خطبه های نماز جمعه ۱۹ بهمن ماه ۹۷ در شهر اندیشه

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای مروج
امام جمعه محترم و محبوب شهر اندیشه در خطبه اول
نماز جمعه این هفته۱۹ بهمن ۱۳۹۷ اندیشه ضمن دعوت خود و عموم مردم شریف به رعایت تقوای الهی
شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها را تسلیت گفتند.
و مطالبی را در مورد حق تقوا بیان فرمودند :
حق تقوا یعنی همه حقوق الهی رعایت شود
هر لحظه باید به یاد خدا باشیم
اعمال خالصانه باشند برای رضایت الهی باشد.
در ضمن فرمودند حضرت صدیقه طاهره س حق تقوا را تا اخرین لحظه عمر شریفشان کاملا ادا کردند.

در ادامه اشاره کردند که ما باید برای اهل بیت علیهم السلام و انقلاب شیعه ای زبانی نباشیم مثل هارون مکی باشیم

امام جمعه محترم و محبوب شهر اندیشه در خطبه دوم این هفته۱۹ بهمن ۱۳۹۷
ضمن دعوت مجدد خود و نمازگزاران نماز جمعه به رعایت تقوای الهی۲۲ بهمن ماه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی  را گرامی داشتند.
در ادامه مطرح کردن:
که پیروزی انقلاب
پیروزی حاکمیت الله
و حاکمیت ولایت
و حاکمیت اسلام بر طاغوت خون ریز بود
انقلاب یک معجزه بود
و ما باید قدر این معجزه را بدانیم نباید مثل قوم حضرت صالح باشیم که قدر ندانستند و مورد غضب الهی قرار گرفتن.
حفظ این معجزه با حضورمان در عرصه های مختلف میباشد
مثل راهپیمائی روز ۲۲ بهمن ماه
تحمل کردن مشکلات
بصیرت داشتن

امام جمعه محترم و محبوب شهر اندیشه در ادامه خطبه دوم این هفته۱۹ بهمن ۱۳۹۷
بیان فرمودند :
قدرت حضور مردم در صحنه های مختلف از بمب اتم بیشتر میباشد گزینه های ما مردم ما هستند .
ایشان در ادامه
به سیاستهای یک بام و دو هوای غرب و اروپا اشاره کردند
در این ضمینه اشاره ای به ماجرای ونزوئلا کردند.

در ادامه بخاطر اوضاع معیشت مردم خاطر نشان شدند که دولت مردان از صبر و کرامت مردم سوء استفاده نکنند شیرینی عید را بر مردم تلخ نکنند.

خطبه‌های نماز جمعه ۱۹  بهمن به امامت خطیب ارجمند حجت الاسلام والمسلمین مروج

بسم الله الرحمن الرحیم… خودم و همه شما نمازگزاران عزیز روز جمعه را به رعایت تقوای الهی و مراقبت در گفتار و رفتار و اعمال سفارش می کنم. « أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ حَقَّ تُقاتِهِ وَ لا تَمُوتُنَّ إِلَّا وَ أَنْتُمْ مُسْلِمُونَ‌ » خداوند متعال در قرآن کریم اهل ایمان را مورد خطاب خود قرار می دهد و به آنها توصیه می فرماید: ای اهل ایمان پرهیزگار باشید، مراقب باشید و حق تقوا را ادا کنید. بحث تقوا یک بحث است و بخث حق تقوا بحث دیگری است. نماز جمعه و اقامه نماز یک بحث است، ادای حق نماز جمعه و حق نماز موضوع دیگری است. حق جهاد، حق امر به معروف و نهی از منکر، حق حج، حق روزه، حق زکات، حق انفاق همه این ها حقوقی هستند که حقشان بایستی ادا شود.

اما «حق تقاته» را در این آیه این گونه معنا کردند که از همه گناهان دوری کنید و تمام فرمان های خداوند را اجابت کنید. «حق تقاته» یعنی حق تقوا را به جا آوردن، حق مراقبت را به جا آوردن. یک معنایش هم این است که مراقب باشیم در هر لحظه به یاد خداوند و در حین انجام فرمان الهی باشیم، یک لحظه و به اندازه یک نفس کشیدن، به اندازه یک چشم به هم زدن هم از فرامین الهی غافل نباشیم. مفسرین عزیز یکی از معانی که برای «حق تقاته» گفته اند این است که اعمال ما بایستی خالصانه و مخلصانه باشد. برای اجرای فرمان الهی باشد. به دنبال رضایت الهی باشیم، در نعمت و نقمت، در بلا و آرامش، شکر الهی را به جا بیاوریم.

در ایام فاطمیه دوم و شب شهادت صدیقه کبری فاطمه زهرا (سلام الله علیها) هستیم. آن حضرت تا آخرین لحظه عمر با برکت خود حق تقوا را ادا کردند. در عبادات خود، در مناجات خود، به قدری به نماز می ایستادند که در روایات آمده است که پاهای آن حضرت ورم می کرد، درد می گرفت آن قدر که برای نماز می ایستاد و خداوند را عبادت می کرد. امام حسن مجتبی (علیه السلام) می فرمایند: مادر ما از سر شب تا سحر مشغول مناجات و دعا بود، مشغول اقامه نماز شب بود، لذا آن حضرت حق نماز را به بهترین نحو ادا کرد، حق دعا، حق مناجات، حق بندگی، حق فرمانبرداری و حق ولایت مداری را به نحو احسن ادا کرد. ما هم بایستی آن حضرت را الگو و اسوه خود قرار بدهیم.

دعای زیبایی از امام سجاد (علیه السلام) در صحیفه سجادیه نقل شده است که دارای مضامین عالی اخلاقی و تربیتی است، این دعا، دعای بیستم صحیفه سجادیه است و ۲۲ فراز دارد. دعای مکارم الاخلاق است. هر کمالی اعم از ایمان و علم و تقوا و دیگر کمالات در روایات ما مراتب دارند، مراحل دارند. مراتب بالا دارد و مراتب حداقلی دارد. ایمان مطلق، تقوای مطلق، علم مطلق، همه اینها مراتب دارند. لذا امام سجاد (علیه السلام) در دعای مکارم الاخلاق از خداوند متعال درخواست هایی دارد. در ابتدای هر درخواست هم با صلوات بر محمد و آل محمد آغاز می کند. در اولین فراز از خداوند متعال درخواست می کند « اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ، وَ بَلِّغْ بِإِیمَانِی أَکْمَلَ الْإِیمَانِ وَ اجْعَلْ یَقِینِی أَفْضَلَ الْیَقِینِ ، وَ انْتَهِ بِنِیَّتِی إِلَی أَحْسَنِ النِّیَّاتِ، وَ بِعَمَلِی إِلَی أَحْسَنِ الْأَعْمَالِ » آن حضرت از خداوند متعال درخواست می کند که خدایا! بهترین اعمال، بافضیلت ترین اعمال، بهترین نیات، بهترین یقین از هر یقین، بهترین اعمال و عبادات و ایمان را و کاملترین آنها را روزی من بگردان. در روایات داریم « رَّبِّ زِدْنِی عِلْمًا ». این نشان می دهد که علم افزودنی است، ایمان افزودنی است، این کمالات حد و جایگاهی ندارند، انتهایی ندارند. لذا حضرت زهرا (سلام الله علیها) در مراقبت و تقوای خود، حق تقوا را ادا کرد، حق نصرت ولایت را ادا کرد. مومن باید هر روزش با دیروزش فرق کند. در روایتی از آقا موسی بن جعفر (علیه السلام) نقل شده است که البته از نبی مکرم اسلام هم این روایت نقل شده است و علامه مجلسی این روایت را در جلد هفتاد و هشتم، صفحه سیصد و بیست و هفت نقل می کند: « مَنِ اِسْتَوَى یَوْمَاهُ فَهُوَ مَغْبُونٌ » کسی که دو روزش برابر باشد، چنین شخصی مغبون است. چنین شخصی ضرر کرده است. این شخص زیان دیده است؛ چرا که مومن نباید دو روزش با هم برابر باشد. اگر عالم است باید امروز، نسبت به روز گذشته، علم جدیدی را یاد بگیرد. اگر نماز گزار است، بایستی یک احکام جدید یاد بگیرد. نمازش بایستی یک مرحله کاملتر شود، توجهش به عبادت بیشتر شود. اگر سن و سالی از او گذشته و تا به امروز به عباداتش توجهی نداشته است، الان دیگر زمانی است که بایستی آماده رفتن شود، اگر نماز شب نمی خوانده است، بایستی کم کم آماده قیام اللیل شود، عباداتش را کامل کند، نمازهای قضایش را ادا کند، روزه های قضایی که به گردنش است، به جا آورد، کفاره ای بر گردنش است،  پرداخت کند، اگر هنوز وصیت نکرده، وصیتش را بنویسد. لذا آقا موسی بن جعفر می فرمایند: اگر کسی دو روزش با هم برابر باشد، مغبون است. مومن هیچ گاه دو روزش با هم برابر نیست. هر روز باید در مسیر کمال قدم برداریم. دو نماز جمعه نباید مثل هم باشد. به موقع بیاییم، توجه داشته باشیم، از قبل از خطبه ها در مجلس نماز جمعه حاضر باشیم. اگر ممکن است پیاده به نماز جمعه بیاییم. هر قدمی که برای نماز جمعه برداشته می شود، ثواب یک حج برای او ثبت می شود، یک فضیلتی، یک درجه ای برای او ثبت می شود. در روایات آمده است که یک سیئه و گناه از نماز گزار نماز جمعه برداشته می شود و یک درجه به او داده می شود. لذا هر هفته باید نمازهای جمعه نمازگزار با هفته های گذشته اش فرق داشته باشد و حال او عوض شود.

لذا آن حضرت می فرماید هر کسی که دو روزش با هم برابر باشد، مغبون است و زیان کرده است. البته در روایات دیگر داریم کسی که از جهاد فرار می کند نیز مغبون است، کسانی که نماز شب نمی خوانند نیز مغبون هستند. اینها نکاتی است که در روایات از ائمه ما به دست ما رسیده است. چنین اشخاصی زیان کرده اند؛ چرا که سرمایه عمر خود را از دست داده اند و هیچ سودی هم به جایش کسب نکرده اند. حضرت در ادامه می فرماید: « وَ مَنْ کَانَ آخِرُ یَوْمَیْهِ شَرَّهُمَا فَهُوَ مَلْعُونٌ » کسی که امروزش بدتر از دیروزش باشد، او ملعون است، مورد لعن الهی قرار می گیرد، از رحمت الهی خارج می شود، و سپس می فرماید: « و مَن لَم یَعرِفِ الزِّیادَهَ فی نَفسِهِ فَهُوَ فی نُقصانٍ » کسی را هم که حرکتی نداشته باشد، رشدی نداشته باشد، بالندگی نداشته باشد، قطعا در مسیر نقصان قدم برداشته است « و مَن کانَ إلَى النُّقصانِ فَالمَوتُ خَیرٌ لَهُ مِنَ الحَیاهِ » کسی هم که در راه نقصان قدم برمی دارد، کسی که امروزش بدتر از دیروزش است، یقینا مرگ برای او بهتر است. این را امام موسی بن جعفر (علیه السلام) و نبی مکرم اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) می فرمایند.

اهل بیت (علیهم السلام) شیعه و محب زبانی نمی خواهند. حضرت زهرا و امام صادق و اهل بیت (علیهم السلام) شیعیان تنوری می خواهند. شخصی مثل هارون مکی می خواهند. وقتی امام صادق (علیه السلام) به هارون مکی دستور می دهد که درون آتش برود، می گوید سمعا و طاعه. چشم یا سیدی و مولای من. اما وقتی به سهل بن حسن خراسانی می فرماید به درون آتش برو، با اینکه او هم محب است، با اینکه او هم شیعه است، وقتی حضرت به او دستور می دهد در تنور آتش برو، دستور حضرت را اجابت نمی کند. حضرت زهرا (سلام الله علیها) شیعه ای مانند خود یعنی شیعه تنوری می خواهد. آن حضرت، حق نصرت ولایت و امامت را ادا کرد. او برای ولایت وارد آتش شد، وقتی در را آتش زدند، بین در و دیوار قرار گرفت تا از امام زمان خود و از ولایت و ولی خود دفاع کند؛ چرا که او می داند اگر از ولی خود دفاع  نکند، اگر از امام زمان خود دفاع نکند، بی یاور می شود، بی ولی می شود، بی سرپرست می شود، رها و یله می شود، بدون امام می شود؛ لذا تا پای جان از امام خود دفاع کرده و او را یاری می کند. او با جان خود حق نصرت را ادا می کند.

شهدای مدافع حرم نیز تا پای جان ایستادند و حق نصرت را ادا کردند. لذا این شهدا هستند که حق نصرت دین الهی را ادا کردند. در زیارتنامه شهدا هم می خوانیم: « اَلسَلامُ عَلَیکُم یا اَنصارَ دِینِ اللهِ یا اَنصارَ رَسُولِ اللهِ ، اَلسَلامُ عَلَیکُم یا اَنصارَ اَمیرِالمُومِنینَ » سلام بر شما ای شهدایی که دین خدا را یاری کردید. « مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا » شیعه تنوری وضعیتش از دو حال خارج نیست یا شهادت نصیبش می شود یا در انتظار شهادت است . آن امتی که شهادت و مرگ را سعادت بداند هیچ وقت شکست نخواهد خورد. حضرت زهرا (سلام الله علیها) به ما این نکات را یاد دادند. ایشان الگو و اسوه شیعیان و محبین خود است. لذا بایستی از او درس بگیریم و حق تقوا را ادا کنیم. حق نصرت دین را ادا کنیم. هر کسی، هر کاری که از دستش بر می آید، بایستی برای دین انجام دهد. مسئولین عزیز اگر می خواهند حق مسئولیت را ادا کنند، باید خدمتگزار مردم باشند. پاسخگوی مردم باشند. عزیزان معلم و اساتید، بایستی خوب درس بدهند، دلسوز دانش آموزان باشند، مردم عزیز ما بایستی به همدیگر محبت کنند، مسئولین عزیز نیز به فکر مردم باشند. لذا اگر می خواهیم حق این مسئولیت، حق این نظام، حق این نعمت انقلاب را به جا بیاوریم.

بارپروردگارا! به حق حضرت زهرا (سلام الله علیها)، به حق آن مادر مریضه، به حق آن جوان هجده ساله، آن مادری که حق ولایت را ادا کرد، حق امامت را ادا کرد و تا آخرین نفس، تا آخرین لحظه دست از دامن ولایت نکشید. با اینکه به او سیلی زدند، دست از علی برنداشت. پهلویش را هم شکستند، دست از علی برنداشت. آن لحظه ای که بین در و دیوار، در آتش می سوخت، صدا زد: « یا فِضَّهُ خُذینی فَقَدْ قُتِلَ وَ اللَّه ما فی اَحْشائی» به خدا محسنم را کشتند. آن مادری که فرزندش را به شهادت رساندند، مادران شهیدی که مانند حضرت زهرا (سلام الله علیها) درس مقاومت و ایستادگی را از حضرت زهرا یاد گرفتند. آن مادر شهیدی که عکس های شهدای خود را به حضرت امام نشان می داد. اماما! این عکس محسنم است. این عکس حسینم است. این عکس حمیدم است. یک وقت دیدند شانه های امام شروع کرد به لرزیدن. مادر شهید عکس ها را زیر چادرش مخفی کرد و عرضه داشت: ای امام من! ای ولی من! من بچه های خودم را فدای تو کردم تا گریه و اشک تو را نبینم. حضرت زهرا اسوه این مادران شهید بود. حضرت زهرا هم تا آخرین نفس پای امام زمانش ایستاد.

قنفذ غلام خلیفه دوم بود. این نانجیب آن قدر با غلاف شمشیر به دست و بازوان حضرت زهرا زد، به قدری با غلاف شمشیر به دستان حضرت زهرا زد که دست ایشان از کار افتاد؛ اما با این حال دست از علی برنداشت. تا جایی که بیهوش بر روی زمین افتاد و علی را به مسجد بردند، وقتی به هوش آمد، اولین سوالش این بود که فضه! علی را کجا بردند؟ فضه! علی کجاست؟ به مسجد آمد، با همان حال بیمارش، دست از امامش بر نداشت. حضرت زهرا از کسی هراسی ندارد. او سکوت نمی کند. آن روز در مدینه، محب امیرالمومنین فراوان وجود داشت؛ اما آن شیعه تنوری که به خاطر امام خود به داخل آتش برود، کم بود. آنجا فقط حضرت زهرا (سلام الله علیها) بود که سکوت نکرد و از حق امام خود دفاع کرد. جان خود را برای راه امام خود در طبق اخلاص گذاشت.

در روز عاشورا هم با اینکه دست راست عباس را قطع کردند، با اینکه دست چپش را قطع کردند، با اینکه با عمود آهنی به سرش زدند، باز هم شروع کرد به رجز خواندن: « وَ اللهِ اِنْ قَطَعْتُموا یَمِینِی، اِنّی اُحامِی اَبَداً عَنْ دِینِی». به خدا قسم اگر دست راستم را قطع کنید، اگر به چشمم تیر بزنید، اگر بدنم را قطعه قطعه کنید، من دست از امام زمان خود برنمی دارم. دست از امام و ولی خود بر نمی دارم. عزیزان! نمازگزاران عزیز! امروز نیز بایستی از نائب امام زمان خود دفاع کنیم؛ چرا که اعتقاد داریم این جایگاه، جایگاه ولایت است، اعتقاد داریم که در این جایگاه ولایت، نائب امام زمان قرار دارد. در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، یک لحظه نباید از دشمنان داخلی و خارجی غافل شویم. نبایستی خدای ناکرده سکوت کنیم، با اقدام به موقع، حق نصرت دین را ادا کنیم. حق یاری کردن نائب امام زمان را ایفا کنیم. خدای ناکرده ما مثل مردم کوفه نشویم که نائب امام زمان خود را تنها گذاشتند. مسلم را که سفیر امام بود، نائب امام بود، غریب و تنها در کوفه رهایش کردند تا دشمنان مسلم را به شهادت رساندند.

در این روز جمعه از خداوند متعال می خواهیم بارپروردگارا! به حق حضرت زهرا (سلام الله علیها) آن تقوایی که حق تقواست روزی ما و خانواده های ما بگردان. خداوندا! به حق حضرت زهرا، رهبر عزیز ما، نائب امام زمان ما، سلاله حضرت زهرا، بر توفیقات و تاییداتش، بر صحت و عزتش، بر طول عمرش بیفزای. بارپروردگارا! به حق حضرت زهرا، مریض ها، ملتمسین دعا را شفای عاجل عنایت بگردان. خداوندا! به حق حضرت زهرا آن کسانی که امروز در این نماز جمعه شرکت کرده اند، از این مجلس نورانی، ناامید برمگردان.

خطبه دوم

مجددا خودم و همه شما خواهران و برادران عزیز و بزرگوار نمازگزار روز جمعه را به فرمانبرداری از خداوند متعال و مراقبت در رفتار و گفتار و اعمال سفارش می کنم. اما عرض خیرمقدم دارم خدمت حضرت حجت الاسلام والمسلمین نصیرالاسلام معاونت محترم فرهنگی و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی ستاد کل ارتش جمهوری اسلامی ایران و همچنین حجج اسلام و روسای محترم عقیدتی سیاسی و فرماندهان محترم پادگان های ارتش جمهوری اسلامی ایران در پرندک و همه سربازان عزیز ارتشی که امروز را مهمان مصلای نماز جمعه شهر اندیشه هستند. لازم است یک تشکر ویژه هم از  حضرت حجت الاسلام والمسلمین نصیرالاسلام داشته باشم که پیش از خطبه های نماز جمعه، به مناسبت روز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در نوزدهم بهمن ماه، شما عزیزان را به فیض رساندند، از ایشان تشکر و قدردانی انجام بدهم.

«لَقَدْ اَرْسَلْنَا مُوسَی بِآیَاتِنَا اَنْ اَخْرِجْ قَوْمَکَ مِنَ الظُّلَمَاتِ اِلَی النُّورِ وَ ذَکِّرْهُمْ بِاَیَّامِ اللهِ اِنَّ ذَلِکَ لَآیَاتٍ لِکُلِّ صَبَّارٍ شَکُورٍ» در آستانه یوم الله ۲۲ بهمن ماه و سالگرد پیروزی شکوهمندانه انقلاب اسلامی هستیم. چرا ما روز ۲۲ بهمن و ایام دهه فجر را ایام الله می دانیم؟ « وَ ذَکِّرْهُمْ بِاَیَّامِ اللهِ». این روزهای خداوند که در این آیه از آن یاد شده، چه روزهایی هستند. قرآن کریم آن روزی که حضرت موسی به عنوان ولی خدا، پیامبر خدا، به عنوان حاکمیت الله، به عنوان حاکمیت به حق بر طاغوت زمان خود و فرعون زمان خود پیروز می شود، آن روز را، روز ایام الله می داند. در ۲۲ بهمن سال ۵۷، این حاکمیت، حاکمیت الله، حاکمیت ولایت، حاکمیت اسلام، حاکمیت ارزش های قرآنی و دینی بر حاکمیت طاغوت سفاک و خونریز به پیروزی می رسد؛ لذا این روز را ایام الله می دانیم. حضرت امام و مقام معظم رهبری، امامین انقلاب، درباره پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تعابیر زیبا و عجیبی دارند.

حضرت امام می فرمایند: «انقلاب اسلامی معجزه بزرگ الهی است. تجلّی حکومت الله بر روی زمین است. هدیه ای از عالم غیب ربوبی است.» حضرت امام، این فقیه، این فیلسوف، این عارف، این مجتهد، این مرجع تقلید، سردار امام زمان است که این سخن را می فرمایند. آن روزی که دستور دادند حکومت نظامی شکسته شود، برخی می گفتند ای امام! با این دستور شما شاید برخی مردم کشته شوند. امام فرمودند آیا فکر می کنید من از طرف خودم این دستور را دادم؟ به من دستور داده شده که مردم باید این حکومت نظامی را بشکنند. یک چنین امامی که با امام زمان ارتباط دارد، می فرماید این انقلاب، هدیه ای از عالم غیب ربوبی است. نتیجه اعتصام به حبل الهی است. انقلاب، یک پیروزی با تاییدات غیبی الهی بود. انقلاب، آشکار شدن نعمت بزرگ الهی است. انقلاب، جلوه گر شدن نور خداست. انقلاب، پیروزی حق بر باطل است.

مقام معظم رهبری هم تعابیر زیبایی در این زمینه دارند. روایتی را مقام معظم رهبری از امام صادق (علیه السلام) نقل کردند که حضرت می فرمایند در سه زمان دعا به اجابت می رسد و بر خداوند پوشیده نیست. یک. بعد از ادای نماز فریضه، دو. به هنگام بارش باران و سومین موضع به هنگام پدیدار شدن نشانه ای از اعجاز خداوند است. این سخن را امام صادق (علیه السلام) می فرمایند. مقام معظم رهبری در شرح این روایت فرمودند: «حدوث و سربلند کردن جمهوری اسلامی ایران نشانه ای از اعجاز الهی در زمین است و بدون اعجاز الهی وقوع این چنین اعجازی محال است.» عزیزان این انقلاب، یک معجزه الهی است. باید این معجزه را حفظش کنیم. از قرآن درس بگیریم. خدای ناکرده مانند قوم صالح نباشیم که ناقه صالح را با اینکه معجزه الهی بود؛ اما مردم قدرش را ندانستند و از آن به خوبی نگهداری نکردند. معجزه الهی توسط اشقی الاشقیاء کشته شد و مردم قوم صالح دچار عذاب الهی در دنیا و آخرت شدند. این انقلاب هم معجزه الهی است. همه مسئولین وظیفه دارند، همه مردم عزیز و انقلابی وظیفه دارند که این معجزه الهی را نگهداری و حفظ کنند. یکی از راه های حفظ این معجزه الهی حضور پرشور و پررنگ مردم عزیز ایران اسلامی در راهپیمایی دشمن شکن یوم الله روز ۲۲ بهمن ماه است که بدین وسیله همه سناریوها و برنامه های دشمن یقینا نقش برآب خواهد شد.

آثار حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ما چیست؟ امسال با سال های دیگر فرق های زیادی دارد. امسال در کشور لهستان، ضد انقلاب و همه کشورهایی که مخالف انقلاب ما هستند، برای نابودی این انقلاب جلسه گذاشتند و نقشه کشیدند. دشمنان ۴۰ سال تلاش کردند و ما ۴۰ سال مقاومت کردیم. دشمنان ۴۰ سال تحریم کردند و ما ۴۰ سال ایستادگی کردیم. دشمنان ۴۰ سال توطئه کردند و ما ۴۰ سال توطئه هایشان را نقش بر آب کردیم. این چهلمین سالگرد خیلی مهم است. در چهلمین سالگرد و یا حتی در هر سالی که مردم عزیز ما در این راهپیمایی شرکت می کنند، در واقع، با آرمان های امام و مقام معظم رهبری، امام خامنه ای عزیز تجدید بیعت می کنند. همچنین تجدید بیعت با اصول و اهداف انقلاب می کنند. ۴۰ سال پای اصول انقلاب ایستاده ایم. پای اهداف مان ایستاده ایم. شهدایی را تقدیم این انقلاب کرده ایم. ۳۰۰ هزار شهید تقدیم کرده ایم. تحریم شده ایم، تهدید شده ایم؛ اما مقاومت کردیم تا پای جان برای اهداف خود مقاومت می کنیم. می خواهیم در آغاز پنجمین دهه انقلاب اسلامی بار دیگر با رهبر عزیز مان تجدیدعهدی کنیم.

دومین اثر این حضور پرشور مردم در راهپیمایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب این است که نشان می دهد گزینه های دشمنان ما، گزینه های نظامی آنها، گزینه های سیاسی آنها، گزینه های جنگ روانی و اقتصادی آنها بر مردم ما هیچ اثری نداشته است. نشان دهنده این است که این تهدیدها برای مردم ما مهم نیست. مردم عزیز ایران مقاومت می کنند، ایستادگی می کنند. در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در نقطه اوج تحریم ها و تهدیدها قرار داریم.  امروز همه تحریم ها و همه گزینه های آنها روی میز است؛ ولی امروز ما هم با تمام گزینه های خود در مقابل آنها ایستاده ایم. مهمترین گزینه روی میز ما، ملت همیشه در صحنه ما هستند. مهمترین گزینه های روی میز ما که از بمب اتم هم اثرگذاری اش بیشتر است حضور میلیونی و این جمعیت و سیل خروشان مردم در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن است. یقینا مردم فهیم شهر اندیشه نیز با حضور خود در راهپیمایی روز بیست و دوم بهمن ماه مشت محکمی بر دهان آمریکا و یاوه گویان غربی خواهند زد.

اما حضور پرشور مردم در این راهپیمایی تجلی وحدت همبستگی ۴۰ ساله ملت عزیز ایران است، همه مردم می آیند و در این راهپیمایی شرکت می کنند. اصلاح طلب، اصول گرا، زن، مرد، عرب، فارس، ترک، لر، بلوچ، همه و همه دست به دست هم می دهیم و مشت ها را گره می کنیم و همه با هم می گوییم مرگ بر آمریکا.

یکی از آثار مهم دیگر حضور میلیونی شما مردم انقلابی در راهپیمایی ۲۲ بهمن، تجلی مردم سالاری دینی است. یکی از آثار مهم حضور گسترده مردم در راهپیمایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، ناکام ماندن دشمن در برنامه ریزی ها و نقشه های آنهاست. بعد از ۴۰ سال با همه گزینه های دشمن آشنا هستیم. ما از دشمن ترسی نداریم. امروز دنیا، کشور آمریکا را به عنوان یک کشور بی اعتماد می شناسد. امروز آمریکایی ها، قاتل زنجیره ای توافقات و پیمان های بین المللی هستند. از برجام خارج شدند. از خیلی از توافقات بین المللی دیگر نیز خارج شدند. چه اعتمادی به این آمریکا می توانیم داشته باشیم. امروز وقتی آمریکا از توافق موشکی آی ان اف خارج می شود، بلافاصله روسیه هم پیام می دهد که اگر آمریکا خارج شود، من هم از این پیمان خارج می شوم. وزیر محترم امور خارجه کشور ما در واکنش به خروج آمریکا از آی ان اف گفته است که این اقدامات ترامپ نشان می دهد توافق کشورهای دنیا با آمریکا به اندازه جوهر خودکار آن توافق هم ارزش ندارد.

عزیزان! ما در برجام در برابر توافقی که به اندازه جوهر خودکار هم ارزش نداشت، امتیازاتی را نقداً تقدیم آنها کردیم. آمریکا و کشورهای غربی همان کشورهایی هستند که تعهدات خود را زیر پا گذاشتند. البته رهبر عزیز ما فرمودند اروپایی ها هم قابل اعتماد نیستند. غربی ها و اروپایی ها همه از یک کرباس هستند.

جدیدا اتحادیه اروپا یک بیانیه ای را صادر کرده است که من نمی دانم این بیانیه ای که اتحادیه اروپا صادر کرده است، آیا یک بیانیه است یا یک کیفرخواست علیه ایران اسلامی ماست؟ اتحادیه اروپا روز دوشنبه همین هفته ای که گذشت، به فاصله چند روز بعد از اینکه ابزار اینستکس را به عنوان کانال مالی برای حفظ برجام ایجاد کرد، با اینکه در هفته های گذاشته قرار بود آن را ایجاد کنند؛ اما سه کشور اروپایی، آلمان، فرانسه و انگلیس اعلام کردند ما به دنبال راه حل هستیم و می خواهیم یک کانال مالی درست کنیم که از طریق این کانال، مبادلات بین ایران و اروپا انجام شود. شاید خیلی از کسانی که هنوز چشم شان به آمریکا و اروپا و غرب است، خوشحال شدند گفتند بالاخره یک راهی پیدا شد و ما نجات پیدا کردیم. دیگر ما مورد اتهام قرار نگیریم که برجام اثری نداشته است. ما برجام را حفظ کرده ایم. بعد از اینکه آمریکا از برجام خارج شد، اروپایی ها به ظاهر برجام را حفظ کردند. در واقع برجام یک نیمه جانی بر جان داشت؛ تا اینکه اروپایی ها اعلام کردند این کانال مالی را می خواهیم تصویب و اجرایی کنیم. بعد از اینکه این کانال با عنوان اینستکس به تصویب رسید، مشخص شد این کانال مالی در واقع مبادلات ارزی نیست. فکر نکنید ما به آنها نفت می دهیم و در مقابل، آنها به ما دلار می دهند، نه. آنها می گویند نفت خود را به ما صادر کنید، گاز خود را به ما صادر کنید، در مقابلش ما یک اعتباری برای شما در نظر می گیریم و به اندازه آن اعتبار شما می توانید کالاهای ما را خریداری کنید. تازه ایجاد این کانال هم به نفع خودشان است، نه اینکه بخواهند به ما دلار و ارز بدهند و به ما  کمکی کنند. وقتی این کانال مالی هم ایجاد شد، در مقابلش یک بیانیه ای را با دوازده بند و دوازده شرط تصویب کردند که گفتند اگر این دوازده بند  انجام شود، آن وقت ما این کانال مالی را به راه می اندازیم. با این کارشان یک منتی هم سر ما گذاشتند. عینا همان دوازده بندی که آمریکایی ها برای ما در نظر گرفته بودند، همان ها را دوباره ذکر کردند. وزیر خارجه آمریکا جناب پمپئو این دوازده بند و این دوازده شرط را برای اینکه آمریکایی ها به برجام برگردند، برای ما در نظر گرفت. امروز همان دوازده بند را اروپایی ها برای اینکه این کانال مالی را ایجاد کنند، برای ما به عنوان پیش شرط گذاشتند که من چند تا از این بندها را برای شما می خوانم.

یکی از شروط آنها تاکید بر ادامه تعهدات برجامی است یعنی اینکه برجام باید به نفع آنها حفظ شود. دوم. اف ای تی اف باید اجرایی شود. وزارت امور خارجه و دستگاه دیپلماسی ما تاکید داشتند که تصویب اف ای تی اف ربطی به این کانال مالی ندارد؛ اما امروز می بینیم که یکی از پیش شرط هایشان برای اینکه این کانال مالی را اجرایی کنند و این تبادلات انجام شود، تصویب اف ای تی اف است. اف ای تی اف یعنی خودتحریمی، یعنی ما خودمان خودمان را تحریم کنیم. نماینده محترم مجلس در جمع ما هستند، مهمان مصلای نماز جمعه شهر ما هستند، انشاءالله در اولین فرصت از ایشان دعوت می کنیم در یک هفته ای بحث کانال مالی و بحث اف ای تی اف را برای شما شرح دهند. سومین شرط آنها  مهار منطقه ای ایران است چهارمین شرطشان، ذکر برخی اتهامات بی اساس تروریستی به ایران است. پنجمین شرطشان، بیان اتهامات حقوق بشری به ایران است. ششم. بیان راهکار مذاکره با ایران بر سر مسائل اختلافی است. این را به عنوان یک بند گذاشتند. اصلا مگر ما مسائل اختلافی با اروپایی ها داریم؟ ما که اختلافی با کسی نداریم. منظور از این مسائل اختلافی چیست؟ از نظر آنها مساله دفاع موشکی ایران است. آنها دارند آنجا را هدف قرار می دهند و می خواهند با آنها جلسه بگذاریم که این مسائل اختلافی را که یکی از آنها موضوع دفاع موشکی ماست، مورد بحث قرار دهند. بدین وسیله می خواهند جمهوری اسلامی ایران از تولید موشک های دفاعی خود دست بردارد. اگر همین کانال هم به اجرا در بیاید، نفعی برای ما ندارد. نفت ما را می برند، گاز ما را می برند؛ اما به نفع خودشان و از آن طرف کالاهای بنجل خود را به ما بفروشند به جای اینکه پول نفت را به ما بدهند. لذا این بیانیه در واقع یک کیفرخواست بر علیه مردم ما و دولتمردان عزیز و انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران است.

در این چهل سال هر چقدر که آنها توانستند به ما ضربه زدند، مردم عزیز ما و مسئولین عزیز ما هم مقاومت کردند، ایستادگی کردند. مردم ما پاسخشان را در برابر زورگویی های آنها در روز بیست و دوم بهمن خواهند داد. اما نکته بعدی اینکه غربی ها و اروپایی ها یک نمایش دو رویه به راه انداخته اند. غربی ها را بهتر بشناسیم. این نگاه غربی ها و آمریکایی هاست. نمازگزاران عزیز! وقتی مقام معظم رهبری می فرمایند اروپایی ها هم لنگه آمریکایی ها هستند و قابل اعتماد نیستند در چنین جاهایی خودش را نشان می دهد. رئیس جمهور فراری کشور یمن، منصور الهادی که در کنار ملت خود نمانده است، وقتی کشورش به آشوب کشیده شد، هیچ مقاومتی نکرد و پا به فرار گذاشت و امروز هم در کنار حاکمان جلاد و ظالم آل سعود قرار دارد که هر روز هزاران بمب بر سر مردم مظلوم یمن می ریزند. اروپایی ها و غربی ها چنین رئیس جمهوری را به رسمیت می شناسند؛ اما انصار الله یمن را که نیروی انقلابی و مردمی هستند و همه مردم آنها را قبول دارند، به رسمیت نمی شناسند. رئیس جمهور ونزوئلا که مردم با ۷۶ درصد آراء انتخابش کردند و از طریق انتخابات و به طور قانونی رای آورده است، او را به رسمیت نمی شناسند؛ ولی همین کشورهای اروپایی رئیس جمهور خودخوانده ای که نه در انتخابات رای آورده است و نه مورد نظر مردم است، به رسمیت می شناسند. این یک بام و دو هوای غربی ها و اروپایی هاست. این عدالت سیاسی و عدالت دیپلماسی و عدالت دموکراسی غربی ها و اروپایی هاست. آیا به چنین کشورهایی می شود دل بست؟ می شود با چنین کشورهای ظالم و بدعهدی مذاکره کرد و امید داشت؟

از طرف دیگر سبزپوشان یا جلیقه زردهای فرانسوی که عمدتا مردم مظلوم فرانسه، کارگران فرانسوی را که به خاطر مشکلات معیشتی و فقر اعتراض می کنند، مورد حمله قرار می دهند. قابل توجه کسانی که فکر می کنند مشکلات اقتصادی فقط برای مردم ایران است. نه. امروز میلیون ها نفر در فرانسه با این که مهد تمدن و آزادی و دموکراسی است، در خیابان ها می آیند و به خاطر مشکلات اقتصادی اعتراض می کنند. تازه دولت فرانسه تحریم هم نیست، مورد تهدید هم قرار نگرفته است؛ اما مردمش به خاطر فقر و بیکاری و مشکلات کشورشان اعتراض می کنند. این نشان می دهد در آمریکا و اروپا هم مشکلات اقتصادی وجود دارد. فقر وجود دارد، بیکاری وجود دارد. مشکلات اقتصادی فقط در ایران نیست. لذا مردم فرانسه وقتی قیام می کنند و اعتراض می کنند، دولت فرانسه آنها را شورشی می خواند؛ اما در کشور ونزوئلا کسانی که طرفدار رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا هستند، طرفداران حق می دانند. این تفاوت نگاه را ببینید. این بی عدالتی و این ظلم را ببینید. واقعا غربی ها قابل اعتماد نیستند و ما نمی توانیم با آنها مذاکره کنیم و به آنها اعتمادی داشته باشیم.

اوکراین و سوریه هر دو انتخابات برگزار کردند. غربی ها انتخابات سوریه را تقلبی خواندند؛ اما انتخابات اوکراین را که یک انتخابات رنگی و آمریکایی بود که در واقع انتخاباتی تقلبی بود، آن انتخابات را به رسمیت شناختند و گفتند انتخابات در اوکراین به درستی انجام شد؛ اما در سوریه با اینکه مردم شرکت کردند و بشار اسد را انتخاب کردند، این انتخابات را نپذیرفتند. امیدواریم مسئولین عزیز ما توجه داشته باشند و در مذاکرات خود به این نکته و به این ظلم و به این بی عدالتی ها توجه کنند. مقام معظم رهبری فرمودند تصمیمات مسئولین بایستی شجاعانه و عاقلانه و باتدبیر باشد. کرامت ملی حفظ شود و به فکر مردم باشند. به فکر مشکلات مردم باشند.

البته در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم و من نباید از پشت این تریبون، مخصوصا در این هفته ها، چنین حرفی بزنم. درست است که دست آوردهای بسیاری داشته ایم، بیش از ۲۰۰ دستاورد داشته ایم؛ اما مسئولین عزیز توجه کنند که دشمنان ما یک جنگ تمام عیار اقتصادی را به راه انداختند. این دولت هم دولت تدبیر و امید بود؛ اما چرا امروز بایستی قیمت هر کیلو گوشت مرغ ۱۵ هزار تومان شود؟ کاهو کیلویی ۱۰ هزار تومان شود؟ چرا نباید مسئولین تدبیر داشته باشند؟ آیا کاهو و مرغ هم به خاطر برجام یا به خاطر تحریم ها گران شده است؟ با اینکه هنوز به شب عید نرسیده ایم، این نابسامانی در بازار وجود دارد. با این اوضاع و احوالی که در پیش داریم، فکر می کنم امسال شب عید دیگر کسی نتواند میوه تهیه کند. البته مردم روز ۲۲ بهمن پرشور در صحنه حضور خواهند داشت، با جمعیت میلیونی هم به صحنه می آیند؛ چرا که انقلاب خود را دوست دارند. امامشان را دوست دارند، راه شهدای خود را ادامه می دهند؛ اما دولتمردان ما سوءاستفاده نکنند. از صبر انقلابی مردم ما سوءاستفاده نکنند، از کرامت ملی مردم ما سوءاستفاده نکنند، بایستی توجه به معیشت مردم داشته باشند. مقام معظم رهبری بارها تاکید فرمودند اولویت کار آنها توجه به معیشت مردم است. تمام این مذاکرات و عهدنامه ها را رها کنند، از توی اینها چیزی به نفع مردم بیرونی نمی آید. تمام توجه و عزم شان را جزم کنند تا در شب عید کام مردم تلخ نشود و این مشکلات اقتصادی مردم را اذیت نکند انشاءالله.

اما اهمّ مناسبت ها را سریعا فقط نام ببرم. جمعه نوزدهم بهمن ماه، همین امروز، روز اعلام همبستگی همافران با انقلاب در حضور حضرت امام در مدرسه علوی در سال ۵۷ است. همچنین روز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز نامگذاری شده است. عزیزان! بعضی اوقات حرکت به موقع اثرگذار است. عزیزان ما در نیروی هوایی ارتش به موقع حرکت کردند و در آن شرایط خفقانی که نیروهای امنیتی از یک طرف، دولت بختیار از یک طرف، ارتش شاهنشاهی از یک طرف به مردم فشار می آورد، از طرفی نماینده آمریکا، آیزن هاور آن طرح کودتای نظامی را طراحی کرده بود تا با یک کودتای نظامی مردم را سرکوب کنند، در یک چنین شرایط خفقانی، از امدادهای غیبی الهی است که همافران ارتش ایران، نیروی هوایی ارتش که آن زمان از اهمیت ویژه ای برخوردار بودند، با یک اقدام به موق، عهد و پیمانی با نائب امام زمان، حضرت امام و شهدای انقلاب بستند و باعث شدند که تمام این نقشه ها، نقش بر آب شود.

من از همه عزیزانی که امروز در جلسه شرف حضور دارند تشکر می کنم، از نیروی هوایی ارتش، نیروی زمینی، نیروی دریای، همه عزیزان ما در ارتش، در سپاه انقلاب اسلامی، در سپاه قدس و همه عزیزانی که پاسدار انقلاب اسلامی هستند، از همه تشکر می کنم و آرزوی توفیقات روزافزون برای همه عزیزان را از خداوند متعال مسئلت دارم.

شنبه بیستم بهمن ماه سالروز شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) به روایت ۹۵ روزه است که انشاءالله در تجمع فاطمی شهر اندیشه شرکت خواهیم کرد. عزیزان توجه داشته باشند فردا ساعت ۱۰ صبح از مزار شهدا به سمت مسجد جامع امام علی (علیه السلام) انشاءالله حرکت می کنیم. در آنجا پیش از نماز ظهر و عصر انشاءالله تجمع بزرگ فاطمیون را در شهر اندیشه برگزار خواهیم کرد.

آغاز عملیات والفجر ۸ در سال ۶۴ و روز حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلابی هم یکی دیگر از این مناسبت هاست. یاد و خاطره همه شهدای عزیز را گرامی می داریم و تبریک عرض می کنیم به همه پاسداران انقلاب اسلامی. بیست و یکم بهمن ماه سالروز شکسته شدن حکومت نظامی به فرمان حضرت امام (رضوان الله تعالی علیه) در سال ۱۳۵۷ است. بیست و دوم بهمن سالروز پیروزی شکوهمندانه انقلاب اسلامی و سقوط رژیم ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی در سال ۱۳۵۷ است که پیشاپیش من به همه مردم عزیز تبریک عرض می کنم که انشاءالله با حضور پرشور خود مشت محکمی بر دهان دشمنان انقلاب خواهیم زد.

در انتها عرض می کنم مصلای نماز جمعه سلمان فارسی مبارک تان باشد. جا دارد تشکر کنیم از عزیزان ما در شرکت عمران شهر اندیشه که این مصلای زیبا را به عنوان مصلای نماز جمعه شهر اندیشه در نظر گرفتند و در تغییر و تحولی که انجام شد، این مصلا به شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور واگذار شد. تشکر می کنم از عزیزان ما در شورای شهر و شهرداری شهر اندیشه، اداره گاز، اداره برق که در جلساتی که در این یک سال گذشته برگزار کردند، برق مصلا را مستقل کردند، گاز مصلا را مستقل کردند. عزیزان ما در شهرداری و شورای شهر یک سیستم صوتی را هدیه دادند. جا دارد از شهردار عزیز هم تشکر کنم که دو تا مصلا را راه اندازی کردند، هم زحمت مصلای امام علی را کشیدند و هم دوباره این توفیق روزی شان شد که مصلای سلمان فارسی را تجهیز کنند و کمک کنند. واقعا توفیقی است، باقیات الصالحات است. تا روزی که در این مصلا نماز اقامه می شود، یقینا ثوابش برای همه کسانی است که در برپا کردن این مکان زحمت کشیدند. خود بنده در شهر اندیشه دو تا مصلا راه اندازی کردم. خداوند را شاکرم که باز مجددا در خدمت شما نمازگزاران عزیز خواهم بود و از شما طلب دعای خیر دارم. برای بنده دعا کنید. این جایگاه، جایگاه بسیار حساسی است. از همه کسبه، بازار، هیئت مدیره بازار، تشکر می کنم، از امام جماعت مسجد سلمان فارسی و هیئت امنای محترم این مسجد که حقیقتا زحمت کشیدند تا این فضا را حفظ کردند، تشکر می کنم. از همه عزیزان، نیروی های عزیز انتظامی، فرمانده محترم نیروی انتظامی شهرستان که در جلسه هم شرف حضور دارند، برادر عزیزم جناب سرهنگ جوزانی، هر هفته پوشش نظامی می دهند، برادران بسیج ما پوشش داخلی مصلا بر عهده دارند، حوزه بسیج شهر اندیشه، بسیجیان عزیز، خانواده های معظم و معزز شهدا، نمازگزاران عزیز که هر هفته می آیند، معاونت های شهرداری، آتش نشانی، سایر معاونت ها، جا دارد از همه این عزیزان تشکر کنم به ویژه ستاد برگزاری نماز جمعه شهر و عزیزان ما در مسجد امام علی، شورای فرهنگی مسجد امام علی، همه و همه نسبت به خواهران و برادران نمازگزار زحمت می کشند، از همه شما سپاسگذارم.

ببینید امروز نماز جمعه شهر ما چه ابهتی پیدا کرده است. همین جمعیت در مسجد امام علی هم بود؛ اما دیده نمی شد چون در دو فضا بود. زمستان ها سرد، تابستان ها گرم بود. بعضا خود بنده که سخنران هستم متوجه هستم که مجلس وقتی دوتا می شود آن ارتباط کلامی برقرار نمی شود؛ اما امروز بحمدلله این جمعیت پرشور برای نیروهای انقلابی، برای مردم انقلابی شهر اندیشه یک قوت قلبی است. حقیقتا چند هفته که نمازگزاران عزیز تشریف بیاورند، متوجه می شوند که «عَسَی اَنْ تَکْرَهُوا شَیْئاً وَ هُوَ خَیْرٌ لَکُمْ» بعضی وقت هاست که ما پیش خود فکر می کنیم که شاید بهتر بود در مسجد امام علی نماز جمعه ادامه پیدا می کرد؛ اما این مکان یقینا یک خیریتی برای ما خواهد داشت. این فضا، این فضای همدلی و فضای اتحاد بسیار غنیمت است. اگر دوستان صحبتی دارند، نقدی دارند، حتما مکتوب کنند و بشخصه تحویل بنده یا تحویل دفتر بدهند که هر کدام از این نقدها و پیشنهادات بررسی می شود و اشکالات رفع می شود تا حتی یک نمازگزار هم ناراضی نباشد. بنده خادم و دست بوس تک تک شما نمازگزاران عزیز هستم. توفیقی هم برای بنده شد چون که امام جماعت مسجد امام علی هم هستم، از این هفته بنده بشخصه به همراه نمازگزاران مسجد امام علی با اتوبوس، به همراه مردم از هفته های آینده انشاءالله در این نماز حاضر خواهم شد و در کنار شما مردم عزیز و مهربان و بزرگوار خواهم بود.

بارپروردگارا آقا و مولای ما را به ما برسان. نائب امام زمان ما، رهبر عزیز ما بر توفیقات و تاییدات و صحتش و عزتش و طول عمرش بیفزای. بارپروردگارا نیروهای نظامی ما ارتش ما سپاه ما پاسداران ما مدافعان حرم به ویژه ارتشیان عزیز و فرماندهان آنها و روسای عقیدتی سیاسی که امروز در خدمت شان بودیم بر توفیقاتشان بیفزای. موفق و پیروزشان بدار. دشمنان ما را نابود بگردان. ما را دشمن شاد مگردان. خدایا شر و مکر دشمنان را به خودشان برگردان.

 

photo_2019-02-09_11-48-50 photo_2019-02-09_11-48-57 photo_2019-02-09_11-48-59 photo_2019-02-09_11-49-03 photo_2019-02-09_11-49-07 photo_2019-02-09_11-50-15 photo_2019-02-09_11-50-19 photo_2019-02-09_11-50-22 photo_2019-02-09_11-50-31

Google+Yahoo MailWhatsAppLineOutlook.comاشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما

اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِى الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِب الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ.