خطبه های نماز جمعه ۱۷ فروردین ۹۷ در شهر اندیشه

جمعه ۱۷ فروردین ۱۳۹۷

مصلاتی امام علی علیه السلام شهر اندیشه

اقامه نماز به امامت امام جمعه محترم شهر اندیشه

حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید علی مروج

خطبه اول

بسم الله الرحمن الرحیم

خودم و همه شما نمازگزاران عزیز روز جمعه را به رعایت تقوای الهی و فرمانبرداری از خداوند متعال سفارش می کنم.وجود نازنین مولی الموحدین امام المتقین، امیرالمومنین علی بن ابی طالب (ع) در خطبه ۱۹۳ نهج البلاغه و در بیان ویژگی ها و صفات اهل تقوا می فرمایند فالمتقون هم اهل الفضائل. منطقهم الصواب و ملبسهم الاقتصاد و مشیهم التواضع. غضوا ابصارهم عماحرم الله علیهم و وقفوا اسماعهم علی علم النافع له. تا اینجا ۵ ویژگی از ویژگی ها و صفات اهل تقوا را در محضر همه شما عزیزان بیان کردیم. چه بسا هر هفته قسمت اول خطبه را تکرار بکنیم ،وعده ای بگویند چرا این قدر تکرار. ضرب المثلی است دربین عرب که طلاب عزیز در کتاب آداب المتعلمین سال اول طلبگی این کتاب را می خوانند. در آنجا این ضرب المثل معروف هست که الدرس حرف والتکرار الف. یا به تعبیر دیگری العلم حرف والتکرار الف. علم اخلاق مهارت است برای رسیدن به فضائل اخلاقی و مهارت هم بدون تکرار میسر نمی شود. شما وقتی پشت فرمان می نشینید با اولین بار راننده نمی شوید تکرار رانندگی است که مدتی بگذرد به مرور زمان این تکرار شما را یک راننده ماهر می کند. اخلاق هم همینطور است اخلاق هم فن است مهارت است علم است نیاز به اکتساب دارد نیاز به پیگیری دارد نیاز به تمرین دارد مهارت خوب شنیدن ،خوبی ها را دیدن ،خوب سخن گفتن اینها همه علم است ومهارت است ونیاز به تکرار شنیدن، عمل کردن تا به درجات بالای اخلاقی است تابه آن دست پیدا بکنیم که نتیجه اش همان تقوا و پرهیزکاری است.

در آیات نورانی قرآن هم آیاتی مثل فبای آلاء ربکما تکذبان در سوره الرحمن چندین بار تکرار می شود خیلی از سوره های قرآنی این طور هستند این تکرارها نه برای خاطر این است که خدای ناکرده خداوند بخواهد وقت ما را بگیرد یا کلامی نداشته این کلام را تکرار کرده از باب تمرین بر تقوا و پرهیزکاری، تمرین و پی گیری و تکرار مباحث اخلاقی تا تبدیل به ملکه بشود. همه ما باید اینطور باشیم و این تکرارها در واقع نیاز مباحث اخلاقی است. اگر تا آخر عمرمان هم یک حدیث را هر روز در باب غیبت یا تهمت، در باب محاسبه نفس هر روز بشنویم. این نمازی که می خوانیم هر روز سوره حمد را تکرار می کنیم ذکر رکوع و تشهد تکرار می شود اما این تکرارهاست که ما را به اوج می رساند. مانند نردبانی هر پله ای که قدم برمی داریم شبیه به پله بعدی است اما با قدم برداشتن سعود و رشد می کنیم و به بالاها دست پیدا می کنیم. این تکرارها لازم است.

امیرالمومنین در جای جای خطبه های نماز جمعه سفارش به تقوا کردند اوصیکم عباد الله و نفسی بتقوی الله و طاعته. با تعابیر گوناگون. هر هفته ما این ذکر، این کلام نورانی امیرالمومنین و کلام قرآنی را تکرار می کنیم که اوصیکم عبادالله ونفسی بتقوی الله و طاعته هم بیانش جزء واجبات خطبه های نماز جمعه است سفارش به تقوا یکی از واجبات خطبه های نماز جمعه است و هم عمل به واجب کردیم و هم تکرار تذکر به کسب تقوا و پرهیزکاری. امیدوارم خداوند توفیق کسب تقوا و مراقبت را در نگاه در زبان در گفتار در همه جوارح ما عنایت بگرداند.

اما امروز ششمین ویژگی اهل تقوا در کلام امام المتقین را در خدمت شما عزیزان بیان خواهیم کرد. حضرت می فرمایند اهل تقوا اینطور هستند نزلت انفسهم منهم فی البلاء کالتی نزلت فی الرخاء. اهل تقوا اینطور هستند بلاء و رخاء برای آنها یکسان است. همانطوری که این کاف، کاف تشبیه است کالتی نزلت فی الرخاء می فرماید حال و روز پرهیزکاران در آن لحظات سختی و مشکلاتشان تشبیه شده مانند حال و روز آنها در آرامش و رفاه آنهاست. برایشان هیچ فرقی ندارد. شاید خیلی از ما بگوییم که چرا سختی ها با آرامش و رفاه فرقی ندارد. اگرما در آسایش و آرامش باشیم ویا غرق در ثروت باشیم وبی نیاز باشیم ویا در سلامتی باشیم وهیچ مشکلی نداشته باشیم با اینکه بیمار باشیم ویا فقیر باشیم ویاگرفتار باشیم  ومصیبت زده باشیم. از نظر ماشاید فرق داشته باشد اما از نظر امیرالمومنین (ع) و اهل تقوا، سختی ها مشکلات مصائب بیماری ها و نداری ها ویانقص عضو باهم دیگرفرقی نداردمثلا در سوره بقره آیه ۱۵۵ خداوند متعال می فرماید ولنبلونکم بشیء من الخوف والجوع و نقص من الاموال و الثمرات وبشر الصابرین. الذین اذا اصابتهم مصیبه قالوا انا لله و انا الیه راجعون. لام درولنبلونکم، لام تاکید است ونون هم نون تاکید ثقیله است قطعا این بلاها وابتلاها برای اهل ایمان اتفاق خواهد افتاد، در اینجا اهل تقوا در بلا و رخاء حالاتشان یکسان است بلاء دریک جابه معنای آزمایش و امتحان است. یک معنای دیگر بلا سختی و مشکلات است.در این آیه هم به معنی بلاء است. قالوا انا لله و انا الیه راجعون. چه ذکر زیبایی است. این ذکر فقط برای مصیبت مرگ نیست. من الخوف به معنای ترس است، ترس ازجنگ،ترس از قحطی و نداری و مشکلات و ترس ازبیماری. یک  موقع انسان آزمایش می دهدوجواب آزمایش می گویدکه پلاکت های خون پایین است واحتمال سرطان خون است یک لحظه قبل چه حالتی دارد؟ بعدش هم باید حال تغییر نکند. اهل تقوا اینطور هستند. اهل تقوا اگر پزشک به ایشان بگویدکه شما سرطان گرفتی وچند روز دیگر بیشتر زنده نیستی. می گوید الحمدلله رب العالمین پسندم آنچه را جانان پسندد.

نتیجه ویژگی نزلت انفسهم منهم فی البلاء کالتی نزلت فی الرخاء نتیجه اش رسیدن به مقام رضاست. ششمین ویژگی اهل تقوا، رسیدن به مقام رضاست. پس بلاء نازل می شود سختی نازل می شود. بعضی وقت ها بلاها به خاطر معاصی انسان هاست معصیت ها و نافرمانی های ماست. دچار مشکلاتی می شویم که فاعلش خودمان هستیم. البلاء للمومن امتحان و للظالم ادب و للالولیاء درجه.  اولیای الهی و ائمه اطهار و انبیای الهی مصیبت ها و سختی ها مثل حادثه تلخ کربلا اینها همه باعث درجه و اوج معنوی آنهاست اما برای کسی که اهل معصیت است همین بلا و مصیبت، می شود ادب. نزول بلا را خودش باعث شده است. اما اینجا چون خطبه، خطبه متقین است، بحث ظلم و معصیت نیست. کدام بلاست. آن بلایی که للمومن امتحان. آن بلا و سختی است که خداوند برای امتحان اهل ایمان در نظر گرفته در سختی ها و مشکلات. اینجا چون بحث متقین و اهل تقواست، لذا منظور از بلا آزمایش و امتحان الهی است. همان آزمایشاتی که حضرت ابراهیم (ع) به بالاترین درجات معنوی دست پیدا کردند بعد از پیروزی در آن آزمایشات و سختی ها و مشکلات. منظور آن آزمایشات است. چرا اینجا فاعل مجهول است نزلت به خاطر این است که اولا بعضی وقت ها این بلاها در اثر معاصی است که پناه می بریم به خداوند. می گوییم اللهم اغفر لی الذنوب التی تنزل البلاء. خداوندا آن گناهانی که باعث نزول بلا بر ما می شود از ما و خانواده هایمان و ملت مان دور بگردان. اینجا به قصد دعا بود. لذا اهل تقوا اینطور هستند.اینجا فاعل مجهول آمده است تا به ما بفهماند از طرفی ممکن است این بلاها آزمایش باشد که همینطور است در این خطبه برای اهل تقوا، اگر اهل تقوا هستید  اگر اهل نماز و بندگی هستید، این سختی ها و این مشکلاتی که دارید برای شما به نوعی آزمایش و امتحان است. خیلی نکته های ظریف و دقیقی در این خطبه و این خطبه ها هست. از طرفی فاعل مجهول است. نزلت، قرار داده شده. چه کسی؟ چه بسا خود شخص با تقوا خودش را قرار داده. انفسهم منهم فی البلاء چون خود تقوا نیاز به مراقبت دارد مواظبت دارد اینجور لباس نپوش نگاه نکن اینطور حرف نزن. صدایت را بلند نکن توهین نکن به پدر و مادر بی احترامی نکن. این بایدها و نبایدها سخت است. اهل تقوا خودشان درمعرض این بلاها هستند که یک معنای بلا سختی است. در اینجا هم بلا با الف و لام آمده هر نوع بلایی. فی البلاء. این الف و لام، استغراق است، یعنی همه نوع سختی ها و آزمایشات و مشکلات، خوف، جوع، جنگ، ترس، نقص اموال، ثمرات(؟)، مرگ، بیماری ها، کمبودها، گرفتاری ها، اهل تقوا اینطور هستند. اهل تقوا خودشان را در معرض بلا و سختی قرار می دهند. این نفس را مقید کردن سخت است. اهل تقوا اینطور هستند.

آن کسی که لباس دفاع از حریم حرم اهل بیت را به تن می کند، ما وقتی اسم داعشی ها را می شنیدیم خیلی هایمان می ترسیدیم در وطن هستیم وهزاران کیلومتر فاصله داشتیم اسمشان می آمد می ترسیدیم اما جوانانی بودندکه لباس رزم به تن کردند خودشان را در معرض این بلا و سختی قرار دادند چون اهل تقوا بودند و برایشان فرقی نداشت چه در وطن خودشان در آرامش و در کنار خانواده زندگی بکنند چه خودشان را درمعرض سختی و بلا و مصیبت قرار بدهند. هیچ فرقی برایشان ندارد اینها اهل تقوا هستند. نزلت انفسهم منهم فی البلاء کالذی نزلت فی الرخاء یک معنایش همین است. آزادگان عزیزمان، خانواده های محترم شهدای عزیز ما، جانبازان عزیز ما همسران شهدا چه بسا اینها ایمانشان قوی تر هم می شود اتفاقا ناامید نمی شوند کفر نمی گویند. این همسران شهدای مدافع حرم را ببینید که چطور صحبت می کنند، اینها برایشان شهادت وحیات همسرشان هیچ فرقی ندارد چه بسا در شهادتش محکمتر هم صحبت می کنند برای ما مصیبت و سختی است برای ما دوری از وطن است برای ما یتیم شدن فرزندانشان است اما برای اهل تقوا رخاء و بلاء هیچ فرقی ندارد. بعضی ها یک مسئولیتی می گیرند وقتی که آن مسئولیت را از ایشان می گیرید چنان کفر می گویند کانه اینها تا دیروز این مسئولیت را داشتند چطور صحبت می کردند چرا امروز عوض شده حرفشان. در رخاء که بودند یک جور دیگری صحبت می کردند حالا که در بلاء افتادند یک جور دیگری صحبت می کنند. ادبیاتشان عوض شد. اینها همان اشخاص هستند. لذا مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فرمودند آن کسانی که یک زمانی در این نظام مسئولیت داشتند حالا هر کسی که می خواهد باشد ذهن ها پیش یک شخص نرود، اشخاص زیادی بودند در این نظام مسئولیت داشتند ۸ سال ۱۰ سال حالا هر چندسالی که مسئولیت داشتند آن موقعی که در رخاء بودند امضایشان کلامشان اثر داشت در رفاه بودندو آسایش و آرامش خانواده و فرزندانشان فراهم بود، بعد از اینکه آن مسئولیت از ایشان گرفته شد، شدند اپوزیسیون نظام و در مقابل نظام ایستادند. دو مرتبه فرمودند اینها تقوا ندارند. هر کسی که می خواهد باشد. لذا اهل تقوا اینطور هستند. دارایی و نداری شان، ثروت و فقرشان، آن زمانی که مسئولیت دارند آن زمانی که مسئولیت ندارند، سلامتی و بیماری شان، هیچ فرقی با هم دیگر ندارد در هر دو حال اهل تقوا حالشان را یکسان می بینی. نتیجه اش  می شود همان کلام نورانی حضرت زینب (س) که فرمودند ومارأیت الا جمیلا. یعنی همه اش زیبایی است که نتیجه اش می شود مقام تقوا.

خطبه دوم

بسم الله الرحمن الرحیم

مجددا خودم و همه شما نمازگزاران عزیز را، خواهران و برادران نمازگزار مسجد و مصلای امام علی (ع) را به رعایت تقوای الهی و مراقبت در گفتار و ا عمال و رفتار در شنیدن و دیدن و سخن گفتن، سفارش می کنم ان شاءالله جوارح مااز معصیت و نافرمانی دور باشند. اما ایام ماه رجب را پشت سر می گذاریم میلاد مسعود مولی الموحدین امیرالمومنین امام المتقین علی بین ابی طالب (ع) را پشت سر گذاشتیم. لازم است مجددا این ایام و اعیاد را خدمت همه شما نمازگزاران عزیز تبریک عرض میکنم. به معتکفین عزیزی هم که در ایام اعتکاف در شهر اندیشه معتکف بودند همه معتکفین عزیز در هر کجا که بودند ان شاءالله اعمالشان مورد قبول درگاه الهی قرار بگیرد هم نمازگزاران عزیز و معتکفین عزیز درمسجد امام علی (ع) که ۱۶۰ نفر از خواهران و برادران معتکف بودند و هم مسجد امام حسین که حدود ۱۲۰ نفر در آن مسجد معتکف بودند قطعا ثواب آنها دو چندان است چرا که باز در ایام عید، ایامی که همه مشغول گشت و گذار بودند آنها گشت و گذار را کنار گذاشتند خیلی سخت است در ایامی که ایام تعطیلات است معتکف شدن، یقینا اجر دوچندان دارد. قبول باشد ان شاءالله خداوند توفیقات همه عزیزان را روزافزون بگرداند. لازم است تشکری هم بکنیم از عواملی که زحمت کشیدند در برگزاری مراسم نورانی اعتکاف هم از عوامل عزیز در مسجد جامع امام علی (ع) و هم مسجد امام حسین (ع) زحمت کشیدند سختی کشیدند پذیرایی کردن از نزدیک ۳۰۰ نفر کار آسانی نیست جا دارد از همه عزیزان تشکر بکنم. ایام عید را پشت سر گذاشتیم الحمدلله شهر در آرامش بود جا دارد تشکر ویژه ای از عزیزان مان در نیروی انتظامی داشته باشیم همه شما در سفر بودید امنیت شهر الحمدلله نسبت به سال های گذشته امسال امنیت بیشتری داشت خداوند را شاکریم تشکر هم می کنیم از همه عزیزانی که زحمت کشیدند تشکر می کنیم از  نیروهای خدماتی شهرمان که در این ایام شهر را پاکیزه نگه داشتند باطراوت نگه داشتند همه عزیزانی که آماده باش بودند نیروی آتش نشانی، انتظامی و نظامی، همه این عزیزانی که شما در سفر بودید در دید و بازدید بودید آنها از شهر مراقبت می کردند ، من از همه این عزیزان تشکر و قدردانی می کنم.

اما بعد از پخش سخنان رهبر عزیز و فرزانه انقلابمان در صحن رضوی در ابتدای سال در جمع زائرین عزیز و مجاورین حرم مطهر و نورانی آقا علی بن موسی الرضا (ع) مطالبی را مطرح فرمودندکه باعث عصبانیت شبکه های ماهواره ای و دشمنان غربی ما شد. طبیعی هم هست آنها همه مشکلات را برای ایران ایجادکردندتحریم و تهدید کردند ودر  شبکه های اجتماعی یاس وناامیدی را القاءکردندومی گفتندکه دیگر کار از کار گذشته است جوانان ایران بیکار هستند مشکلات فراوان است انقلاب به بن بست رسیده است اما می بینیم رهبر این نظام  با روی خندان با تبسم اعتماد به نفس به مسئولین راه کار می دهد به مردم راهکار می دهد امیدآفرینی می کند گره گشایی می کند راه را باز می کند یاس و ناامیدی ها را برطرف می کند خب باید هم آنها عصبانی و ناراحت بشوند. شبکه بی بی سی انگلیس با گستاخی تمام اعلام کرد که اوضاع ایران در همه زمینه ها خیلی بحرانی است. خب این گونه اخباری که یاس و ناامیدی را در بین مردم پخش می کند و باعث ناامیدی مردم می شود و فتنه جدید هم که همین بحث ایجاد یاس و ناامیدی در مردم عزیز ماست به ویژه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شاهد بودیم اغتشاشاتی درکشوراتفاق افتاد که شعارهایی هم که داده شد شعارهای ناامید کننده بود دشمن ازطریق فضاهای مجازی درصدد ناامیدی است البته درباره فضای مجازی که بحث آن این روزها داغ است الحمدلله اخباری را می شنویم  که این شبکه ها مدیریت و کنترل شود. ما مخالفیم که این شبکه ها ورسانه ها کلا تعطیل بشودولی باید کنترل ها انجام شود مثل خیلی از کشورهای  اروپایی مثل انگلیس و آلمان و فرانسه یا حتی خود روس ها که یک محدودیت هایی را برای این شبکه ها قائل شدند اما تنها کشوری که هیچ محدودیتی قائل نشده درکشورما است به خاطر همین هم بالاترین آمار استفاده از شبکه ها در کشورما است چون هیچ محدودیتی ندارد عین این که یک چاقوی تیز را یک تیغ برنده را در اختیار و در دست یک کودک قرار بدهند بگویند این در دست تو باشد خب دستش را می برد و زخمی می کند.لذا مسئولین ما بایددسترسی به فضای مجازی را مدیریت بکنند، در سال ۹۶ شاهد بودیم در این شبکه ها چکار که نکردند مردم را تشویق به اغتشاش و اعتراض کردند.حالا بحث اعتراض موضوع دیگری است اما اینکه اشاعه ناامیدی و یاس در بین مردم در هر شهری یک اغتشاشی درست کردند تاریخ های قبلی را آوردند و گفتند همین الان. همین الان هم همینطور است خیلی از حوادثی که برای سال های گذشته بود هنوز می آورند در این شبکه ها می گویند امروز در این شهر فردا در آن شهر ببینید مردم اغتشاش کردند در حالی که هیچ خبری نیست و صرفا می خواهند مردم را ازانقلابشان و نظام شان ناامید کنند.

لذا مقام معظم رهبری در صحن مطهر رضوی با واقع بینی و امیدآفرینی دوباره شعار ما می توانیم را تکرار کردند که در سایه حمایت از تولید ایرانی کالاهای ایرانی، ما می توانیم بر مشکلات خودمان پیروز بشویم. مشکلاتی که بیشتر این مشکلات ،مشکلات اقتصادی است اگر مشکل اقتصادی ما حل بشود همه این مشکلات حل خواهدشد بخش عمده ای از این مشکلات به اقتصاد داخل کشورمان بر می گردد که مقام معظم رهبری به موقع این نقشه دشمنان خبیث ما را خنثی کردند با امید آفرینی و ایجاد اعتماد به نفس در مسئولین و مردم به ویژه نسل جوانی که دوران پیروزی انقلاب و ایام  تثبیت انقلاب ما را ندیدند. پیروزی ها را ندیدند، پیروزی های ما در ۸ سال دفاع مقدس را ندیدند دشمنان ما با القای یاس و ناامیدی در صدد مایوس کردن مردم هستند.

اما خداوند را شاکریم که همچنان در مسیر پیشرفت هستیم با وجود همه این تحریم ها و تهدیدها از آنجایی که للباطل جوله همه این شبکه ها و ماهواره ها و کانال های غربی و شبکه های غربی که برعلیه ما و نظام مان و انقلاب مان و ارزش هایمان و ولایت و جایگاه های ولایت دارند لجن پراکنی می کنند از آن جایی که در مسیر باطل هستند و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مسیر حق است تا به امروز هیچ کاری نتوانستند بکنند و از این به بعد هم هیچ غلطی نمی توانند بکنند ان شاءالله.

اما اهم مناسبت های هفته جاری دوشنبه بیستم فروردین ماه سه مناسبت داریم. مناسبت اول سالروز ملی فناوری هسته ای است. مناسبت دوم روز هنر انقلاب اسلامی و سالروز شهادت سیدمرتضی آوینی در سال ۱۳۷۲ که یادی بکنیم از همه شهدای عزیز و شهدای اهل قلم و هنر به ویژه این سید بزرگوار، شهید سیدمرتضی آوینی و از خداوند متعال می خواهیم که ارواح طیبه شهدا و امام شهدای ما را با شهدای دشت کربلا محشور بگرداند. اما مناسبت سوم هم سالروز قطع رابطه ایران با آمریکاست. اما بیستم فروردین ماه سال ۱۳۸۵ روز غرورآفرینی برای مردم عزیز ما بود که در تقویم جمهوری اسلامی ایران این روز ثبت شد چرا که در بیستم فروردین سال ۱۳۸۵ ما به جمع کشورهای هسته ای جهان پیوستیم. اندک هستند کشورهایی که فناوری هسته ای دارند اما یک پیروزی و دستاورد بسیار بزرگی برای کشور ما و انقلاب ما بود با توجه به همه تحریم ها. جالب است خیلی از کشورها هستند که تحریم نیستند و چه بسا ما این موفقیت ها را چرا که خداوند حکیم است می فرماید عسی ان تکرهوا شیئا و هو خیر لکم. بعضی وقت ها بعضی از مشکلات و سختی ها و تحریم ها و تهدیدها برای ما بهتر است. ما کراهت داریم از تحریم و تهدید اما آن برای ما و ملت ما بهتر است در سایه این تحریم ها بود که امروز به عنوان یک کشور هسته ای در جهان شناخته شده هستیم. چه بسا اگر این تحریم ها و تهدیدها نبود انگیزه ای نبود برای پیوستن به باشگاه هسته ای. چه بسا اگر این تحریم ها نبود ما همچنان وابسته بودیم سلاح های مان را می خریدیم حتی ما در زمان جنگ سیم خاردار نداشتیم و وارد می کردیم. عاجز بودیم از تولید یک عدد فشنگ. امروز موشک های نقطه زن داریم سه هزار کیلومتر حرکت می کند و آن نقطه ای که مدنظر است همانجا فرود می آید. همه این پیشرفت ها در گروی این تحریم ها و تهدیدها بوده. این که درباره تحریم ها نباید همیشه نگاه مان، نگاه منفی باشد. و باید این روز را جشن بگیریم و به عنوان روز ملی فناوری هسته ای در تقویم ما ثبت شد روزی که راه اندازی زنجیره ای کامل غنی سازی هسته ای در نطنز انجام شد و جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یک کشور هسته ای در دنیا شناختند. می توانیم بگوییم روز بزرگ تحقق شعار ما می توانیم بود در سال ۸۵٫ جمهوری اسلامی ایران اگر اراده بکند مسئولین عزیز اگر اراده داشته باشند یقینا ما می توانیم اگرچه آمریکایی ها بخواهند کارشکنی بکنند و این روز را ما کمتر از روز ملی شدن صنعت نفت نباید ببینیم. روزی که ما به انرژی هسته ای دست پیدا کردیم روز ملی فناوری هسته ای با روز ملی صنعت نفت ما یقیناچیزی کمتر از آن ندارد.

اما کاربرد صلح آمیز انرژی هسته ای برای ما خیلی مهم است بعضی ها شاید وقتی که نام انرژی هسته ای برده می شود فقط به فکر بمب اتم بیفتند اما جمهوری اسلامی ایران عضوپیمان ان پی تی است  که منع و گسترش سلاح های اتمی را امضا کرده است و پایبند به ان پی تی است و کشورهایی که عضو این پیمان بین المللی هستند حق غنی سازی دارند برای مصارف صلح آمیز. اما به هر حال متاسفانه امروزه دردنیابعضی ها قوانین جنگل را دارند یک عده ای هستند که زور می گویند قلدری می کنند در دنیا و چپاول می کنند و ما را از حق خودمان دور می کنند و اجازه نمی دهند به این حق مان دست پیدا بکنیم البته بحث صلح آمیز بودن انرژی هسته ای در بحث صنعت و در موضوع کشاورزی و حتی موضوع پزشکی و بحث تولیدات صنعتی بسیار موثر است که الحمدلله دانشمندان عزیز ما دست پیدا کردند به غنی سازی ۲۰ درصد و  افزون بر ۲۰ درصد اما با امضای قرارداد برجام و آن نرمش قهرمانانه ما عقب نشینی کردیم از این فناوری هسته ای مان و حق مسلم خودمان فقط به خاطر اینکه به دنیا ثابت کنیم که ما اهل مذاکره هستیم و مقام معظم رهبری هم فرمودند بارها هم فرمودند که این آمریکایی ها عهد شکن و پیمان شکن هستند اما برای خاطر اینکه این نسل جوان ما به این عهدشکنی و پیمان شکنی آنها پی ببرند و مردم دنیا متوجه بشوند که جمهوری اسلامی اهل جنگ نیست اهل مذاکره است بسم الله این گوی و این میدان ما پذیرفتیم اما امروز آمریکایی ها می بینید که کارشکنی و عهدشکنی می کنند تا جایی که وزیر امور خارجه وقت آمریکا جناب آقای جان کری اخیرا گفتند که برجام سخت گیرانه ترین توافق بوده است، این تعبیر وزیر امور خارجه وقت آمریکاست که پی گیر این مذاکرات بود و این برجام را به نتیجه رساندند. برجام سخت گیرانه ترین، شفاف ترین و پاسخگو ترین توافق در کره زمین تا به امروز است. خب آنها ببینید چقدر زورگو هستند که حتی حاضر نیستند این سخت گیرانه ترین توافق را هم بر ما ببینند. به گفته خودشان سخت گیرانه ترین توافق در روی کره زمین است آنها حاضر نیستند که این سخت گیرانه ترین  توافق را هم برای ما ببینند، ببینید چقدر پررو و دریده و ظالم هستند. آن وقت مردم ما حق دارند شعار مرگ بر آمریکا از زبان هایشان نیفتد.

جا دارد یادی بکنیم از همه شهدای عزیزمخصوصا شهدای جهاد علمی ،شهدای هسته ای عزیزو یاد و خاطره شان را زنده نگه می داریم این درخت تنومند هسته ای را با خون خودشان آبیاری کرده اند ان شاءالله که با سید و سالار شهدای کربلا و یاران آن حضرت محشور بشوند.

اما مناسبت دیگری را هم داریم روز پیروزی نهایی ملت ایران به تعبیر حضرت امام خمینی (ره). بعداز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸ اما رابطه ایران و آمریکا به طور کامل قطع نشد. نهایتا در بیستم فروردین سال ۱۳۵۹ قطع کامل رابطه بین ایران و آمریکا اعلام شد که حضرت امام (ره) در پیامی فرمودند اگر کارتر در عمر خود یک کار کرده باشد که بتوان گفت به خیر و صلاح مظلوم است، همین قطع رابطه است. چه کلام زیبایی است از حضرت امام. اگر آنها یک کار کردند در کل تاریخ کشور آمریکا، اگر آنها یک قدم برای مظلوم برداشتند همین قطع رابطه ما با آمریکا بود. چرا؟ چون حضرت امام فرمودند رابطه بین یک ملت بپاخاسته برای رهایی از چنگال چپاول گران بین المللی با یک چپاول گر عالم خوار، چرا می گوید چپاول گر عالم خوار، امروز کشورهایی را که با آمریکا رابطه دارند می بینیم. آن کشورهایی که خوش خدمتی می کنند ۱۱۰ میلیارد دلار قرارداد نظامی امضا می کنند با آمریکا، حالا بماند آن هدایای شخصی که میلیاردها دلار ارزش داشت و آنها را به عنوان شخصی به رئیس جمهور آمریکا و خانواده او دادند همین کاخ نشینان سعودی، این کشورهایی که اینطور دارند خوش خدمتی می کنند به آمریکایی ها، تعبیر می کنند همان آمریکایی ها به اینکه ما اینها را مثل گاو می دوشیم، علنا هم گفتند بعد هم که شیرشان تمام شد ذبحشان می کنیم شنیدید در همین بحث سوریه که آمریکا اعلام کرد از روی قصد هم همین بود، آنها نمی خواستند سوریه را ترک کنند، هدفشان فقط این بود که این احمق ها هزینه آمریکایی ها را بپردازند آمدند اعلام کردند که بله. ما از سوریه خواستیم سربازهایمان را خارج بکنیم  عربستان هم اعلام کرد که ما آمادگی داریم که هزینه سربازهای شما را بدهیم شما بمانید در سوریه. بعد رئیس جمهور آمریکا هم گفت اگر عربستان هزینه سربازان ما را تامین بکند ما در سوریه می مانیم. خب این نشان می دهد که چه کسانی دارند از داعشی ها حمایت می کنند. از آن طرف آمریکا اعلام می کند که بله. ما دیگر کار داعش را تمام کردیم کاری نداریم دیگر در سوریه بمانیم. از آن طرف می آید کشوری که حامی داعش بوده و داعشی ها را تقویت کرده با دلارهای نفتی خودش اعلام می کند که اگر آنها به ما برسند و باج بدهند ما آمادگی داریم که در سوریه بمانیم. با کشور روسیه، دیدید چه کار کردند؟ سفرای کشور روسیه را اخراج کردند چقدر اینها بی ادب هستند در عرصه بین المللی در بحث اخلاق دیپلماتیک این کار خیلی کار زشتی است که بخواهند سفیر را از کشورشان اخراج بکنند فقط به خاطر یک موضوع سیاسی. حالا بله اگر سفیر کاری کرده باشد اشتباهی کرده باشد برعلیه آن کشور و آن نظام بله به حق است. اما اینکه حالا یک تهمتی بزنیم که آن سفیر روسی که جاسوس دوجانبه بوده و مسموم شده و به قتل رسیده در کشور انگلستان، روسیه را متهم کنند و به واسطه این اتهام شروع کنند سفرای روسیه را از کشورهای اروپایی و آمریکایی اخراج کردن، این کار، کار زشتی است. خب این هم کشورهای قدرتمندی که با آمریکایی ها در ارتباط هستند، عربستان جهان سومی هم که باز نوکر تام و با تمام توان آمریکایی هاست این نوکر را هم که اینطوری با او برخورد می کنند  خدا را شکر بکنیم واقعا باید جشن بگیریم این قطع ارتباط را باید جشن بگیریم چرا که حضرت امام هم فرمودند ما این قطع رابطه را به فال نیک می گیریم چون این قطع رابطه دلیل بر قطع امید آمریکا از ایران است ملت رزمنده ایران این طلیعه پیروزی نهایی را که ابرقدرت سفاکی را وادار به قطع رابطه یعنی خاتمه دادن به چپاول گری کرده است، اگر جشن بگیرد حق دارد. این قطع رابطه یعنی قطع چپاول گری آمریکا در ایران.

و سه شنبه ۲۱ فروردین سالروز شهادت امیر سپهبد علی صیاد شیرازی در سال ۱۳۷۸ به دست منافقین ملعون و کوردل و ظالم است که مقام معظم رهبری با این تعبیر که امیر سرافراز ارتش اسلام، از این سردار عزیز و از این امیر ارتش اسلام نام بردند در پیام خودشان، سرباز صادق و فداکار دین و قرآن. نظامی مومن و پارسا و پرهیزکار، با این تعابیر زیبا نائب امام زمان از این امیر سرافراز ارتش جمهوری اسلامی ایران نام بردند یادشان را گرامی می داریم و امیدواریم که امسال سال ظهور آقا و مولایمان امام زمان اروحنا له الفداء باشد. آخرین مناسبت هم پنج شنبه ۲۳ فروردین ماه مصادف با ۲۵ ماه رجب، سالروز شهادت باب الحوائج آقا موسی بن جعفر (ع) است عزیزان اطلاع دارند شنیدید که سه بدن خیلی عجیب است از ابدان مطهر امامان شیعه، سه روز و سه شب روی زمین ماند. خیلی عجیب است واقعا. این مظلومیت ائمه اطهار است. سه روز بدن روی زمین بماند و کسی نباشد بدن را دفن بکند. بدن امام جواد (ع) و بدن مطهر سید و سالار شهدای کربلا اباعبدالله الحسین (ع) و بدن آقاموسی بن جعفر (ع) در روی پل بغداد. جسر بغداد. این بدن سه روز در روی پل ماند مردم می آمدند رد می شدند می رفتند و سربازان ظالم عباسی به عنوان هذا امام الرفضه. ببینید این امام رافضی هاست. آقا موسی بن جعفر را نشان می دادند اما دل ها بسوزد برای آن بدنی که بی سر بود سه روز و سه شب روی خاک های داغ کربلا ماندن بدون کفن و بدون تشییع. امام سجاد (ع) آمدند بدن مطهر اباعبدالله را درون قبر گذاشتند اما بنی اسد دیدند درون قبر صدای ناله و گریه می آید. نگاه کردند گفتند چرا آقا بی تابی و گریه می کند. خم شدند درون قبر را نگاه کردند دیدند این لب ها را گذاشته روی آن رگهای بریده. به جای اینکه صورت روی صورت بگذارد لب ها را روی رگ های بریده گذاشته. الا لعنه الله علی القوم الظالمین وسیعلم الذین یعلموا ای منقلب ینقلبون.

 

3 (4) 3 (3) 3 (2) photo_۲۰۱۸-۰۴-۰۶_۱۳-۵۸-۴۱

Google+Yahoo MailWhatsAppLineOutlook.comاشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما

اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِى الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِب الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ.