سخنرانی امام جمعه محترم اندیشه درهمایش عفت فاطمی سلامت اجتماعی

سخنرانی امام جمعه محترم اندیشه درهمایش عفت فاطمی سلامت اجتماعی

دوشنبه ۷ اسفند ۹۶

فرهنگسرای امام علی علیه السلام شهر اندیشه

امام جمعه شهر اندیشه:
ارزش‌های فاطمی همواره در جامعه حفظ شود

همایش عفت فاطمی سلامت اجتماعی به همت ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهر اندیشه با سخنرانی امام جمعه محترم شهر اندیشه برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدعلی مروج، امام جمعه شهر اندیشه در این مراسم ضمن عرض خوش‌آمدگویی به حضار عنوان کرد: عفت فاطمی چه باصفاست که علتی شد تا امروز ما شاهد برگزاری این مراسم باشکوه باشیم.

وی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر و تمام خوبی‌های عالم مقابل کردار و فضائل امیرالمؤمنین (ع) قطره‌ای در بیکران دریاست و همواره باید تلاش کنیم تا خود را در این مسیر نگه داریم و به ارزش‌های آن دقت کنیم.

امام جمعه شهر جدید اندیشه افزود: همان‌طور که بدن ما انسان‌ها در راه رشد باید عواملی و عضوهایی وجود داشته باشد تا انسان را مقابل تمامی ناملایم‌ها حفظ کند، جامعه هم عضوها و جایگاه‌هایی را باید داشته باشد تا بتواند کشور، استان، شهرستان و شهری سالم و پربرکت را داشته باشیم.

سردار جانباز مدافع حرم، سیدحمزه میرتقی به‌عنوان سخنران  این مراسم عنوان کرد: خداوند در قرآن کریم عنوان فرمودند که به‌واسطه فضائلی که به هر شخصی داده می‌شود، از او اتفاقات و اقداماتی نیز خواسته می‌شود که باید وی به وظیفه خود در این امور بپردازد؛ وگرنه او به مواردی که بر دوش وی نهاده شده، خیانت کرده است.

وی ادامه داد: وقتی شخصی ادعای سربازی امام زمان (عج) را مطرح می‌کند، باید به با تمام وجوه آن تسلط داشته باشد و بدان عمل کند و به امور محوله پایبند باشد.

این مدافع حرم ادامه داد: باید به جوانان  در بستر خانواده آموزش داده شود و آنها را برای وارد کردن به جامعه آماده‌ کرد؛ وگرنه وی در امور ابتدایی جامعه و روزمره خود در جامعه‌های بعد از خانواده با مشکل روبه‌رو خواهد شد.

میرتقی بیان کرد: مسؤولیتی که بر عهده والدین بوده، در این حوزه خود را نشان می‌دهد و باید با پرداختن به امور زیرشاخه امر به معروف و نهی از منکر فکر و سپس عمل کنند و با الگوهای موجود در این زمینه جوان خود را بیمه‌شده وارد جامعه کنیم.

وی ادامه داد: تذکر لسانی در جامعه به‌صورت آشکار تنها وظیفه امت اسلامی در موضوع مهم و تأکید شده امر به معروف و نهی از منکر نیست؛ بلکه باید در وجود مسلمان این مهم نهادینه شود تا در تمام امور وی تکثیر و احساس شود.

این مدافع حرم عنوان کرد: امروز امر به امر به معروف و نهی از منکر طبق فرموده‌های چندین‌باره مقام معظم رهبری هرگز در یک شاخه نیست و باید در تمامی شاخه‌های زندگی و امور زندگی نیز رعایت و اجرا شود و همواره در  مدیریت از فهرست کاری مسؤولان حذف نشود و باید به یک تفکر و یک روش مدیریت و در زندگی بدل شود؛ زیرا لازمه جامعه کنونی پایبندی به محسنات امر به معروف و نهی از منکر باشد و از آن باید در امور اقتصادی، کشوری و لشکری و حتی سیاسی نیز بهره‌مند شد.

IMG_4284 IMG_4316IMG_4314IMG_4291 IMG_4301 IMG_4305    IMG_4318 IMG_4328 IMG_4331 IMG_4351 IMG_4354

Google+Yahoo MailWhatsAppLineOutlook.comاشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما

اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِى الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِب الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ.