نماز جمعه 20 بهمن 1396 در شهر اندیشه

نماز جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ در شهر اندیشه

 

حجت الاسلام والمسلمین سید علی مروج در خطبه های نماز جمعه امروز اندیشه بیان داشت:

?راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال پرشورتر و گرم تر از سال های گذشته خواهد بود و مردم به صحنه خواهند آمد.

?هیچ نماینده مجلسی از حق و حقوق ضایع شده مردم معترض که صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند، حمایت نکرد، اما بسیاری از آن ها به دنبال همان اغتشاگرهایی که دستگیر شده و در زندان هستند، بودند. پس چرا حق و حقوق ۲۰ نفری که شهید شدند، را پیگیری نمی کنید، مگر این ها جزو مردم نیستند.

?تولید #خودروهای_بی‌کیفیت استقلال اقتصادی نیست، مردم تا کی باید سوار این خودروهای بی کیفیت شوند؟ استقلال اقتصادی در تولید خودروی با کیفیت است، در طول ۸ سال تلفات جاده ای که خودشان آمارش را اعلام می کنند بیش از #شهدای_جنگ تحمیلی است هر سال بیش از #۲۰_هزار نفر در جاده ها #کشته می شوند.

? #مردم بسیاری از #مشکلات را تحمل می کنند اما از #فساد و #تبعیض شکایت دارند و تحمل نمی کنند.

? #نهادهای_نظارتی باید نظارتشان را بیشتر کنند و در #دسترس_مردم باشند، سازمان بازرسی، دادگاه کارکنان دولت، دادسرای قضات یک دفتر در شهرستان شهریار ندارند و باید در اینجا شعبه داشته باشند از نماینده مجلس خواسته ایم پیگیر شود و با مستقر شدند این نهادهای نظارتی نارضایتی های مردم کم شود.

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

خطبه اول

خودم و همه شما نمازگزاران عزیز را به رعایت تقوای الهی هم در نیات و هم در گفتار و هم در اعمال سفارش می کنم. تقوا ازلحاظ لغوی از ماده وقایه است یعنی نگه داشتن، مراقبت کردن و نگهداری کردن. بعضی ها تقوا را محدودیت می دانند مخصوصا متفکران روشنفکرنمای امروزی که معتقدبه اومانیسم هستند و هدف از خلقت انسان را لذت بردن انسان معنا می کنند و نظرشان این است که آن چه را که انسان ها خوب بدانند و لذت ببرند خوب است و آن چه را که بد بدانند بد است در حالی که از نگاه قرآن و نگاه اسلام تقوا مصونیت است نه محدودیت. تقوا یعنی نگهداری است وقتی که ما از سرعت مجاز تجاوز می کنیم و تصادف می کنیم خودمان مراقبت نکرده ایم. خودمان از خودمان نگهداری نکرده ایم. وقتی کمربند ایمنی را می بندیم، شاید بعضی ها بگویند این محدودیت است من دوست دارم آزاد باشم، این کمربند را که می بندیم به ظاهر محدود می شویم اما مصونیت ایجاد می کند. ما برای اینکه وقتی که راه می رویم به پاهایمان تیغی نرود و آسیبی نرسد کفش به پا می کنیم. پاهایمان را محدود کردیم یا مصون؟ تقوا مصونیت است نه محدودیت. خداوندمتعال برای حفظ امنیت جامعه و اخلاق اجتماعی  می فرمایند نگاه تان را ،کلام تان را مدیریت کنید. لذا تقوا مصونیت است نه محدودیت. وقتی خداوندمی فرمایدزنان حجاب را رعایت کنندبخاطر مصونیت جامعه از فساد و بی حیایی و بی بند و باری است. لذا حجاب هم مصونیت است نه محدودیت.

تقوا اقسام گوناگونی دارد تقوای فردی،تقوای اجتماعی ،تقوای سیاسی ، تقوای فرهنگی وتقوای اقتصادی دارد. این مصونیت ذوابعاد است، در همه ابعاد باید مصونیت ایجاد بکنیم. هم در دایره زندگی شخصی  مراقب و مواظب باشیم وچشم مان و کلام مان را نگه بداریم غرایزمان را نگه بداریم به دنبال اموال حلال و مشروع باشیم کسب و کارمان را حفظ بکنیم خانواده مان را حفظ بکنیم. این در حوزه فردی است. اما در بعد اجتماعی، سیاسی واقتصادی در آنجا هم تقوا و مراقبت لازم است در آیات نورانی قرآن کسانی که اهل تقوا هستند را خداوند به معیت باخودش بیان می فرماید. ان الله مع المتقین. این خیلی نکته زیبایی است که ما را تشویق می کند به کسب تقوا. ان الله مع الذین اتقوا والذین هم محسنون. سوره نحل آیه ۱۲۸٫ خداوند همواره با اهل تقواست و نظر خاص دارد. ان الله یحب المتقین. سوره توبه آیه ۴٫ خداوند اهل تقوا را  دوست دارد. انما یتقبل الله من المتقین. هر عمل صالحی را خداوند فقط از اهل تقوا می پذیرد. در سوره حجر آیه ۴۵٫ ان المتقین فی جنات و عیون. بهشت هم مخصوص اهل تقواست. اما عرض کردیم تقوا فقط در حوزه فردی نیست امام صادق (ع) در بعد فردی و اجتماعی تقوا، می فرمایند تقوا یعنی ان لایفئدک حیث عملک و لایریک حیث نهیک. هرکجا که خداوند نهی کرد ما آنجا حاضر نباشیم وهرجا که امر کرد در آنجا حاضر باشیم این یعنی تقوا. اذا نودی للصلاه من یوم الجمعه فاسعوا الی ذکر الله وذروا البیع. بشتابید به سوی نماز جمعه. خداوند متعال می فرماید زمانی که شمارابه نمازجمعه فرا می خوانند بسوی نمازجمعه بشتابید حضوردرنمازجمعه می شود تقوا.واینکه خداوندانسان را در مجلس حرام نبیند در مجلسی که محرم و نامحرم آن حریم را حفظ نکردند نبیند. در مجلس غیبت و تهمت نبیند. در روز ۲۲ بهمن ما را ببیند چون روز استکبارستیزی است. روز پیروز شدن حق بر باطل است. جزء شعائر الهی است جزء ایام الله است حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن عین تقواست. فاسعوا، آنجا هم می گوید فاسعوا. چرا می گوید فاسعوا الی ذکر الله؟ بخاطر اینکه هر عملی که یاد الهی باشد هر عملی که حق رابر باطل پیروز می کند هر عملی که ما را به مبارزه با ظلم و ستم دعوت می کند آن می شود ذکر خدا و باید بشتابیم به سوی ذکر خدا. خوشا آنان که دائم در نمازند. فاسعوا الی ذکر الله. نمی گوید فاسعوا الی صلوه الجمعه. می گوید الی ذکر الله. بشتابید به سوی یاد خدا. راهپیمایی روز ۲۲ بهمن از مصادیق ذکر الله است چون ایام الله است. لذا فاسعوا الی ذکر الله. بشتابید به سوی ذکر خدا. راهپیمایی ۲۲ بهمن از مصادیق تقوای اجتماعی است. این را باید یقین داشته باشیم.

در بعد تقوای اجتماعی یکی از مصادیق تقوای اجتماعی پایبندی به عهد و پیمان است از باب پایبندی به عهد و پیمان هم ما موظفیم که در این راهپیمایی شرکت بکنیم. چرا؟ چون با امام و شهدا عهد بستیم که پای این انقلاب بمانیم پای اسلام و ارزش های دینی و انقلابی مان بمانیم. حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن برای اصل نظام است برای حفظ اسلام است برای اصول انقلاب مان و برای مبارزه با ظالم و مستکبرین عالم و برای ترساندن دشمنان اسلام است. مابخاطر اینهاست که در راهپیمایی ۲۲ بهمن حاضر می شویم و شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سرمی دهیم. لذا از مصادیق ذکر الهی حضوردرراهپیمایی ۲۲بهمن است. عزیزان ماباامام وشهداعهد و پیمان بستیم در سوره انفال آیه ۵۶ یکی از نشانه های بی تقوایی را خداوند متعال کسانی رامعرفی می کند که عهد و پیمان های خودشان را می شکنند.

حتی دراحکام فقهی مانیزبیان شده است که اگر با کفار هم عهد و پیمان هستید پای عهد و پیمان تان بمانید. ما با امام و شهدا عهد بستیم. شکستن عهد و پیمان آن هم شکستن عهد و پیمان با ولایت،شکستن عهد و پیمان با اسلام و خداوند، از گناهان کبیره است. کسانی که عهدشان را شکستند مرتکب گناه کبیره شدند و بی تقوایی کردند. لذا مقام معظم رهبری فرمودند آن کسانی که مسئولیت داشتند در این نظام، بعد که از این نظام کنار گذاشته شدند حالا به هر دلیل در مقابل این نظام ایستادند، آنها بی تقوا هستند.

خداوند متعال می فرماید ان شر الدواب عندالله بدترین موجودات روی کره زمین می دانید چه کسانی هستند؟ اینجا دواب می گوید. در بعضی آیات می گوید اولئک کالانعام بل هم اضلّ. اینجا یک درجه حالا احترام قائل شد گفته بدترین موجودات نگفت از کدام حیوان پست تر است. دواب یعنی موجود زنده. می دانید بدترین موجودات زنده چه کسانی هستند؟ در سنت الهی بدترین موجود زنده کسانی هستند که الذین عاهدت منهم ثم ینقضون عهد فی کل مره و هم لایتقون. کسانی که همیشه در حال شکستن عهد و پیمان های خودشان هستند. در آیه ۲۲ همین سوره انفال، خداوند می فرماید می دانید منظور از دواب کیستند؟ کسانی که کر و لال هستند. نه گوش حرف شنوی دارند و نه کلام حق گو. نه از حق دفاع می کنند نه با باطل مبارزه می کنند. بعد از انقلاب اسلامی کسانی را داشتیم که اینطور بودند نه از حق طرفداری می کردند نه با باطل مبارزه می کردند. می فرماید ان شرالدواب عندالله صم بکم الذین لایعقلون. کسانی که تعقل نمی کنند صم بکم هستند. گوششان کر است از شنیدن حرف حق. هرچقدر به ایشان می گویید سال ۸۸ یک فتنه ای بود. می گویند نه. فتنه نبوده. گوششان کر است. هر چه می گوییم مقام عظمای ولایت می گوید توجه نمی کنند نخبگان می گویند توجه نمی کنند تعقل نمی کنند احساساتی عمل می کنند عصبیت جاهلی دارند و طرفدار حزب و گروه خودشان هستند از اشخاص پیروی می کنند امیرالموومنین (ع) فرمودند ان الحق والباطل لایعرفان باقدار الرجال. حق و باطل را با اشخاص نسنجید. لذا در سوره ملک آیه ۱۰ کسانی که در آتش دوزخ گرفتارند کسانی هستند که گوششان، گوش حق شنوی نبوده. تعقل نکردند، از حق دفاع نکردند در سوره ملک آیه ۱۰ کسانی که اهل آتش هستند آن خزانه دارهای آتش مامورین الهی که درب جهنم ایستادند وقتی از کسانی که در آتش افتادند سوال می کنند شما چرا در آتش افتادید؟ چرا بی توجه بودید در دنیا؟ آنهایی که اهل دوزخ هستند چه می گویند؟ می گویند لوکنّا نسمع أو نعقل ما کنّا فی اصحاب السقیر. مواظب باشیم عهد و پیمان مان را نشکنیم و تا پای جان پای عهد و پیمان مان بایستیم. مرا عهدی است با جانان که تا جان در بدن دارم هواداران کویش را چو جان خویشتن دارم. مرا سروی است در خانه. ما یک سرو بلند داریم در این خانه. یک رهبر عزیزو فرزانه ای داریم در ایران اسلامی مان که سایه اش انشاءالله بر جهان اسلام مستدام باشد باید از او پیروی بکنیم.

لذا دقت کنیم. در این آیه شریفه اولا خداوند می فرماید سیره عملی کفار و منافقین عهدشکنی است. ینقضون عهدهم فی کل مره. هر بار که اینها عهد ببندند عهدشان را می شکنند. اینها تقوا ندارند. هر کسی هم که عهدش را بشکند بی تقواست. او هم مانند کفار و مشرکین و منافقین است. پس این عهد شکنی آمریکایی ها و غربی ها سیره عملی آنهاست که قرآن به ما گفته است. فی کل مره.هر بار این ها عهدشان را می شکنند. اگر هزار تا برجام هم با اینها امضاء بکنیم والله هر هزاربارشان هم اینها عهدشکنی می کنند همانطور که از سال کودتای ۲۸ مرداد جنایت هایی که کردند برعلیه مردم مظلوم ما و منطقه ما و جهان، تا به امروز و تا روز قیامت اینها عهد شکن هستند و خواهند بود. ثانیا پیمان شکنان براساس این آیه شریفه بی تقوا هستند.

خداوند ان شاءالله توفیق مراعات عهد و پیمان ها که نشانه تقوای الهی است راروزی همه ما بگرداند. در سوره مومنون بلافاصله می فرماید قد افلح المومنون الذین لاماناتهم و عهدهم راعون. بعد می فرماید والذین هم علی صلواتهم یحافظون. اول عهد و پیمان بعد نماز. چون خود نماز هم یک عهد و پیمان است که من نمازها را بخوانم. بعد می فرماید مومنون، رستگار شدند نمی گوید رستگار می شوند. نه. همین الان شما رستگار هستید. همین الان شما خوشبخت هستید. همین الان شما سعادتمند هستید. اینجا فعل ماضی به کار می برد همانطوری که افعال قیامت را ماضی به کار می برد. یعنی قد افلح، به تحقیق که شما خوشبختید. شما به عهد و پیمان خود عمل می کنید. کسی که به عهد و پیمانش عمل نکند که مومن نیست. یکی از عهد و پیمان ها عهد و پیمان های ما با آرمان های نظام و انقلاب است. اگر می خواهیم اهل تقوا باشیم این آرمان ها را حفظ کنیم پیرو راه امام و شهدا باشیم. بارپروردگارا آن تقوایی که باعث می شود عهد و پیمان های ما حفظ بشود روزی ما و خانواده هایمان بگردان. کسانی که عهد و پیمان خودشان را می شکنند اگر قابل هدایت نیستند رسوا و نابودشان بگردان. حسن عاقبت بخیری روزی ما و خانواده هایمان و ملت و امت مان بگردان. آن تقوایی که ما را به تو نزدیک می کند آن تقوایی که ما را محبوب تو و امام زمان مان می کند آن تقوایی که رحمت واسعه را بر ما و امت ما جاری می کند آن تقوایی که بهشت و نعمت های بهشت را روزی ما می کند روزی ما و خانواده هایمان بگردان. یک لحظه ما را به این نفس غافل وامگذار.

 

 

خطبه دوم

 

رهبر عزیزمان در دیدار  روز ۱۹ بهمن   با همافران نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران فرمودند ایام الله و مناسبت های مهم انقلاب اسلامی مایه قوام و استحکام نظام هستند و تاکید فرمودند انقلابیون امروز ایستاده تر و آگاه تر و بصیرتر از انقلابیون روزهای اول انقلاب هستند. امسال به دلیل یاوه گویی های برخی از دولتمردان آمریکا و غیر آمریکا، مردم احساس می کنند دشمن در صدد دشمنی است و به همین علت به حول و قوه الهی حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال از همیشه گرم تر و پرشورتر خواهد بود و همه خواهند آمد. وان شاءالله مردم فهیم شهر فرهنگ و ادب اندیشه ،مردم ولایت مدارو نمازگزاران عزیز در نماز جمعه شهر اندیشه همه با هم در راهپیمایی شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی در روز یکشنبه ۲۲ بهمن ماه  در این راهپیمایی شرکت خواهندکرد و با حضور پرشورشان مشت محکمی بر دهان این یاوه گویان خواهند زد.

درادامه رهبر عزیزمان فرمودند انقلاب اسلامی مردمی بود و مردم معتقد به اسلام در همه مراحل همچون دفاع مقدس و شهادت فرزندانشان صبر و شکر کردند زیرا این شهادت در راه خدا و راه امام حسین (ع) بود. با توجه به اینکه مردم باید در همه برنامه ها در اولویت باشند رهبر عزیزمان فرمودند اسم مردم مکرر آورده می شود که البته تکرار و تکیه بر نام مردم در سخنان مسئولان بسیار خوب است اما باید مردم را بشناسند و بشناسیم. کدام مردم؟ این خیلی نکته مهمی است. مردم چه کسانی هستند؟ از نگاه مقام معظم رهبری. مردم همان کسانی هستند که حماسه ۲۲ بهمن در هرسال را به وجود می آورند. مردم همان کسانی هستند که پس از وارد شدن اغتشاش گران به صحنه حتی اگر اعتراضی هم داشتند خود را کنار کشیدند و در روز ۹ دی به میدان آمدند. مردم همین ها هستند. آنها را اشتباه نگیرید. بعضی از مسئولین مردم را اشتباه گرفتند. حق و حقوق مردم در این اغتشاشات ضایع شدو هیچ نماینده مجلسی از این حق و حقوق ضایع شده مردم دفاع نکرد اما خیلی از آنها به دنبال آن اغتشاش گرانی بودند که در زندان ها بودند. مردم را اشتباه نگیریم. مسئولین توجه کنند دشمنان این انقلاب را حمایت نکنند. اغتشاش گران و دشمنان و فتنه گران را حمایت نکنند. خیلی ها طومار نوشتند باید از زندان ها بازدید کنیم مردم را بیگناه دستگیر کردند ۲۰ نفر به شهادت رسیدند. چرا حق و حقوق اینها را پی گیری نمی کنید؟ اینها یی که اغتشاش کردند ازمردم نبودند. کسانی که مساجدرا آتش زدند آن هااز مردم نیستند. کسانی که حسینیه ها را آتش زدند آینها ازمردم نیستند. فقط اغتشاش گران مردم هستند؟

رهبر عزیزمان فرمودند مراقب باشید مواظب باشید مردم را بشناسید آنها را اشتباه نگیرید. مردم را بشناسید و خالصانه و برای رضای خدا برای این مردم کار کنید. زیرا خداوند از ما مسئولان خواسته است که خادم مردم باشیم و به آنها خدمت کنیم. دشمنان انقلاب از متفکرنماها و نظریه پردازان قلابی و روزنامه نگاران و قلم به مزدها و دلقک هایی هستند که از همه ی امکانات فضای مجازی استفاده می کنند تا بر مردم تاثیر بگذارند. در آن ایام، هر کاری که دلشان می خواست کردند. مقدسات ما را زیر سوال بردند. از مقام ولایت بگیر تا قرآن و اباعبدالله الحسین و پرچم و حسینیه و همه را. اما مردم با حضور خودجوش خودشان در برخی ایام الله و سر دادن شعارهای واحد محاسبات دشمنان را به هم می زنند. لذا ما اغتشاش گران را ازمردم نمی دانیم ما کسانی که مساجد و حسیینه ها را آتش زدنداز مردم نمی دانیم. کسانی که پرچم مقدس این نظام را که بیش از ۳۰۰ هزار شهید دادیم تا به اهتزاز در بیاید اینها را ازمردم نمی دانیم. مسئولان توجه داشته باشند. ما آنها را منافق، ضدانقلاب ،اغتشاش گر و خائن ومحارب می دانیم.

کسانی که از نظریه پردازان قلابی و مجریان خائن و دلقک پیروی می کنند ما آنها را ازمردم نمی دانیم. کسانی که بی حیایی و بی عفتی را می خواهند ترویج بکنند، بی حجابی را ترویج بکنند چهارشنبه های سفید را به راه اندازند ما اینها را ازمردم نمی دانیم و از قوه قضائیه و مسئولین مربوطه  تقاضا داریم که با اغتشاش گران و محاربین به اشد مجازات  برخوردکنند.

رهبر معظم انقلاب با تاکید بر اینکه سیاست های اصولی نظام برآمده از انقلاب اسلامی است فرمودند از جمله سیاست های اصولی نظام استقلال اقتصادی فرهنگی سیاسی و امنیتی آزادی و پیشرفت همه جانبه مادی و معنوی است. مسئولین عزیز بدانند توسعه استقلال اقتصادی بدون اقتصاد مقاومتی میسر نیست. سال ۹۶ به پایان رسید. چقدربه شعار سال عمل کردند. مقام معظم رهبری از سال ۹۲ تا به امروز شعارهایی که برای سال انتخاب کردند پیرامون بحث اقتصاد بود. اقتصاد و فرهنگ، حماسه اقتصادی، مدیریت جهادی، اقتصاد مقاومتی، تولید، اشتغال این شعارهای است که مقام معظم رهبری در طول این چندسال در آغاز سال فرمودند. اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی حماسه سیاسی حماسه اقتصادی اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل. چه اقدامی انجام شد؟ چه عملی انجام شد؟ سال به پایان رسید. اصول انقلاب اسلامی را اگر می خواهیم اصل استقلال اقتصادی را داشته باشیم باید اقتصاد مقاومتی را در این کشور به راه بیندازیم. اگر شعارهای این چندسال محقق می شد دلار ۲۸۰۰ تومانی سال ۹۲ امسال ۴۸۰۰ تومان نبود. گفتند برجام می آید دلار ارزان می شود. این هم ثمره برجام. بله. یک ثمره داشته برجام، آن هم واردات بی رویه کالاهای غربی و کالاهای غیرضروری به کشورمان بوده است. جیب بعضی از شرکتهای اروپایی را پر کردیم. بعضی از سرمایه داران غربی جیب هایشان پر از پول شد اما عملا ما ثمره ای از این برجام را ندیدیم. اگر اقتصاد مقاومتی و استقلال اقتصادی داشتیم دیگر شرکت سامسونگ یا کمیته بین المللی المپیک هر کدامش فرقی ندارد جوانان ورزشکار ما را تحریم نمی کردند. اگر استقلال اقتصادی داشتیم، استقلال اقتصادی که از اصول انقلاب اسلامی ماست. استقلال آزادی جمهوری اسلامی. ۴۰ سال گذشت. این استقلال کجاست؟ چرا به این استقلال دست پیدا نکردیم. سرمایه گذاری و تبلیغ برندهای غربی که استقلال اقتصادی نیست. برندهای غربی بیایند در کشور ما سرمایه گذاری بکنند و پزشان را بدهند و بعد ما بگوییم بله. به استقلال اقتصادی دست پیدا کردیم. قاچاق بی رویه کالاها که استقلال اقتصادی نیست. واردات کالاهای غیرضروری که استقلال اقتصادی نیست. تولید خودروهای بی کیفیت که استقلال اقتصادی نیست. چند درصد از این آلودگی های هوا به خاطر خودروهای بی کیفیت است. مردم تا کی باید سوار این خودروهای بی کیفیت بشوند. استقلال اقتصادی به این نیست که بگوییم بله در خودرو دیگر مشکلی نداریم. استقلال اقتصادی در تولید خودروی با کیفیت است. در تولید که آمار و ارقامی که خودشان دادند در طول سال کشته هایی که از تلفات جاده ای در اثر تصادفات بوده است بیشتر از شهدای ۸ سال دفاع مقدس شده است. هر سال بیش از ۲۰ هزار نفر در جاده ها کشته می شوند. آیااین استقلال اقتصادی است؟ چند درصد از این تصادفات را  بگوییم بله حالا کوتاهی از راننده و جاده بوده است یک قسمتی  ازاین حوادث هم به خاطر بی کیفیت بودن خودروهاست.

ودربخشی دیگر مقام معظم رهبری فرمودند استقلال فرهنگی داشته باشید. چهره های شهرمان فرهنگی است؟ شما چیزی از فرهنگ می بینید؟ در ایام فاطمیه است نگاه به شهر اندیشه نکنید. بنده بصورت کلی عرض می کنم. تئاترها،سینماها، کنسرت های موسیقی  کجایش فرهنگی است؟ بودجه یک درصدی سالیانه ای که می بندند و امسال هم خیلی هایش را حذف کردند، حالا بگوییم بودجه فرهنگی خوبی داریم. به کدامش بنازیم. استقلال فرهنگی بودجه فرهنگی خوبی هم می خواهد. استقلال فرهنگی مبارزه با بی بند و باری و بی عفتی هم می خواهد. پوشش زنان و مردان ما، ویترین مغازه های ما مراکز تجاری ما، درد یکی و دو تا نیست. ایام عید نزدیک است. حداقل ما نمازگزارانی که پایبند به نظام و انقلاب هستیم کالاهای ایرانی تهیه بکنیم کالاهایی که فرهنگ ابتذال را همراه ندارد، پوشاکی که فرهنگ ابتذال را به همراه دارد در شان یک مسلمان و شیعه امیرالمومنین (ع) نیست. ما چندتا مرکز تجاری داریم که مخصوص کالاهای ایرانی و پوشاک و لباس هایی است که شان انقلاب اسلامی رارعایت کرده است. بعضی از این خانواده های متدین می آیند شکایت می کنند که ما تمام این مراکز را گشتیم و یک لباس مناسب برای خانواده مان پیدا نکردیم. استقلال فرهنگی و اقتصادی یعنی این؟

در بحث استقلال سیاسی و امنیتی الحمدلله به برکت خون هزاران شهید و حضور شما مردم در صحنه به این استقلال دست پیدا کردیم. امروز استقلال امنیتی داریم. استقلال سیاسی داریم. عرض کردم در این کشور یک زمانی ۶۰ هزار مستشار آمریکایی سالیانه ۱۷۰ میلیارد ریال بودجه این مملکت را هزینه خودشان را می کردند در حالی که هزینه بودجه کل نیروهای مسلح این کشور ۱۴۰ میلیارد ریال بود. ببینید فاجعه است. ما به استقلال سیاسی دست پیدا کردیم به استقلال امنیتی دست پیدا کردیم  البته جا دارد درباره مواضع اخیر رئیس جمهور محترم  در بحث دفاعی  و موشکی  تشکر بکنیم که موضعی قاطع گرفتند که بحث موشکی و دفاعی ما قابل مذاکره نیست. رئیس جمهور فرانسه پیش شرط تعیین کرده بود که من به شرطی می آیم، ما استقلال سیاسی و امنیتی داریم. ما انقلاب کردیم که دیگر هیچ کسی برای ما پیش شرط تعیین نکند. پیش شرط تعیین کرده بود که من به شرطی به ایران می آییم که بحث موشکی را مذاکره بکنیم و یک میزگردی داشته باشیم با این موضوع. نه خیر. ما استقلال امنیتی داریم استقلال سیاسی داریم. ما هیچ شرطی را نمی پذیریم. عاشق چشم و ابروی رئیس جمهور هیچ کشوری هم نیستیم. کشوری مستقل هستیم ۳۰۰ هزار شهید دادیم که پیش شرط نپذیریم. جا دارد از این موضع قوی رئیس جمهوردر این ایامی که پیش دستی کرد به رئیس جمهور فرانسه این پیام را رساند اگر هم می خواهید بیایید، بیایید اما موضوع دفاعی و موشکی ما قابل مذاکره نیست.

در بحث استقلال سیاسی و امنیتی الحمدلله خداوند را شاکریم که مسئولین ما دقت کردند و در انتها، رهبر فرزانه انقلاب درباره اصل عدالت اجتماعی فرمودند حرف مردم شکایت از فساد و تبعیض است. این یک حقیقتی است. مردم از انقلاب شان ناراحت نیستند مردم از آرمان های انقلاب شان ناراحت نیستند با اسلام مشکلی ندارند آن چه که مردم را اذیت می کند و می رنجاند ظلم است. تبعیض است. فساد است. مردم از اینها  ناراحت هستند. همه ناراحت هستند. مردم ،بسیاری از مشکلات را تحمل می کنند اما از فساد و تبعیض شکوه دارند و آن را تحمل نمی کنند. مسئولین هر سه قوه باید به طور جدی با فساد مبارزه کنند. بعد از این همه تاکید و بعد از این همه اعتراض، بله. عزیزانمان در بازرسی کل کشور رفتند فرودگاه امام سه نفر از مسئولین را برکنار کردند. خب ما تشکر می کنیم اما روندمبارزه بافسادباید ادامه داشته باشد. دیوان عدالت اداری تعرفه های خودرو را ابطال کرد برای اینکه حقوق مردم محترم است. چندماه ثبت سفارش خودرو متوقف شد، بعد از چند ماه یک دفعه آزاد شد. چهل درصد هم گذاشتند خب این ظلم به مردم است. این جنایت به مردم است. این فساد است این رانت است. بلافاصله دیوان عدالت اداری وارد عمل شد. این مصوبه را ابطال کرد. پس قدرت هست. نظارت باید باشد. قدرت ابطال مصوبات زورگویانه هست. مصوباتی که تبعیض آور هست. قدرت ابطال مصوباتی که حق مردم را پایمال می کند در این کشور هست. دیوان عدالت اداری آبونمان را گفت باطل است و نباید گرفته بشود و از قبض ها باید برداشته شود. حالا در اجرا هم یک داستان دیگری است و عنوانش را عوض می کنند و قانون را دور می زنند و این هم باید جای دیگری بحث بشود. اما ما نهادهای نظارتی را می خواهیم که نظارتشان را بیشتر بکنند. نهادهای نظارتی در دسترس مردم باشند.

امروز قبل از نماز جمعه با نماینده عزیزمان در شهرستان صحبت کردم، عرض کردم چرا نباید نهادهای نظارتی در دسترس مردم باشد. سازمان بازرسی باید یک نمایندگی در غرب استان در شهریار داشته باشد. دادگاه کارکنان دولت باید یک دفتر نمایندگی در شهرستان شهریار داشته باشد. اگر فرماندار خطا کرد اگر مسئولین اداری کار مردم را راه نینداختند بروند در آن دادگاه شکایت بکنند و رسیدگی بشود. حالا در استان تهران با این همه مسیر و آلودگی هوا شاید کسی راغب نباشد اما یک دفتر نمایندگی در اینجا باشد این نهادهای نظارتی اگر بیشتر بشود و مردم در ارتباط باشند با این نهادها و بازرسی ها قوی تر بشود قطعا این تبعیض و فساد کمتر می شود. دادسرای انتظامی را در غرب استان مستقر کردند با دادستان محترمش صحبت می کردم گفتند ۳۰ درصدکاهش جرم داشتیم. این موثر است. اثرگذار است. دادستانی قضات را بیاورید در غرب استان مستقر کنید ببینیم قاضی جرئت می کند تخلف بکند. مردم باید بدانند که کجا باید مراجعه بکنند وقتی یک شکایتی دارند از یک قاضی یا فرماندار یا مسئول اداری بالاترین اعتراض مردمی هم مربوط به ادارات است. مردم بخواهند اعتراض کنند کجا باید بروند. مردم نمی دانند سردرگم هستند. واین هارا در خودشان می ریزند و نهایتا این بغض می ترکد. لذا من از نماینده عزیزمان تقاضا کردم این موضوع را حتما پیگیری بکند و به نتیجه برساند و ان شاالله که این موضوع هم به نتیجه برسد و دفتر نمایندگی ها در غرب استان هم دایر بشود و نارضایتی های مردم هم کمتر بشود ان شاءالله.

اما اهم مناسبت ها جمعه بیستم بهمن ماه، روز حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است در یک کلام، امام فرمودند اگر سپاه نبود کشور هم نبود. من تشکر می کنم از همه پاسداران انقلاب اسلامی مخصوصا در این ایام الله دهه فجر آرزوی توفیقات روزافزون برای همه عزیزان دارم. شنبه ۲۱ بهمن ماه شکسته شدن حکومت نظامی به فرمان حضرت امام توسط مردم در سال ۱۳۵۷٫ اقدام به موقع مردم در تبعیت ازولایت عامل پیروزی انقلاب بود. یکشنبه ۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران و سقوط نظام ستمشاهی است که ان شاءالله همه با هم در این راهپیمایی پرشور حاضر خواهیم شد و شرکت خواهیم کرد. چهارشنبه ۲۵ بهمن آخرین مناسبت، سالروز صدور حکم تاریخی حضرت امام مبنی بر ارتداد و اعدام سلمان رشدی نویسنده خائن کتاب آیات شیطانی در سال ۶۷ است که باحکم تاریخی امام جایگاه مرجعیت و رهبر دینی در این نظام مشخص شد همانطور که در تحریم تنباکو میرزای شیرازی آن فتوای معروف و مشهور را داد.

اما امام صادق (ع) فرمودند علماء شیعتنا مرابطون. علما مرزبان هستند. مرزبان عقیدتی و اخلاقی و دشمنان هم این مرزبانان را نشانه گرفتند چون می گویند اگر مرزبان را زدید می توانیم وارد کشور بشویم. دقت بکنیم روحانیت مرجعیت ولایت اینها خط قرمزهای ما هستند. بارپروردگارا آقا و مولای ما را برسان. نائب امام زمان مان رهبر عزیزتر از جان مان بر تاییداتش صحتش عزتش بیفزای. خبر نابودی و هلاکت دشمنان ما را به ما برسان. شر و مکرشان را به خودشان برگردان. بارپروردگارا ما را مدیون خون شهدا قرار مده. مدافعان حرم و رزمندگان اسلام نصرت و پیروزی عنایت بفرما. پرچم این کشور را به دست صاحبش برسان.

 

 

IMG_2500 IMG_2502 IMG_2509 IMG_2514 IMG_2522 IMG_2523 IMG_2528 IMG_2533

Google+Yahoo MailWhatsAppLineOutlook.comاشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما

اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِى الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِب الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ.