نماز عید فطر در شهر اندیشه

نماز عید فطر به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید علی مروج امام جمعه محترم شهر اندیشه با حضور پر شور مردم ولایتمدار این شهر برگزار شد.

بسم الله الرحمن الرحیم

… خودم و همه شما خواهران و برادران نمازگزار را در روز عید فطر سفارش می کنم به رعایت تقوای الهی و مراقبت در گفتار و اعمال و رفتار. ضمن عرض تبریک به مناسبت عید سعید فطر خدمت همه نمازگزاران عزیز، خواهران و برادران نمازگزار و شکر الهی که توفیق یک ماه عبادت، بندگی، تلاوت قرآن و احیای شب های قدر و حسنات خودش را روزی ما کرد. خواهران و برادران نمازگزار، ما در حالی ماه مبارک رمضان را پشت سر می گذاریم که امروز اولین روز ماه شوال به عنوان اولین سالروز اخلاق معنوی ماست. در واقع یک تولد دیگری پیدا کرده ایم بعد از ماه مبارک رمضان یک ماه بندگی خداوند متعال امروز روز جایزه گرفتن از خداوند متعال است. در دعای قنوت نماز عید از خداوند درخواست کرده ایم ای خداوند متعال، اللهم اهل الکبریاء والعظمه و اهل الجود والرحمه و اهل التقوا والمغفره. ای خدایی که اهل جبروت هستی اهل جود هستی اهل رحمت هستی اهل عفو و مغفرت هستی. اهل تقوا هستی. همه این عناوینی که از خداوند درخواست می کنیم و خداوند را به این نام ها صدا می زنیم نشان دهنده بخشنده بودن خداوند متعال و رحمت واسعه خداوند متعال است که از او درخواست تقوا و مراقبت می کنیم. ای خداوندی که خودت اهل تقوا و مغفرت هستی. بالاترین درجه تقوا را تو  داری و اگر بندگانت پرتوی از تقوا و مراقبت را دارند در واقع از آن نورانیت تقوای تو هست. لذا اهل تقوا و اهل مغفرت، نبی مکرم اسلام خاتم انبیاء محمد مصطفی (ص) می فرمایند در سوره مدثر و هو اهل التقوا و المغفره. خداوند متعال در سوره مدثر خودش را اهل تقوا و مغفرت معرفی می کند. معنا و تفسیر این اهل تقوا و مغفرت این است که ماه مبارک رمضان ماه تقوا بود. یا ایها الذین آمنوا کتب علیکم الصیام کما کتب علی الذین من قبلکم لعلکم تتقون. در ماه تقوا و مراقبت کسانی که تقوای الهی را کسب کردند و به درجه متقین در این ماه رسیدند نتیجه این تقوا و پرهیزکاری مغفرت الهی است. اهل التقوا والمغفره پیامبر عظیم الشان اسلام می فرمایند تفسیرش این است که ماه رمضان ماه تقواست و کسی که تقوای الهی را در این ماه مراعات کرد نتیجه اش مغفرت الهی است لذا در ادامه دعای قنوت نماز عید از خداوند می خواهیم ان تدخلنی فی کل خیر ادخلت فیه محمد و آل محمد و ان تخرجنی من کل سوء اخرجت منه محمد و آل محمد. یعنی خدایا مرا وارد باغ باصفای و بهشت باصفای ایمان اخلاق صالح و تقوای خودت بگردان. در واقع معنای این دعا این است و از آتش نافرمانی ها و معصیت و گناهان ما را دور کن. این اخرجت منه محمدا و آل محمد، در واقع خارج شدن از آتش جهنم است که نتیجه این دعا باز کسب تقوای الهی است و از خداوند متعال می خواهیم خداوندی که در روز عید فطر جایزه او در واقع تقوا و مغفرت است، تقوا و مغفرت خودش را روزی این جمع باصفا بگرداند.

امیرالمومنین (ع) در حکمت ۴۲۳ نهج البلاغه می فرماید انما هو عید لمن قبل الله صیامه و شکر قیامه. این روز، در واقع عید کسانی است که خداوند نمازها و روزه های آنها را قبول کرده است و کل یوم لایعصی الله فیه فهو عید. لذا عید فطر، عید متقین و فرمانبرداران است. عید فطر، روزی است که کسانی که نافرمانی نکردند در این ماه، عیدی خودشان را از خداوند متعال دریافت می کنند. عیدی خداوند متعال تقوای الهی و مغفرت در این ماه است. برادران و خواهران نمازگزار عزیز از این فرصت استفاده بکنید در یک ماه مبارک با سحرخیزی نافله شب تلاوت قرآن احیای شب های قدر مراقبت و تقوا و روزه داری هایمان خودمان را به خداوند نزدیک کردیم. ان اکرمکم عندالله اتقیکم این نزدیک شدن و قرب الهی را حفظ بکنید تلاوت قرآن ها را ادامه بدهیم حضور در مساجد را ادامه بدهیم حضور در نمازهای جمعه و جماعت را ادامه بدهیم اجازه ندهیم بعد از این ماه نفس اماره و شیطانی که دست و پایش گشوده می شود بار دیگر ما را از خداوند دور کند.

بارپروردگارا آن تقوایی که درا ین ماه به روزه دارانت عنایت می گردانی آن مغفرتی که در این روز عید به اهل تقوا عنایت می گردانی روزی ما بگردان. این نماز عید را از ما قبول بگردان. اگر تا این لحظه هم نبخشیده ای و نیامرزیده ای ما و همه گذشتگان ما را ببخشای و بیامرز. بارپروردگارا اگر این نماز عید، آخرین نماز عید ماست تا ما را نبخشیده ای و نیامرزیده ای از این دنیا مبر.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

… در خطبه دوم مجددا خودم و همه شما نمازگزاران عزیز را در روز عید بافضیلت سفارش می کنم به رعایت تقوای الهی و مراقبت در گفتار و رفتار و اعمال. تقبل الله اعمالکم. خداوند انشاءالله که قبول کند این روزه داری ها و این عبادت ها را. این مجالس ما را. این نشست ها ما را. منبرهای ما را. تلاوت قرآن مان را، احیای شب های قدرمان و همه عبادات و حسناتی که در یک ماه مبارک رمضان انجام دادیم انشاءالله مورد قبول درگاه الهی قرار گرفته باشد. من ضمن تشکر از همه عزیزان خواهران و برادرانی که امروز در نماز باشکوه عید سعید فطر شرکت کردند از تک تک همه شما عزیزان تشکر می کنم. عزیزان مان در ستاد برگزاری نماز جمعه شهر اندیشه که از بعد از نماز صبح تا به الان مشغول آماده کردن این فضای مناسب بودند عزیزان مان مسئولین شهرمان اعضای محترم شورای شهر شهردار عزیزمان نیروهای نظامی و انتظامی، راهور، یگان ویژه بسیجیان عزیز خانواده های معزز و معظم شهدا، عزیزان مان پرسنل آتش نشینی، همه و همه عزیزانی که زحمت کشیدند تا شما در این مکان نماز عیدتان را اقامه بکنید. من لازم است تشکر بکنم از همه شما بزرگواران.

اما راهپیمایی روز قدس را پشت سر گذاشتیم. من یک تشکر ویژه ای مجددا داشته باشم از این حضور باشکوه هزاران نفری شما مردم فهیم و انقلابی شهر اندیشه در راهپیمایی با شکوه روز قدس. اما عزیزان، عید با فضیلت و باسعادت فطر یکی از اعیاد مهم اسلامی است. امام حسن عسکری می فرماید شیعیان چهارتا عید دارند یکی از آن چهار عید، عید سعید فطر است امرز روز آزادی ما از آتش جهنم است امروز روز مغفرت و کسب تقوای الهی است خداوند را شاکریم که بار دیگر توفیق اقامه نماز عید را روزی همه ما کرد، خدایا به حق این روز باعظمت هر کسی با هر نیتی آمد در نماز عید از این نماز ناامید برنگردان.

اما ان الله اشتری من المومنین انفسهم واموالهم بان لهم الجنه. عزیزان، بزرگواران، خواهران و برادران، خداند متعال امروز را روز مزایده عمومی اعلام کرده. در دنیا رسم است معمولا کسانی که فروشنده هستند مزایده می گذارند برای اینکه جنسشان را گران تر بفروشند و بعد خریدارها معمولا مناقصه می گذارند. اما یک خریداری هست در عالم که این خریدار مزایده می گذارد به جای مناقصه. چرا که خودش می فرماید ان الله اشتری من المومنین انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه. می فرماید من جاء بالحسنه فله عشر امثالها. ای مردم، ای زنان و ای مردان، ای اهل تقوا، اگر می خواهیم در دنیا معامله ای بکنیم با خداوند متعال بکنیم چرا که او خریدار است و چندین برابر هم می پردازد. گاهی وقت ها می فرماید ده برابر، گاهی می فرماید هفتصد برابر و گاهی می فرماید هزاران برابر، لیله القدر خیر من الف شهر. و گاهی وقت ها در بعضی از آیات می فرماید هر چقدر که شما می گویید بغیرحساب می خرم. لذا مراقب باشیم عزیزان ارزش وجودی ما در دنیا بالاتر از اینها قیمت دارد. عمر خودمان را جوانی خودمان را وقت خودمان را آبروی خودمان را رایگان نفروشیم به نفس و به شیطان و به دنیا و تعلقات دنیا. این معامله را حفظش بکنیم. یوسف درون خودمان را یوسف را فروختند، شراه بثمن بخس دراهم معدوده. خداوند در قرآن کریم می فرماید یوسف را به ثمن بخس فروختند ارزان فروختند او را کم ارزش دانستند. لذا ما سعی کنیم این یوسف درون خودمان را ارزان نفروشیم و از خداوند متعال بخواهیم که یوسف درون مان را حفظ کنیم.

اما حضرت امام (رض) می فرماید اسلام دین سیاست است. در هر هفته یک اجتماع بزرگ به نام نماز جمعه تشکیل می شود که در آن مسائل روز و احتیاجات کشور از جهات سیاسی و اجتماعی و اقتصادی مطرح می گردد. و هر سال دو نماز عید و جود دارد که در آن مردم اجتماع می کنند. نماز عید فطر و نماز عید قربان. لذا روز عید فطر علاوه بر اینکه روز تقوا و مغفرت الهی است روز مبارزه با طاغوت ها هم هست چرا که شما الله اکبر گفتید تکبیر گفتید از شب گذشته امروز بعد از نماز ظهر بعد از نماز صبح، الله اکبر گفتید. الله اکبر یعنی نفی شرک و بت پرستی. الله اکبر یعنی مبارزه با طاغوت های زمان، الله اکبر یعنی در مسیر الهی قدم برداشتن و با مستکبران عالم مبارزه کردن این شعار را باید حفظ کنیم در راهپیمایی ها الله اکبر می گوییم در ابتدای نمازها الله اکبر می گوییم باز الله اکبرهای مستحبی در نماز بسیار می گوییم. لذا این شعار الله اکبر شعار مبارزه با ظلم و ستم و طاغوت است. امروز روز مبارزه با ظالمان عالم است کونوا للظالم خصما و للمظلوم عونا. این شعار، شعار شیعیان امیرالمومنین (ع) است.

اما این جمعیتی که امروز در این نماز شرکت کردند با وحدت و همدلی و با یکپارچی با هر سلیقه ای امروز آمدند لذا باید این وحدت را حفظ کنیم اسلام دین سیاست است این یک دستی و این محبت و این مهربانی را حفظش بکنیم. امروز کینه و کدورت ها را بیرون بریزیم. امروز باید با هم باشیم. خواهران و برادران تمام دشمنان اسلام و دشمنان امیرالمومنین دست به دست هم دادند تا پرچم امیرالمومنین را در این کشور پایین بکشند نا در ماذنه های ما شهادت به امیرالمومنین داده نشود. اما امروز، روزی است که باید با همدلی و یکپارچگی و یکصدایی این پرچم را حفظ کنیم این شعار را حفظ کنیم الله اکبرها را حفظ کنیم.

روز قدس، یکی از مصادیق ظلم ستیزی ظالمان عالم بود. امسال آماری که دادند در کل کشور نسبت به سال های گذشته ۱۵ درصد جمعیت راهپیمایی روز قدس افزایش پیدا کرده بود. این نشان می دهد که مقاومت در منطقه پیروز شده است. این نشان می دهد که مردم دشمن حقیقی را شناختند و با هم همدل هستند لذا این تکبیرها را باید حفظ کنیم این تکبیرهاست که قلب دشمنان ما را می لرزاند این تکبیرهاست که باعث می شود در سازمان ملل در مجمع عمومی سازمان ملل با اکثریت آراء کشتار مردم غزه به دست نظامیان صهیونیست محکوم بشود و قطعنامه پیشنهادی آمریکا را برگردانند و رای نیاورد. این نتیجه این الله اکبرهاست. پیروزی جبهه مقاومت در سوریه و لبنان و در عراق و انشاءالله به طور کامل در یمن و بحرین، نتیجه این الله اکبرهاست. این الله اکبرها را باید حفظ بکنیم. این تکبیرهاست که در عالم به ما آبرو داده و دشمنان ما می خواهند این عزت این آبرو این یک دستی و این یکپارچگی را از ما بگیرند و آخر اینکه یکی از مهمترین سخنان رهبر فرزانه انقلاب مان در صحن مطهر حضرت امام خمینی (رض) تبیین سه نقشه دشمن بد نقشه اول نقشه جنگ اقتصادی، نقشه دوم دشمن، جنگ روانی و نقشه سوم دشمن، جنگ عملی است. باید دقت کنیم رهبر عزیزمان همان نقشه اول که نقشه جنگ اقتصادی است این سه جنگ را بر علیه ما و نظام ما و انقلاب ما و مسئولان و رهبر ما به راه انداختند. شما باید در جریان قرار بگیرید. اما جنگ اقتصادی بیش از ۱۰ سال است که رهبر عزیزمان شعار اقتصاد مقاومتی را در شعارهای سال، هر سال در ابتدای سال بیان می فرمایند. لذا تنها نسخه شفابخش اقتصاد مقاومتی برای نجات اقتصادمان را باید این نسخه شفابخش را مسئولین ما پی گیری کنند و انجام بدهند. اقتصاد مقاومتی تنها راه مقابله با جنگ اقتصادی دشمن است تا جایی که رئیس مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس، خطاب به رئیس جمهور که چرا جلسات اقتصاد مقاومتی با حضور اعضای سه قوه تشکیل نشد و دولتدر اجرای قانون اقتصاد مقاومتی تخلف کرده است. مسئولان عزیز ما باید توجه داشته باشند به شرق و غرب عالم پناه بردن هیچ فایده ای ندارد. تنها نسخه شفابخش اقتصاد مقاومتی است. روی پای خودمان باید بایستیم. جوانان خودمان باید سر کار بروند. کارخانه های خودمان و چرخ کارخانه هایمان را باید بچرخانیم

ما عضو ناظر مجلس شورای اسلامی اعتراض کردند که براساس آیین نامه هر سه هفته یکبار باید جلسه مبارزه با مفاسد اقتصادی تشکیل بشود اما چرا این جلسه تشکیل نشده؟ آخرین باری که این جلسه تشکیل شده مهر سال گذشته بوده. چرا مسئولین نظام نسبت به مفاسد اقتصادی بی توجه هستند چرا به نسخه اقتصاد مقاومتی بی توجه هستند. سه ماه از سال گذشت، حمایت از کالای ایرانی به کجا رسید؟ سال به پایان می رسد اما همچنان شعارها به اندازه همین شعار باقی می مانند. ۲۷۶ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید تعجب کنیم البته جای تعجب دارد که اینها اعتراض کردند و تذکر دادند به رئیس جمهور به خاطر کاهش ارزش پول ملی ما، به خاطر اوضاع و احوال اقتصادی ما داریم. به هر حال رئیس جمهور محترم مسئول هستند مسئولیت را پذیرفتند وظیفه دارند مشکلات را رسیدگی بکنند اوضاع و احوال بازار ارز اوضاع و احوال بازار اقتصادی و کسب و کار خیلی مناسب نیست. هر روز قیمت ها در حال افزایش است این شیب ملایم شما چه شد؟ لذا مسئولین باید پاسخگو باشند. مسئولین باید توجه داشته باشند. اگر ما نرمش قهرمانانه کردیم و پذیرفتیم برجام را هدف ما مقابله با این فشارهای اقتصادی بود. اما دشمن بدعهدی کرد. اول آمریکایی ها خارج شدند، امروز هم می بینیم که شرکت های اروپایی یکی بعد از دیگری دارند از برجام خارج می شوند.

اما نقشه دوم جنگ روانی است. یک طراحی بسیار پیچیده باید هوشیار و بیدار باشیم. آنها در این طراحی پیچیده با هماهنگی منافقین داخلی برای تبدیل نقاط قوت نظام به نقاط ضعف تلاش می کنند. نقاط قوت نظام ما توان موشکی ماست توان هسته ای ماست این را باید توجه داشته باشیم نقش منطقه ای حمایت ایران از مظلومان و تقویت جبهه مقاومت در منطقه است. نقش ایران را نمی توانند نادیده بگیرند. لذا دشمن در تلاش است تا ایران را و نقش ایران را در منطقه تضعیف کنند. در یک جنگ روانی، در این جنگ روانی که باید شما عزیزان مراقب باشید که اگر ما دقت نکنیم که البته مسئولین باید بیشتر متوجه باشند که از این موقعیت استفاده بکنند بازار را آرام کنند اجازه ندهند که دشمنان هر کاری که دلشان می خواهد انجام بدهند و ذهن مردم را نسبت به نقاط ضعف و قوت نظام بی توجه کنند.

اما نقشه سوم دشمن جنگ عملی است که در سال دی ماه ۹۶ حرکاتی را انجام دادند، آشوب سازی یکی از نقشه های جنگ عملی دشمن است که ما باید خیلی مراقب باشیم مواظب باشیم که نقشه این است که دشمن مطالبات به حق و اعتراضات صنفی را در جهت منافع سیاسی خودش علیه نظام اسلامی ما به کار بگیرد و شورش ضد انقلاب به راه بیندازد. که البته رهبر انقلاب فرمودند سر آنها قطعا به سنگ خواهد خورد و مردم انقلابی و بصیر ایران اسلامی با هوشیاری تمام مراقب هستند و این بار هم مثل همیشه هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

بارپروردگارا آقا و مولای ما و صاحب ما را به ما برسان. نائب برحقش رهبر عزیز، رهبر بصیر، رهبر حکیم انقلاب مان بر توفیقاتش تاییداتش صحتش عزتش طول عمرش بیفزای. دشمنان ایران اسلامی مان را نابود کن. شر و مکرشان را به خودشان برگردان. بارپروردگارا ما را در این راهی که انتخاب کرده ایم ثابت قدم نگاه بدار. پرچم این انقلاب را به دست صاحبش برسان.

 

 

IMG_1171 IMG_1188 IMG_1192 IMG_1205 IMG_1217 IMG_1227 IMG_1235 IMG_1238 IMG_1241 IMG_1242 IMG_1244 IMG_1248 IMG_1261 IMG_1278 IMG_1300 IMG_1301 IMG_1303 IMG_1305 IMG_1308 IMG_1309 IMG_1319

IMG_1267 IMG_1281

DCIM100MEDIADJI_0004.JPG

DCIM100MEDIADJI_0004.JPG

DCIM100MEDIADJI_0006.JPG

DCIM100MEDIADJI_0006.JPG

DCIM100MEDIADJI_0007.JPG

DCIM100MEDIADJI_0007.JPG

DCIM100MEDIADJI_0008.JPG

DCIM100MEDIADJI_0008.JPG

DCIM100MEDIADJI_0010.JPG

DCIM100MEDIADJI_0010.JPG

DCIM100MEDIADJI_0015.JPG

DCIM100MEDIADJI_0015.JPG

DCIM100MEDIADJI_0018.JPG

DCIM100MEDIADJI_0018.JPG

DCIM100MEDIADJI_0019.JPG

DCIM100MEDIADJI_0019.JPG

DCIM100MEDIADJI_0022.JPG

DCIM100MEDIADJI_0022.JPG

DCIM100MEDIADJI_0026.JPG

DCIM100MEDIADJI_0026.JPG

DCIM100MEDIADJI_0027.JPG

DCIM100MEDIADJI_0027.JPG

DCIM100MEDIADJI_0028.JPG

DCIM100MEDIADJI_0028.JPG

DCIM100MEDIADJI_0030.JPG

DCIM100MEDIADJI_0030.JPG

DCIM100MEDIADJI_0032.JPG

DCIM100MEDIADJI_0032.JPG

DCIM100MEDIADJI_0033.JPG

DCIM100MEDIADJI_0033.JPG

DCIM100MEDIADJI_0037.JPG

DCIM100MEDIADJI_0037.JPG

DCIM100MEDIADJI_0038.JPG

DCIM100MEDIADJI_0038.JPG

DCIM100MEDIADJI_0039.JPG

DCIM100MEDIADJI_0039.JPG

DCIM100MEDIADJI_0040.JPG

DCIM100MEDIADJI_0040.JPG

DCIM100MEDIADJI_0042.JPG

DCIM100MEDIADJI_0042.JPG

Google+Yahoo MailWhatsAppLineOutlook.comاشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما

اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِى الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِب الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ.