فرقی ندارد.

برژینسکی سیاستمدار کهنه و تئوریسن آمریکایی که در زمان ریاست جمهوری کارتر در همان زمان سال ۵۷ که انقلاب مان به پیروزی رسید یک نظریه ای داده بود که اگر آمریکایی ها می خواهند بر منطقه تسلط داشته باشد باید بر سه ضلع مثلث منطقه تسلط داشته باشند

این سه ضلع کدام اضلاع هستند؟؟

یک ضلعش منطقه قفقاز و دریای خزر

یک ضلعش افغانستان و شرق ایران

ضلع سومش عراق و سوریه.

در این دو دهه اخیر می بینیم که آمریکایی ها در منطقه ما از هر تلاشی استفاده کردند هم این حوادثی که در منطقه قفقاز و شمال ایران رخ داد و انقلاب های مخملی در تاجیکستان و گرجستان و کشورهایی که در شمال  ایران، در منطقه دریای خزر قرار دارند نفوذی که کردند در آنجا یا حضور پررنگ ناتو در آن منطقه و از طرفی هم لشکرکشی به عراق و جنگ و تجهیز داعشی ها و گروه های تکفیری درمنطقه سوریه و عراق و از آن طرف افغانستان این سه ضلع را آنها برای اینکه بر ایران و منطقه تسلط داشته باشند تلاش کردند که به دست بیاورند.

اما الحمدلله با رهبری رهبر حکیم و بصیر و شجاع و با حضور سرداران رشید سپاه اسلام در راس آنها سردار سلیمانی عزیز درمنطقه و سوریه و عراق یک ضلع این مثلث را از دست آنها درآوردیم و آنها شکست خوردند.

حالا آنها حرکت کردند و آمدند در افغانستان. درست است که طالبان و النصره را آنها در افغانستان به وجود آوردند اما داعشی ها را به هر حال این نیروهایی که آموزش دیدند و هزینه شدند و الان دیگر جایی در سوریه و عراق ندارند خب کجا باید بروند؟ بهترین منطقه در افغانستان است. آنها را در افغانستان مستقر کردند که ان شاءالله هر چه زودتر در آنجا هم شکست خواهند خورد و ما آرزو می کنیم که هر چه زودتر آمریکایی ها در آن ضلع سومشان هم شکست بخورند.

اما نکته دیگر اینکه ما باید آمریکایی ها را و استکبار را بهتر بشناسیم. همان هایی که شعار حقوق بشر و آزادی می دهند. خیلی قشنگ شعار می دهنداما در عمل می بینیم که حقوق بشر از نظر آنها یعنی هر چه که آنها بگویند درست است والله ما شاهدیم هزاران نفر در همین افغانستان و عراق و سوریه و لبنان در بحرین و یمن امروز دارند به خاک و خون کشیده می شوند اما مجامع عمومی ساکت هستند سازمان ملل کجاست؟ این حقوق بشر آمریکایی است. ما باید آمریکایی ها را بهتر بشناسیم. صهیونیست ها را بهتر بشناسیم. غرب را بهتر بشناسیم مخصوصا در طلیعه چهلمین سالگرد  پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی هستیم باید دقت بکنیم عده ای البته جای تاسف دارد که از خائنینی که در این شبکه های مجازی طرفدار آنها هستند و همان چیزهایی که آنها می خواهند دارند در داخل تبلیغ می کنند که ان شاءالله هر چه زودتر نابود بشوند ما اگر به کارنامه آمریکایی ها نگاهی بیندازیم چیزی جز چپاول و خونریزی و ستم چیز دیگری از آنها سراغ نداریم. می آیند در منطقه بحرین را به آشوب می کشند شما شاهد هستید این عالم وارسته و مرجع تقلید مردم بحرین شیخ عیسی قاسم این عالم فرزانه را تابعیتش را سلب می کنند جالب است آل خلیفه ای که یهودی و تکفیری هستند و سعودی هستند و ریشه شان یهودی است اینها اصلا از سال ۱۳۵۰ اگر شاه خائن ما بحرین را که چهاردهمین استان ایران بود، قابل توجه کسانی که میهن پرست هستند وطن پرست هستند الان هم شعار میهن پرستی و جانم فدای ایران سر می دهند،توجه داشته باشند یک زمانی شاهشان در همین مملکت، همین که عاشقش هستند بحرین را به عنوان چهاردهمین استان ما به دستور ارباب شان انگلیس تقدیم آل سعود کردند و آل خلیفه در آنجا مستقر شدند حالا چطور شد که این عالم و این مرجع تقلید شیعیانی که ۸۵ درصد بحرینی ها را تشکیل می دهند سلب تابعیت بشود و آن وقت این وهابیت تکفیری که از سال ۵۰ آنجا از عربستان آمدند مستقر شدند،تابعیت داشته باشند. این حقوق بشر است؟ این ظلم نیست. این کارنامه آمریکایی هاست لذا حضرت امام وقتی می فرمایند آمریکا شیطان بزرگ است و مقام معظم رهبری می فرمایند دشمن درجه یک ما آمریکایی ها هستند بیراه نگفتند و مردم در روز ۲۲ بهمن هم مردم ما در ایران اسلامی و هم مردم فهیم ما در شهر اندیشه مشت هایشان را گره می کنند و شعار مرگ بر آمریکا را سر خواهند داد.

اما مسئولین ما توجه داشته باشند که مردم ما چرا انقلاب کردند؟ بحثم این است. اگر آن زمان رفاه بود، ارزانی بود، کار بود، مردم هیچ مشکلی نداشتند. چرا همه مردم ایران انقلاب کردند؟ الان بعضی ها دارند در این شبکه ها فضاسازی می کنند که آن زمان ارزانی و رفاه و عیش و نوش بود و هیچ مشکلی نبود. پس مردم بیکار بودند که انقلاب کنند؟ یعنی همه چیز میزان بود و مردم همینطوری انقلاب کردند و ریختند در خیابان ها. برعلیه نظام طاغوتی شعار دادند. این را باید توجه داشته باشیم که چرا مردم ما انقلاب کردند. چند نکته را عرض کنم. این قابل توجه مسئولین عزیز ماست. مردم ما انقلاب کردند به خاطر خوی اشرافی گری طاغوت. هزارفامیل. هزاردستان. به خاطر این خوی اشرافی گری اطرافیان شاه و وزرا و مسئولین وقت مردم به ستوه آمدند و انقلاب کردند. مسئولین عزیز ما باید توجه داشته باشند که خط قرمز انقلاب و مردمی که انقلاب کردند خوی اشرافی گری و زندگی هایی است که در آن زمان بود و کاخ های هزارمتری و خدمه ها و حشم ها و بی توجهی به مردم. اگر ما فاصله بگیریم اگر مسئولین فاصله بگیرند از اسلام از ساده زیستی و بروند به سمت اشرافی گری در واقع ما از آن اصول انقلابی مان فاصله گرفتیم و مردم هم توجه دارند و اگر یک روزی دوباره مردم انقلاب بکنند حق دارند. اعتراض بکنند حق دارند چون انقلاب کردند که خوی اشرافی گری و نگاه ارباب رعیتی برداشته بشود

حقوق های نجومی مورد توجه مردم است انقلاب کردند که این حقوق ها برداشته بشود این زندگی ها ساده بشود.

نکته دوم ظلم و بی عدالتی است. مردم انقلاب کردند که ظلم از بین برود و  عدالت حکمفرما بشود اگر یک روزی ببینند که مسئولین توجهی ندارند،یعنی از آن خط قرمزهای انقلاب فاصله گرفتیم. انقلاب کردند برای اینکه در قبل از انقلاب فساد و بی بند و باری و بی عفتی و بی حیایی در جامعه رواج داشت. مردم از فساد و بی بند و باری خسته شده بودند اما یک عده ای که اجیر شدند یک عده ای که اگر پی گیری کنیم می بینیم اینها دلارهای آمریکایی به حسابشان ریخته می شود.برای خاطر اینکه بیایند ترویج بی عفتی و بی حیایی بکنند، چهارشنبه های سفید را راه بیندازند بی حجابی را بخواهند تبلیغ کنند. باید من و شما حواسمان جمع باشد مایی که در نماز جمعه شرکت میکنیم مردم انقلابی باید خیلی دقت کنند ما در شهر اندیشه به هیچ وجه اجازه نمی دهیم این اتفاق بیفتد و مردم هم باید بیدار و هوشیار باشند اگر دیدید، بی تفاوت نباشید اگر خدای نکرده در این شهر دیدید که کسی دهن کجی می کند به خون شهدا و خانواده های شهدا به ارزش ها و قرآن و به اصولی که انقلاب کردیم وظیفه همه شماست که برخورد بکنید واردعمل بشوید آتش به اختیار وارد بشوید دستگاه قضا باید حمایت بکند و من جا دارد تشکر کنم از دادستان کل کشور که فرمودند کشف حجاب جرم است و هر کسی که مرتکب جرم بشود با او به شدت برخورد می شود. نیروهای عزیز انتظامی باید هوشیار باشند و اجازه ندهند که خدای ناکرده که بی عفتی و بی حیایی در این کشور بخواهد تبیلغ بشود. انقلاب کردیم که نوکر آمریکا و غرب نباشیم استقلال داشته باشیم و با عزت زندگی بکنیم. انقلاب کردیم به خاطر اینکه قبل از انقلاب مسئولین صدای مردم را نمی شنیدند به مشکلات مردمر سیدگی نمی کردند لذا مردم خسته شدند هر چه داد زدند صدایشان به جایی نرسید. انقلاب کردند که مسئولین صدای مردم را بشنوند. روزی که شاه می خواست از ایران فرار بکند که باز بعضی ها قلت و ان قلت می کنند انقلابیون اسمش را فرار می گذارند حالا شما هر چه می خواهید اسمش را بگذارید.

روزی که شاه می خواست فرار بکند دیگر هیچ چاره ای نداشت چون قبلش هم بارها رفته بود اما این بار دیگر هیچ چاره ای نداشت خود مستشاران آمریکایی اش به او گفتند که دیگر جای ماندن نیست و باید بروی. لذا شاه علاقه ای نداشت که از کشور برود ما می گوییم فرار کرد پا به فرار گذاشت.

آن روز گفت مردم من صدای شما را شنیدم که دیگر فایده ای نداشت. مسئولین هم باید توجه بکنند دیر نشود صدای مردم را بشنوید مشکل معیشت مردم حل بشود بحرانی که اتفاق افتاد درس عبرتی باشد ممکن است باز این بحران ها اتفاق بیفتد مردم توقع دارند از دولتمردان و از مسئولین، به موقع تدبیر کنند مشکلاتشان را برطرف کنند. آلودگی ها هوا یک بحران است زلزله ای که آمد یک بحران بود من می گویم بیکاری جوانان ما هم یک بحران است فقط زلزله بحران نیست. ۶ میلیون تحصیل کرده بیکار در این کشور است. زلزله بحران است برف و سرما بحران است گرد و غباری که در جنوب کشور ما هست بحران است. این بحران ها را چه کسی باید برطرف بکند چه کسی باید به فکر باشد؟ چه کسی می خواهد صدای مردم را بشنود؟ لذا باید توجه داشته باشیم دقت داشته باشیم. مسئولین عزیز ما توجه کنند به مردم، در همین دوران برف و بارانی که اتفاق افتاد، مگر فقط در کشور ما برف و باران است. امروز خیلی از کشورهای شمالی روسیه و کانادا و برخی از کشورهایی که دائما برف و باران هست، شاید خیلی بیشتر از اینجا هم برف می بارد، آیا آنجا هم مدارس شان اداره هایشان تعطیل می شود، شهر تعطیل می شود و همه مردم خانه نشین می شوند یا اینکه نه. آنها تدبیر می کنند و مدیریت می کنند بحران را. حالا روزی که برف آمد بله خیلی برف سنگینی بود مردم هم حق می دهند به شما، اما بعدش چطور؟ یک روز بعد، دو سه روز بعد؟ این مسیرهای اصلی، وزارت راه و شهرسازی امروز نماینده های مجلس جمع شدند که وزیر آموزش و پرروش را استیضاح کنند. خب چرا وزیر آموزش و پرورش را استیضاح می کنید؟ وزیر راه و شهرسازی را استیضاح بکنید.

همین برف و سرما در بهمن ماه سال ۱۳۵۰ هم آمد. خب شاه این مملکت کجا بود؟ به همراه شهربانو رفته بودند کشور سوئیس برای تفریحات خودشان و خوش گذرانی شان، چهار هزار نفر هم در این مملکت در اثر این بحران جان خودشان را از دست دادند. مردم انقلاب کردند که مسئولینی بر سر کار بیایند که به فکرشان باشند. موضوع زلزله زدگان غرب کشور چه شد؟ بحث چادر به هر حال ما در این سرمای شدیدی که الان شما عزیزان در منزل خودتان هستید راحت نیستید این عزیزانی که در این چادرها زندگی می کنند در آن سرمای غرب کشور چه کسی باید پاسخگوباشد، اگر نمی توانید و اگر تدبیر ندارید چرا می آیید مسئولیت قبول می کنید. اگر مسئولیت قبول کردید باید پاسخگو باشید. باید در مقام پاسخگو قرار بگیرید نه در مقام مدعی. مقام معظم رهبری فرمودند مسئولین ما در مقام مدعی هستند نه در مقام پاسخگو. عکس شده. این بحران به هر حال مسئولین شهرستانی، درست است که اعضای محترم شورای تامین جلسه گذاشتند ما در جریان بودیم عزیزان مان در شورا و شهرداری شهر اندیشه جلسه گذاشتند پی گیر بودند خود مردم هم از نزدیک دیدند که جا دارد از عزیزان مان در راه و نیروی انتظامی و سپاه در آن ایام نیروهای خدمت رسان که من رفتم تشکر کردم و همه عزیزانی که تمام سعی شان کردندکه مردم این مشکل را پشت سر بگذارنند از عزیزان مان مسئولین شهری و شهرستانی تشکر می کنیم اما توقع هم داریم حالا با توجه به اینکه شهر اندیشه در بین سایر شهرهای شهرستان در بحث مدیریت بحران مقام اول را آورده وای به حال شهرهای دیگر. باز ما تقدیر و تشکر می کنیم اما این توقع را هم داریم و خود مسئولین هم به ما حق می دهند که مسئولین عزیزمان تدبیر بهتری بسنجند. از همین الان اگر وسایلشان ناقص است تکمیل کنند که خدای ناکرده، اگر بحران دیگری اتفاق افتاد دچار مشکل نشویم.

مناسبتهای این هفته:

مناسبت اول ۱۴ بهمن روز فناوری فضایی، در واقع این روز روز اقتدار ملی ماست افتخار می کنیم که کشورمان جزء ۹ کشور دنیاست در فناوری هوا و فضا، در بین کشورهای جهان بین ۹ کشور اول جهان هستیم. در ۱۴ بهمن سال ۱۳۸۷ باپرتاب ماهواره امید جزء ۹ کشور جهان از نظر فناوری هوایی هستیم انشاءالله که آرزوی توفیقات روزافزون داریم برای همه مسئولین پرتلاش نظام مان. ۵ شنبه هم نوزدهم بهمن، روز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و اعلام همبستگی همافران با انقلاب اسلامی و آن دیدار تاریخی با حضرت امام (ره) در سال ۵۷ که اگر بخواهیم این روز را با یک عنوان نام ببریم روز شعور انقلابی و ایمانی ارتشیان عزیز ما و یک سندی زرین در تاریخ انقلاب اسلامی ماست که امروز هم ارتشیان عزیز ما در دوران ۸ سال دفاع مقدس و هم بحران هایی که اتفاق می افتد و زلزله ای که اتفاق افتاد در صحنه بودند در همین بحران بارش برف هم کمک کردند  عزیزانی که در جاده ها و مسیرهای اصلی مانده بودند آنها را نجات دادند جا دارد که از همه عزیزان تشکر بکنیم حضرت امام (ره) هم در آن دیدار تاریخی فرمودند درود بر شما سربازان امام عصر (عج) همانطور که فریاد زدید تاکنون در خدمت طاغوت بودید، طاغوتی که ما را برده خارجی ها کرد از امروز در خدمت امام عصر (عج) و در خدمت قرآن کریم هستید و از سپاه اسلام شدید و مردم عزیز ما هم قدردان زحمات ارتشیان عزیز هستند. مراقب باشیم که دشمنان می خواهند بین سپاه و ارتش تفرقه بیندازند برای ما هیچ فرقی ندارند ارتش و سپاه و نیروی نظامی و یگان ویژه همه نیروها، مرزبانان، هوایی دریایی زمینی، چه در سپاه و چه در ارتش، چه در نیروهای امنیتی، سربازان امام زمان، بسیجیان عزیز، همه این عزیزانی که برای پاسداری از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران زحمت میکشند برای ما محترم هستند امیدواریم که همیشه پیروز و موفق باشند.

همانطوری که در این ۴۰ سالی که از انقلاب گذشته همیشه پیروز بودند در منطقه هم پیروز شدند. ان شاءالله این پرچم را به دست صاحب اصلی اش برسانیم.

بارپروردگارا آقا و مولایمان را به ما برسان.

رهبر عزیزمان رهبر بصیرمان بر توفیقاتش صحتش عزتش طول عمرش بیفزای.

خبر نابودی و هلاکت تکفیری ها و سعودی ها ودشمنان اسلام، دشمنان ایران اسلامی را به ما برسان.

مدافعان حرم و رزمندگان اسلام را نصرت و پیروزی عطا بفرما.

والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته

 

 

IMG_1399IMG_1529IMG_1549IMG_1670 IMG_1548 IMG_1576 IMG_1591    IMG_1641 IMG_1662

Google+Yahoo MailWhatsAppLineOutlook.comاشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما

اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِى الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِب الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ.