نماز جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه ۹۷ در شهر اندیشه

نماز جمعه ۲۱ اردیبشت ماه ۹۷ به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید علی مروج امام جمعه محترم شهر اندیشه در مصلای امام علی علیه السلام برگزار شد.

2

 

خطبه اول

خودم و همه شما برادران و خواهران نمازگزار امروز را سفارش می کنم به رعایت تقوای الهی و فرمانبرداری از خداوند متعال. وجود نازنین امام المتقین امیرالمومنین علی بن ابی طالب (ع) در خطبه ۱۹۳ نهج البلاغه در ویژگی های اهل تقوا در ششمین ویژگی می فرمایند نزلت انفسهم منهم فی البلاء کالتی نزلت فی الرخاء. عرض کردیم اهل تقوا بلا و رخاء برایشان یکسان است برای آنها سلامتی و بیماری یکسان است همه را نعم الهی می دانند اهل تقوا. یکی از مهمترین ویژگی های اهل تقوا رسیدن به مقام رضاست و نتیجه یکسان دانستن بلاها و رخاها رسیدن به مقام رضاست. در روایتی از زین العابدین سید الساجدین علی بن الحسین (ع) می فرمایند بالاترین درجه تقوا و پرهیزکاری رضایت به سرنوشت ناخوشایند است رضایت به بلاهاست این که عبد راضی باشد در هر شرایطی به مشکلات و گرفتاری ها. الرضاء بالمکروه ارفع درجات المتقین. البته تنبلی و بی توجهی و غفلت و نافرمانی با مقام رضا فرق دارد. بعضی ها با بی عاری و غفلت و بی توجهی هیچ سعی و تلاشی نمی کنند می گویند ما راضی هستیم به رضای الهی. اما این مقام رضا و یکسان بودن مشکلات و سختی ها و آرامش و آسایش برای اهل تقوا در جایی است که اهل تقوا تلاش و کوشش شان را بکنند اما اگر از طرفی هم به نتیجه نرسیدند به وظیفه خودشان عمل کردند و باید راضی به رضای الهی باشند این بالاترین درجه اهل تقوا یعنی رسیدن به مقام رضاست والا با تنبلی و بی توجهی و غفلت راضی بودن به مقام رضا که معنایی ندارد. امام سجاد (ع) چه زیبا فرمودند خداوند متعال در قرآن کریم هم می فرمایند ان لیس للانسان الا ما سعی. انسان با تلاش و کوششی که می تواند به بالاترین درجات معنوی و مادی دست پیدا کند.

امیرالمومنین (ع) مرحوم عاملی در غرر الحکم روایتی از ایشان می آورند که خداوند مقدرات جهان را با توجه به حکمت و قضای خودش جاری می کند او به رضایت ما نگاه نمی کند اگر قرار باشد خداوند مقدرات دنیا را با توجه به رضایت بندگان خودش جاری کند که دیگر دنیا به هم بریزد شاید کسی علاقمند باشد که امروز باران بیاید و کسی علاقمند نباشد که امروز باران بیاید. خب حکمت الهی براساس رضایت من و شما نیست. بلکه براساس مقدرات خودش است. می فرمایند ان الله سبحانه یجری الامور علی مایقتضیه. قضای الهی و حکم الهی در دنیا جاری است براساس حکمت الهی آن چه را که اقتضا می کند آفرینش انسان دستگاه آفرینش. ابر و باد و مه و خورشید و فلک باید در کار باشند اما براساس حکمت الهی درکار باشند شاید یک جایی بارانی ببارد و سیلی جاری بشود برای ما ناخوشایند باشد اما این بارش باران نعمت الهی باشد شاید زلزله ای بیاید برای من و شما ناخوشایند باشد اما برای جهان آفرینش نعمتی باشد وجود زلزله نزول باران. باد تندی می آید طوفانی می شود برای من و شما ناخوشایند است آفتی می آید سرمایی می آید بلایی. به هر حال این مشکلات براساس حکمت الهی است که بر ما جاری می شود لذا ما باید راضی به رضای الهی باشیم در هر شرایطی. یجری الامور علی مایقضیه لاعلی ما تقتضیه. اهل تقوا اینطور هستند در همه شرایط برایشان فرقی ندارد البته خیلی از انسان ها هم هستند که فقط در مواقع بلا و گرفتاری رو به درگاه الهی می آورند وقتی که بیماری دارند مشکلی دارند قرضی دارند دچار سختی و مصیبتی می شوند آفتی بر ایشان عارض می شود در دنیا، زلزله ای می آید سیلی می آید مشکلاتی الذ عارض می شود دست به دعا بر می دارند از خداوند درخواست کمک می کنند اما امیرالمومنین (ع) می فرمایند اهل تقوا اینطور نیست که فقط در مواقع گرفتاری و بیماری و بلا دست به دعا بردارند و از خدا طلب کمک بکنند اهل تقوا در همه حالات با خداوند در ارتباط هستند فقط ایامی که بیمار دارد مسجد جمکران نمی روددعای توسل نمی خواند آن وقتی هم که گرفتاری نداردباز دعای توسل می خواند و به اهل بیت متوسل می شود و ارتباط برقرار می کند نزلت انفسهم منهم فی البلاء کالتی نزلت فی الرخا یک معنایش این است همانطوری که فرعون آن لحظه آخر تا وقتی که خداوندبه او نعمت و پادشاهی و سلطنت داده بود حکومت می کرد از این فرصت و از این نعمت استفاده نکرد آن لحظه آخر که مضطر شد گرفتار شد داشت غرق می شد تازه متوجه شدکه اشتباه کرده که خداوند  می فرماید دیگر فایده ای ندارد.

در سوره یونس آیه ۹۰ آمنت ایمان آورد ولی چه فایده؟ چه زمانی ایمان آورد. آمنت انه لا اله الا الذی آمنت به بنواسرائیل و انا من المسلمین. آن لحظه آخر که داشت غرق می شد گفت اسلام آوردم من تسلیم شدم من ایمان آوردم به خدای بنی اسرائیل که دیگر فرصت از دست رفته بود لذا اهل تقوی در همه حالات در همه شرایط فرقی ندارد ماه رجب باشد شعبان باشد رمضان باشد غیر از اینها باشد همیشه به یاد خدا هستند از فرصت ها استفاده می کنند از زمان ها و مکان ها استفاده می کنند چه در سختی و چه در آرامش همیشه با خداوند متعال ارتباط دارند و در سختی ها هم به او توکل می کنند و راضی به رضای الهی هستند. بارپروردگارا توفیق کسب تقوا مراتب تقوا و ویژگی های اهل تقوا را روزی ما و خانواده های ما بگردان. یک لحظه ما را به این نفس مان غافل وامگذار. آخرین روزهای ماه سراسر نور و برکت و مبارک شعبان را پشت سر می گذاریم خدایا اگر تا این لحظه هم ما را نبخشیده ای ببخشای و بیامرز. توفیق درک ماه رمضان را روزی همه ما بگردان.

 

 

 

خطبه دوم

 

 

خودم و همه شما نمازگزاران عزیز را سفارش می کنم به فرمانبرداری از خداوندمتعال و رعایت تقوای الهی هم در گفتار و هم در نیات و هم در اعمال. در هفته ای که گذشت درگذشت عالم مجاهد با بصیرت، و انقلابی از اعضای محترم مجلس خبرگان رهبری نماینده محترم ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز را تسلیت عرض می کنم به پیشگاه امام زمان (عج) رهبر معظم انقلاب و مردم عزیز کشورمان و به ویژه مردم انقلابی و غیور استان فارس. در روایت داریم که وقتی یک عالم ربانی و دینی از دنیا می رود پیامبر اسلام فرمودند اذا مات العالم یا عالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمه. در اسلام رخنه ای به وجود می آید از فقدان عالم که لاتسدها شیء الی یوم القیامه. با فقدان این عالم دینی هیچ کس دیگری نمی تواند جای او را پر بکند. واقعا همینطور است علمای ربانی ما علمای اثرگذار ما هر کدام که رفتند کسی دیگر جای آنها را پر نکرد. از خداوند متعال علو درجات همه علما همه مراجع گذشته و شهدای عزیزمان را از خداوند متعال مسالت داریم خداوند روحشان را شاد بکند روح امام عزیز و عظیم الشان مان را شاد کند به برکت صلواتی بر محمد و آل محمد.

اما رهبر معظم انقلاب در هفته جاری به مناسبت هفته معلم و در دیدار اساتید و فرهنگیان و دانشجو معلمان در دانشگاه فرهنگیان در رابطه با نقض برجام توسط آمریکا فرمودند رفتار زشت و سخیف رئیس جمهور آمریکا خلاف انتظار ما نیست این رفتار در دوران روسای جمهور قبل هم وجود داشت. و در هر دوره ای یک جور بوده است بیش از دروغ در حرف های او بود. هم نظام را تهدید کرد و هم ملت را که چنین و چنان می کنم بنده از طرف ملت ایران می گویم آقای ترامپ شما غلط می کنید. ملت ایران با قدرت ایستاده و آن روسای جمهور قبلی مردند و استخوان هایشان همن پوسید و جمهوری اسلامی همچنان است. این آقا هم خاک خواهد شد و بدنش خوراک مار و مور می شود و جمهوری اسلامی همچنان قاطع خواهد ایستاد انشاءالله.

البته سوزش آقای ترامپ از شکست هایی است که در منطقه خورده مخصوصا در دوره ریاست جمهوری جناب آقای ترامپ. شماببینید پیروزی هایی که جبهه مقاومت هم در عرصه نظامی در عراق در سوریه در یمن در لبنان به دست آوردند و هم در عرصه سیاسی. ۱۶ اردیبهشت ماه همزمان با انتخابات پارلمانی کشور لبنان، دو روز بعد از انتخابات یعنی ۱۸ اردیبهشت همزمان با اعلام نتایج انتخابات و پیروزی جبهه مقاومت در عرصه سیاسی کشور لبنان، بلافاصله چندساعت بعد، ۴ روز پیش از موعد تمدید تعلیق تحریم های هسته ای پیش دستی می کند. خب این خیلی نکته ظریفی است که ۴ روز مانده، قرار بود ۲۲ اردیبهشت ماه اعلام بشود اما ۱۸ اردیبهشت ۴ روز مانده به موعد بلافاصله می آید و امضا نمی کند و تعلیق تحریم های هسته ای را تمدید نمی کند و اعلام می کند که ما از برجام خارج شدیم. اینها نشان دهنده ضعف آمریکا و سیاستمداران آمریکایی است. آنها هم در عرصه نظامی شکست خوردند و هم در عرصه دیپلماسی در منطقه شکست خوردند و انشاءالله در انتخابات کشور عراق هم که به زودی در همین روزها انجام خواهد شد شما خواهید دید که باز این جبهه مقاومت است که بیشترین کرسی ها را به دست خواهد آورد و در عرصه سیاسی و دیپلماسی هم ما در کشور عراق یک پیروزی دیگری را به دست خواهیم آورد.

این نشان دهنده پیروزی جبهه مقاومت در منطقه است و شکست آمریکایی ها و دلارهای سعودی هاست. دیگر سعودی ها هیچ کاری از دستشان بر نمی آید. اگر میبینیم امروز اسرائیلی ها و رژیم صهیونیستی گاها در همین چندروزی که جبهه مقاومت به پیروزی رسیده موشک پراکنی می کنند و ادعا می کنند که پایگاه های ایران را در سوریه مورد هدف قرار دادند یک علتش همین است که می خواهند این شکست هایشان را بپوشانند. موشک های پراکنده ای به نقاط های کور می زنند که الحمدلله با پاسخ قاطع ارتش سوریه و جبهه مقاومت مواجه شدند و انشاالله هرچه زودتر خبر نابودی صهیونیسم ها را بشنویم. انشاءالله جبهه مقاومت هر چه زودتر پرچم پیروزی را در شهر قدس به اهتزاز در خواهد آورد انشاءالله.

این اقتدار و عزت را به آسانی به دست نیاوردیم. این عزت، این قدرت چه در عرصه نظامی و چه در عرصه سیاسی و دیپلماسی مدیون خون هزاران شهید هستیم هم شهدای انقلاب و شهدای دفاع مقدس شهدای هسته ای شهدای مدافع حرم به برکت خون شهدای عزیز و همچنین صبر و تحمل انقلابی مردم عزیز و غیور ایران اسلامی مان. یقینا مشکلاتی هست یقینا این مشکلات ریشه در دشمنی آمریکای جنایتکار و ظالم و خبیث دارد یقینا این لجن پراکنی ها باعث تضعیف اقتصاد کشور ما می شود یقینا کشورهای قدرتمند اقتصادی مانند آمریکا که نبض اقتصاد جهان را در دست دارند وقتی تهدید و تحریم می کنند یقینا این مشکلات و نابسامانی های ارزی، مشکلات تورم و گرانی همه و همه می توانیم ریشه اصلی اش را آمریکا و سیاست های کثیف سیاستمداران آمریکا بدانیم اما این عزت را به برکت خون شهدا و صبر و تحمل مردم غیور کشورمان به دست آوردیم. شما هم شریک هستید در این جهاد و مجاهده. بانوان و زنان و مردان ما حتی آنهایی که اسلحه به دست ندارند اما صبر می کنند مشکلات را تحمل می کنند گرانی ها را تحمل می کنند نابسامانی ها را تحمل می کنند می گویند به خاطر شهدا و به خاطر خون شهدا ما صبر می کنیم در این تحریم و تهدیدها آسیب دیدیم اما صبر کردیم. همه و همه یقینا در این جهاد عظیم و مجاهده عظیم شریک و ماجور هستند و یقین بدانید که خداوند متعال در روز قیامت ثواب عظیمی را برای شما مجاهدان عزیز ایرانی خواهد نوشت و خداوند جبران خواهد کرد.

اما رهبر عزیزمان در ادامه سخنان شان فرمودند مسئولین کشور در امتحان بزرگی هستند. آیا عزت ملت را حفظ خواهند کرد یا نه؟ امروز عزت ملت عزیز ما باید حفظ بشود هدف اصلی خروج آمریکایی ها از برجام را باید بگوییم ایجاد اختلاف بین مردم و مسئولین است. آنها می خواهند اختلاف بیندازندبزرگترین تهدید امروز برای ملت عزیز ما دو قطبی شدن و موافق و مخالف شدن است در برابر عربده کشی ها و نقشه های دشمنان ماست. باید دقت کنیم باید مراقبت بکنیم هم مردم و هم مسئولین. الحمدلله مردم که ثابت کردند بصیرت لازم را داشتند و به موقع وارد عمل شدند مسئولین عزیز هم باید دقت کنند امروز دیگر گزینه های روی میز ملت ایران را تهدید نمی کند یقین بدانیم د رعرصه نظامی همیشه در طول این ۴۰ سال پیروز میدان بودیم در جنگ نظامی آنها تا به امروز شکست خوردند بارها ایران را آزمایش کردند. آزموده را آزمودن خطاست. هم در بحث هشت سال دفاع مقدس و هم در جبهه مقاومت در منطقه شش سال جنگ و خونریزی که در سوریه و عراق بود امروز هم در یمن، جنگ را به راه انداختند اما همچنان بیش از ۲ سال است که جبهه انصارالله مقاومت کرده و یقینا پیروزی از آن مقاومت و انصار الله و حزب الله است. خداوند متعال وعده داده که همیشه حزب الله غالب و پیروز است. اما آنچه که مهم است اتحاد و همدلی است. دقت داشته باشیم امروز دیگر جای اختلاف و سخنان اختلاف افکن نیست. امروز اگر کسی بگوید مرگ بر آمریکا بگوییم یا نگوییم، یا بخواهد اختلافی بیندازد او قطعا یا خائن است یا جاهل است از این دو حال خارج نیست با وجود این همه دشمنی آمریکایی های خبیث باز بعضی ها چه رویی دارند در این مملکت، از شهدا خجالت نمی کشند از خانواده های معزز شهدا خجالت نمی کشند از مردم خجالت نمی کشند باز تردید می کنند که چرا مرگ بر آمریکا می گوییم. خداوند متعال در قرآن کریم می گوید مرگ بر آمریکا. قاتلهم الله. خداوند می گوید علی لعنه الله الی الظالمین. خداوند لعنت کند هر کسی را که ظلم می کند. امروز دیگر جای اینکه بعضی ها بگویند پرچم را آتش بزنیم یا نزنیم، پرچم آمریکا را زیر پا بگذاریم یا نگذاریم، خب این مشخص است روشن است، امروز در خود کشور آمریکا آمریکایی هایی که مخالف سیاست های کثیف سیاستمداران کشورشان هستند پرچم کشورشان را آتش می زنند. امروز پرچم آمریکا نماد استثمار و استعمار در جهان شده امروز پرچم آمریکا نماد ظم و جنایت و خونریزی در جهان شده. اگر ما پرچم آمریکا را آتش نزنیم در دنیا خیلی از کشورها هستند که مردمشان پرچم آمریکا را آتش می زنند آنها از ما یاد گرفتند که با آمریکا باید مقابله کرد و مقاومت کرد. آن وقت اگر ما بخواهیم خدای ناکرده مسئولین ما مردم ما یا یک حزبی و گروهی در این موقعیت که نیاز به اتحاد داریم همه با هم باشیم همه مشت هایمان را گره کنیم برعلیه آمریکا و سیاست های کثیف آمریکا آن وقت اگر یک عده ای بخواهند دو دستگی ایجاد کنند که چرا پرچم آمریکا را آتش زدید، این رئیس جمهور خبیثش مشاورانش آب دهان روی برجام انداختند شما خجالت نمی کشید. خود آمریکایی ها پرچم آمریکا را آتش می زنند آن وقت شما خجالت نمی کشید در این موقعیت متاسفانه بعضی از مسئولینی هم که جایگاه مهمی دارند شک و تردید دارند در اینکه ما پرچم آمریکا را آتش بزنیم یا نزنیم.

بله. مردم ما مسئولان ما و رهبر عزیزمان بارها تاکید کردند و بیان فرمودند ما با ملت آمریکا مشکلی نداریم ما با مردم آمریکا مشکلی نداریم ما با سیاستمداران کثیف آمریکا مشکل داریم و دشمن هستیم. بارها مقام معظم رهبری هم فرمودند لذا امروز دیگر در عرف بین الملل پرچم نماد حکومت است نه نماد ملت. چون وقتی حکومت ها عوض می شوند پرچم هایشان هم عوض می شود این پرچم همان پرچمی است که روی موشک هایی است که می آید در سرزمین یمن می خورد و مردم مظلوم یمن را به خاک و خون می کشاند. ما این پرچم را آتش می زنیم. این پرچمی که می آید روی آن ناوهایی که می آیندبا موشک هایشان مردم مظلوم سوریه را به خاک و خون می کشانند ان پرچم را آتش می زنیم. این را مسئولین توجه داشته باشند اگر آنها هم معترض باشند مردم انقلابی و غیور ایران این پرچم را باز آتش خواهند زد.

مقام معظم رهبری فرمودند ملت ایران مستقل و عزیز است. حکام گذشته این ملت عزت ملت را گرفتند و مردم را ذلیل کردند حالا جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی آمده و آمریکایی ها نمی توانند تحمل کنند دشمنی آمریکا با بنده و فرزندان نظام نیست با مجموعه نظام است دولت آمریکا از آغاز پیدایش جمهوری اسلامی، با ما دشمن بود و در صدد براندازی بود برجام بهانه است عزیزان اگر برجام را پذیرفتیم همان روز مقام معظم رهبری فرمودند آنها موشک هایمان را بهانه می کنند اگر آن را همن بپذیریم حقوق بشر را بهانه می کنند اگر این را هم بپذیریم آنها بهانه های زیادی دارندب رای دشمنی با جمهوری اسلامی ایران. آنها با اصل نظام مان مشکل دارند آنها با مقام معظم رهبری با جایگاه ولایت و جایگاه مرجعیت مشکل دارند آنها با اسلام مشکل دارند والا کره شمالی را دیدید که چطور کوتاه آمد از مواضع محکمش عقب نشینی کرد و دست دوستی به سمت آمریکایی ها دراز کرد به خاطر اینکه کره شمالی با اسرائیل کاری ندارد با مظلوم کاری ندارد با ظالم در ستیز نیست لذا آمریکایی ها هم با آنها مشکلی ندارند.

اگر امروز آنها با ما دشمن هستند و دشمنی می کنند برای اینکه ما یاور مظلومان عالم هستیم برای اینکه ما جلوی زورگویی ها آنها در منطقه و جهان ایستادیم برای اینکه ما مقاومت می کنیم در برابر ظلم و ستم آمریکایی ها وغربی ها. برای اینکه ما با قلدری آنها مخالف هستیم برای اینکه ما پرچم اسلام را به دست گرفتیم لذا آنها با ما دشمن هستند با اصل نظام و اصل اسلام و آموزه های قرآنی و دین دشمن هستند. برنامه موشکی را بهانه می کنند هر روز یک برنامه ای را بهانه  می کنند برجام هم بهانه هست. گفته می شود که با سه کشور اروپایی ادامه می دهیم من به این سه کشور هم اعتماد ندارم به اینها هم اعتماد نکنید اگر می خواهید قرارداد ببندید تضمین لازم را بگیرید و الا اینها هم همان کار آمریکا را خواهند کرد. حدود دو سال و نیم است که از امضای قرارداد برجام می گذرد هر چهارماه یک بار یعنی ۱۲۰ روز باید این قرارداد، تمدید تعلیق هسته ای ما توسط رئیس جمهور آمریکا امضاء می شد. اولا این یک ننگ بود برای ما. هر ۱۲۰ روز یک بار. ۲۴ دی ماه سال ۹۶ با هزار منت که وظیفه اش بود چون امضا کرده بودند برجام را وظیفه اش بود امضا بکند ۱۱ بار سازمان انرژی اتمی بیانیه داد که ایران پایبند به تعهداتش بود هیچ مشکلی ندارد ایران تخلف نکرده وظیفه داشت امضا بکند هر بار هر چهار ماه یک بار تن همه مردم را می لرزاندند تجاری که می خواستند بیایند در ایران تجارتی بکنند می ترساندند قراردادهای شان را ملغی می کردند مشکلات ایجاد می کردند برای کسانی که می خواستند در ایران سرمایه گذاری کنند هر چهارماه یک بار، هر کسی از جایش بلند می شد در آمریکا یک حرفی می زد آقا امضا نمی کنیم می خواهیم تحریم های جدیدی برای ایران ایجاد بکنیم هر چهارماه یک بار مردم ما را مسئولان نظام ما را تمسخر می کردند تا یانکه این قرارداد را امضا می کردند تعلیق تحریم ها را. اما در ۲۲ اردیبهشت ماه که مجددا بعد از ۴ ماه قرار بود تمدید کند این تعلیق را که اصلا از ابتدا هم قرار نبود که تعلیق باشد تعلیق تحریم ها قرار نبود باشد برداشته شدن تحریم ها قرار بود که مسئولان نظام ما هم باز با یک قدم عقب نشینی تعلیق را پذیرفتند که مورد رضایت مقام معظم رهبری نبود تعلیق. ایشان نظرشان برداشته شدن تحریم ها بود. خب نتیجه تعلیق همین می شود. اینها پایبند نبودند به تعهدات خودشان و از برجام خارج شدند. این یک نعمت بزرگی برای مردم و کشور ما بود والله قسم یک نعمت الهی بود.

خوش به حالی باغی که می گویند شغال از آن قهر بکند. شغال های آمریکایی از این باغ آباد ایران قهر کنند خدا کند که دیگر با ما کاری نداشته باشند ما از خدایمان است. لذا بعد از ۴ ماه از برجام خارج شدند این یک خروج آمریکا با تعبیر موجود، رئیس جمهور مان فرمودند موجود، واقعا یک موجود کثیفی از برجام خارج شد امیدواریم که با خروج آمریکا مجددا آرامش به کشور ما بازگردد.

اما رهبر معظم انقلاب مان فرمودند اگر نتوانستید تضمین قطعی را از سه کشور بگیرید دیگر نمی شود برجام را ادامه داد. این نکته را هم باید توجه بکنند مسئولین عزیز ما. باید گوش به فرمان ولایت باشیم گوش به فرمان رهبر عزیزمان باشیم هر کجا که تبعیت کردند مسلمین گوش به فرمان بودند از زمان پیامبر عظیم الشان اسلام هر کجا که فرمانبرداری کردند موفق شدند پیروز شدند. هر کجا که سرپیچی کردند اسلام شکست خورد. در جنگ احد هم اگر آن ۵۰ نفر از فرمان پیامبر سرپیچی نمی کردند ما جنگ احد را هم پیروز می شدیم. در طول تاریخ اسلام هر کجا که از فرمان ولایت سرپیچی شد و براساس آیه شریفه اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامر اطاعت نکردند مسلمانان آنها شکست خوردند. ما انقلاب را با اطاعت از ولایت پیروز شدیم. هشت سال دفاع مقدس با اطاعت از ولایت در مقابل دنیا ایستادیم و پیروز شدیم. در عرصه دیپلماسی هم اگر به فرمان ولایت دقیق گوش می کردند یقینا پیروز می شدند. در بعضی از جاها گوش نکردند عقب نشینی کردند به دشمنان اعتماد کردند لذا دیدیم که برجام به فرجام رسید و به نتیجه نرسید. الان هم مقام معظم رهبری نقشه راه را دادند. اگر اروپایی ها که سه شنبه هفته آینده قرار است مذاکره بشود. اگر اروپایی ها بخواهند متممی اضافه بکنند مکملی اضافه بکنند بحث موشک ها را پیش بکشند بخواهند شرط بگذارند پیش شرط بگذارند یقینا مسئولین ما نباید بپذیرند و نخواهند پذیرفت و مردم هم اجازه نخواهند داد که آنها بپذیرند.

در مدت سال های گذشته که رهبر عزیز انقلاب مان بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح فرمودند مسئولان عزیز گوش به فرمان بودند امروز شاهد این نابسامانی های ارزی نبودیم این حواشی را نداشتیم سربلند بودیم از این تحریم ها و این تهدیدها با پیروزی و سربلندی بیرون می آمدیم نه اینکه امروز بخواهند تحریم اقتصادی بکنند و در کشور ما هم اثرگذار باشد که شما شاهد هستید نابسامانی های امروز بازار ارز را. لذا باید هیچ پیش شرطی را قبول نکرد. مقام معظم رهبری فرمودند اگر تضمین دادند در برجام می مانیم اگر اروپایی ها تضمین ندادنداز برجام خارج خواهیم شد و به راه خودمان ادامه خواهیم داد. لذا در طول این سالیان گذشته مقام معظم رهبری شعارهای سال شان را دقت بکنید همت مضاعف کار مضاعف. این نشان می دهد که رهبر بصیر و حکیم انقلاب به وظیفه خودش عمل کرده به عنوان رهبری نظام. تقصیرها را به گردن این رهبر فرزانه و حکیم نیندازیم کوتاهی های خودمان کم کاری های خودمان غفلت و بی توجهی های خودمان را به گردن این رهبر نیندزایم. در این سالیان متمالی تاکید داشت در شعارهای سال در طول سال در هر فرصت مسئولین نظام را ترغیب کرد که اقتصاد مقاومتی را نهادینه کنند شما گوش نکردید و غفلت کردید. او چه تقصیری دارد؟ مگر نفرمودند همت مضاعف و کار مضاعف. جهاد اقتصادی، تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی. حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی. اقتصاد و فرهنگ با عظم ملی و مدیریت جهادی. اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل. اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال. و شعار امسال حمایت از کالای ایرانی. چندین سال است که رهبر دارد تذکر می دهد تنها راه تنها نسخه شفابخش اقتصادی کشور ما توجه به منویات مقام معظم رهبری است و اقتصاد مقاومتی را نهادینه  کردن در این کشور است هیچ راه دیگری نداریم اگر مسئولین نظام می خواهند موفق باشند  در عرصه اقتصادی همانطوری که سربازان ولایت گوش به فرمان ولایت بودند در عرصه نظامی پیروز شدیم در همه جبهه ها در عرصه دیپلماسی جبهه مقاومت چون گوش به فرمان ولی بود هم جبهه مقاومت عراق و هم جبهه مقاومت لبنان هر دو گوش به فرمان ولی هستند لذا آنها همن پیروز شدند هم در عرصه دیپلماسی و هم در عرصه نظامی. اگر مسئولین عزیز ما هم قصد دارند در اقتصاد مقاومتی حرکتی بکنند باید براساس منویات مقام معظم رهبری باشد تا انشاالله ما از این مشکلات هم عبور کنیم. خدای ناکرده اینکه حق از قدیم اینطور بوده که با التماس و خواهش حق به دست نیامده همیشه با مقاومت و پیروزی حق را به دست آوردیم. انشاءالله که مسئولین نظام ما همه مسئولین قوا به ویژه قوه مجریه که مدیریت اجرا را به دست دارد با پیروی از منویات مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی این نسخه شفابخش را در کشور اسلامی مان انشاءالله بهینه بگرداند

اما اهم مناسبت هایی که در هفته جاری داریم امروز انشاءالله تجمعی هم مقابل مصلی خواهیم داشت در سراسر کشور و میهن اسلامی مان این تجمع خواهد بود و به خاطر این سخنان سخیف رئیس جمهور ظالم و خبیث آمریکا انشاءالله بعد از نماز جمعه در مقابل مصلی برعلیه سیاست های آنها شعارهایی خواهیم داد.

اما دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه مصادف است با سالروز لغو امتیاز تنباکو با فتوای آیت الله میرزاحسن شیرازی اعلی الله مقامه الشریف در سال ۱۳۷۰ هجری شمسی. درس عبرت بگیریم. مجددا عرض می کنم پشت مرجعیت حرکت بکنیم پشت سر ولایت حرکت بکنیم. در آن روز هم مردم آن زمان گوش به فرمان میرزای بزرگ دادند مرجعیت عظیم الشان شیعه در آن زمان و حکم تحریم تنباکو که فرمودند در حکم محاربه با امام زمان است همه در این مبارزه شرکت کردند حتی قلیان ها را در دربار شاه شکستند و باعث شدند که استعمار انگلستان شکست بخورد. اما یک آفتی هم داشت استعمار پی به قدرت مرجعیت و ولایت برد.آنها متوجه شدند که مرجعیت شیعه چه قدرتی دارد و نمی توانند در برابر این قدرت بایستند لذا از نسل همان مرحوم شیرازی بزرگ آمدند یک مرجع انگلیسی درست کردند. ببینید استعمار چه می کند؟ همانطوری که فرانسیس فوکویاما ۳۰ سال قبل در کنفرانسی که در اورشلیم برگزار شد آن جامعه شناس آمریکایی ژاپنی تبار در آنجا گفت که شما نمی توانید شیعه را شکست بدهید مگر اینکه در مقابل شیعه که یک مرجعیت دارید یک مرجعیت درست بکنید. یک کربلای دومی درست بکنید یک مرجعیت و ولایت دومی درست بکنید و به دست خودتان بگیرید تا آنها را شکست بدهید. امروز دشمن دارد مرجعیت می سازد مرجعیت انگلیسی را از نسل همان شیرازی درست کردند اینها. باید دقت بکنیم مراقبت بکنیم گوش به فرمان ولایت باشیم تشخیص بدهیم دوست و دشمن را مرجعیت انگلیسی را اسلام آمریکایی را از اسلام ناب محمدی که البته یقینا موفق نخواهند شد چرا که هر کسی که در مقابل این جایگاه ایستاد خار و ذلیل شد.

۵ شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه آخرین مناسبت ما مصادف ما با اولین روز ماه مبارک رمضان آغاز ماه رحمت، ماه نزول قرآن، ماه مغفرت الهی، ماه طاعت و ماه بندگی و ماه کسب تقوا، یا ایها الذین آمنوا کتب علیکم الصیام کما کتب علی الذین من قبلکم لعلکم تتقون. از این فرصت استفاده بکنیم پیامبر عظیم الشان اسلام خاتم انبیاء محمد مصطفی (ص) فرمودند ان لربکم فی ایام دهرکم نفحات الا فتعرضوا لها. همیشه اینطور نیست بعضی مواقع بعضی زمان ها بعضی مکان ها یک نفحات رحمانی از طرف خداوند متعال بر شما جاری می شود از این فرصت ها و نفحات الهی استفاده بکنید ماه مبارک رمضان فرصت خوبی است برای عبادت و بندگی خدا. حضور در مساجد حضور در نمازهای جماعت حضور در مجالس سخنرانی مجالس تفسیر قرآن ختم قرآن تلاوت قرآن تدبر در قرآن ماه نزول قرآن است از این فرصت استفاده بکنیم نکند که مانندماه رجب و شعبان این فرصت را هم از دست بدهیم و از این فرصت استفاده نکنیم. دهه تکریم مساجد را هم پشت سر می گذاریم غبار روبی از مساجد در ماه رمضان غبار روبی از این دل ها انجام بشود. مساجد شهر سنگرهایی هستند که از صدر اسلام تا به امروز مورد سفارش و تاکید اسلام بوده. یک سنگر مهم مردمی یک سنگر مهم فرهنگی یک سنگر مهم اقتصادی یک سنگر مهم سیاسی است انقلاب با همین مساجد به پیروزی رسید جنگ را با همین مساجد به پیروزی رساندیم امروز انقلاب را با همین مساجد و با همین نماز جمعه و همین جماعت هاست که انقلاب را حفظ کردیم. امروز دیگر چیزی برایمان نمانده به غیر از این مساجد و سنگرهای معنوی. باید حفظش کنیم در حفظ و نگهداری اش کوشاباشیم مراقبت بکنیم خدای ناکرده بین امام جماعت و مامومین اختلاف نیفتد مراقب وسوسه های شیطان باشیم امام جماعت را تضعیف نکنیم مساجد را تضعیف نکنیم با شک و شبهه ایجاد کردن در بین مردم و هیئت امنا، هیئت امنا با مردم به هر حال دقت بکنیم شیطان و وسوسه های شیطان در ما اثرگذار نباشد مساجدمان پررنگ باشد پرجمعیت باشد متحد باشد باعزت باشد مخصوصا در ماه مبارک رمضان و شبها و روزهای ماه مبارک رمضان.

بارپروردگارا آقای ما و مولای ما را به ما برسان. رهبر عزیزمان رهبر فرزانه انقلاب مان نائب امام زمان بر تاییداتش توفیقاتش صحتش عزتش بیفزای توفیق درک ماه رحمت و مغفرت رمضان را روزی همه ما بگردان. توفیق درک لیالی قدر شب های قدر را روزی ما بگردان توفیق استغفار تلاوت قرآن توبه و پشیمانی از نافرمانی هایت را در ماه مبارک روزی ما بگردان.

IMG_8864 IMG_8869 IMG_8871 IMG_8875 IMG_8876 IMG_8880 IMG_8882 IMG_8885 IMG_8897 IMG_8904

 

photo_۲۰۱۸-۰۵-۱۱_۰۲-۰۷-۰۷

Google+Yahoo MailWhatsAppLineOutlook.comاشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما

اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِى الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِب الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ.