اندیشه در شکوه حضور راهپیمایی ۲۲ بهمن

اندیشه در شکوه حضور  راهپیمایی ۲۲ بهمن

سخنرانی حاج آقای صدیقی

بسم الله الرحمن الرحیم… جهت عرض تبریک چهل سالگی انقلاب حضور همه اقشار مردم، برای بیعت با امام، با روح بلند امام و بیعت با نائب امام زمان، رهبر عزیز ما و با شهیدان راه مقدس آنها، به محضر شریف حضرت حجت (ارواحنا فداه) و جهت تعجیل در ظهور و سلامتی وجود مبارک ایشان صلواتی عنایت بفرمایید. نثار ارواح شهیدانی که با خون مطهرشان شجره طیبه انقلاب را آبیاری کردند و میوه شاداب آن را در این چهل سال، نصیب این مملکت امام زمان نمودند، صلوات دوم را غرا ختم بفرمایید. جهت نورانیت دل ها، رفع کدورت ها، کنار رفتن حجاب‌های ظلمانی، آمادگی نفوس برای دریافت فیوضات الهی، صلوات بلندی ختم بفرمایید.

« إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ الَّذِینَ آمَنُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ لَمْ یَرْتَابُوا وَجَاهَدُوا بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنفُسِهِمْ فِی سَبِیلِ اللَّهِ  أُولَئِکَ هُمُ الصَّادِقُونَ » ایام الله دهه فجر، چهلمین فجر انقلاب را به امام زمان، به شما مردم مقاوم، وفادار، با بصیرت و حاضر در صحنه تبریک عرض می کنم. مصلای جدید شما را، توسعه محل اجتماع شما را، به امام جمعه تازه نفس، پرانرژی، سیدی از سلاله پاک حضرت زهرا (سلام الله علیها) و به همه دست اندرکارانی که با همت خود چنین محیط باصفایی را بحمدلله به عنوان باقیات الصالحات و به عنوان کانون توفنده انقلاب و اسلام و مراسم مذهبی خصوصا نماز جمعه که مظهر اقتدار و شکوه است و شما این را بحمدلله به ثبت رسانده اید، تبریک عرض می کنم.

در ارتباط با چهل سالگی انقلاب، خصائص و ویژگی هایی از انقلاب را خدمت شما تقدیم می دارم، سپس به این آیه ای که از سوره مبارکه حجرات که محضر شریف شما تلاوت کردم، و مصداقش را مردم ایران می دانم، چند نکته ای را عرض می کنم. از ویژگی های بارز انقلاب ما که غیر از انقلاب سلسله جلیله انبیا و خود امیرالمومنین (علیه السلام) هیچ انقلابی، هیچ جهشی، هیچ ثوره ای، هیچ قیامی این ویژگی را نداشت، مذهبی بودن این انقلاب است؛ چه اینکه رهبری این انقلاب را، فقیهی بزرگ و مرجعی مجاهد به عهده گرفت. در هیچ کشوری، در هیچ قیامی، پرچم هیچ ثوره و انقلابی، به دست مذهب نبوده است، در دست یک دین شناس حکیم، عارف، دین باور، نماز شب خوان و آشنای به زمان نبوده است. از خصائص انقلاب اسلامی ایران است که یک فقیه تمام عیار، مجتهد، فیلسوف، حکیم، عارف، صاحب دل، مردم دار رهبر این انقلاب شده است. همیشه این مساله به یاد شما باشد که این انقلاب با رهبری و پرچمداری یک عالم دینی صورت پذیرفته است. بنابراین یکی از جهات مسلمی که در پیروزی انقلاب راه را میان بر کرد، رهبری یک دین شناس، رهبری یک مجتهد و مرجع تقلید بود.

دوم از عوامل پیروزی انقلاب، فعال بودن مساجد بود، نه تنها رهبر انقلاب مظهر دین بود، عینیت دین بود، الگوی تقوا بود، ذوب در خدا و اهل بیت بود، دلش همراه با مردم بود؛ بلکه مساجد هم کانون توفنده مردم برای انقلاب بود. مسجد تنها جایی است که مال همه است. در همه جای مملکت درب مسجدها به روی جوان ها باز بود. جوان های ما، فرهیختگان ما، اقشار مختلف ما در همین مسجدها به خروش در آمدند، مسجد شمع این جمع بود. بنابر این از میمنت ها و مبارکی انقلاب ما این بود که در مساجد شکل گرفت.

نکته سوم هم ویژه انقلاب اسلامی ایران است. در انقلاب ما مساله اخلاص و ایثار وجود داشت. همه جا خدا مطرح بود، امام زمان مطرح بود، اهل بیت پیغمبر مطرح بود، ایثار مردم مطرح بود. مردم چیزی از رهبری نمی خواستند؛ بلکه می خواستند همه چیز خود را برای انقلاب بدهند، بحث طلبکاری نبود، بحث بدهکاری بود. هرجا بحث طلبکاری پیش آمده است، هر جا بحث ادعا پیش آمده است، آنجا رنگ دنیا دارد و دوام ندارد. « مَا عِنْدَکُمْ یَنْفَدُ وَ مَا عِنْدَ اللَّهِ بَاقٍ » « قُلْ مَتَاعُ الدُّنْیَا قَلِیلٌ وَالْآخِرَهُ خَیْرٌ ». مدعیانی که گاهی در مسئولیت ها پستی می گیرند و خود را بدهکار امام و فقاهت و شهدا و مردم نمی دانند، به این خاطر است که دنیا پرست هستند؛ لذا خدمتشان هم برای کشور یُمنی نداشته است و همیشه دل مردم از آنها چرکین بود. امتیاز انقلاب ما این بود که هم رهبری انقلاب خود را بدهکار خدا و پیامبر و شهدا و امام حسین و قرآن و مردم می داند و هم مردم خودشان را بدهکار رهبری و دین و شهدا و اهل بیت عصمت و طهارت می دانند. روی این مسائل دقت کنید. روی این سه مساله ای که الان عرض کردم، دقت کنید.

چهارمین عامل و سبب پیروزی انقلاب ما، وحدت بود، شرح صدر رهبری در جذب همه بود. درست است که انقلاب اسلامی بود، درست است که انقلاب فقاهتی بود، درست است که بستر انقلاب مساجد بود، درست است که نماز جماعت، بستر انقلاب بود. درست است که مردم متدین در خط مقدم انقلاب بودند؛ ولی آن قدر این سایه گسترده بود، آن قدر این سفره وسعت پیدا کرد که همه طوائف و سلیقه های مختلف زیر پرچم حضرت امام و در کانون مقدس دین پذیرفته شده بودند. کسی طرد نشده بود. امام تنگ نظری به خرج نداده بود. امام استبداد به خرج نداده بود. امام حتی جبهه ملی و نهضت آزادی را در این میدان به بازی گرفت تا فردا کسی نگوید که اگر آنها می بودند، وضع مملکت بهتر می شد. هر کسی که ادعایی داشت، هر کسی که می گفت من می توانم امام هم گفت بفرما. شما که می توانی بفرمایید بیایید. ما کار را می‌‎دهیم به دست شما، ببینیم شما چه کار می کنید. به قول معروف « الْوِلَایَاتُ، مَضَامِیرُ الرِّجَال » این مسئولیت ها و پست ها میدان آزمون رجال است. بازرگان بر سر کار آمد؛ اما به ما نمی خورد، به انقلاب نمی خورد، این کتاب هایی که از بازرگان به جا مانده، خیلی با اسلام و انقلاب فاصله دارد، اسلام ناب را اینها باور نکردند؛ ولی امام کار را به دست ایشان سپرد. سپس مجلس تشکیل شد که در این مجلس از همه سلائق، از نهضت آزادی گرفته تا گروه های مختلف، شرکت آمدند و در همان قدم اول خدای متعال به امام آن چنان وسعت نظری داده بود که این در را به روی همه باز کرد و همه خود را نشان دادند و بعد هم خود بخود ساقط شدند. هیچ زوری لازم نبود. آمدند و دیدند که آنها نمی توانند این وزنه را بردارند؛ لذا خودشان کنار رفتند. این هم یکی از مسائلی بود که از برکات انقلاب اسلامی بود و همه آمدند چهره های خود را به مردم در این آزمون نشان دادند و به طور طبیعی و خودبخود رسوا شدند و یا ناکارآمدی شان را همه مردم متوجه شدند.

نکته بعدی که می شود گفت اهمیتش از همه اینها بیشتر است، امدادهای غیبی بود. « إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ یَنْصُرْکُمْ وَ یُثَبِّتْ أَقْدامَکُمْ » مرحوم حاج آقا حسین فاطمی عالم بود، مجتهد بود، عارف بود، صاحب مکاشفه بود، چشم برزخی اش باز بود، شاگرد آقا میرزا جواد آقای ملکی تبریزی بود، با امام در دوره های مختلف همسنگر بود؛ اما وقتی جریان ۱۵ خرداد و کشتارها پیش آمد، تردید پیدا کرد که آیا راه امام قابل قبول است؟ جواب این همه کشته را چه کسی می خواهد بدهد؟ ایشان در مکاشفه ای امام رضا (علیه السلام) را در مشهد دید. سلام خدا بر حضرت رضا (علیه السلام) که ما در پناه ایشان هستیم. این مملکت، مملکت امام رئوف ماست. هر وقت دست ما به عتبات نمی رسد، هر جا که گیر می‌کنیم، می گوییم اینجا که ویزا نمی خواهد، امکانات نمی خواهد، شب و روز دربش به روی ما باز است، درب حرم حضرت رضا (سلام الله علیه) به روی ما باز است. مرحوم آیت الله حاج آقا حسین فاطمی قمی در عالم مکاشفه دید که حضرت رضا (علیه السلام) نشستند و امام هم کنار ایشان نشسته است. حاج آقا حسین به امام رضا سلام می کند. حضرت رضا جواب می دهد و با انگشت مبارک خود به امام اشاره می کند و به حاج آقا حسین می گویند ایشان مجاهد فی سبیل الله هستند. ایشان مجاهد فی سبیل الله هستند.

در جریان حکومت نظامی در بیست و دوم بهمن ماه که آخرین سنگر آمریکا و طاغوت شکست و پیروزی انقلاب قطعی شد، هایزر مستشار آمریکایی دستور حکومت نظامی را داد و این حکومت نظامی برای این بود که مردم از خانه ها بیرون نیایند. برنامه آنها هم این بود که امام و سیصد نفر از متنفذین انقلاب را دستگیر کنند و قتل عام کنند و در یک کودتای مجددی نظیر کودتایی که علیه مصدق شد، یک بار دیگر هم این کودتا را انجام دهند و برای همیشه اثری از انقلاب باقی نماند و دیگر کسی نتواند نفس بکشد. این امداد غیبی بود، به امام الهام شده بود که دستور دادند مردم به خیابان ها بیایند و به حکومت نظامی اعتنا نکنند. مردم به خیابان ها ریختند. گفته می شود مرحوم آقای طالقانی با همه تهوری که داشت، با همه شجاعتی که داشت و شکنجه هایی که تحمل کرده بود، با اینکه همه جا همراه امام بود، این مساله برای ایشان هم جا نیفتاده بود؛ لذا به امام عرض کرد آقا! شما که آنها را می شناسید. چرا به مردم گفتید بیایند جلوی تانک ها بایستند؟ اینها حمام خون راه می اندازند و همه را از بین می برند. امام هم بر حسب یک نقلی به آقای طالقانی فرموده بودند و گفته بودند که اگر این مطلب را از جای دیگر گفته باشند چطور؟ آقای طالقانی هم گریه اش گرفته بود که این جای دیگر کجاست که امام زیر پرچم اوست و با دستور او کار می کند. اگر این دستور امام نبود و اگر حضور مردم با فرمان امام نبود، دیگر از انقلاب هم اثری نبود. امام این نفوذ را از کجا آورده بود؟ این جزء مددهای غیبی است.

مرحوم آیت الله بهاءالدینی، عزیز سفرکرده ما که مجتهد بود و از اولیاء الله مسلم بود، از اوتاد زمان بود، خود ایشان می گفت امام وقتی آن دستور را می دهد و مردم به خیابان ها می ریزند و جوانان جان خود را مقابل گلوله قرار می دهند، فکر نکنید این اثر نفس امام است، فکر نکنید این اثر قلم امام است. این از نفس امام زمان است، این ولایت تکوینی است. خدای متعال به برکت امام عصر (ارواحنا فداه) امام را مجرای نفس امام زمان قرار داده است تا در دل ها تصرف کند. این که می بینید حتی اشخاص ناراضی هم در بیست و دوم بهمن ماه یا در نهم دی ماه به خیابان می آیند، به این خاطر است. این هم ـ به قول امروزی ها ـ یکی از آن پارامترهایی است که شما بدانید این امداد غیبی و دست غیبی است که این انقلاب را، این پرچم ولایت را، این نائب امام زمان را، این مردم عزیز ما را قدم به قدم پیش می برد. با اینکه توطئه ها خیلی عمیق است. با اینکه دشمنان ما خیلی قوی هستند، با اینکه آنها خیلی بی رحم هستند، خیلی مجهز هستند، اطلاعات بسیاری دارند، سرویس های جاسوسی دارند، حتی جاسوس در کنار مقام های بالای حکومتی دارند که بعضی از مقامات بالای ما مشکوک به جاسوسی هم هستند. همیشه هم همینطور بوده؛ ولی در آتش نمرودیان زمان، خداوند متعال به آن آتش گفته که برای ابراهیم انقلاب « کُونِى بَرْداً وَ سَلاماً عَلى إِبْراهِیمَ ». این عنایت غیبی است، این دست خداست که « یَدُ اللَّهِ فَوْقَ أَیْدِیهِمْ ».

جنگ هشت ساله، جنگی خانمان سوز بود، یکسال این جنگ هم می بایست ایران را از بین می برد. خود صدام در مصاحبه اش گفته بود شش روز دیگر در تهران در مصاحبه ای دیگر جواب شما را می دهم. خیال نکنید او همینطوری این سخن را می گفت. اربابانش حساب کرده بودند و دیده بودند که می توانند ایران را در شش روز، در همان اوائل انقلاب که ارتش آماده نداشتیم، سلاح به اندازه کافی نداشتیم، از بین ببرند. همه دنیا به جنگ ما آمده بود، از ۹۰ کشور عربی و غیرعربی قشون برای صدام آمده بود و تمام قدرت های مسلح و مجهز، انواع سلاح های مدرن را در اختیار صدام قرار دادند، در حالی که ما یک موشک هم نداشتیم و برای خرید حتی سیم خاردار هم ما معطل بودیم، سیلوهای ما هم خالی بود، در حال تحریم بودیم. با اینحال ما بودیم که پیروز شدیم. « وَ ما رَمَیْتَ إِذْ رَمَیْتَ وَ لکِنَّ اللهَ رَمى » این قدرت خدا بود، این دست خدا بود.

این مساله فتنه که در سال هشتاد و هشت روی داد، خدا می داند اهمیتش از جنگ هشت ساله بیشتر است و کمتر نیست. در جنگ هشت ساله همه ملت ایران دشمن را می شناختند. می دانستند که بیگانه به کشور ما تجاوز کرده بود؛ لذا همه به غیرت آمدند و حتی کسانی که اسلام و ولایت را هم قبول نداشتند، از ناموس و کشور خود دفاع کردند؛ ولی فتنه سال هشتاد و هشت آتشی بود که در داخل کسانی به پا کردند که روزی نخست وزیر زمان امام بود، کسی بر پا کرده بود که روزی مسئول بنیاد شهید بود و از آن مهم تر کسی بود که خودش رکن انقلاب به حساب می آمد. آنها آمدند به میدان و مقابل حضرت آقا و خون شهدا ایستادند. تقلب بهانه بود و خودشان هم می دانستند که تقلبی نشده بود. هم یک ادعایی کردند و هم هیچ دلیلی ارائه نکردند و هم حاضر نشدند به یک محکمه ای مراجعه کنند و مردم را به خیابان کشیدند. چه چیزی باعث شد که مردم برای کمک به اقنلاب به خیابان آمدند؟ والله نظر امام زمان بود. به دل های مردم یک نگاهی کرد. مردم به خیابان ها آمدند و در یک جنگ نرم، بساط فتنه را برچیدند.

امروز هم بعضی از مسئولین ما چشم به بیگانه دوختند، بعضی از قراردادهایی را امضا کردند که مناسب با انقلاب و خون شهدا نبود. برای اولین بار نائب امام زمان، پرچمداری که امام زمان به او عنایت دارد، اجازه مذاکره داد،؛ ولی شرایطی را تعیین کرد. هم به شرایطش عمل نکردند و هم هر چه حضرت آقا فرمود به دشمن اعتماد نکنید، گوش نکردند. رئیس طرفداران مذاکره در مصاحبه ای می خندید و می گفت می شود به آمریکا و اروپا اعتماد کرد. می گفت همه امور ما با این برجام درست می شود؛ اما حضرت آقا تکرار می کردند اینها قابل اعتماد نیستند. برای اینکه حضرت آقا مردم را در صحنه عمل، به این باور مسلم برساند که اروپا و آمریکا دشمن اسلام هستند و هیچ وقت قراردادهای آنها به نفع ما نخواهد بود و بلکه به ضرر ما خواهد بود، اجازه مذاکره دادند؛ اما به مسئولین هشدار داد که به مردم تکیه کنند و به بیگانه تکیه  نکنند، به امام زمان اعتماد کنند. به اسلام اعتماد کنند. والله شهدا زنده هستند، بایستی به شهدا پناه بیاورید، چرا به اروپا پناه می برید؟ چرا به آمریکا پناه می برید؟ چرا ما را بعد از اینکه این همه اقتدار و مقاومت نشان دادیم، ذلیل می کنید. این از بصیرت های بالای مقام معظم رهبری است که باز هم از امدادهای غیبی است. اینها با این بهانه ها رای آوردند و اوضاع را در دست گرفتند. حالا ببینید به نفع ما تمام شد یا به ضرر ما تمام شد؟ این ها همه امدادهای غیبی است و دست خدا بالای سر این انقلاب است.

من این آیه کریمه را محضر شما قرائت می کنم ولی این چند نکته از یاد شما نرود. آن سببی که محدث است، همان سبب هم مبقی است. آن سببی که ایجاد کرده است، همان سبب هم باقی می دارد. مساله ولایت، اسلام محض با پرچمداری یک اسلام شناس، مجتهد دقیق، فعال بودن مساجد، رونق داشتن مساجد، توسل و اخلاص و ایثار، وحدت، سعه صدر، همدیگر را تحمل کردن، پای همدیگر را نگرفتن، به همدیگر کمک کردن، اتحاد داشتن اینها عواملی بود که انقلاب را پیروز کرد. امام جمعه عزیز و دوست داشتنی شما یا شهردار شما در همینجا به من گفتند شهر اندیشه قدمت صدساله ندارد و فقط بیست و دو سال است که این شهرک ساخته شده است. مردم همه مهاجر هستند ولی الحمدلله چه وحدتی، چه نماز جمعه باشکوهی، چه راهپیمایی خوبی، چه همدلی و چه مهربانی در بین شما وجود دارد. حقا که مومن هستید. « إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَه » این علامت و نشانه ایمان است. با اینکه از یک ایل و عشیره نیستید؛ اما همه جا با هم هستید، زیرپرچم ولایت هستید، مخلص هستید، مجالس دینی شما بحمدلله مجالس خوبی است. توسلات شما، عاشورای شما، نهم دی ماه شما، بیست و دوم بهمن ماه شما، همه عالی است و نمره خوبی دارید. این حالت وحدت را باید حفظ کرد. به امدادهای غیبی و وعده های خدا بیش از امور ظاهری و قدرت های ظاهری باید توکل و توسل و اعتماد کرد. مطلقا نباید به بیگانه اعتماد کرد و بایستی بدبین بود؛ اما به خودی ها، خصوصا به نسل جوان باید میدان داد. این معجزاتی که در غنی سازی ۲۰ درصد، در ساخت هواپیمای جنگی، در ساخت بالگردهای رادارگریز، در ساخت زیردریایی های محیرالعقول روی داده است و ما در همه اینها در منطقه خود در رده اول هستیم و در مقایسه با دیگر کشورهای دنیا، ششمین قدرت نظامی عالم را داریم. با این همه مشکلات، با این همه تحریم ها، با وجود این نفوذی های داخلی و گاهی هم با وجود مسئولین بی کفایت و غیرمرتبط به انقلاب در طول این ۴۰ سال تماما پیشرفت داشتیم که همه اینها خود یک معجزه بوده است. لذا اگر این عوامل را حفظ کنید خدای متعال قول داده است « وَالَّذینَ جاهَدوا فینا لَنَهدِیَنَّهُم سُبُلَنا ۚ وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ المُحسِنینَ ».

این آیه ای که از سوره حجرات برای شما خواندم، آن را فقط ترجمه می کنم و شما را دعا می کنم. خداوند متعال می فرماید « إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ» کلمه « إِنَّمَا » کلمه انحصار است یعنی اگر کسی اینطور نباشد، بایستی ایمان خود را بازسازی کند. البته نباید ناامید شد، ولی همه بایستی سعی کنیم که مومن باشیم و خداوند ما را جزء صادقین قرار بدهد. « إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ » یعنی مومنون فقط اینها هستند. چه کسانی؟ « الَّذِینَ آمَنُوا بِاللَّهِ » یک. خدا را باور کرده اند و ایمان آورده باشد. « وَرَسُولِهِ » و رهبری الهی را باور کرده باشد و از او تبعیت کند. « ثُمَّ لَمْ یَرْتَابُوا » بعد هم پشیمان نشده باشد و به تردید نیفتاده باشد. بسیاری از سیاسیون در ابتدای انقلاب جزء خط شکن ها بودند. برخی از کسانی که بعد از ماجرای فتنه یا بعد از مجلس ششم، به آمریکا فرار کردند و در دوره حاکمیت اصلاحات که پرده را خیلی کنار زدند به طوری که همه دنیا به آنها امیدوار شده بودند و در داخل هم ما نگران بودیم که انقلاب چه خواهد شد. البته ما نگران نبودیم؛ ولی عده ای که به دنبال چماق بودند، می‌گفتند انقلاب شما از دست رفت. الان همانها به خارج از کشور رفتند. کسانی که امروز تئوریسین هستند و مقابل ولایت تئوری می دهند و مرتب تهدید می کنند که آخرهای کار است و شلوغ می کنند تا مردم خسته شوند، کسانی که مساله اقتصاد کشور را عمدا خراب می کنند تا مردم دست از انقلاب بردارند، آنها همان تندروهایی هستند که در اوائل انقلاب گیسوی زنان را قیچی می کردند؛ اما الان هم خیلی معتدل و سکولار و لیبرال شدند. بروید و بگردید و ببینید همه کسانی که در فتنه حضور داشتند و زندانی شدند و الان هم آزاد شدند و الان هم با مسئولین رده بالا خیلی خوش و بش دارند،از همین افراد هستند. البته الحمدلله مسئولین رده پایین مثل فرماندار شما، شهردار شما، شورای شهر شما، مسئول اطلاعات شما، همه زیر پرچم ولایت هستند و در کنار شما و خدمتگزاران شما هستند، ولی برخی از دانه درشت های رده بالا، با فتنه گران همسان هستند، هم هدف و هم فکر هستند. اینها چه کسانی هستند؟ اینها همان تندروهای اول انقلاب هستند که همه کارهای تند را همین ها انجام می دادند و امروز خیلی طرفدار اعتدال هستند و با مردم هم اینطور حرف می زنند.

این جمله « ثُمَّ لَمْ یَرْتَابُوا » یعنی از اول تا به آخر نبایستی نفاق نداشته باشید، می بایست ظاهر و باطن شما یکی باشد. در یک خط که آمدید من نمی گویم سمندر باش یا پروانه باش/گر به فکر سوختن افتاده ای مردانه باش. مثل آیت الله مهدوی کنی باش، مثل علامه مصباح باش. مثل آیت الله مومن باش که خدا به ایشان شفا عنایت کند. مثل مردم ما باشید که از ابتدای انقلاب تا به حال گفتند انقلاب و تا به آخر هم پای انقلاب ایستاده اند. این را خداوند می فرماید « ثُمَّ لَمْ یَرْتَابُوا » کسانی که در راه انقلاب تردید پیدا می کنند و بعد نگران هستند که انقلاب از بین برود. خاک بر سر شما! شما از بین می روید؛ اما این انقلاب می ماند، این انقلاب الهی است. خدا تضمین کرده است « إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّکْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ ».

نکته دیگر « وَ جاهَدُوا بِأَمْوالِهِمْ وَ أَنْفُسِهِمْ » است. کسانی که به پای انقلاب و دین خود، در کنار خون شهیدان خون داده اند از سنگر عقب نشینی نمی کنند. همیشه انقلاب را انقلاب می دانند، زندگی را جبهه می دانند و با مال و جانشان از انقلاب حمایت می کنند. « أُولَئِکَ هُمُ الصَّادِقُونَ » اینها همان کسانی هستند که صادق هستند. اینها همان کسانی هستند که بی ریا هستند.

در پایان چون روز جشن چهل سالگی انقلاب است، روضه نمی خوانم ولی ایام، ایام حضرت زهرا است. جای شما در آنجا خالی بود. ای کاش شما بودید و ولایت علی منزوی نمی شد. در آن روز فقط یک نفر از ولایت دفاع کرد که آن هم دختر پیامبر بود و به قیمت گرانی هم علی و ولایت را حفظ کرد تا امروز پرچم به دست فرزندش باقی بماند. این کرامت هایی که آسیدحسن نصر الله سید مقاومت، از مقام معظم رهبری نقل کرده است، در واقع معجزاتی را که دیده است، بیان کرده است. هم در مورد حفاظت بشار اسد و سوریه و هم در جنگ سی و سه روزه و هم نسبت به یمن و هم نسبت به عراق، هم نسبت به پیشرفت هایی که داریم. غالبا حضرت آقا شخصا با الهام الهی به سید حسن اطمینان داده اند. در مساله جنگ سی و سه روزه با اینکه هیچ زمینه مادی و علمی وجود نداشت؛ ولی ایشان گفتند که شما پیروز هستید، بروید و مقاومت کنید. بعد هم کمک حضرت زهرا بود که آن خواب را ایشان دیدند و از حضرت زهرا کمک خواستند و حزب الله در جنگ سی و سه روزه پیروز شد. در سوریه هم همینطور بود، در مساله فتنه هم همینطور بود، در مشکلات دیگر هم همینطور بود. این سید وصل است، قدرش را بدانید.

خدایا به محمد و آل محمد قسمت می دهم پرچمدار انقلاب ما را همراه با پرچم خونین انقلاب اسلامی، همراه با مردم و امت وفادار، تا ظهور حضرت حجت با قدرت و عزت مستدام بفرما. خدایا این سید جلیل القدر را در کنار حضرت مهدی در اداره جهانی صاحب منصب قرار بده. خدایا مردم عزیز ما، مردم بصیر ما، مردم نجیب ما، مردم صبور ما که امروز در هوای زمستانی آن هم در این شرایط گرانی و جفایی که بسیار به مردم مظلوم ظلم می کنند؛ معذلک این مردم انقلاب را مال آنها نمی دانند، مال خود می دانند. زیر پرچم ولایت گرد آمدند و بیعت خود را با ولایت تجدید کردند. به شهدا گفتند ما خط شما را ادامه می دهیم. خدایا! این ملت عزیز ما را از نظر اقتصادی، فرهنگی، اخلاقی، معرفتی، امنیتی، آرامشی، خداوندا! معجزه وار برکاتت را بر ایشان نازل بفرما. خدایا! به همه آرزوهای مشروعشان برسان. جوانان کشور ما را به مقاصد عالیه نائل بگردان. مشکلات اقتصادی، مشکلات فرهنگی از پیش پای این مردم با رهبری و مدیریت نائب امام زمان ما به سرعت برطرف بفرما. مریض ها عموماً و منظورین خصوصاً شفا مرحمت بفرما. روح بلند حضرت امام و شهدای عزیز ما خصوصا شهدای مدافع حرم که بر ما حجت هستند و زنده بودن انقلاب و قدرت انقلاب را در آن سوی مرزها به دنیا نشان دادند، خدایا! با حضرت زهرا و امام حسین محشور بگردان و همیشه از ما راضی بفرما.

خدا یار و یاور شما باشد. جمع شما، جمع باشد، دل شما، همیشه گرم باشد. زندگی شما، پررونق باشد، چشم شما، به بچه های صالح، روشن باشد و گره های شما باز شود.

photo_2019-02-11_02-42-01 photo_2019-02-11_02-42-32 photo_2019-02-11_02-42-41 photo_2019-02-11_02-42-46 photo_2019-02-11_02-42-57 photo_2019-02-11_02-43-18 photo_2019-02-11_02-43-24 photo_2019-02-11_02-43-37 photo_2019-02-11_02-43-48 photo_2019-02-11_02-43-55 photo_2019-02-11_02-43-59 photo_2019-02-11_02-44-07 photo_2019-02-11_02-44-11 photo_2019-02-11_02-44-17 photo_2019-02-11_02-44-25 photo_2019-02-11_02-44-29 photo_2019-02-11_02-44-38 photo_2019-02-11_02-44-42 photo_2019-02-11_02-44-54 photo_2019-02-11_02-45-00 photo_2019-02-11_02-45-12 photo_2019-02-11_02-45-23 photo_2019-02-11_02-45-30 photo_2019-02-11_02-45-40

Google+Yahoo MailWhatsAppLineOutlook.comاشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما

اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِى الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِب الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ.