خطبه های نماز جمعه ۸ تیر ماه ۹۷ در شهر اندیشه

نماز جمعه این هفته با امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید علی مروج در مصلای امام علی علیه السلام این شهر برگزار شد.

 

 

خطبه های نماز جمعه هشتم تیرماه۹۷ به امامت خطیب ارجمند حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی مروج

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

خودم و همه شما عزیزان را در روز جمعه به تقوای الهی و مراقبت در اعمال و رفتار سفارش می کنم.در بیان ویژگی های اهل تقوا و صفات متقین، در خطبه ۱۹۳ نهج البلاغه وجود نازنین امیرالمومنین امام المتقین علی بن ابی طالب (ع)  می فرماید فالمتقون هم اهل الفضائل منطقهم الصواب وملبسهم الاقتصاد و مشیهم التواضع غضوا ابصارهم عما حرم الله علیهم ووقفوا اسماعهم علی العلم النافع لهم.

الحمدلله توفیق داشتیم تادرخطبه های نمازجمعه پنج ویژگی را بیان کردیم از خصوصیات و ویژگی های اهل تقوا. در ششمین ویژگی و فضیلت  می فرمایند نزّلت انفسهم منهم فی البلاء کالتی نزّلت فی الرخاء اهل تقوا دشوارپسند هستند. نزّلت انفسهم فی البلاء کالتی نزّلت فی الرخاء. اهل تقوا در بلا و سختی و مشکلات و فراوانی نعمت و آرامش و آسایش حالشان یکسان است. در همه حال به یاد خداوند متعال هستند. اینطور نیست که فقط در گرفتاری ها، مریضی ها، مشکلات، مصائب ، در قرض ها و سختی های دنیایی آن لحظه ای که گرفتار می شوند دست به دعا بردارند. نه. اهل تقوا همیشه با خدا هستند چه آن زمانی که هیچ حاجتی ندارند خدا را یاد می کنند. آن زمانی هم که گرفتار می شوند در دنیا فلنبلونکم بشیء من الخوف والجوع ونفس من الاموال والانفس والثمرات. دنیا دار آزمایش، دار سختی، دار مشکلات است. اهل تقوا اینطور نیست که فقط در زمان سختی ها و مشکلات به یاد خدا باشند و وقتی که مشکلشان برطرف شد دوباره خدا را فراموش کنند. وقتی ماه مبارک رمضان می آید به یاد خدا می افتند ماه رمضان که تمام شد، دیگر نماز جمعه و مسجد فراموش می شود تا سال آینده. ماه محرم که می شود یاد اهل بیت (ع) می افتند، ماه محرم که تمام شد دیگر ارتباط قطع می شود تا محرم سال آینده. اهل تقوااینگونه نیستند.

خداوند متعال در قرآن کریم در بیان ویژگی ها و صفات انسان ها می فرماید که آنها ضعیف هستند در برابر معصیت و نافرمانی و تحمل ندارند. جایی که می خواهد فرمان خدارا انجام دهد و معصیت نکندانسان ضعیف است تاب تحمل ندارد، نافرمانی می کند، گناه و معصیت می کند. انسان ها عجول هستند برای رسیدن به حاجات خودشان، برای رسیدن به دنیای خودشان، می خواهند یک شبه ره صدساله را بروند، یک شبه صاحب جایگاه و مقام و پست بشوند. یک شبه علامه بشوند، یک شبه ثروتمند بشوند. لذا انسان هاعجول هستند. البته این صفات و ویژگی ها هم می تواند فرصت باشد و هم می تواند آفت باشد. خداوند خیر مطلق است، ما می توانیم عجول باشیم در نماز اول وقت، عجول باشیم در ذکر الهی، عجول باشیم در انجام خیر و انفاق. عجول باشیم برای جهاد در راه خدا. این عجول بودن صفت مذمومی نیست. لذا در سوره نساء آیه ۲۸ ویژگی های انسان را که بیان می کند می فرماید «خلق الانسان ضعیفا» انسان ضعیف است، در برابر گناه ضعیف است، در برابر انجام طاعت ضعیف است. می خواهد سحر بلند شوند و تهجدی داشته باشد، ضعیف است، قدرت ندارد. خواب می ماند. می خواهد صدقه ای بدهد، انفاقی بکند. اما «خلق الانسان من الاجل» یا «کان الانسان عجولا» اینها ویژگی های انسان های بی تقواست. انسان هایی که مراقبت ندارند ضعیف هستند عجول هستند. البته عرض کردیم که عجول بودن خودش یک فرصت هم هست. یسارعون فی الخیرات اولئک من الصالحین، سرعت گرفتن و عجول بودن در انجام اعمال خیر، یک فرصت است اما انسان ها عجول هستند برای رسیدن به دنیا.

در سوره معارج آیه ۱۹ تا ۲۲ باز ویژگی انسان هایی که اهل تقوا نیستند و مراقب نیستند می فرماید ان الانسان خلق هلوعا. هلوع یعنی کم طاقت. نزلت انفسهم منهم فی البلاء کالذی نزلت فی الرخاء یعنی اینکه در سختی و آرامش یکسان است حالشان. اهل جزع نیستند، کم طاقت و کم صبر نیستند. لذا می فرماید ان الانسان خلق هلوعا. انسان کم طاقت آفریده شده. اصلا ذات انسان کم طاقت است. حریص است. ذات انسان حریص است. یکی از معانی هلوع را گفته اند حریص. اما این حرص باید در کسب علم و دانش باشد که می شود علامه. خیلی قشنگ است. این حرص در کسب تقوا و مراقبت باشد، می شود من الصالحین. این حرص را باید مدیریت کرد. حرص در جمع مال دنیا باشد، می شود قارون. این حرص اگر مدیریت نشود ممکن است آفت بشود. ان الانسان خلق هلوعا اذا مسه الشر جزوعا، بی تابی می کند، اما اهل تقوا اینطور نیستند. اهل تقوا در بلاء و رخاء، در آرامش و سختی حالشان یکسان است، ارتباطشان با خدا یکسان است.

واذا مسه الخیر منوعا، بعد می فرماید الا المصلین بعد هشت ویژگی برای نمازگزاران بیان می کند. علی صلاتهم دائمون، فی اموالهم حق المعلوم للسائل والمحروم و یصدقون بیوم الدین من عذاب ربهم مشفقون لفروجهم حافظون لاماناتهم و اهلهم راعون بشهاداتهم قائمون لصلاتهم حافظون. این هشت ویژگی را می گوید و می فرماید مگر این مصلینی که این هشت ویژگی را داشته باشند البته نه هر نمازگزاری. ممکن است خیلی ها نمازگزار باشند اما علی فروجهم یحافظون نباشند. غرایزشان را نتوانند مدیریت بکنند نماز هم می خوانند. می فرماید هر کسی اهل تقوا نیست، اهل تقوا نمازگزارانی هستند که این هشت ویژگی هم همراهشان هست.

اما این انسانی که ضعیف و عجول و کفور و ناسپاس و در برابر گناه و نافرمانی کم طاقت و حریص است می تواند در اثر مراقبت و تقوا یک انسان صالح و شایسته ای باشد. در سوره عنکبوت آیه ۶۵ حال و روز کسانی را بیان می کند که اهل تقوا نیستند. وقتی که در سختی و مشکلات گرفتار می شوند در بلاها، حالا این بلاها آزمایشات الهی است، بیماری های دنیاست، سرطان هاست، مقروض شدن ها و مدیون هاست، مرگ و میر و مصائب دنیایی است. اینها همه جزء بلاها هستند. در سوره عنکبوت آیه ۶۵ می فرماید بعضی ها اینطوری هستند که فقط در بلاها در خانه خدا می آیند، فقط در مشکلات به یاد خدا می افتند. فاذا رکبوا فی الفلک دعوا الله مخلصین له بعد می فرماید فلما نجیهم الی البر اذاهم یشرکون. وقتی سوار بر کشتی می شوند در طوفان دریا قرار می گیرند در بلا و سختی قرار می گیرند آن موقع هست که فقط به یاد خدا هستند.

شب تاریک و بیم موج و گردابی چنین حائل/کجا دانند حال ما سبکباران ساحل ها

آن لحظه ای که در گرفتاری و سختی و مشکلات هستند، می گویند خب ما هم یک خدایی داریم. اما لحظه ای که به سلامت به خشکی می رسند، خدا را فراموش می کنند. یک عمر دعا کرده صاحب فرزند بشود، حالا خدا به او فرزند داده دیگر خدا را فراموش می کند. خانه نداشته، خدا به او خانه می دهد، دیگر یادش می رود. فقط زمانی که خانه نداشت نماز می خواند و دعا می کرد و گریه می کرد، اما حالا که خانه گرفت و مشکلش حل شد… سوار بر هواپیما می شود، همه می شوند موحد، توحید فطری یعنی همین. همه فطرتاً موحد هستند، لحظه ای که هواپیما تکان می خورد، همه شما تجربه کردید، کسی که باحجاب است یا بدحجاب است و به ظاهر انسان صالحی نیست، همه تسبیح ها را از جیبشان بیرون می آورند، به یاد خدا می افتند و ذکر می گویند و خداشناس می شوند اما همین که هواپیما نشست بر روی زمین دیگر همه خدا را فراموش می کنند. انسان های باتقوا باید اینطور باشند که دلار وقتی ده هزار تومان شد یا هزار تومان، برای اهل تقوا فرقی نمی کند چه کاسب باشد یا نباشد، چه فقیر باشد چه ثروتمند. اهل تقوا آرامش دارند، خود گرانی یک بلا و مصیبت است. جنگ بلاست اما اهل تقوا نزلت انفسهم فی البلاء کالتی نزلت فی الرخاء.

از خداوند بخواهیم که بارپروردگارا این تقوا را روزی ما بگردان. آن تقوایی که در بلا و رخاء برای شخص یکسان است، روزی ما و فرزندان ما بگردان. توفیق نمازهای اول وقت و باویژگی مصلین که در قرآن کریم این ویژگی ها را نام برده، روزی ما و فرزندان ما بگردان. لحظه ای ما را به نفس مان غافل وامگذار. حسن عاقبت به خیری روزی همه ما بگردان. فضائل اهل تقوا که امیرالمومنین (ع) در خطبه متقین بیان می فرمایند، توفیق عمل به آنها را روزی ما و فرزندان مان بگردان.

 

 

خطبه دوم

… مجددا خودم و همه شما برادران و خواهران نمازگزار را به رعایت تقوای الهی و مراقبت در اعمال، رفتار و نیات سفارش می کنم.مراقب با شیم بلا و رخاء برای اهل تقوا یکسان است، همیشه به یاد خدا باشیم. همیشه از یاد خدا بترسیم، چه در آن لحظه ای که در سختی ها و مشکلات هستیم و چشمان مان گریان است، چه در آن ایامی که نعمت برای ما فراوان است و در صحت و عافیت و آرامش و فراوانی نعمت هستیم. باید همیشه به یاد خدا باشیم در همه حالات و احوالات به یاد خداوند متعال باشیم و نام و یاد الهی نبایدیک لحظه  اززبان ما و از فکر ما و از اعمال جدا باشد.

اما لازم است تشکر کنم از حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای صدیق که پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته، به مناسبت هفته قوه قضائیه شما نمازگزاران عزیز را به فیض رساندند. آرزوی توفیقات روزافزون داریم برای همه عزیزان مان در دستگاه قضا، عزیزانی که با نیت خیر، انقلابی، خردمندانه، دلسوزانه، منصفانه به داد مردم می رسند، خیرخواه مردم هستند و در واقع، همانطوری که مقام معظم رهبری (حفظه الله) فرمودند صدقه جاریه ای برای خودشان درست می کنند. آرزوی توفیقات داریم برای همه این عزیزان و سروران. کسانی هم که بی توجه هستند و بی تقوایی و بی دقتی می کنند اگرچه در اقلیت هستند اما هم به خودشان ظلم می کنند هم به انقلاب و اسلام ظلم می کنند و هم به مردم ظلم می کنند، اگر قابل هدایت نیستند خداوند رسوا و برکنار و نابودشان کند ان شاءالله.

رهبر معظم انقلاب مان در دیدار رئیس و مسئولان قوه قضائیه به  مناسبت هفته قوه قضائیه در ایام شهادت شهید مظلوم دکتر بهشتی، با اشاره به مسئولیت های سنگین و حاکمیتی دستگاه قضا، تاکید کردند «قوه قضائیه باید مظهر عدالت و پناهگاه ملت باشد و مردم اطمینان داشته باشند که هرجا با تخلفی از قانون مواجه شدند با مراجعه به دستگاه قضایی می توانند حق خود را با آسودگی بگیرند.» با آرامش و با خیال راحت وارد دستگاه قضا بشوند، آن دستگاه قضایی که مردم اطمینان نداشته باشند، در مظلمه ها و مشکلات خودشان وقتی که به آنها می گوییم بروید به دستگاه قضا مراجعه بکنید، در پاسخ نگویند ای بابا حاج آقا دلت خوش است. کدام دستگاه قضا، کدام عدالت؟ اگر اینطور شد وای به حال آن دستگاه قضا. اما اگر مردم با اطمینان خاطر هرکجا که به آنها زورگویی شد یا اینکه مورد ظلم قرار گرفتند و مظلوم واقع شدند با خیال راحت و با آرامش بگویند دستگاه قضایی داریم که به این بی عدالتی رسیدگی می کند. این دستگاه قضا، دستگاه قضایی است که مورد نظر اسلام و انقلاب است.

امیرالمومنین (ع) قاطعانه برخورد می کردند، عدالتشان قاطعانه بود، برخوردشان قاطعانه بود، مردم احساس آرامش می کردند وقتی خدمت آن حضرت می رسیدند کسانی که به مسجد کوفه رفتند، توفیق داشتند، کسانی هم که نرفتند ان شاءالله خداوند به حق این روز عزیز روزی شان کند، مکان دکّه القضا، مکانی است که امیرالمومنین قضاوت می کردند در آنجا. هر کسی می آمد خیالش راحت بود. با آرامش اطمینان داشت که به حقش می رسد. حضرت برخورد می کرد. لذا در نامه ۵۳ نهج البلاغه وقتی مالک اشتر را به مصر فرستادند در قسمتی از این نامه که بحث انتخاب قاضی و حاکم است، حضرت تاکید می کند و می فرماید «ثم اختر للحکم بین الناس افضل رعیتک فی نفسک» کسی که فاضل‌تر و باتقواتر است، خداشناس تر و خداترس تر است، آن بافضیلت ترین را انتخاب کن برای اینکه قاضی و حاکم باشد و حکم کند بین مردم. ای مالک، از میان مردم، برترین فرد نزد خود را برای قضاوت انتخاب کن، کسی که مراجعه فراوان، او را در تنگنا قرار ندهد و صاحبان دعاوی او را به لجاجت نکشانند. او را به تنگنا وادار نکند، آن قاضی که پشت میز محکمه نشسته است بداند کسی که وارد می شود از دو حال خارج نیست، یا ظالم است یا مظلوم، کسی است که حقش ضایع شده و آمده که مطالبه حق کند. اما آن قاضی که پشت میز نشسته تا نزدیکی های ظهر که قضاوت می کند، دیگر قبل از ظهر کسی جرئت نمی کند به او سلام کند. این چه بازی است؟

حاج آقای صدیقی عزیز به گوش همکاران محترم تان برسانید به گوش ریاست محترم دادگستری شهرستان برسانید، آن قضاتی که حوصله پاسخ گویی ندارند، دو دفعه سوال می کنید در تنگنا قرار می گیرند صلاحیت قضاوت ندارند. امیرالمومنین می فرماید وقتی که شخصی وارد می شود، قاضی نباید او را به چشم ظالم ببیند. همه که ظالم نیستند. آمده است که حقش را بگیرد، شاید او مظلومی است که تو با او چنین برخورد می کنی. از اتاق بیرون می اندازی و توهین می کنی. تو چه حقی داری که توهین کنی؟ این توهین ها و این برخوردهای ظالمانه، این برخوردهایی که نامهربانانه است باعث می شود که مردم نسبت به دستگاه قضا بدبین بشوند. اگر دستگاه قضای علوی در این مملکت حکمفرما بود که مردم ناراضی نبودند. می فرماید اگر پاسخ درست نمی دهی، اگر گره اش را باز نمی کنی، گره به کارش نزن، با زبانی نرم، با زبان لیّن برخورد کن. من جا دارد تشکر هم کنم که بعضی از قضات، البته اکثرا همین طور هستند، وقتی شخص وارد می شود با لبخند حکمش را می خواند. من دیدم برخی از دوستان ما که قاضی هستند با لبخند حکم را می خواند با لبخند کارش را انجام می دهد، با لبخند حق مظلوم را از ظالم می گیرد. دعوا هم ندارد و توهین هم نمی کند.

لذا حضرت می فرماید آن قضاتی را انتخاب کن که در مراجعات فراوان در تنگنا قرار نگیرند، بدخلق نشوند، بد برخورد نکنند. صاحبان دعاوی او را به لجاجت نکشانند. خدای نکرده کارشان به لجاجت کشیده نشود و خدا را در نظر بگیرند. بعد حضرت می فرماید قاضی را به حال خود مگذار و در کار او بررسی و تحقیق فراوان انجام بده. این قضات به حال خودشان واگذار شدند. چه کسی بر اینها نظارت دارد؟ بر برخوردشان، بر صدور احکام شان چه کسی نظارت دارد؟ نباید قاضی را به حال خود رها کرد. مقام معظم رهبری بارها تاکید کردند بازرسی ها را افزایش بدهید نظارت ها را افزایش بدهید، یکی از ضعف های انقلاب ما، ضعف بازرسی و نظارت است. هیچ بازرسی نیست، هیچ نظارتی نیست، هر کسی که مسئولیت دارد در هر جایگاهی که بخواهد باشد، هیچ ناظری بالای سرش نیست، هر کسی هر نرخی که دلش خواست می فروشد یا می خرد. هر طور که خواست با ارباب رجوع برخورد می کند، کسی نیست که نظارت بکند و برخورد کند. اگر کسی هم شکایتی داشته باشد باید یک روز تمام وقتش را بگذارد برود تهران، یک اداره بازرسی در استان تهران وجود دارد، آیا طرح ترافیک باشد یا نباشد، دویست هزارتومان هزینه کند برود به آنجا، آیا بتواند شکایتش را بیان کند یا نتواند، مردم اینطوری است که مایوس می شوند. چطور مردم را امیدوار کنیم؟ نظارت ها را باید بیشتر بکنیم. دیگر رهبر انقلاب با چه زبانی بگوید؟ انگلیسی بگوید؟ عربی بگوید؟ آذری بگوید؟ با چه زبانی بگوید. نظارت ها را بیشتر بکنید، بازرسی ها را بیشتر بکنید. قضات را به حال خودشان رها نکنید.

شما نمی دانید این قاضی که دارد حکم را صادر می کند چه کار می کند و چه کسانی نزدیک او هستند؟ چه کسانی اطراف او هستند؟ آزمایش کنید او را. آزمایش کردن یک قاضی کاری ندارد. مسئولین مربوطه این کار را باید انجام بدهند نه هر کسی بخواهد از جایش بلند شود و سوءاستفاده کند. مسئولین مربوطه، آن ناظرین اصلی، به طور اتفاقی بعضی از قضات را آزمایش بکنند، پرونده های ظاهری درست کنند، اختبار کنند قضات را. بررسی بکنند؟ قاضی را که نباید به حال خود رها کرد. امیرالمومنین این را می فرماید، این عرض بنده نیست. اگر به فرمایش امیرالمومنین عمل کردیم مملکت ما علوی می شود. مردم به خدا قسم، این مملکت و این نظام، مقام معظم رهبری فرمودند یک درصد در این نظام حکمفرما بوده تا به امروز. انقلاب و اسلام ایراد ندارد، آرمان های انقلاب مان ایرادی ندارد، مسئولین ما کوتاهی می کنند، چه ربطی به انقلاب و اسلام دارد؟ چه ربطی به روحانیت دارد؟ یک روحانی که مسئولیت دارد اگر کوتاهی کند، اسلام زیر سوال می رود، چه ربطی به اسلام دارد؟ ان الحق والباطل لایعرفان باقدارالرجال» اسلام را که نمی شود با شخصیت ها سنجید؟ عملش را با اسلام بسنج. ببین اگر عملش با اسلام مطابق بود او مسلمان است و اگر مطابق نبود، او مسلمان نیست و عمل نکرده به اسلام و قرآن، چه ربطی به دین دارد؟ بعضی ها متوجه  نیستند که اسلام و انقلاب را زیر سوال می برند. شهدا را زیر سوال می برند. شهدا چه گناهی کردند؟ انقلاب چه گناهی کرده؟ امام چه گناهی کرده؟ اگر همان آرمان های امام در این مملکت پیگیری می شد آیا مردم ناراضی بودند؟ اگر قضات ما قضات علوی بودند، دستگاه قضای ما دستگاه علوی بود آیا مردم ناراضی بودند؟ اگر اداره های ما، نهادهای ما انقلابی عمل می کردند، البته انقلابی به معنای تندروی نیست، اشتباه نکنید. مقام معظم رهبری فرمودند انقلابی گری یعنی عادلانه، منصفانه، خیرخواهانه، به یاد مردم باشیم. یعنی منصفانه و عادلانه برخورد کنیم. این انقلابی گری است.

در ادامه رهبر معظم انقلاب فرمودند «در قوه قضائیه باید قضات کوشا، صادق و قانع به مردم معرفی شوند تا این سبک کار ترویج شود و از طرف دیگر باید افراد متخلف و خیانت کار، اعم از قاضی یا دیگر عوامل، باید به مردم معرفی شوند.» رئیس محترم قوه قضائیه هم این نکته را بیان کردند قبلا، بعضی از قضات ناراحت شدند. آن را که حساب پاک است، از محاسبه چه باک است؟ قضاتی که متخلف هستند معرفی کنید، همه قضات که متخلف نیستند. مگر پنج انگشت دست مثل هم هستند؟ ۹۹ درصد قضات ما قضات علوی هستند اما اگر یک درصد تخلف کنند آن ۹۹ درصد را زیر سوال می برند. آن یک درصد رامعرفی کنید، بگذارید ۹۹ درصد دیگر نجات پیدا کنند. مردم ببینند که آن یک درصد محاکمه می شوند، آن یک درصد هم توبیخ می شوند، آنها خودشان هم حواسشان را جمع بکنند.

«یکی از وظایف مهم دستگاه قضا، ایجاد امنیت در فضای اقتصادی است. فضای کسب و کار و زندگی و معیشت مردم باید امن باشد و با مختل کنندگان امنیت اقتصادی برخورد شود.» کشور چین سالانه ۸۰ هزار مخل و مفسد اقتصادی را اعدام می کند. رشد ناخالص ملی اش به قدری بالا آمده که به رخ آمریکا و اروپا می کشد. چرا؟ به خاطر اینکه برخوردش برخورد قاطعی است. بعضی از پرونده هایمان ۱۰ سال است که هنوز مختومه نشده. در مچ گیری بلندگوهای ما رسا هستند، اما در نتیجه رسا نیستند. رهبر عزیزمان هم فرمودند، لذا «باید تبلیغ و پیام رسانی تان مثل غربی ها هنرمندانه باشد». این شبکه ها، فضای اجتماعی، کلیپ هایی که درست می کنند برای ما می فرستند و جوانان ما نگاه کرده و تحت تاثیر قرار می گیرند، این کلیپ ها را آیا افراد عادی درست کردند؟ ۵ هزار کارشناس جمع شدند و گفتند اگر این طور کلیپ درست بشود، اعتقاد جوانان سست می شود، انقلاب و رهبری زیر سوال می روند. آنها هنرمندانه و کارشناسانه کارشان را انجام می دهند. قاطع یعنی باسرعت. بعضی وقت ها لازم است که به صورت دادگاه صحرایی بعضی ها را محاکمه بکنیم. زمان جنگ همینطور است. صحرایی محاکمه می کنند و همانجا هم حکم را اجرا می کنند. الان زمانه، زمانه ای است که باید خیلی از این مفسدین را صحرایی اعدام کنیم.

اگر هنرمندانه نباشد قاتل ظالم که جان چند جوان ما را گرفته، اینطور مظلوم نمایی می کنند برایش. آنها می آیند هنرمندانه ظالم را جای مظلوم غالب می کنند، جوانان ما میبینند و گریه هم می کنند. چرا ما نباید هنرمندانه عمل کنیم. مفسدی اقتصادی که خودش زمانی در این کشور مسئولیت داشته، مقام معظم رهبری فرمودند ۸ سال مسئولیت داشتند در این کشور، الان در دستگاه قضای این کشور محاکمه شده، جرمش مشخص شده، به عنوان یک مفسد محکوم شده، به زندان افتاده، آن وقت اینقدر این ها پررو و دریده هستند به گونه ای وانمود می کنند که انگار مظلوم زمانه ماست. در شبکه ها سر بریده اباعبدالله الحسین زدند و عکس او را انداختند و عکس او را با هم مقایسه کردند. ببینید چطور هنرمندانه کار می کنند؟ مفسدی اقتصادی است. حالا ۱۰ سال طول بکشد، این پرونده دیگر ارزشی ندارد. محکوم شدن او دیگر ارزشی ندارد. مردم دلسرد می شوند، امت حزب الله دلسرد می شوند، مسئولینی هم که کار می کنند امیدی ندارند که بخواهند تلاش کنند.

لذا دادستان های محترم به عنوان مدعی العموم به نیابت از جامعه اسلامی دو وظیفه مهم دارند. یک. از حقوق شهروندی و اسلامی دفاع کنند. دادستان محترم باید از حقوق شهروندی اسلامی دفاع کند نه حقوق شهروندی غربی. کشف حجاب و بی حجابی و سگ گردانی و الواتی و قمه کشی حقوق شهروندی غربی است نه حقوق شهروندی اسلامی. اینجاجمهوری اسلامی است، دادستان محترم باید برخوردش قاطع باشد، نه اینکه در فضای پارک ها و  آپارتمان ها، اهل تقوا و مومنین شکایت کنند که ما در کشوری اسلامی زندگی می کنیم اما مظلوم هستیم و حرفمان به جایی نمی رسد. دادستانی وظیفه دارد برخورد کند از حقوق شهروندی اسلامی دفاع کند. اگر این دنیا هم پاسخگو نبودند، فردای قیامت باید پاسخگو باشند.

دومین وظیفه مهم حسن اجرای قوانین است. باید نظارت بر حسن اجرای قوانین داشته باشد. در شهرش، در شهرستانش، در استانش. در فرودگاه امام، هواپیماها تاخیر داشتند، مردم اعتراض کردند، بازرسی ورود پیدا کرد، الان هر کسی که تاخیر داشته باشد هواپیمایش، شکایت می کند و باید جریمه تاخیر برخورد بکند. ببینید چطور میزان شده پروازها. باید این چنین برخورد بشود، هر کجا نظارت و برخورد بود جواب داد. هر کجا که نظارت نبود و به حال خودشان رها شدند، قطعا انسان ها طغیان گر و متکبر هستند. ان شاءالله و به امید روزی که عدالت علوی را در این مملکت و در این نظام ببینیم و عدالت علوی حکمفرما باشد بر ما.

رهبر انقلاب بعد از بازی ایران و پرتقال به عنوان کشوری که فوتبالش قهرمان ا روپا شده یا ایران و اسپانیا که زمانی قهرمان جهان شده، در هر دو بازی به نوعی ما بردی نداشتیم. با اسپانیا که یک گل خوردیم و با پرتقال هم مساوی کردیم، این مساوی ما هم باعث صعود ما نشد اما رهبر انقلاب پیام دادند. چه پیامی دادند؟ به تیم ملی ایران بگویید شما پیروز و سرافراز برگشتید ان شاءالله که موفق باشید. شما پیروز و سرافراز برگشتید، اینها که پیروزی نداشتند. چرا رهبری می فرمایند شما پیروز برگشتید؟ چرا مردم تشکر کردند از این تیم؟ با اینکه پیروز نشدند اما مردم تشکر کردند. به خاطر اینکه مردم دیدند که اینها تلاش شان را کردند. سعی و کوششان را کردند. از جانشان مایه گذاشتند، با تمام توان به میدان آمدند، برنامه ریزی داشتند. لذا رهبر عزیزمان و مردم هم از آنها تشکر کردند با اینکه پیروز نشدند. مسئولین عزیز هم همینطور باشند. مردم اگر تلاش و برنامه ریزی و پی گیری شان را ببینند، مردم تشکر می کنند. مردم آرامش خواهند داشت. اما مردم می بینند که مسئولین هیچ برنامه ای ندارند، یک ماه است که اوضاع و احوال اقتصادی به هم ریخته است اما برنامه ای نمی بینیم از مسئولین نظام. باید برنامه ریزی داشته باشند. هیچ کدام از وزرا جرئت صحبت کردن ندارند. چه کسی مسئول است؟ چه کسی پاسخگو است؟ مدرس های مجلس ما کجا هستند؟ چرا همه ساکت هستند؟ تلگرام وقتی فیلتر شد می خواستید رئیس جمهور را استیضاح کنید به خاطر اینکه تلگرام فیلتر شده پس الان کجایید؟ ما علاقمند نیستیم در این اوضاع و احوال رئیس جمهور کشورمان را به چالش بکشانیم، به استیضاح بکشیم، خدای ناکرده از روی هوی و هوس بگوییم حالا وقتش است. نه. درست نیست. اهل تقوا این چنین نیستند اما یقینا باید یک برنامه ریزی انجام بشود و برنامه ای مسئولین داشته باشند تا مردم هم به آ رامش برسند. مردم هم تشکر کنند و بگویند ما احساس کردیم که اینها برای جوانان ما برنامه ای داشتند، برای ازدواج جوانان، برای شغلشان، برای اقتصاد کسبه برنامه داشتند. ما دیدیم و احساس کردیم. نه اینکه بگویند اینها ۵ سال گذشت نه برنامه برای جوانان ما دارند نه برای کسبه، نه مشخص است که چکار می خواهند بکنند، آینده این کشور چه می شود؟ مردم ناامید می شوند. لذا باید مسئولین عزیز ما دقت کنند.

برای رسیدن به موفقیت همه باید تلاش کنند همه باید دست به دست هم بدهند، رهبر معظم انقلاب هم بارها تاکید فرمودند که هیچ مشکل لاینحلی در کشور وجود ندارد به شرط آنکه مدیران جهادی در صحنه حضور یابند و مردم هم به میدان بیایند. مردم که در میدان هستند، روز ۹ دی مردم در میدان هستند، ۲۲ بهمن مردم در میدان هستند، انتخابات که می شود مردم در میدان هستند، در این قسمت که مشکلی نیست، مردم که در میدان حضور دارند اما مدیریت جهادی کجاست؟ ما به این دو شرط هیچ مشکل لاینحلی در کشور نخواهیم داشت. امروز کشور ما در تولید بنزین خودکفا شد دیگر نیازی به شرق و غرب نداریم. امروز در تولید موشک های دوربرد خودکفا هستیم نیازی به شرق و غرب عالم نداریم. در علم پزشکی خودکفا هستیم، در نانو خودکفا هستیم، در هسته ای الحمدلله به برکت خون شهدای هسته ای خودکفا شدیم. امروز مشکلمان فقط بحث اقتصادی و ضعف مدیریت اقتصادی کشور است. در این موضوع هم اگر مسئولین همت کنند یقینا کشور ما کشور بی مشکلی خواهد بود.

حضرت امام فرمودند یاس از جنود شیطان است و  امید از جنود خداست. در این ایام دیدیم، خدای ناکرده مایوس نباشید، ۷ تیر، روز گذشته، سالروز شهادت دکتر بهشتی و یاران انقلاب بود. روز قبلش، ششم تیر مقام معظم رهبری در مسجد ابوذر با بمب مجروح شدند، در یک روز ۷۲ یار انقلاب، ۲۷ نماینده مجلس، ۴ وزیر و معاونینش را از دست دادیم. در شهریور سال ۶۰ در یک روز رئیس جمهور و نخست وزیر خودمان را در بمب گذاری منافقین از دست دادیم. در حمله آمریکا در طبس شکستشان دادیم، گردنه های خیلی سخت تری را پشت سر گذاشتیم، همه را رد کردیم. حالا این گردنه که چیزی نیست، کاری ندارد برای مسئولین که رد کنند این گردنه را. یک همت جانانه و یک همت مردانه را فقط می طلبد. ان شاءالله که مسئولین عزیز ما دقت داشته باشند.

اما اهم مناسبت ها، جمعه ۸ تیرماه سالروز وفات حضرت عبدالعظیم حسنی در سال ۲۵۲ هجری قمری و دوشنبه ۱۱ تیرماه سالروز شهادت فقیه مجاهد یار امام و انقلاب چهارمین شهید محراب حضرت آیت الله صدوقی اعلی الله مقامه الشریف به دست منافقین در سال ۱۳۶۱ است. خداوند ان شاءالله که با شهدای کربلا محشورش بگرداند. سه شنبه ۱۲ تیرماه سالروز حمله ددمنشانه ناوگان آمریکای جنایتکار به هواپیمای مسافربری ما در سال ۱۳۶۷ و روز افشای حقوق بشر آمریکایی است. در جای جای تاریخ ما ظلم و جنایت آمریکا وجود دارد. دشمن درجه یک ما آمریکاست همانطوری که رئیس جمهور عزیز هم فرمودند هیچ راهی نداریم جز مقاومت و مبارزه با این کشور زورگو و ان شاءالله مردم عزیز ما باید توجه داشته باشند، نمازگزاران عزیز توجه داشته باشند با قناعت، با درایت، با مدیریت، هم مردم باید در صحنه باشند و حفظ کنند  انقلاب را. در یک برهه سختی قرار داریم که ان شاءالله این برهه را پشت سر خواهیم گذاشت همانطوری که دوران جنگ را پشت سر گذاشتیم. این سختی ها و قحطی ها و مشکلات اقتصادی ما از زمان جنگ که بدتر نیست که همه چیز کوپنی بود. مقداری باید قناعت مان را بیشتر بکنیم. مبارزه هزینه دارد، آقایی هزینه دارد. مسئولین باید توجه داشته باشند، مقام معظم رهبری هم دستور تشکیل جلسه ستاد بحران اقتصادی را صادر فرمودند که سران سه قوه سریعا باید این مشکلات اقتصادی را ان شاءالله برطرف کنند.

هوا بسیار گرم است، در مصرف آب صرفه جویی کنیم، در مصرف برق صرفه جویی کنیم برای اینکه دیگر عزیزان و هموطنان ما استفاده کنند. اگر برق ساعاتی قطع می شود به خاطر اوج مصرف است چون کشور عزیز ما کشوری غنی بود از نظر برق اما خدا لعنت کند آمریکا را که در بحث انرژی هسته ای اجازه نداد که دانشمندان عزیز ما این انرژی گران قیمت را مدیریت کنند در صنعت برق. با کمبود آب که مواجه می شویم و سدها که از کار می افتد، تولید برق مان کاهش پیدا می کند اما اگر برق هسته ای را بتوانیم تقویت بکنیم یقینا مشکل برق را نخواهیم داشت. لذا اگر ساعاتی برق قطع می شود به خاطر اوج مصرف است. صرفه جویی کنیم با تقوا و دقت و مراقبت، اهل تقوا باید بلا و رخا برایشان یکسان باشد تا ان شاءالله این مشکلات را پشت سر بگذاریم با نابودی دشمنان ایران اسلامی مان.

بارپروردگارا قسمت می دهیم آقا و مولایمان را به ما برسان. رهبر عزیزمان، مسئولان پرتلاش نظام مان، مسئولان دلسوز نظام مان را بر توفیقات و تاییداتشان بیفزای، دشمنان ایران اسلامی را نابود کن، شر و مکرشان را به خودشان برگردان. خدایا این مملکت، مملکت امام زمان است. وقتی در این چند این اعتراضات بود، عزیزان اعتراض و اغتشاش و آشوب از هم جداست. دقت کنیم، اعتراض حق مردم است، مسئولین هم باید این حق را به مردم بدهند. مردم می توانند معترض باشند و صدایشان را به گوش مسئولان برسانند اما منافقین و دشمنان می خواهند اعتراض را تبدیل به آشوب و اغتشاش کنند. باید به این دقت بکنیم. اعتراض حق مردم است اما اگر اعتراض تبدیل به آشوب شد، وظیفه نیروی انتظامی برخورد با اغتشاش و آشوب است لذا سرکوب می شود، مردم هم حرفشان را نمی توانند برسانند، لذا دقت کنیم که این اعتراضات به حق است اما این آشوب ها ممکن است دشمنان ما را خوشحال کنند. این آشوب ها باعث شد که اسرائیلی ها خیلی خوشحال بشوند و به خیابان هایشان بیایند و شادی کردند و فکر کردند که دیگر کار تمام است. خدایا ما را دشمن شاد مگردان. خدایا به حق امیرالمومنین (ع) قسمت می دهیم، این مملکت، مملکت امیرالمومنین است خبر هلاکت و نابودی تکفیری ها و آل سعود و دشمنان ما را به ما برسان. رزمندگان اسلام را نصرت و پیروزی عنایت بگردان.

IMG_1777

IMG_1779 IMG_1791 IMG_1801 IMG_1814 IMG_1818 IMG_1823 IMG_1826 IMG_1831 IMG_1833 IMG_1836 IMG_1840 IMG_1843 IMG_1861 IMG_1863 IMG_1870 IMG_1872 IMG_1875 IMG_1877 IMG_1878 IMG_1880 IMG_1882 IMG_1888 IMG_1897 IMG_1899

IMG_1750IMG_1753IMG_1756

Google+Yahoo MailWhatsAppLineOutlook.comاشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما

اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِى الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِب الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ.