همایش میثاق نیروهای مسلح با آرمانهای حضرت امام خمینی (ره) درمصلای اندیشه

همایش میثاق نیروهای مسلح با آرمانهای حضرت امام خمینی (ره) درمصلای اندیشه

چهارشنبه ۱۸ بهمن مصلای نماز جمعه شهر اندیشه

همایش میثاق نیروهای مسلح با آرمانهای حضرت امام خمینی ره  با حضور امام جمعه محترم شهر اندیشه حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید علی مروج ، سردار خانچرلی فرماندهی محترم نیروی انتظامی ویژه غرب استان تهران ، ریاست محترم شورای شهر اندیشه ، اعضاء محترم شورای شهر اندیشه ، مهندس کاویانی شهردار محترم اندیشه ، فرماندهی محترم سپاه شهرستان شهریارو فرماندهان انتظامی و نظامی مستقر در غرب استان تهران برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید علی مروج شامگاه چهارشنبه در همایش پرشور میثاق نیروهای مسلح با آرمان های امام(ره) که در مصلی نماز جمعه شهر اندیشه برگزار شد، طی سخنانی ضمن تاکید بر دشمن شناسی و شناخت دشمن گفت: باید دشمن را شناخت، وقتی دشمن را بشناسیم اقدام به موقع باعث خنثی و شکست آرزوهای دشمنانمان خواهد شد، بصیرت یعنی شناخت‌دوست و دشمن، بصیریت یعنی گوش به فرمان ولی فقیه بودن، باید آرزوهای دشمن را بشناسیم، بدانیم دشمن می خواهد، یک بار دیگر پایش در این کشور باز شده و مستشارانش به این مملکت بیایند.

باید دشمن را شناخت، آرزوها و نقشه های دشمن را باید شناخت، اگه نشناسیم به طور حتم نمی توانیم به موقع اقدام کنیم و اصول نظام را نمی توان حفظ کرد و به خطر خواهد افتاد.

وی افزود: آرزوی دشمنان ما این است، که ما «بله قربان گو» دشمن شویم، مردم ما در سال ۸۸ بعد از چند ماه فتنه گری و توطئه های دشمن را شناختند و به محض متوجه آرزوی دشمن شدن، پای خود را عقب کشیدند، باید نقشه دشمن را بشناسیم، البته ما نفس و شیطان را به عنوان دشمن درونی داریم، که مبارزه با این دشمن جهاد اکبر است، برای مقابله با دشمن درونی نیز باید آرزوها و امیال این دشمن را بشناسیم.

اگر از آرزوها و امیال دشمن غافل شویم شکست خواهیم خورد

امام جمعه اندیشه ادامه داد: در دشمن بیرونی نیز همین موضوع صادق است، باید نقشه دشمن بیرونی را بشناسیم، دشمن در سوریه و عراق شکست خورده و اکنون به افغانستان لشکرکشی کرده است، آمریکا برای حضور در منطقه نیاز به بهانه دارد، ما باید نقشه دشمنان را بشناسیم.

هر مساله و سخنی که برخلاف دستورات اسلامی و ولی فقیه باشد، ولایت فقیه برای حاکمیت احکام الهی است، باید دشمن را بشناسیم، از ولی فقیه تبعیت کنیم، که اگر این طور باشد شکست نخواهیم خورد، امروز دشمن برخلاف دستورات الهی به جوانان ما دستور می دهد، جوانان را ترغیب به آتش زدن پرچم، عکس شهید، مسجد و حسینیه می کند، اما آیا این موارد منطبق بر دستورات الهی است، خیر، باید مراقب تبلیغات شیطانی دشمن باشیم.

وی عمل به موقع را رمز پیروزی کشور دانشت و گفت: خلاصه بصیرت همین عمل به موقع و شناخت دوست و دشمن است، اگر از آرزوها و امیال دشمن غافل شویم شکست خواهیم خورد.

امام جمعه اندیشه با بیان این که افرادی که زمانی مسئولیت در این کشور داشتند، حق ندارند نقش اپوزوسیون ایفا کنند، گفت: خط قرمز همه ما ولایت است و با این دولت و آن دولت کاری نداریم، اما برخی هنوز پیرو احزاب و گروه های مختلف هستند، اما باید بدانند هرکس با ولایت فاصله و زاویه گرفت، از او فاصله خواهیم گرفت.

آرزوی ۴۰ ساله دشمن نشستن پشت یک میز با ما بود

ایشان با بیان این که فلسفه وجودی آمدن پیامبر(ص) شکستن بت های استکباری و مشرکان بود، به بحث برجام اشاره کرد و گفت: متاسفانه عده ای به توصیه های مقام معظم رهبری گوش نکردند، همایش هایی را تحت عنوان ثمرات برجام برپا می کنند، ثمره برجام دلار ۴۸۰۰ تومانی است، اگر دل به آرزوهای دشمنان بدهیم باید مشکلات را تحمل کنیم، اگر دست دوستی به دشمنان بدهیم یک قدم جلوتر می آیند.

وی گفت: آن ها در پی این هستند، که به دنیا بگویند، ایران نیز با ما دست داد و خندید، آن ها می خواهند و آرزو دارند که پشت یک میز با ما بنشینند.

کل بودجه نیروهای مسلح ما در زمان طاغوت ۱۴۰ میلیارد ریال، اما برای مستشاران بیگانه ۱۷۰ میلیارد ریال بوده است، باج هایی که آن زمان طاغوت به آمریکا می داد امروز حکومت سعودی می دهد، پس از انقلاب اسلامی با تقدیم بیش از ۳۰۰ هزار شهید این مرز و بوم را نگه داشتیم و حتی یک وجب از خاک کشورمان به دست بیگانکان نیفتاد.

امام جمعه اندیشه گفت: در هشت سال دفاع مقدس ارتشیان عزیز مرزها را حفظ کردند و طی این سال ها حتی در هنگام وقوع بلایای طبیعی چون سیل، زلزله و… در کنار مردم و پا به پای مردم جلو آمدند.

در این مراسم از فرماندهان یگان های مستقر در منطقه و خانواده معظم شهدا ، جانبازان ، ایثارگران توسط امام جمعه محترم با اهدای لوح تقدیر قدر دانی بعمل آمد.

IMG_1998 IMG_2004 IMG_2005 IMG_2009 IMG_2011 IMG_2017 IMG_2025 IMG_2028 IMG_2036 IMG_2040 IMG_2056 IMG_2064 IMG_2071 IMG_2074 IMG_2089 IMG_2095 IMG_2097 IMG_2101 IMG_2106 IMG_2111 IMG_2126 IMG_2136 IMG_2138 IMG_2150 IMG_2162 IMG_2164

Google+Yahoo MailWhatsAppLineOutlook.comاشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما

اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِى الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِب الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ.