نماز جمعه ۱۸ خرداد در شهر اندیشه

خطبه اول

…. در گفتار و نیات و اعمال. در دعای روز بیست و سوم ماه مبارک رمضان از خداوند می خواهیم

اَللّـهُمَّ اغْسِلْنى فیهِ مِنَ الذُّنُوبِ                            خدایا در این روز مرا از گناهان پاکیزه گردان

وَطَهِّرْنى فیهِ مِنَ الْعُیُوبِ                                     و مرا از هر عیب پاک ساز

وَامْتَحِنْ قَلْبى فیهِ بِتَقْوَى الْقُلُوبِ                         ودلم را دراین روز به تقوای دل های پرهیزکاران آزمایش فرما

یا مُقیلَ عَثَراتِ الْمُذْنِبینَ.                                       ای پذیرنده عذر لغزشهای گناهکاران.
امام باقر (ع) فرمودند : منزلت روز قدر کمتر از شب قدر نیست. به حق این روز عزیز از خداوند می خواهیم خداوندا ما را در این روز از گناهانمان شستشو بده. هر کسی گردن ما حقی دارد هر کسی ما گردنش حق داریم همه را ببخشای و بیامرز. همه مهمان خداوند متعال هستیم در این ماه ضیافه الله. دعیتم فیه الی ضیافه الله. همه دعوت شده ایم به این مهمانی، لذا کسانی که به مهمانی می روند خودشان را پاک و طاهر می کنند شستشو می دهند ما هم در ماه مبارک رمضان باید خودمان را شتسشو بدهیم از گناهان و نافرمانی ها. اما از خداوند میخواهیم که ما را از عیوب پاک و طاهر بگرداند. از حسادت ها و کینه ورزی ها از تهمت ها از غفلت ها از همه معاصی و عیوبی که نافرمانی خداوند است ما را طاهر و پاک بگرداند.

اما وامتحن قلبی بتقوی القلبی. دل های ما را مزین به تقوای قلبی بگردان. امتحان به تقوای قلبی بگرداند. عزیزان، دین هم چراغ قرمز دارد و هم چراغ سبز. چراغ قرمز دین و قرآن و اسلام، همان محرمات الهی است و حدود الهی است که اگر ما این حدود را رعایت کردیم از این خط قرمزها عبور نکردیم به تقوای الهی دست پیدا کردیم اما چراغ سبزهای دین هم مباحاتی است که خداوند برای ما  حلال کرده. اما انگیزه عبور نکردن از چراغ قرمز در این دنیا یا ترس از جریمه شدن است یا احترام به قوانین. کدام یکی افضل تر است؟ کدام یک بهتر است. اینکه ما به خاطر احترام به قانون از خط قرمز و چراغ قرمز عبور نکنیم یا اینکه از ترس جریمه شدن. یقینا از ترس جریمه شدن خیلی شایسته نیست بلکهظبه خاطر احترام به قانون از چراغ قرمز تخطی نکردیم فضیلتش یقینا بیشتر است. لذا در این دنیا هم خیلی از اهل تقوا و مومنین هستند که تعظیما لله از حدود الهی تجاوز نمی کنند نه به خاطر ترس از آتش و نه به خاطر اشتیاق به بهشت، بلکه به خاطر تعظیم به قوانین الهی باید از حدود الهی تجاوز نکنیم.

براساس آیه ۱۳ سوره حجرات

یَا أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاکُمْ مِنْ ذَکَرٍ وَأُنْثَىٰ وَجَعَلْنَاکُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا ۚ إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاکُمْ ۚ إِنَّ اللَّهَ عَلِیمٌ خَبِیرٌ

ای مردم! بی تردید ما همه افراد نوع شما را از یک مرد وزن (آدم وحوا) آفریدیم و شما را قبیله ای بزرگ و کوچک قرار دادیم تا همدیگر بشناسید مسلماً گرامی ترین شما نزدخدا پرهیزکارترین شماست همانا خداوند بسیار دانا وآگاه است

 

این مرتبه تقوا و مراتب تقوا در این آیه شریفه با افضلیت اتقی اینکه کسانی که با تقواتر هستند نزد خداوند مقام و منزلتی دارند نشان می دهد که تقوا مراتب دارد چون از افضل التفضیل استفاده کرده. می فرماید اتقیکم، یعنی افضلکم، اینجا صفت افضلیت را آورده و مراتب تقوا را نشان می دهد که تقوا مراتبی دارد. مرتبه ظاهری و مرتبه باطنی. مرتبه در تقوای در ظاهر و جسم ما و تقوای قلبی و درونی ما. امروز از خداوند می خواهیم که خداوندا ما را مزین به تقوای قلبی بگردان همانطوری که ایمان دارای درجات است تقوا هم دارای درجات است چرا که تقوا ثمره ایمان است. اگر ایمان درجه دارد تقوا هم درجه دارد. ما باید بالاترین درجه تقوا را به دست بیاوریم.

براساس آیه ۱۶ سوره تغابن

فَاتَّقُوا اللَّهَ مَا اسْتَطَعْتُمْ وَاسْمَعُوا وَأَطِیعُوا وَأَنْفِقُوا خَیْرًا لِأَنْفُسِکُمْ ۗ وَمَنْ یُوقَ شُحَّ نَفْسِهِ فَأُولَٰئِکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ

پس تا بتوانید خدا ترس و پرهیزکار باشید و (سخن حق) بشنوید و اطاعت کنید و از مال خود برای (ذخیره آخرت) خویش (به فقیران) انفاق کنید. و کسانی که از خوی لئامت و بخل نفس خود محفوظ مانند آنها به حقیقت رستگاران عالمند.

 

هر کسی به اندازه ظرفیت و استطاعت خودش و قدرت ایمانی خودش کسب تقوا می کند هر چقدر ایمان ها بالاتر تقواها هم بالاتر. می فرماید فاتقوا الله مااستطعتم به اندازه ظرفیت و استطاعت خودتان تقوای الهی را پیش بگیرید .

در سوره آل عمران آیه ۱۳۲

وَأَطِیعُوا اللَّهَ وَالرَّسُولَ لَعَلَّکُمْ تُرْحَمُونَ

و از خدا و رسول او فرمان برید، باشد که مشمول لطف و رحمت خدا شوید

از اهل ایمان  درخواست می کند که ای اهل ایمان سعی کنید در زندگی خودتان بالاترین مرتبه تقوا را به دست بیاورید یا ایها الذین آمنوا اتقوا الله حق تقاته. لذا آن تقوایی که بالاترین مرتبه را دارد تقوای قلبی است که امروز از خداوند متعال درخواست کرده ایم. در روایات و آیات قرآنی هم حقیقت تقوا همان تقوای قلبی است وامتحن قلبی بتقوی القلوب. حقیقت تقوا همان حقیقت تقوای قلبی است که قلب و روح انسان باید اهل تقوا باشد چرا که اگر تقوای ما تقوای درونی بود از کوزه برون همان تراود که در آن است. در زبان ما در چشم ما در گوش ما اثر می گذارد در جوارح ما اثر می گذارد در نوع تکلم ما اثر می گذارد لذا تقوای قلبی، حقیقت تقوا، تقوای قلبی است در دعای امروز از خداوندد می خواهیم که روزی همه ما بگرداند.

علامه طباطبایی در تفسیر المیزان ذیل آیه ۳۲ سوره حج

ذَٰلِکَ وَمَنْ یُعَظِّمْ شَعَائِرَ اللَّهِ فَإِنَّهَا مِنْ تَقْوَى الْقُلُوبِ

این است (سخن حق) و هر کس شعائر (دین) خدا را بزرگ و محترم دارد این از صفت دلهای باتقواست.

می فرمایند حقیقت تقوا و اجتناب از محارم الهی امری معنوی است که به دلها مربوط می شود به جان ها و نفوس مربوط می شود. لذا تقوای قلبی آنچیزی است که مورد نظر اسلام است و همه ما به تقوای قلبی سفارش شدیم به آن چه که در برنامه های دینی وارد شده و ما را به یاد خداوند متعال می اندازد.

راهپیمایی که امروز شما کرده اید نماز جمعه ای که شرکت می کنید مساجد و هیئات و هر موضوعی که در دین اسلام ما را به یاد خدا بیندازد این نشان دهنده تقوای قلبی ماست و من یعظم شعائر الله و انها من تقوی القلوب. شعائر از شعیره است شعیره یعنی علامت و نشانه. هر آن چه را که نشانه خدا را داشته باشد تعظیمش نشانه تقوای ماست. مومن به خاطر ایمانش به خدا باید تکریمش بکنیم تعظیمش بکنیم مومن یکی از مصادیق شعائر الهی است. ان الصفا و المروه من شعائر الله. خداوند دو تا کوه را جزء شعائر خودش در قرآن نام می برد چرا که یک زمانی صفا و مروه محل بت ها بود اما بعد از اسلام محل یکتاپرستی و نشانه یکتاپرستی شد. لذا می فرماید : ان الصفا والمروه من شعائر الله.

و هر کسی که تعظیم کند شعائر الهی را این نشان دهنده تقوای قلبی و درونی اش است. والبدن در رابطه با قرآنی کردن، می فرماید :

شتر قربانی، کوه، حیوان، جماد، انسان، همه اینها و هر چیزی که نماد الهی باشد و ما را به یاد خدا بیندازد جزء شعائر الهی است و تکریم و تعظیم آن نشان دهنده تقوای قلبی ماست. این شتری که در چند ساعت قبل به عنوان یک حیوان بود اما بعد اسم خدا رویش گذاشته شد و گفتند این را در راه خدا می خواهیم قربانی بکنیم این تکریم دارد چون نام خدا بر روی این قربانی گذاشته شد. چقدر دین زیبایی داریم. چقدر اسلام آیین زیبایی است که ما را سفارش می کند به تعظیم نشان های خدایی. امروز شما عزیزان یکی از مصادیق شعائر الهی که راهپیمایی روز قدس است و ما را یاد نشانه های دین خدا می اندازد مبارزه با کفر و مبارزه با ظالم و یاری کردن مظلوم، یقینا امروز یکی از روزهایی است که به نام ایام الله نامگذاری شده، روز ۲۲ بهمن ایام الله است و روز قدس ایام الله است و ما را به یاد خدا و مبارزه با ظلم می اندازد. گفتند حتی اذان جزء شعائر الهی است چرا که اشهد ان لا اله الا الله ما را به یاد خداوند می اندازد. خود اذان جزء شعائر است. شعائر عرض کردم جمع شعیره است. هم خانواده شعائر شعار است. این شعارهایی که شما امروز دادید مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل، الله اکبر، این شعارهای شما نشان دهنده تقوای شما بود براساس آیات نورانی قرآن.

در تفسیر المیزان باز مرحوم علامه می فرماید در جنگ با یهودیان بنی نظیر وقتی خداوند دستور داد که قلعه بنی نظیر را محاصره کردند حضرت فرمود من الله اکبر می گویم و شما هم الله اکبر بگویید این یهودیان می ترسند و ترس به دلشان می افتد. لذا پیامبر اسلام هم یک زمانی در مدینه بر علیه یهودیان مدینه شعار الله اکبر می داد. همان شعارهایی که شما امروز سر دادید. مسلمانان به پیروی از نبی مکرم اسلام شروع کردند به الله اکبر گفتن و این الله اکبر مسلمانان که امیرالمومنین (ع) در آن روز فرمانده بود از طرف پیامبر اکرم اسلام که این قلعه را محاصره بکنند با شعار الله اکبر بدون جنگ و خونریزی قلعه بنی نظیر فتح می شود و مسلمانان در آن روز با همین شعار الله اکبر قلعه را فتح می کنند و یهودیان را شکست می دهند. این شعارها را دست کم نگیرید.

باز دارد مشرکین در جنگ هایی که با پیامبر اسلام داشتند شعار می دادند. آنها هم شعار می دادند؟ بله. آنها هم شعارهای شیطانی و باطل داشتند که مسلمانان هم جوابشان را می دادند. لنا عزی و لاعزی لکم، این یکی از شعارهایی بود که آنها می دادند. بلافاصله هم پیامبر عظیم الشان اسلام هم یک شعاری برای مسلمانان قرار دادند و فرمودند شما هم در مقابل آنها شعار بدهید و مشت ها را گره بکنید و در پاسخ آنها بگویید الله مولانا و لامولی لهم. چقدر زیباست این شعارهای اسلام. آنها می گفتند لنا عزی و لاعزی لکم، مسلمانان هم در مقابل مشت ها را گره می کردند و شعار می دادند الله مولانا و لا مولی لکم. لذا شعار علامت است. شعار الله اکبر علامت است نشانه خداپرستی و یکتاپرستی و مبارزه با ظالمین عالم است مبارزه با مستکبرین عالم است و کسانی که در این روزها و در این ایام در راهپیمایی ها شرکت می کنند متقین حقیقی از نگاه قرآن این افراد هستند چون حقیقت تقوا، تقوای قلبی است و من یعظم شعائر الله فانها من تقوی القلوب، حقیقت تقوی همان حقیقت قلبی است که در ایام قدر با دهان روزه، هوای گرم، مردم انقلابی ما را به راه می اندازد، اگر این تقوای قلبی نبود شما حرکت نمی کردید. این نشان می دهد که شما تقوای قلبی دارید و این دعایی که امروز از خداوند درخواست کرده ایم که خداوندا تقوای قلبی را در ما زینت ببخش، تقوای قلبی را در ما قوت ببخش ما را با تقوای قلبی امتحان بکن یقینا امروز در حق شما نمازگزاران عزیز و روزه داران شهر اندیشه به اجابت رسیده است. بارپروردگارا حقیقت تقوا را که تقوای قلبی است روزی ما و خانواده های ما بگردان. به حق امیرالمومنین (ع) و فرق شکافته ایشان اگر تا این لحظه هم ما را نبخشیده ای و نیامرزیده ای ما و همه گذشتگان ما را ببخشای و بیامرز.

خطبه دوم

بسم الله الرحمن الرحیم

مجددا خودم و همه شما نمازگزاران عزیز روز جمعه را سفارش می کنم به رعایت تقوای الهی و مراقبت در رفتار و مراقبت در گفتار، مراقبت در اعمال. حساس باشیم به شعائر الهی دقت داشته باشیم با بصیرت پی گیری کنیم خدای ناکرده این شبهات و این مکرها و فتنه های دشمنان اسلام و منافقین کوردل در دل های ما اثر گذار نباشد ما را نسبت به ارزش های قرآنی دلسرد نکند. یکی از نشانه های تقوای قلبی تعظیم شعائر الهی است. در همین ایامی که شما عزیزان با حضور در صحنه امروز دشمنان اسلام را ناامید کردید یکی از مصادیق تقوای الهی است. خداوندا قسمت می دهیم به حق امیرالمومنین (ع) شر و مکر دشمنان ما را به خودشان برگردان.

من ضمن تشکر از حضور پرشور و انقلابی شما نمازگزاران عزیز و مردم شهر اندیشه در راهپیمایی با عظمت روز قدس ، لازم است تشکر کنم از عزیزان مان در یگان ویژه که الحق والانصاف این عزیزان هم در این هفته و هم در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن حضور فعال در نماز جمعه شهرمان دارند و هم چنین در راهپیمایی ها با یک همت وروحیه انقلابی وارد صحنه می شوند در حالی که این عزیزان ما یگان ویژه غرب استان تهران هستند نزدیک ۷ شهرستان را باید تحت پوشش قرار بدهند اما شما مردم اندیشه به قدری عزیز هستید که این عزیزان معمولا در مراسم و راهپیمایی ها و نماز جمعه ها می آیند در کنار شما نمازگزاران قرار می گیرند. من لازم است که تشکر ویژه ای از این عزیزان به ویژه فرمانده محترمشان برادر عزیزم جناب آقای قاسمی داشته باشم و از مسئولین هم تقاضا می کنم که مثل همیشه این عزیزان را کمک کنند که خدای ناکرده نکند کمبودی داشته باشند.

تشکر ویژه از بسیجیان عزیز ، محکم در صحنه فرماندهی عزیز ما در حوزه شهید امرالله بابابزرگی امروز زحمت کشیدند .

تشکر ویژه دارم نیروهای نظامی انتظامی کلانتری های شهرمان هم از فاز یک زحمت کشیده بودند تشریف آورده بودند فاز دو و فاز سه. من از تک تک این عزیزان تشکر می کنم از مسئولین عزیز که به هر حال درست است که وظیفه همه است که در این راهپیمایی با عظمت شرکت کنند اما از مدت ها قبل در جلسات حضور پرشوری داشتند با این راهپیمایی با عظمت امروز در این مکان مقدس انجام بشود و شما در این مکان مقدس مصلای نماز جمعه آینده شهر اندیشه است حضور پرشوری داشته باشید. از عزیزان مسئول محترم ستاد برگزاری نماز جمعه شهر اندیشه روحانیت معظم و معزز ائمه محترم جماعات نمازگزاران مساجد سطح شهرمان که الحمدلله امروز حضور پرشوری داشتند هیئت امناهای محترمشان من تشکر بکنم از خانواده های معظم و معزز شهدا جانبازان عزیزمان ایثارگران همه و همه امروز در کنار هم بودیم از ادارات شهر اندیشه امروز در جلسه هستند حضور پررنگی داشتند. من هم از تک تک شما عزیزان تشکر می کنم انشاءالله همشیه با هم باشیم همیشه در صحنه باشیم همیشه یک دست و یکصدا باشیم دشمنان مان همیشه مایوس بکنیم. امروزو این جمعیت آمد دست به دست هم داد و در واقع حرف دل همه شما بود که این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده.

تشکر می کنم مجددا از همه شما عزیزان آرزوی سلامتی و صحت برای همه مسئولین و شما مردم عزیز دارم. متذکر شدند که الحمدلله کلانتری فاز ۲ اندیشه، من جا دارد از سردار عزیزمان سردار خان چلی، یک تشکر ویژه ای داشته باشم به خاطر نگاه ویژه شان به شهر اندیشه. در همین مدت  کوتاه شاید بگویم در عرض یک سال هم فاز ۵ کلانتری اش دیگر تا ۲۲ بهمن شاید هم زودتر افتتاح بشود کلانتری فاز ۲ الحمدلله ساختمانش ساخته شده. من از مسئولین شهر اندیشه چه شورای قبلی که زحمات بسیار زیادی کشیدند همراه بودند، پی گیر بودند، پی گیری کردند در واقع دست به دست هم دادیم با همدلی مسئولان شهر کلانتری فاز ۲ ساخته شد و افتتاح شد و به بهره برداری رسید و آماده خدمت رسانی به مردم عزیز فاز دو  اندیشه است، نیاز بود جمعیتی که در آنجا بود نیاز به امنیت بود، فاز ۳ اندیشه الحمدلله در کلانتری که الان هست، کلانتری فعالی شده فرماندهی جدید منصوب شد، کلانتری فاز ۵ انشاءالله عنقریب امیدوارم ساختمانش دیگر در حال تکمیل شدن است آنجا هم به زودی افتتاح خواهد شد دفتر کلانتری در آنجا مستقر می شود. نیروهایی که در آنجا مستقر می شوند. الحمدلله بحث امنیت شهر ما با حضور بیشتر نیروهای امنیتی و کلانتری که دارد افتتاح می شود تامین خواهد شد. من اینجا لازم است از همه عزیزانی که همراهی کردند فرماندار عزیزمان جناب آقای مهندس سائلی در جلسه شورای اداری شهر اندیشه خیلی تلاش کردند مشکلات را بجد پی گیر هستند نمونه اش مسجد سلمان فارسی که ایشان در یک جلسه ای اختصاصی مشکل آب و برق و گاز و مشکلاتی که این مسجد برای مصلا شدن داشت برطرف کردند. دستور دادند سریعا این مشکلات برطرف بشود. سیستم صوت انشاءالله تهیه بشود اینجا تاکید بشود، عزیزان مان در شورا و شهرداری قول مساعد دادند که انشاءالله هر چه زودتر مساعدت کنند ما مصلای نماز جمعه اندیشه را انشاءالله در مسجد سلمان فارسی با حضور شما نمازگزاران انشاءالله هر چه زودتر افتتاحش بکنیم.

اما حضرت امام خمینی (رض) فرمودند در شب قدر، که امروز روز قدر است، شما شب گذشته با احیاء و شب زنده داری شب را به روز رساندید. حضرت امام هم می فرماید مردم در شب قدر با شب زنده داری و مناجات خود از قید بندگی غیرخدای تعالی که شیاطین جنس و انس هستند رها می شوند و به عبودیت خداوند در می آیند و در روز قدس که امروز باشد روز ۲۳ ماه مبارک رمضان و روز قدر که آخرین روزهای شهر الله الاعظم است سزاوار است مسلمانان جهان از قید اسارت و بردگی شیاطین بزرگ و ابرقدرت ها رها شده و به قدرت لایزال الله بپیوندند. یقینا هم همینطور است.

مقام معظم رهبری، رهبر معظم انقلاب، امام خامنه ای عزیز، در مراسم بیست و نهمین سالگرد ارتحال بنیان گذار نظام مقدس جمهوری اسلامی در صحن مطهر حضرت امام، با نماد انقلابی ماندن حضرت امام و بیان شباهت های حضرت امام به جد بزرگوارشان امیرالمومنین امام المتقین علی بن ابی طالب (ع) و مظلومیت امام و شباهت دوران حکومت امام با زمان جد بزرگوارشان و رویارویی با سه جبهه ناکثین و قاسطین و مارقین، آمریکا و رژیم صهیونیستی و وابستگان آنها در داخل را از مصادیق قاسطین در مقابل حضرت امام دانستند که با اصل نظام اسلامی و حاکمیت اسلامی مخالف بودند و هستند و به دنبال جایگزین کردن حجاج بن یوسف های زمان می باشند.

عزیزمان اشاره ای کردند جناب اقای دکتر قنبری که والله قسم مردم ایران فکر ن کنند که اگر این انقلاب را از دست بدهند انقلاب بهتری جایگزین خواهد شد. نه. یقینا اگر بار دیگر دشمنان اسلام مستکبرین عالم، در راس آنها آمریکای جنایتکار اگر در این مملکت و در این خاک حکومت پیدا بکنند یقینا مانند حجاج بن یوسف های زمان را در این حکومت جانمایی خواهند کرد. لذا باید دقت کنیم و مواظب باشیم. مقام معظم رهبری در بیان نقاط قوت نظام جمهوری اسلامی فرمودند یکی دیگر از نقاط قوت ما مساله عدالت خواهی بین المللی جمهوری اسلامی ایران است. این برای جمهوری اسلامی آبروست اینکه طرفدار ملت های مظلوم باشد آبروست.و جمهوری اسلامی نیروی مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی را تقویت کرده است. امروز فرمانده نیروی مقاومت منطقه، فرقی ندارد چه انصارالله باشد چه حزب الله باشد چه حشد الشعبی باشد چه فاطمیون و چه زینبیون و چه حیدریون همه و همه در منطقه فرمانده نیروی مقاومت سپاه قدس عزیز ماست و فرمانده کل قوا مقام معظم رهبری فرمانده کل مقاومت در منطقه است. لذا دشمنان عوامل مزاحم و مضری را به عنوان داعش و جبهه النصره درست کردند. جمهوری اسلامی در عراق و سوریه از نیروی مقاومت حمایت کرد این علامت عدالت خواهی است این دفاع از ملت فلسطین است  دفاع از استقلال کشورهای منطقه است. ما دخالتی در کشورهای منطقه نداریم اگر کمک می کنیم به آنها یقینا همینطور است که ما بدون دعوت آنها وارد خاکشان نشدیم هم سوریه و هم عراق، هر دو کشور دعوت کردند از مستشاران نظامی ما دعوت رسمی کردند کمک خواستند و ما از باب کمک نه به مسلمانان بلکه به همسایگان خودمان به آنها کمک کردیم الحمدلله هم موفق هستند و امروز جبهه مقاومت در منطقه حرف اول را می زند و داعشی ها و تکفیری ها را از خاک شان بیرون کرده.

حضرت امام (ره) می فرمایند روز قدس فقط روز فلسطین نیست این را بدانند آن کسانی که با شبهه افکنی قصد دارند مردم ما را از قدس قبله اول مسلمانان جهان، جدا کنند که در دل های همه مسلمانان جهان جا دارد. عزیزان امروز مدافع قدس فقط شما نیستید امروز رئیس جمهور فرانسه وقتی دیدار می کند با جناب آقای نتانیاهوی خبیث و معلوم، رئیس جمهور فرانسه مسلمان نیست اما اعتراض می کند در آن جلسه که چرا شما پایتخت خودتان را به قدس آوردید. ما مخالف هستیم. امروز دشمنان اسرائیل دیگر فقط جمهوری اسلامی ایران نیست اتحادیه اروپا هم اعتراض کرد. انگلستان هم اعتراض کرد آلمان هم اعتراض کرد اما متاسفانه بعضی از منافقین داخلی و حامیان آنها در خارج در شبکه ها و فضاهای اجتماعی و ماهواره ها به گونه ای القا می کنند که مردم ایران هیچ علاقه ای برای حمایت از مردم فلسطین ندارند. در حالی که این اشتباه است.

اگر ما یک زمانی پرچمدار دفاع از مظلوم در دنیا هستیم والله قسم اگر ما از فلسطین حمایت نکنیم کشورهای دیگر از فلسطین حمایت می کنند اگر ما سوریه و عراق را حمایت نمی کردیم و جبهه مقاومت تشکیل نمی شد والله قسم امروز داعشی ها در داخل ایران باید می جنگیدند و نوامیس ما را به اسارت می بردند. این تدبیر مقام معظم رهبری بود. گوش نکنید به این شبهاتی که بعضا در شبکه ها هست هم در فضای مجازی همانطوری که شبهاتشان مجازی است در شبکه های مجازی هم این شبهات مطرح می شود اما امروز می بینیم حضور حقیقی مردم در صحنه تمام این فضاسازی ها و شبهات را از بین می برد. لذا حضرت امام می فرمایند روز فلسطین نیست روز اسلام است، روز حکومت اسلامی است روزی است که باید جمهوری اسلامی در سراسر کشورها، بیرقش برافراشته شود. امروز روز برافراشته شدن بیرق جمهوری اسلامی است نه روز قدس.  من روز قدس را حضرت امام می فرمایند، یادگار حضرت امام است روز قدس، باید حفظش کنیم. من روز قدس را روز اسلام و روز رسول اکرم می دانم و روزی است که باید تمام قوای خودمان مجهز کنیم و با تمام قدرت و قوت در مقابل اجانب بایستیم. امام عزیز ما فرمودند سمعا و طاعتا هم از طرف ما قطعا خواهد بود.

روز قدس روز دفاع از مظلوم و مبارزه با ظالم است. این شعار ماست کونوا للظالم خصما و للمظلوم عونا. روز مقابله مستضعفین و مستکبرین است. خداوند متعال قسم می خورد. این حدیث، حدیث قدسی است. به عزت و جلالم سوگند از ظالم در دنیا و آخرت انتقام می گیرم. این حدیث قدسی است و خداوند قسم یاد کرده. از کسی هم که مظلومی را ببیند و بتواند یاری اش کند و نکند بی گمان انتقام می گیرم. امروز ما حداقل کاری که می توانستیم بکنیم با حضور خودمان و راهپیمایی و شعار دادن بر علیه آمریکا و اسرائیل مظلومان فلسطین را یاری کرده ایم. امروز این حداقل کاری است که از دست ما بر می آمد و ما انجام دادیم و اگر این کار را نمی کردیم و اگر از مظلوم حمایت می کنیم در واقع یعنی در جبهه ظالم قرار گرفتیم و فردای قیامت نه در همین دنیا، خداوند قسم خورده که به عزت و جلالش انتقام خواهد گرفت. لذا مقام معظم رهبری فرمودند حضور مردم در صحنه بسیار مهم است همانطوری که تا به امروز با حضور در صحنه شما فتنه های آنها را خنثی کردید نقشه های آنها را نقش بر آب کردید اجازه ندادید خواب های آنها تعبیر بشود. لذا می فرمایند به توفیق الهی روز قدس امسال از سال های گذشته قوی تر و پرشور تر برگزار خواهد شد. دقیقا همینطور بود امسال ما در شهر خودمان دیدیم که چه راهپیمایی با شکوهی برگزار شد. عزیزان یقینا علاوه بر اینکه این قدم هایی که شما برداشته اید نشان دهنده تقوای قلبی شما و بالاترین مرتبه تقوای الهی بود یقینا هر قدمی که برداشتید در روز قدر، هزاران برابر ثواب داشت، لیله القدر خیر من الف شهر. عرض کردم در روایت دارد روز قدر هم از نظر ثواب و منزلت، روز قدر به اندازه شب قدر ثواب دارد. لذا خداوند یقینا هر قدمی که امروز برداشته اید هزاران حسنه در نامه اعمال شما نوشته است. این را یقین بدانید. هر مشتی که امروز گره کردید هر شعاری که داده اید جزء اعمال صالح و اعمال نیک برای شما نوشتند و ان الله یحب المحسنین. در سوره توبه آیه ۱۲۰ می فرمایند ولایطعون موطئا یعید الکفار و لاینالون من عدوا نیلا الا خطب لهم به عمل صالح ان الله لایضیع اجر المحسنین. هیچ قدمی برنداشته اید امروز در راه اسلام و در راه مبارزه با کفر، در راه مبارزه با مستکبرین عالم، الا اینکه خداوند عمل صالحی را برای شما نوشت در این روز و پاداشی برای شما در نظر گرفت که خداوند هم اجر محسنین را ضایع نمی گرداند.

در ادامه رهبر عزیزمان فرمودند یک جمله به ملت عزیز در سرتاسر کشور عرض می کنم. فشار عملی ددشمنان است که در کشور آشوب ایجاد کند و این برنامه قطعی آنهاست. این هشدار رهبر عزیزماست که در آینده فتنه ای در راه است. هشدار می دهد. شما نمازگزاران عزیز باید هر لحظه آماده باشید همانطور که امروز در روز قدس این حضور پرشور شما و حضور حماسی شما مشت محکمی بر دهان آنها بود هرلحظه آماده باشید اگر فتنه مجددی ایجاد کردند اگر خدای ناکرده خواسته اند ناامنی به وجود بیاورند در کشور ما در تهران در شهر اندیشه یقینا شما نمازگزاران عزیز به آنها اجازه نخواهید داد.

رهبر عزیزمان فرمودند البته سر آنها به سنگ خواهد خورد و همچنان که تا به حال خورده، آنها می خواهند از مطالبات مردمی سوءاستفاده کنند ممکن است در یک شهری در یک نقطه ای از کشور یک  عده ای مطالبه ای داشته باشند دشمن در چنین مواردی نقشه می کشند همانطوری که تا به امروز این کار را کرده اند. آن عواملی که در کازرون باعث شدند چند نفر از هم میهنان ما کشته بشوند، بعد از دستگیری و بازجویی کاشف به عمل آمد که اصلا آنها اهل آنجا نبودند در یک اختلاف و در یک بی تدبیری مسئولین آن منطقه، باعث شد که یک کج سلیقیگی یا بدسلیقگی باعث شد که مردم اعتراضی داشته باشند، اما هر کجا که اعتراضی هست، مطالباتی هست، یقینا چشم های دشمن هم در آنجا باز است و می بیند. گوش هایشان می شنود و عوامل شان آنجا هست باید هم مردم عزیز هوشیار باشند و هم مسئولان عزیز دقت داشته باشند کاری نکنند با بی تدبیری و بی دقتی و کم کاری کاری نکنند که مردم مجبور بشوند برای اینکه صدای خودشان را به گوش شان برسانند به کف خیابان ها بیایند. قبل از اینکه به کف خیابان ها بیایند مشکلاتشان را برطرف بکنند حرف شان را بشنوند. مگر نه این است که این مملکت جمهوری اسلامی است، حکومت مردمی است، حکومت مردم بر مردم است، ما انقلاب کردیم که مردم آن چه را که مطالبه می کنند مسئولین پاسخگو باشند. اگر قرار بر این باشد که به جای پاسخگویی یک عده ای بخواهند مردم را سرکوب بکنند یقینا این مردم انقلابی طاقت نمی آورند. البته آنها مشخص هستند که چه کسانی هستند. آنچه که مهم است باید مراقب باشیم که نفوذی ها را شناسایی بکنیم. دقت داشته باشیم مسئولین عزیز هم گوش به فرمان رهبر باشند و مطالبات مردم را به موقع برطرف بکنند مشکلاتشان را بشنوند که خدای ناکرده کارشان به آشوب نکشد که انشاءالله همینطور هم هست.

جناب آقای یوسفیان عضو ناظر مجلس شورای اسلامی است می فرماید براساس آیین نامه هر سه هفته یک بار باید ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تشکیل بشود. خب چه کسی باید تشکیل بدهد؟ مسئولین باید تشکیل بدهند. دولت مردان باید تشکیل بدهند. رئیس جمهور محترم باید این ستاد را تشکیل بدهد. خب این عضو ناظر محترم مجلس می گوید نه تنها هر سه هفته تشکیل نشده بلکه آخرین جلسه ای که تشکیل شد مهر سال گذشته بود. خب وقتی این جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تشکیل نشود باید این اختلاس ها و حقوق های نجومی شکل بگیرد. باید هم مردم معترض باشند باید هم مردم مطالبه داشته باشند. چرا نباید این جلسات بادقت شکل بگیرد چرا نباید بررسی بشود. پس این شعارها کجا رفت. این وعده و وعیدها چه شد؟ قدر بدانند از فرصت ها استفاده بکنند. اگر امروز هم بتوانیم پاسخگو نباشیم و به گونه ای مردم را مشغول حواشی بکنیم، یک زمانی کنسرت های موسیقی بود الان هم شبکه های اجتماعی، به هر حال در هر برهه ای یک حواشی پیدا می کنیم یا اینکه در مکان های ورزشی مثلا خواهران بتوانند بیایند در مسابقات شرکت بکنند یا تماشاچی باشند. هر دفعه یک حاشیه ای درست کنند. درست است که شاید مردم را با این حواشی مشغول بکنیم اما تاریخ را می خواهیم چکا رکنیم؟ آیندگان را می خواهیم چکار کنیم. فردای قیامت خون شهدا را چه پاسخ می خواهیم بدهیم؟ لذا مسئولین توجه و دقت داشته باشند.

رهبر انقلاب فرمودند هدف دشمن معلوم است درصدد است که از نقاط قوت خود صرف نظر کنیم و از عناصر مهم خود دست برداریم تا دشمن راحت تر بتواند در کشور ما و بر ملت و آینده و سرنوشت ما مسلط شود. موشک مایه امنیت است. امروز دورتادور ایران اسلامی مان از آذربایجان، ترکیه، عراق، کویت، بحرین، عمان، پاکستان، افغانستان دورتادور کشورمان ۱۴ پایگاه نظامی دارد آمریکا، در یک چنین شرایطی که محاصره کردند پایگاه های نظامی آمریکا کشور ما را محاصره کرده و امنیت ما را زیر سوال می برد، آیا نباید از توانایی موشکی مان استفاده بکنیم؟ آیا نباید آماده باشیم هوشیار باشیم بیدار باشیم؟ رهبر مان فرمودند یک عده ای هم متاسفانه در داخل با  دشمنان همصدا می شوند که آقا موشک چه فایده ای دارد. البته دشمن می داند که اگر یکی بزند ده تا می خورد.

رهبر معظم انقلاب در رابطه با برجام فرمودند از برخی از حرف های برخی از دولت های اروپایی اینطور بر می آید که اینها توقع دارند ملت ایران هم تحریم ها را تحمل کند و هم از فعالیت هسته ای خود که نیاز قطعی کشور است دست بکشد. خب یکی یکی این شرکت ها دارند صحنه را خالی می کنند. توتال صحنه را به گونه ای خالی می کند. هواپیماهای بوئینگ ما را تحویل نمی دهند. آرام آرام این شرکت ها دارند صحنه را کم رنگ می کنند و بعد مسئولان آنها و رئیس جمهورانشان می گویند ما به برجام پایبند هستیم. اما در میدان اینطور نیست. لذا رهبر عزیزمان می فرمایند من به این دولت ها می گویم بدانند که این خواب آشفته تعبیر نخواهد شد. ملت ایران و دولت ایران این را تحمل نخواهد کرد که هم تحریم ها باشد و هم در محدودیت و حبس(؟) هسته ای قرار داشته باشند و سازمان انرژی هسته ای موظف است سریعا آمادگی لازم را برای رسیدن به ۱۹۰ هزارسو فعلا در چارچوب برجام فراهم بکند و برخی از مقدمات دیگر را که رئیس جمهور محترم دستور دادند از همین فردا آغاز کنند که الحمدلله بلافاصله مسئولان عزیز به فرمان رهبر عزیزمان لبیک گفتند و رئیس محترم سازمان انرژی هسته ای مان بلافاصله مقدمات را فراهم کردند و نیاز هسته ای کشورمان را که با سه تا ۱۹۰ هزار سو نیاز داریم که هم نیروگاه هسته ای بوشهرمان راه اندازی بشود و هم کشتی های هسته ای ما بتوانند از ظرفیت خودشان استفاده بکنند نیازی به غنی سازی ۶۰۰ هزارسو داریم که رهبر عزیزمان پیش دستی کردند که قرار بود تا ۵-۶ سال آینده این غنی سازی انجام بشود اما رهبر عزیزمان دیگر فرمان را از دست بعضی از مسئولین که بخواهند بازی جدیدی را مذاکره برای مذاکره، دوباره یک بازی جدیدی راه بیندازند گرفتند و سریعا دستور دادند که بلافاصله باید این ۶۰۰ هزار سو تامین بشود سوخت هسته ای ما تامین بشود که البته در چارچوب برجام است ما فقط زمانش را کوتاه تر کردیم و درست بود و بجا بود و در مقابل دهن کجی آنها باید این اقدام را می کردیم و از طرفی هم اروپایی ها هم متوجه شدند که دیگر رهبر انقلاب با کسی شوخی ندارد و فرمان را صادر کرد و آنها هم باید متوجه باشند که تصمیم شان را در همین دو سه هفته بگیرند. اگر در همین دو سه هفته تصمیم شان را گرفتند و نظر قاطع شان را اعلام کردند که ما به برجام ادامه می دهیم و اما اگر بخواهندبه تعهداتشان عمل نکنند یقینا جمهوری اسلامی ایران با قدرت از برجام خارج خواهد شد و مشت محکمی بر دهان یاوه گویان خواهد زد.

و اما اهم مناسبت ها، امروز جمعه ۱۸ خرداد روز جهانی قدس به فرمان حضرت امام (رض)، یکشنبه ۲۰ خردادماه سالروز شهادت آیت الله سیدمحمدرضا سعیدی در زندان رژیم پهلوی در سال ۱۳۴۹ این فقیه مجاهد که زیر شکنجه های ساواک شعار می داد که در هر قطره خونم نام مقدس خمینی را خواهید یافت. نه شهید سعیدی بلکه تمام شهدای عزیز اینگونه بودند شهید حججی ها، شما عزیزان هم همینطور هستید و در قطره قطره خون شما عزیزان هم همین گونه است که نام مقدس حضرت امام نقش بسته.

اما سالروز صدور فرمان عزل بنی صدر از فرماندهی کل قوا توسط حضرت امام (ره) در سال ۱۳۶۰، حوادث سال ۱۳۶۰ را یقینا در این جمع کسانی هستند که فراموش نمی کنند همان فتنه ها و همان آتش افروزی های منافقین دوباره به یک شکل دیگری در حال شعله ور شدن است باید دقت کنیم حوادث را عبرت بگیریم از حوادث انقلاب. ۱۷ ماه بنی صدر در طول مدت ریاستش در این مدت خسارات زیادی هم به انقلاب اسلامی زد و هم به کشور عزیزمان میهن عزیزمان زد. در این ایام گروهک های منافقین تقویت شدند قابل توجه مسئولان عزیز ما، در مقابل نهادهای انقلابی مثل شورای نگهبان وقت و قوه قضائیه و حتی مصوبات مجلس شورای اسلامی ایستادگی می کرد و تضعیف می کرد نهادهای انقلابی را. مسئولان باید توجه داشته باشندکه نهادهای انقلابی اگر تضعیف بشوند تضعیف نظام و تضعیف خود مسئولان عزیز است. کسانی را دور و بر خودش جمع کرده بود که با نظام عناد داشتند. منافقین در دور و برشان بودند. مسئولین توجه داشته باشند که دو تابعیتی ها را از مناصب حکومتی حذف بکند. اینطور نباشد که قوه قضائیه درخواست بکند و آنها بگویند ما دو تابعیتی نداریم اما بعدا منکشف بشود که در محیط زیست دوتابعیتی بوده، جاسوس، در خود کابینه ریاست جمهوری بعضی از آقایان دو تابعیتی بودند و جاسوس به عمل آمدند در مذاکرات هسته ای و در تیم هسته ای دوتابعیتی وجود داشت و بعدا در تحقیقات مشخص شد که جاسوس هستند. لذا این دو تابعیتی ها را مراقبت بکنند دقت بکنند عبرت بگیرید از انقلاب.         دقت بکنید در انتخاب مسئولین. خدای ناکرده مسئولین با زد و بند بالا نیایند. مسئولین با دیدن این مسئول و آن مسئول پست نگیرند. شایسته سالاری باید در این کشور حکم فرما باشد و نهایتا بعد از عزل بنی صدر از فرماندهی کل قوا در بیستم خرداد ۱۳۶۰ توسط حضرت امام، مجلس شورای اسلامی بررسی و طرح عدم کفایت سیاسی او را آغاز کرد و در نهایت در سی و یکم خرداد با اکثریت اراء مجلس شورای اسلامی بی کفایتی بنی صدر را تصویب کرد و حضرت امام هم او را از ریاست جمهوری عزل کردند.

چهارشنبه ۲۳ خرداد سالروز تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی به دستور امام در سال ۱۳۵۹ و امروز عزیزان انشاءالله کمک هایی که جمع می شود به عنوان آخرین نماز جمعه ماه مبارک رمضان، خداوند را شاکریم که توفیق داد امروز هم در راهپیمایی شرکت کردیم و در آخرین نماز جمعه ماه مبارک رمضان شرکت کردیم. به احتمال زیاد براساس نظر تقویم، جمعه هفته آینده نماز فطر را در مقابل مصلای امام علی (ع) انشاءالله اقامه می کنیم.

 

IMG_0817 IMG_0818 IMG_0824 IMG_0830 IMG_0831 IMG_0849 IMG_0851 IMG_0852 IMG_0862 IMG_0873 IMG_0880 IMG_0882 IMG_0888 IMG_0941 IMG_1001 IMG_1009 IMG_1014 IMG_1021 IMG_1033 IMG_1034

Google+Yahoo MailWhatsAppLineOutlook.comاشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما

اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِى الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِب الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ.