خطبه های نماز جمعه ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۷ در شهر اندیشه

خطبه‌های نماز جمعه ۲۳ آذر به امامت خطیب ارجمند حجت الاسلام والمسلمین مروج

بسم الله الرحمن الرحیم… خودم و همه شما نمازگزاران روز جمعه را به رعایت تقوای الهی و فرمانبرداری از خداوند متعال و مراقبت در رفتار و گفتار سفارش می کنم. وجود نازنین مولی الموحدین امیرالمومنین علی بن ابی طالب (صلوات الله و سلامه علیه) در خطبه ۱۹۳ نهج البلاغه و در بیان ویژگی ها و فضایل اهل تقوا، در هفتمین ویژگی می فرمایند: اهل تقوا نه تنها از مرگ تنفری ندارند، نگرانی ندارند؛ بلکه مشتاق دیدار محبوب هستند. « وَ لَوْلاَ الاَْجَلُ الَّذِی کَتَبَ اللّهُ عَلَیْهِمْ لَمْ تَسْتَقِرَّ أَرْوَاحُهُمْ فِی أَجْسَادِهِمْ طَرْفَهَ عَیْن، شَوْقاً إِلَى الثَّوَابِ، وَ خَوْفاً مِنَ الْعِقَابِ ».

روایتی را علامه مجلسی (رضوان الله تعالی علیه) در جلد هفتاد و چهار بحار، در صفحه صد و سه،  از وجود نازنین نبی مکرم اسلام خاتم انبیاء محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) از زبان عبدالله بن مسعود نقل می کند. ابن مسعود یکی از صحابی ویژه نبی مکرم اسلام بودند، ششمین نفری بود که مسلمان شد، حافظ قرآن بود، قاری قرآن بود و جزء یاران نزدیک پیامبر عظیم الشان اسلام محسوب می شد و حتی مورد توجه امیرالمومنین (علیه السلام) هم بود. نقل کردند که بعد از وفات آن حضرت هم جزء مخالفین با بیعت با ابوبکر نیز بود. این روایت زیبا در مجموعه روایاتی که معروف است به وصیت های پیامبر به ابن مسعود، نقل شده است. پیامبر اکرم سفارش می کند به ابن مسعود که « یَابنَ مَسعُودٍ قَصِّر اَمَلَکَ » آرزوهای خودت را کوتاه کن. البته منظور آرزوهایی است که ما را از آخرت دور می کند. « فَاِذا اَصبَحتَ فَقُل اِنِّی لا اُمسِی » وقتی صبح از خواب بیدار شدی به خودت بگو شاید من امشب را به صبح نرسانم. معلوم نیست که تا پایان شب زنده باشم. هر روز صبح هم به خودت اینگونه سفارش کن، به خودت اینگونه نصیحت کن « وَ اذا اَمسَیتَ فَقُل اِنّی لا اُصبِحُ » هر وقت هم که شب به پایان رسید، به خودت بگو شاید امروز را به شب نرسانم. علمای اخلاق هم فرمودند پایان هر روز، موقع محاسبه نفس است، آن لحظاتی که شب به انتها نزدیک می شود با خودت بگو من شاید امشب را به صبح نرسانم چه بسیار کسانی که شب خوابیدند و صبح از خواب بیدار نشدند. در واقع این روایت معنای آیه شریفه ۱۰۲ سوره ال عمران است که می فرماید « یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ حَقَّ تُقاتِهِ وَ لا تَمُوتُنَّ إِلاَّ وَ أَنْتُمْ مُسْلِمُونَ » این آیه شریف به ما می فرماید که ای اهل ایمان! از خدا بترسید. مراقبت کنید. نافرمانی خدا را نکنید. تسلیم اوامر الهی باشید. تسلیم فرامین الهی باشید. تسلیم مرگ باشید به گونه ای که هر لحظه ای که فرشته مرگ آمد، آمادگی لازم را برای رفتن داشته باشید.

در ادامه این روایت زیبا پیامبر به ابن مسعود می فرماید: « وَ اعزِم عَلی مُفارَقَهِ الدُّنیا » عزم خودت را جزم کنم، تصمیم داشته باش که هر لحظه آماده رفتن باشی. « وَ اَحِبَّ لِقاءَ اللهِ وَ لا تَکرَه لِقائَهُ » مراقب باش که از دیدار الهی گریزان نباشی، همیشه رضایت الهی مدنظر داشته باش. همیشه به دنبال رضایت الهی باش. مرگ در نظر تو محبوب باشد؛ چرا که مرگ یعنی ملاقات با خداوند متعال.  عزیزان و بزرگواران! هر لحظه باید آماده مرگ باشیم. آنچه که برای اهل تقوا محبوب تر است، دیدار الهی است. آنها دیدار الهی را از ثروت و دنیا و مال و شهوت و شهرت بیشتر دوست دارند. پیامبر اسلام می فرماید « فَاِنَّ اللهَ یحِبُّ لِقَاءَ مَنْ اَحَبَّ لِقَائَهُ » در واقع باید بگوییم «اگر مجنون دل شوریده‌ای داشت/ دل لیلی از آن شوریده تر بی» پیامبر اسلام می فرماید همان اندازه که اهل تقوا مشتاق ملاقات هستند، متقابلا خداوند متعال هم مشتاق ملاقات اهل تقواست. خداوند دوست دارد با بنده ای دیدار کند که علاقه مند به دیدار خداوند  است. « وَ یکرَهُ لِقاءَ مَن یکرَهُ لِقائَهُ » و خداوند کسانی را که به خاطر اعمال زشتشان ، به خاطر رذائلشان علاقه ای به مرگ ندارند و از مرگ گریزان هستند، خداوند هم از لقاء و دیدار آنها متنفر است.

لذا امیرالمومنین (علیه السلام) آن لحظه ای که آن نانجیب، فرق مبارک ایشان را در محراب مسجد کوفه شکافتند فرمودند « فُزْتُ وَ رَبِّ الْکَعْبَه » رستگار شدم، خوشبخت شدم، سعادتمند شدم؛ چرا که به دیدار محبوب خودم نائل شدم. اهل تقوا اینطور هستند. محبوب‌ترین عمل را اهل تقوا دیدار با خداوند متعال می دانند. بنابراین بایستی دنیا را سبک گرفت. خیلی دنیا را بر خود سخت نکنیم؛ چرا که هر کسی دنیا را سخت بگیرد، دنیا هم بر او سخت خواهد گذشت. دنیا را آسان بگیریم، آسان ببینیم. به ما دستور دادند قناعت کنید. اهل تقوا نیز اهل قناعت هستند. به آن چه که دارند راضی و خشنود هستند. خیلی به دنبال حرص و کسب دنیا و چشم و هم چشمی و زیاد کردن اموال نباشیم؛ چرا که بهترین توشه برای آخرت فان خیرالزاد تقواست.

از خداوند متعال بخواهیم بارپروردگارا! توفیق کسب تقوا و ویژگی ها و فضائل اهل تقوا را روزی ما و خانواده های ما بگردان. آن تقوایی که ما را به تو نزدیک می کند، از نفس اماره دور می کند، از وسوسه های شیطان دور می کند، روزی ما و خانواده های ما بگردان. به حق این روزی که سید الصلوات در این روز خوانده می شود، آقای همه نمازها روز جمعه است، به حق این روزی که دعا بین خطبه هایش مستجاب است، اگر تا این لحظه هم من غافل بودم، در این هفته ای که گذشت از یاد تو غافل بودم، آرزوی لقای تو را نداشتم، خدایا یک لحظه ما را به خود ما و نفس ما غافل وامگذار. اگر تا این لحظه هم ما را نبخشیده ای و نیامرزیده ای ببخشای و بیامرز. عاقبت ما را به حق اهل تقوا ختم به خیر بگردان. توفیق کسب تقوا و توشه آخرت را که بهترین توشه تقوا و پرهیزگاری است روزی ما و خانواده های ما بگردان.

خطبه دوم

مجددا خودم و همه شما خواهران و برادران بزرگوار خودم را در این روز جمعه به رعایت تقوای الهی، مراقبت در گفتار و مراقبت در اعمال سفارش می کنم. فرمانبردار خداوند باشیم، خدا ترس باشیم، هر لحظه خداوند متعال را در نظر بگیریم، محبوب ما خداوند متعال باشد، آمادگی رفتن به سفر آخرت را داشته باشیم و بهترین زاد که تقوا می باشد را کسب  کنیم.

رهبر معظم انقلاب در روز چهارشنبه هفته ای که گذشت در دیدار خود با خانواده های شهدای دفاع مقدس و خانواده های محترم شهدای مدافع حرم، به سه نکته مهم اشاره فرمودند. البته به خاطر اینکه خطبه ها خیلی طولانی نشود، فقط نکته اول را که مهمترین نکته است، توضیح می دهم. انشاء الله اگر توفیقی باشد نکات بعدی را در جلسات دیگر بیان می کنم. ایشان در بیان نکته اول فرمودند: «مراقب باشید چرا که ممکن است دشمن برای سال ۹۸ نقشه کشیده باشد. میدان را برای دشمن آماده نکنید زیرا اگر غافل شویم دشمن ضعیف زهر خود را خواهد ریخت.» جریان های سیاسی مراقب باشند، مواظب باشند. مقام معظم رهبری هشدار می دهند. خطاب ایشان به همه آحاد مردم است به ویژه جریان های گوناگون، نهادهای گوناگون، مسئولین عزیز، جریان های سیاسی که نبایستی اجازه تعرض را به دشمن بدهند. بهانه به دست دشمن ندهید. جریان های سیاسی در داخل کشور اتحاد و همدلی بین خود را باید همیشه مورد توجه جدی قرار دهند. خدای ناکرده اختلاف سلیقه باعث اختلاف در اصل و هدف نشود. اختلاف سلیقه امری طبیعی است که در مسئولین هم ممکن است وجود داشته باشد اما آنها باید در اهداف با هم اشتراک باشند، وحدت داشته باشند، همدل باشند. این کشتی عظیم انقلاب اسلامی، این کشتی انقلاب که ناخدای آن، رهبر معظم انقلاب است و همه با هم در این کشتی سوار هستیم، باید به مقصد و به هدف خود برسد. امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان، در غرب آسیا و در جهان اسلام، به عنوان یک الگو و اسوه شناخته می شود و در جبهه مقاومت به عنوان الگویی برای همه شیعیان و آزاده خواهان جهان شناخته شده است.

این اتحاد و همدلی باید حفظ شود؛ چرا که رهبر عزیز در بیست و نهمین سالگرد ارتحال حضرت امام (رضوان الله تعالی علیه) در مرقد مطهر آن حضرت فرمودند: «امروز نقشه دشمن حول سه محور است: فشار اقتصادی، فشار روانی و فشار عملی.» امروز دشمنان ما با ایجاد تحریم ها به دنبال فشار اقتصادی هستند نه فقط بر دولت، بلکه این فشار را بر مردم و ملت ایران تحمیل می کنند تا مردم در اثر این فشارها و تحریم ها و تهدیدها به ستوه بیایند و به دولت خود فشار بیاورند تا دولت تسلیم زورگویی های غربی ها شود. البته شتر در خواب بیند پنبه دانه.

اما در بحث فشار روانی و فشار عملی، الحمدلله نقاط قوت و عناصر اقتداری در سطح ملی داریم که دشمنان ما آن نقاط قوت را مورد هدف قرار داده اند. سه نقطه قوت نظام ما که دشمنان همواره آنها را مورد هدف خود قرار می دهند تا بار دیگر بر سرنوشت و آ ینده مردم ایران سیطره داشته باشند از نگاه مقام معظم رهبری عبارت است از بحث هسته ای و موشک هایی که جنبه دفاعی دارد و نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه است. آنها به دنبال این هستند که با برجام در مقابل اولین نقطه قوت نظام که موضوع هسته ای است، بایستند. برجام را بر ما و ملت و دولت ما تحمیل کردند. ما در موقعیتی قرار داشتیم که چاره ای نداشتیم جز اینکه پای میز مذاکره بنشینیم و برجام را بپذیریم که البته « عَسی أَنْ تَکْرَهُوا شَیْئاً وَ هُوَ خَیْرٌ لَکُمْ وَ عَسی أَنْ تُحِبُّوا شَیْئاً وَ هُوَ شَرٌّ لَکُمْ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ » از آنجایی که نیت ملت و دولت و جمهوری اسلامی ایران نیتی خیر است، نیتشان، یاری کردن مظلوم و مبارزه با ظالم است خداوند متعال هم ما را کمک می کند. حتی جایی که به ظاهر مجبور می شویم پای میز مذاکره بنیشنیم در همان مواضع هم خداوند متعال ما را یاری می کند و این برجام را به نفع ما به پایان رسانده است. همانطوری که امروز می بینیم که آمریکایی ها با خروج از برجام در دنیا منزوی شده اند. قطعنامه هایی که بر علیه نظام ما در شورای امنیت مطرح می کنند امروز دیگر طرفداری ندارد. همه اینها به برکت حق خواهی و حق طلبی نظام مقدس جمهوری اسلامی و مبارزه با ظلم و ظالم و یاری کردن مظلوم است.

امروز آمریکایی ها تمام گزینه های خود را بر روی میز آوردند. همه گزینه های آنها دیگر امروز برملا شده است. آنها دیگر نقشه ای ندارند که بخواهند اجرایش کنند. تحریم ها، اقدامات ضدامنیتی، مخصوصا در سال های اخیر ایجاد اختلاف و دودستگی در کشور، که اینها همه نقشه های آمریکایی ها بود که همه این نقشه ها دیگر برای مردم ما رنگ و روی خود را از دست داده است. ایجاد اغتشاش و تبدیل کردن اعتراضات به حق مردم به اغتشاشات، جنگ های نیابتی که در منطقه به راه انداختند، کمک به دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، همه این نقشه ها و گزینه ها امروز برملا شده است. امروز حنای دشمنان برای مردم و مسئولین عزیز ما دیگر رنگ و رویی ندارد.

مقام معظم رهبری باز هم تاکید فرمودند که آمریکا دشمن خبیث و حیله گری است و ممکن است باز قصد فریب داشته باشد آنها دست از دشمنی خود برنمی دارند، دست از حیله گری خود بر نمی دارند همانطوری که در تاریخ کشور عزیز ما، در طول مدت ۶۵ سالی که از کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ تگذشته است، تا به امروز بارها آمریکایی ها توطئه کردند، بارها تهدید کردند، تحریم کردند، نقشه کشیدند اما الحمدلله و به فضل الهی و اتحاد مردم و ملت عزیز ما در همه این نقشه ها با شکست مواجه شدند و همانطوری که امام عظیم الشان ما فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

امروز کشور عزیز ما در انرژی هسته ای رتبه نهم را در دنیا دارد، امروز جوانان دانشمند هسته ای ما در عمق صدمتری زمین مشغول به تحقیق هستند، لذا دشمنان ما هرچه سعی کردند تا با برجام جلوی این حرکات علمی را بگیرند، موفق نشدند. امروز دشمنان ما هم به این مساله معترف هستند. در دیداری که هفته گذشته از فردو داشتیم، دانشمندان هسته ای در آنجا بیان می کردند که امروز ما به نقطه ای رسیدیم که هر لحظه ای که بخواهیم غنی سازی را آغاز کنیم آمادگی اش را داریم تا به مقدار هر درصدی که بخواهیم غنی سازی را شروع کنیم. دیگر برای ما مقدار درصد مهم نیست، ۵ درصد، ۱۰ درصد، ۲۰ درصد، چون ما تا ۶۰ درصد هم به پیش رفته بودیم و آمادگی داشتیم که بالاتر از آن هم برویم. دانشمندان جوان کشور توانستند غنی سازی را از یکی دو درصد شروع کنند تا ۲۰ درصد هم برسانند و برنامه ای برای ۶۰ درصد هم داشتند که به خاطر برجام جلویش گرفته شد. یقینا این دانشمندان جوان، این قدرت را دارند تا ۱۰۰ درصد غنی سازی را هم به پیش ببرند. علم گرفتنی نیست. الحمدلله ما این علم را به دست آورده ایم، درست است که به ظاهر آنها با برجام جلوی غنی سازی را گرفته اند، جلوی چرخش سانتریوفیوژهای ما را گرفته اند و آنها را از حرکت بازانداخته اند، اما این علم و این فناوری در دست دانشمندان جوان هسته ای ما قرار دارد.

امروز جوانان ما توانستند به قدرت برتر و قدرت اول موشکی منطقه تبدیل شوند. امروز دیگر آن دوران بزن در رویی گذشت. آنها می دانند که اگر یکی بزنند ده تا خواهند خورد. متاسفانه یک عده ای هم امروز در داخل کشور به خاطر بی بصیرتی می گویند ما به موشک چه نیازی داریم؛ اما باید دانست که کشور ما در موقعیتی بسیار استراتژیکی قرار دارد. ما نیازمند به توان دفاعی بالا هستیم. آمریکایی ها در یک سناریوی مشترک با اروپایی ها که در راس آن انگلیس و فرانسه قرار دارند، برای مقابله با نقطه قوت نظام ما و توان موشکی و دفاعی کشور ما، در سازمان ملل مدعی شدند که ایران به دنبال آزمایش موشک هایی است که کلاهک هسته ای را حمل می کند. لذا قطعنامه ای را هم آماده کردند به این بهانه که ایران قطعنامه ۲۰۳۱ سازمان ملل را که در موضوع برجام است، نقض کرده است و با آزمایش موشکی ناقض این قطعنامه بوده است؛ اما این یک ادعای واهی بیش نیست. با شکست این قطعنامه در سطح سازمان ملل بار دیگر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آمریکایی ها را شکست داد.

همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند آمریکا رو به افول است، قطعنامه های آمریکا بر علیه ما دیگر در سازمان ملل به تصویب نمی رسد. امروز آن کشوری که در سازمان ملل با رای قاطع محکوم می شود، رژیم صهیونیستی است. امروز این جبهه حماس است که در سازمان ملل مورد حمایت قرار می گیرد. امروز جبهه مقاومت، حزب الله لبنان در سازمان ملل مورد حمایت قرار می گیرد. امروز حقانیت نظام مقدس جمهوری اسلامی برای نخبگان عالم ثابت شده است. ما مذاکره نمی کنیم، توان دفاعی و موشکی ما قابل مذاکره نیست  و برای این کار هم دلیل داریم. اولین دلیل ما آیه شریفه قرآن کریم است. خداوند متعال در آیه ۶۰ سوره انفال به اهل ایمان، به اهل تقوا می فرماید: « وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّهٍ وَمِن رِباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّکُم » در هر سطحی که دشمن خواست به شما حمله کند شما نیز در همان سطح آمادگی لازم را داشته باشید. این دستور خداوند متعال است. لذا ما تابع قرآن هستیم. تابع دستورات الهی هستیم. باید توان موشکی خود را بالا ببریم. باید توان دفاعی خود را بالا ببریم. ما نمی توانیم دست روی دست بگذاریم تا گرگ های منطقه، پنجه های خود را به ما نشان دهند، دندان های خود را به ما نشان دهند و ما از خود هیچ دفاعی نکنیم. این دستور قرآن است که در هر سطحی باید آمادگی لازم را داشته باشید.

امروز استانداردهای دوگانه غربی قابل اعتماد نیست. همان کشورهایی که جمهوری اسلامی ایران را محکوم می کنند، آن هم به آزمایش موشکی محکوم می کنند نه حمله موشکی، همانهایی که ما را محکوم می کنند که جمهوری اسلامی ایران نبایست آزمایش موشکی داشته باشد، خودشان به مردم مظلوم یمن حمله موشکی می کنند. با موشک ها و بمب های انگلیسی و فرانسوی و آلمانی و آمریکایی به یمن حمله می کنند. آیا ما را که فقط آزمایش موشکی کردیم محکوم می کنید، باید خود را محکوم کنید. امروز کشورهای دنیا این را متوجه شدند. ۱۵۰ هزار نفر زن و مرد در یمن به شهادت رسیدند، ۱۰۰ هزار نفر در عراق به خاک و خون کشیده شدند، بسیاری در سوریه به خاک و خون کشیده شدند یا بی خانمان شدند، آن وقت جمهوری اسلامی ایران را به خاطر آزمایش یک موشک آن هم در خاک خود محکوم می کنند.

اتفاقا بیست و ششم آذرماه، در هفته ای که در پیش رو داریم، مصادف است با سالگرد تحویل ۶۰ فروند هواپیمای میراژ فرانسوی به رژیم بعثی صدام در سال ۱۳۶۵ و همچنین بیست و هشتم آذرماه، مناسبت دیگری است که در هفته ای که در پیش رو داریم، قرار دارد. در سال ۱۳۶۱ در چنین روزی است متجاوزین بعثی بعد از شکست های پی در پی که از رزمندگان اسلام در جبهه های حق علیه باطل متحمل شند، مردم مظلوم دزفول را موشک باران کردند. مردم مظلوم ایران در شهرهای مختلف مثل تبریز، اصفهان، قم، دزفول، اهواز، تهران، مشهد مورد حملات موشکی قرار گرفتند. ملت ما فراموش نمی کند آن روزهایی که در سایه حمایت های کشورهای مستکبر غربی موشک باران می شدند و ما هیچ توان دفاع از خود را نداشتیم. شما چطور می توانید به خود این اجازه را بدهید که ما را محکوم کنید و از ما بخواهید که با شما مذاکره کنیم؟ ما این استاندارد دوگانه را نمی پذیریم. از طرفی موشک های خود را در اختیار دشمنان ما قرار می دهید و از طرف دیگر ما را محکوم می کنید به خاطر آزمایش موشکی. امروز عربستانی سعودی در یمن چه می کند؟ آمریکا در افغانستان چه می کند؟ مردم مظلوم را به شهادت می رساند. لذا توان دفاعی و موشکی ما قابل مذاکره نیست.

امروز در سایه این توان موشکی و دفاعی است که دشمنان حتی در ذهن خود هم تصور حمله به ایران را ندارند. حتی به ذهنشان هم نمی رسد که به ما حمله کنند چه برسد به اینکه بخواهند چنین عملی را انجام دهند. از طرفی کشور جمهوری اسلامی ایران به خاطر موقعیت استراتژیکی که دارد، به خاطر موقعیت مهم جغرافیایی که دارد، در طول چندین سال چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب، همیشه مورد تعرض قرار گرفته، همیشه دشمنان طمع داشتند به این نظام ما. در دیداری هم که از منطقه جنوب کشور، در همین چند روز اخیر داشتیم در ۳۰۰-۴۰۰ سال قبل پرتقالی ها به ایران آمدند و جزایر ایران را اشغال کردند که چندسال در تصرف آنها بود؛ اما شاه عباس صفوی با آنها جنگید. همین بندری که امروز در نقشه جمهوری اسلامی ایران به نام بندر عباس نامگذاری شده است، وجه تسمیه اش به خاطر حمله شاه عباس از آن بندر به جزیره هرمز بود که پرتقالی ها آن زمان این جزیره را اشغال کرده بودند و مدعی بودند که اگر تنگه هرمز را به دست خود بگیریم نبض دنیا در دست ماست و لازم نیست که دنیا را تصرف کنیم. با تصرف جزیره هرمز و تنگه هرمز آن روز غربی ها و اروپایی ها مدعی بودند که تمام دنیا در تصرف آنهاست؛ چرا که این تنگه مهمترین موقعیت استراتزیک را در دنیا دارد؛ حتی موقعیت استراتژیکش از تنگه باب المندب هم مهمتر است چرا که امروز هفتاد درصد نفت دنیا از غرب آسیا و از همین تنگه هرمز صادر می شود. نفت اقتصادی دنیا در همین تنگه هرمز است. لذا جمهوری اسلامی ایران با تمام قدرت این توان دفاعی را حفظ خواهد کرد؛ چرا که در طول این ۳۰۰ سال همیشه مورد تعرض و تهدید قرار گرفته است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در همین چهارشنبه ای که گذشت، درنشست خبری سالانه خود در برابر رسانه های خارجی مدعی شده بود که اگر لازم باشد از اقدام نظامی در داخل مرزهای ایران هم ابایی نداریم. ما چطور می توانیم دست روی دست بگذاریم و توان موشکی و توان دفاعی خود را تضعیف کنیم و به مذاکره برویم و توان دفاعی خود را محدود کنیم در حالی که رژیم صهیونیستی این طور مدعی حمله به ایران است. ما نمی توانیم توان موشکی خود را نادیده بگیریم.

نکته سوم اینکه هیچ معاهده بین المللی درباره برنامه های موشکی وجود ندارد که بتواند ایران را محکوم کند تا بر اساس آن بگویند جمهوری اسلامی ایران تخطی کرده است. این حرکات صرفا جنبه سیاسی دارد و تجربه مذاکرات برجام هم نشان داده است که مذاکرات هسته ای به نتیجه ای نرسید؛ چرا که آنها خیانت کردند و از این مذاکرات خارج شدند. قطعا مذاکرات موشکی هم به نتیجه ای نخواهد رسید و آمریکایی ها و غربی ها همچنان از نظر ملت ایران مورد اعتماد نیستند.

اما اهم مناسبت ها. یکشنبه بیست و پنجم آذرماه ولادت باسعادت امام حسن عسگری (علیه السلام) است. عزیزان توجه داشته باشند که لقب عسگری به این خاطر به امام حسن عسگری (علیه السلام) داده شد که آن حضرت در سال های بسیاری در حصر و در زندان بود. ایشان را در یک پادگان نظامی محصور زندانی کرده بودند. این نشان می دهد که دشمنان ما همیشه به دنبال حصر امامت و ولایت بودند. مردم باید آگاه باشند. چرا باید امام در بین مردم نباشد و مردم از اینکه به امام خود دسترسی داشته باشند، محروم باشند. آن حضرت وقتی می خواستند با مردم ارتباطی برقرار کنند، نائبینی و وکلایی برای خود انتخاب کردند. بعضا هم که مسافرت می کردند اگر اشخاصی می خواستند به حضرت نزدیک شوند، حضرت ایشان را منع می کرد و با اشاره می گفتند به من نزدیک نشوید؛ چرا که ممکن است جان شما در خطر باشد و یا به شما آسیبی برسانند. چرا باید این چنین باشد؟ در طول تاریخ، امیرالمومنین (علیه السلام) را ۲۵ سال خانه نشین کردند، موسی بن جعفر (علیه السلام) را به زندان انداختند، امام حسن عسگری (علیه السلام) را در  حصر نگه داشتند، تمام سعی شان این بود که ولایت و امامت را محصور نگه دارند؛ اما امروز به برکت انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، حرف اول جهان تشیع را مقام ولایت می زند. شیعیان در هیج عصری به اندازه عصر انقلاب، قدرت نداشتند. باید این اقتدار را حفظ کرد، نظام را باید حفظ کرد. جایگاه ولایت و امامت را باید حفظ کرد تا خدای ناکرده دوباره  دشمنان این جایگاه را محصور نکنند. امامت و ولایت را به زندان نیندازند و از مردم جدا نکنند بلکه همیشه ولایت باید در بین مردم و در راس همه امور باشد. حضرت امام هم فرمودند اگر می خواهید به این مملکت آسیبی نرسد پشتیبان ولایت و امامت باشید.

سه شنبه بیست و هفتم آذرماه سال روز وفات دختر موسی بن جعفر حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) است انشاءالله خداوند زیارت آن حضرت را در دنیا و شفاعت آن حضرت را در آخرت روزی کند. « یا فاطمهُ اشفعی لی فی الْجَنَّهِ فَانَّ لَکِ عِنْدَ اللّه شَأْنا مِنَ الشَّأن » آقا امام رضا (علیه السلام) فرمودند که حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) می تواند در روز محشر همه شیعیان را شفاعت کند. همچنین این روز، سالروز شهادت فقیه مجاهد آیت الله دکتر محمد مفتح در سال ۱۳۵۸ و روز وحدت حوزه و دانشگاه است. البته منظور از وحدت حوزه و دانشگاه همانطور که رهبر عزیز فرمودند وحدت در اهداف است. قبل از انقلاب دشمنان تلاش داشتند که این دو جایگاه عظیم فرهنگی را از هم جدا کنند؛ اما به برکت نظام و به برکت انقلاب، علم و دین در کنار هم قرار گرفتند. در هزارسال گذشته نظام ما هم همینطور بوده است. ایران اسلامی همواره این طور بوده است. دانشمندان ما، منجمین، ریاضی دانان، پزشکان هم عالم بودند، هم موحد بودند و بعد از انقلاب هم به برکت انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، دین و علم و اخلاق و تعلیم و تعلم در کنار هم قرار گرفت. انشاءالله بین حوزه و دانشگاه و وحدتی که به وجود می آید، نتیجه اش پیشرفت نظام و انقلاب باشد؛ همانطوری که تا به امروز هم در مسائل علمی پیشرفت خوبی داشتیم. قبل از انقلاب جایگاه کشور ما در مسائل علمی اصلا قابل طرح نبوده که بخواهیم جایگاهی برای آن بشمریم؛ اما الحمدلله امروز به برکت انقلاب در مباحث هسته ای، نانو، هوافضا، سلول های بنیادین و مسائل علمی در رتبه دهم یا پایین تر هستیم. رتبه ما در بسیاری جهات در دنیا تک رقمی است که همه اینها به برکت نظام و انقلاب اسلامی است.

آخرین مناسبت هم پنج شنبه، بیست و نهم آذرماه روز بسیج کارگری است. به مناسبت شهادت محمدجواد تندگویان وزیرنفت دولت شهید رجایی در سال ۱۳۷۰ این روز، روز بسیج کارگری نامیده شده است که من لازم می دانم تبریک عرض کنم خدمت همه بسیجیان عزیز به ویژه بسیجیان کارگر عزیز و زحمت کش ما. مقام معظم رهبری هم فرمودند بسیجی بودن فقط به این نیست که کارت شناسایی بسیج را داشته باشیم، هر کسی که در این نظام مقدس در مسیر انقلاب و در مسیر شهدا قدم بر می دارد او یک بسیجی است. انشاءالله که خداوند ما را بسیجی زنده بدارد و بسیجی از دنیا بمیراند

باپروردگارا آقا و مولا و صاحب ما را به ما برسان. رهبر عزیز و فرزانه انقلاب ما، رهبر بصیر و انقلابی نظام ما، بر توفیقاتش، تاییداتش، صحتش، عزتش، طول عمرش بیفزای. شر و مکر دشمنان ما همانطوری که تا به امروز این دعاها را دست کم نگیریم. این دعاهای شما نمازگزاران عزیز است که آن قطعنامه ها را خنثی می کند آن شر و مکرها و فتنه های آنها را خنثی می کند. خدایا شر و مکرشان را به خودشان برگردان. بارپروردگارا رزمندگان اسلام مدافعان حرم مدافعان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در هر لباسی که هستند موفق و پیروزشان بگردان. پرچم این انقلاب را به دست صاحبش برسان، امسال را سال ظهور آن حضرت قرار بده.

1 (1) 1 (2) 1 (3)

1 (4) 1 (5) 1 (6) 1 (7) 1 (8) 1 (10) 1 (11) 1 (12) a1 IMG_4183 IMG_4184 IMG_4185 IMG_4187 IMG_4201 IMG_4236

Google+Yahoo MailWhatsAppLineOutlook.comاشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما

اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِى الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِب الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ.