نماز جمعه ۱۷ اسفند ماه ۹۷

خطبه‌های نماز جمعه ۱۷ اسفند به امامت خطیب ارجمند حجت الاسلام والمسلمین مهدوی

بسم الله الرحمن الرحیم… خودم و همه شما عزیزان را با تاکید فراوان به مساله رعایت تقوا سفارش می کنم و یادآوری می کنم که اگر تقوای الهی پیشه ما شد، اگر تقوا سرلوحه اعمال و رفتار ما قرار گرفت، بدون شک هدایت های بزرگتری شامل حال ما خواهد شد. در قدم اول خدا ما را به نور ایمان و تقوا هدایت می کند؛ البته خدا همه ما را به شکلی مساوی هدایت کرده است؛ اما کسانی که از این هدایت الهی بهره ببرند و تقوایی که خدا به آنها دستور داده است و یاد داده است، به منصه عمل برسانند، پروردگار متعال هدایت های بالاتر و والاتری را نصیب ایشان می کند.

برادر عزیزی، برادر بزرگواری در یکی از خطبه ها، در جلسات گذشته که در خدمت شما بودم، فرمودند این بحث تقوا را به صورت مفصل بازش کنید، شاید همه به صورت کلی معنای تقوا را می دانند؛ اما اینکه شما این همه بر تقوا تاکید دارید، آن هم تاکید فراوان، یعنی ما چه کاری بایستی انجام دهیم؟ اگرچه برای اکثریت افراد، برای اکثریت آقایان و خانم ها، مساله روشن است که عالی ترین مظهر و نشانه تقوا اطاعت بی‌چون و چرا از خداوند تبارک و تعالی در همه مراحل زندگی است. این که در همه کارهای خود مطیع امر خدا، مطیع امر پیامبر خدا و ائمه معصومین باشیم و در تمام امور زندگی مراقب باشیم. تقوا یعنی مراقبت. شما در رانندگی، وقتی با پای راست بر روی پدال گاز فشار می دهید، ماشین حرکت می کند و راه می رود. هرکجا که لازم شد، هر جایی که نیازی نیست گاز بدهید، گاز نمی دهید و با پای چپ خود نیز متوجه ترمز هستید، جایی که باید ترمز بزنید، ترمز می زنید. به این حالت ترمز زدن در هر جا که احساس می کنیم، خدا راضی نیست، تقوا گفته می شود. مثلا وقتی این لیوان آب را می خواهم بخورم، وقتی می خواهم فلان حرف را بزنم، وقتی می خواهم فلان پول را بگیرم، وقتی می خواهم فلان نگاه را داشته باشم، می دانم که خدا از این گونه کارها راضی نیست، وقتی خداوند راضی نیست، تقوا می گوید ترمز بزن. سپری برای خودت داشته باش تا تیر به بدنت نخورد. تقوا یعنی سپر داشتن. تقوا یعنی آنچه را که خدا امر فرموده است، آن ها را انجام دهم، هرچند برای من سخت باشد، هر چند دلم نخواهد، هر چند خوشم نیاید؛ اما تقوا به من می گوید بیخود دلت نمی خواهد، خدا دستور فرموده بگو چشم. البته این گونه رفتار کردن زحمت هم دارد.

بی حجابی، یک نوع بی تقوایی است. بی نمازی یک نوع بی تقوایی است. در کسب و کار، حلال و حرام را رعایت نکردن، بی تقوایی است. بی‌انصافی یک نوع بی تقوایی است. خدایا! به حق این روز عزیز که اول ماه رجب است و روز تولد آقا امام باقر (علیه السلام) است، خدایا! خودت تا اینجا دست ما را گرفتی و در مسیر دیانت و دینداری ما را قرار دادی، همه ما را در این مسیر با رعایت تقوا، با پیشه قرار دادن تقوا در زندگی یاری بفرما.

هم حلول ماه رجب را و هم تولد با سعادت امام محمد باقر (علیه السلام) را که همین امروز است، تبریک عرض می کنم. اول ماه رجب سال ۵۷ هجری، ۴ سال قبل از واقعه کربلا، امام محمد باقر (علیه السلام) به دنیا آمد. این میلاد بسیار با سعادت را به آقا امام زمان و به همه پیروان و رهروان راه امام باقر (علیه السلام) تبریک می گویم. انشاءالله از برکات این ماه این باشد که از همین امروز تصمیم بگیریم که از این ماه به خوبی بهره مند شویم. البته خوب بود که از قبل خود را برای این ماه آماده می کردیم. همینطور که این روزها در تمام خانه ها، با همه مشکلات و گرانی ها و گرفتاری ها، خانه ای بدون خانه تکانی نیست، ماه رجب فرصت بسیار مناسبی است که ما هم به خانه تکانی دل بپردازیم و ماه رجب را که ماه خداست، ماه آشتی کنان با خدا قرار دهیم. هر مقداری که در طول سال های گذشته از خدا فاصله گرفتیم، از دین خدا، از عبادت خدا، از اخلاق فاصله گرفتیم، در این ماه رجب سعی کنیم که این فاصله ها را کم کنیم. زمین و زمان دست به دست هم داده است تا من و شما و همه از خدا فاصله بگیریم. بهانه برای این فاصله گرفتن در دست ما فراوان است؛ اما ماه رجب ما را با عبادتش، با دعایش، با استغفارش، با نماز شبش، با روزه اش نگه می دارد. هر چقدر که توانستیم بایستی از این دستگیره محکم الهی استفاده کنیم.

حدیثی از امام رضا (علیه السلام) می خوانم. عن ابی الحسن الرضا (علیه السلام): « َرجَبٌ شَهرُ اللّه ِ الأصَبُّ » ماه رجب ماهی از ماه های بسیار مهم خدا است که سرشار از خیر و برکت و رحمت است. گاهی بارانی به صورت چند قطره می آید که زمین حتی خیس هم نمی شود؛ اما گاهی سیل آسا باران می بارد. به صورت سرشار باران می آید. به صورت آبشار باران می آید. ماه رجب در عین حال که ماه حرام است؛ اما ماه نزول سرشار رحمت خداست، ماه نزول برکات خداست. « یَصُبُّ اللّه ُ فِیهِ الرَّحمَهَ عَلى عِبادِهِ » خدا در این ماه مثل آبشار رحمتش را بر بندگانش سرازیر می کند. ای خدای بزرگ و مهربان! اگر چه بعضی از ما غافل هستیم، اگر چه بعضی از ما شایستگی نداریم، هر چند این مطلب دور از شان شما عزیزان است، ولی خدایا! تو به لطف و کرم خودت، خدایا! به عنایت و رحمت واسعه خودت قسمت می دهیم ما را مشمول رحمت های واسعه ماه رجب و به دنبالش ماه شعبان و رمضان قرار بده. ای خدای مهربان!  خودت وکیل ما باش، خداوکیلی و با التماس از تو می خواهیم، خودت ولیّ ما باش، خودت همه کاره ما باش، عنایتی به ما بفرما تا ما از برکات این ماه شریف محروم نشویم. ای خدای مهربان! ما را سرشار از رحمت و لطف و عنایت خودت قرار بده به طوری که حاصلش آشتی کردن با تو باشد، ما را سرشار از این رحمت خود قرار بده.

یک جمله فقط راجع به تولد امام باقر (علیه السلام) می گویم؛ گر چه حرف ها زیاد و فرصت کم است. راجع به امام محمد باقر (علیه السلام) فقط یک جمله می گویم و آن جمله این است که آقا امام باقر (علیه السلام) تجلی پیوند دین و دانش، دین و سیاست، دین و فرهنگ است. کاملا امکان دارد که این عناوین با هم جمع شود. من دارم زبان حال امام باقر و امام صادق (علیهم السلام) را می گویم. ای اهل عالم! منِ امام باقر، منِ امام صادق، با مکتبم، با دانشگاهم، با کلامم، با پیامم نشان دادم و نشان می دهم که دین با علم منافات ندارد؛ بلکه مکمل همدیگر هستند. دینی، دین است که هیچ منافاتی با دانش نداشته باشد. ای اهل عالم! تهمت نزنید که دین با دانش، دین با علم فاصله دارد، منافات دارد، مباینت دارد. اصلا و ابدا. دینی دین است که دانش، چراغ راهش باشد. دانشی، دانش است که در پرتو دین خدا باشد. گاهی برخی سوال می کنند و از برخی اقدامات و حرکات می پرسند. مثالی می زنم به عنوان مشت نمونه خروار. مثلا گفته می شود موقعی که عقد دو نفر خوانده می شود، نبایستی دست ها بسته باشد. می گویند آیا این سخن صحیح است؟ من می گویم نمی دانم. اگر سخنی از جانب وحی، پشت سر این مساله باشد، اگر یک «قَالَ الْبَاقِرُ» یا «قَالَ الصَّادِقُ» یا کلامی از آیه قرآن پشتوانه این سخن باشد، این مطلب روی چشم ما قرار دارد. حتی اگر از نظر علمی و از نظر دانش مورد تایید باشد، باز هم روی چشم ما قرار دارد؛ ولی اگر یک مساله ای، نه پشتوانه دینی دارد نه پشتوانه اخلاقی و علمی، نمی توان به آن پایبند بود. خرافات را از این طریق و با این شاخص می توان کنار زد. مساله ای که نه پشتوانه دینی و قرآنی و حدیثی دارد و نه پشتوانه علمی و دانش و تجربه حتمی، نمی تواند برای ما معیار باشد. سلیقه های افراد مهم نیست. سلیقه، سلیقه است. سنت خانوادگی و قومی و قبیله ای مهم نیست. نبایستی به نام دین مطلبی را که نمی دانیم دینی است به خورد مردم داد. نبایستی به نام دانش، مطلبی را که نمی دانیم پشتوانه علم و دانش دارد به خورد مردم داد. امام باقر (علیه السلام) تجلی پیوند دین و دانش است. دین و سیاست است. تقوا و اخلاق در کنار جهاد و مبارزه بایستی باشد. امام باقر (علیه السلام) مبارزه زیاد کرد. درست است که دانشگاه تشکیل داد؛ اما آن علمش، آن دینش، آن باقر العلوم النبیین بودن ایشان، همراه با مجاهدت بود. همراه با سختی های فراوان و با درگیر شدن با سیستم حاکم بنی امیه بود. همراه مبارزه با کج روی ها، مبارزه با فتنه ها، مبارزه با تاریک بینی هایی که بعد از عاشورا پیش آمده بود، همراه مبارزه با حاکمیت حجاج بن یوسف سقفی بود. امام باقر آشکار یا پنهان در کنار علم و دین، با این جرثومه های فساد مبارزه می کرد. اگر امام باقر و امام صادق (علیهما السلام) مبارزه نمی کردند، اگر فقط علم و دین بود بدون مبارزه و بدون جهاد، دیگر لزومی نداشت که آنها را به شهادت برسانند. لزومی نداشت که به آنها زهر دهند و در راه خدا به شهادت برسند. افتخار می کنیم که پیرو مکتب امام باقر و امام صادق (علیهما السلام) هستیم.

حضرت امام هم در وصیتنامه الهی سیاسی خود فرمودند افتخار ما این است که پیرو مکتب حضرت باقرالعلوم هستیم که دانش انبیاء را شکافتند و زمینه تربیت شاگردان بسیار ارزشمندی را فراهم کردند. آن زمانی که اروپا در توحش به سر می برد، آن زمانی که هیچ اثری از علم در تمدن در غرب نبود، امام باقر (علیه السلام) با زحمت های فراوان شاگردانی را تربیت کرد و زمینه های گسترش و شکوفایی علم را فراهم کرد؛ اما نه هر علمی، علم همراه با تقوا، علم همراه با دین را آموزش می دادند و نه فقط شیعیان؛ بلکه کل بشریت امروز علم و دانش و فرهنگ صحیحش را مدیون امام باقر و امام صادق (علیهما السلام) است. خدایا! به ما توفیق رهروی و پیروی از راه ائمه معصومین را به شکل کامل عنایت بفرما.

امروز اول ماه رجب است. روز تولد امام باقر است. پس فردا، یک شنبه هم روز شهادت امام دهم، حضرت امام علی النقی (علیه السلام) است. فرصتی نیست که راجع به امام دهم صحبت کنم. فقط شهادت ایشان را تسلیت می گویم. تولد امام باقر را تبریک و شهادت امام هادی را تسلیت می گوییم. حدیثی از امام هادی خدمت شما تقدیم می کنم که واقعا بایستی سرلوحه زندگی ما باشد. قدر این حدیث را بدانیم و خود را با این حدیث وفق بدهیم. در کتاب شریف «تحف العقول» در صفحه ۸۳ از امام هادی (علیه السلام) حدیث نقل شده است. « مَن أطاعَ الخالِقَ لَم یبالِ سَخَطَ المَخلُوقینَ » ترجمه این حدیث، مقدمه خطبه دوم من است. این حدیث را بدون توضیح، فقط ترجمه می کنم. آقا امام هادی (علیه السلام) می فرماید هر کسی از خدا اطاعت کند، هر کسی که مطیع خالق عالم باشد، هر کسی از خداوند «جل و اعلی» اطاعت کند، از دیگران نمی‌ترسد، عین خیالش نیست، از خشم مخلوقین نمی ترسد. اینکه مخلوقی از من خوشش بیاید یا بدش بیاید، باکی ندارد. اصلا برایش مهم نیست. البته مومن سعی می کند با مهر و محبت با مردم برخورد کند؛ اما خط قرمز این مهر و محبت، رضایت خداست. امام هادی می‌فرماید هر کسی کاملا از خداوند اطاعت کند، یکی از نشانه هایش این است که برایش مهم نیست که آیا کارهای خوشایند مردم است یا نه. آیا مردم او را دوست دارند یا ندارند. به خدا می گوید خدایا! فقط می خواهم تو از من راضی باشی. البته در بسیاری از موارد، رضایت خدا در گروی این است که انسان به مردم خدمت کند این البته بحث دیگری است؛ اما اگر بخواهم دستور خدا را اطاعت کنم، نماز بخوانم، در ماه رجب روزه بگیرم، خانم ها اگر بخواهند حجاب خود را کاملا حفظ کنند، خواه بعضی ها خوششان بیاید یا نیاید، برای مومن مهم نیست. من محترمانه به ایشان می گویم برایم مهم نیست که خوشتان نمی آید. اگر سر هر دو راهی قرار گرفتم که یک طرف آن رضایت خداست و یک طرفش رضایت مخلوقین است، هرگز راه خدا را ترک نمی کنم. امام هادی می فرماید هر کسی مطیع امر خدا شد، دیگر نگرانی ندارد که آیا کسی از او خوشش می آید یا نه.

خطبه دوم

دو سه تا از موارد مهم مناسبت های این ایام را در حد فقط اشاره عرض می کنم. این هفته، هفته طبیعت، منابع طبیعی و نهال کاری است. هر سال در رسانه ها می بینید و می شنوید که مقام معظم رهبری، ریاست جمهوری و مسئولین دیگر درختی را به شکل نمادین می کارند و به این صورت بر حفظ منابع طبیعی تاکید می کنند. همه مسئولین در این زمینه وظیفه سنگینی دارند؛ مسئولین مربوطه اعم از جهاد سازندگی، جهاد کشاورزی، سازمان منابع طبیعی بایستی در این رابطه خیلی قوی و به صورت جامع عمل کنند. البته از زحماتی که تاکنون انجام داده اند، نیز تشکر می کنیم. مردم هم در گسرتش این فرهنگ نقش دارند و در حد امکان بایستی سعی کنند به توسعه فضای سبز کمک کنند، در حفظ و ایجاد فضای سبز، کاشتن نهال و درخت، مشارکت داشته باشند. کسانی که می توانند حتی اگر یک درخت شده هم بکارند، کوتاهی نکنند. ما این ایام را گرامی می داریم.

همچنین ۲۲ اسفند، سال روز گرامی داشت مقام شهدا است. قبل از خطبه ها برادر عزیزم جناب آقای کردی از بنیاد شهید و امور ایثارگران، مطالبی را مطرح فرمودند. از ایشان هم تشکر می کنیم. ما می دانیم ایشان و همکاران ایشان زحمات زیادی می کشند و همه اینها را با چشم خود می بینیم؛ هرچند این کارها کافی نیست. رسیدگی به خانواده ایثارگران و شهدا یک تلاش ایثارگرانه می خواهد. به همین مناسبت، در همین جلسه، خدمت آقای کردی عزیز و دوستان عزیزی که از بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند، عرض می کنم خدمت کردن به خانواده های ایثارگران، دست آنها را گرفتن، به آنها یاری رساندن، آنها را گرامی داشتن، به آنها سر زدن، به آنها احترام گذاشتن، یادواره های شهدا را برگزار کردن یک نیت ایثارگرانه می خواهد. مقام معظم رهبری فرمود خدمت به خانواده های شهدا از خود شهادت کمتر نیست. من نمی توانم خودم ایثارگر نباشم، خودم روحیه ایثارگری نداشته باشم، خودم درد شهید و خانواده شهید و جانباز و آزاده را احساس نکنم، بعد از من توقع داشته باشند یا خودم بگویم که من خدمت گزار خانواده ایثارگران هستم. اولین شرط پذیرش مسئولیت در همه نهادها، بخصوص در بنیاد شهید و ایثارگران این است که ایثارگرانه کار کنند، ایثارگرانه خدمت کنند. همه نهادها بایستی این چنین باشند؛ اما مسئولین محترم بنیاد شهید در این رابطه یک مسئولیت مضاعفی را برعهده دارند و بایستی به عمل برسانند. خدا انشاءالله به ایشان توفیق عنایت کند. خدایا! در این روزهای آخر سال بهترین درود و سلام و تحیت خود را به مقام شهدا، ایثارگران واقعی و مخلص و بسیاری از ایثارگران که گمنام زندگی می کنند، تقدیم می کنیم. برخی از ایثارگران با درصدهای بالای جانبازی یا خانواده هایی با چند شهید اما گمنام هستند که بسیاری از مردم حتی آنها را نمی شناسند، خدایا! سلام و درود و رحمت خود را به تمام خانواده های شهدا و ایثارگران نثار بگردان.

در چنین روزی، در هفدهم اسفندماه سال ۱۳۹۴ مقام معظم رهبری حکم تولیت مقدس آستان قدس رضوی (علیه السلام) را به برادر دانشمند، باتقوا، مومن، عالم، مخلص و به معنای واقعی آیت الله رئیسی عطا فرمودند. من با علم و یقین این القاب را گفتم بدون اینکه بخواهم لقبی بیش از شأن به ایشان بدهم. درست در آستانه سومین سالگرد این مسئولیت بسیار مهم که منشاء تحولات و خدمات بسیار زیاد در آستان قدس شد، علیرغم همه کارشکنی ها، دروغ ها و تهمت هایی که به ایشان توسط خیلی ها که من از هیچ کسی اسم نمی برم، زده شد. این سید بزرگوار را در انتخابات و غیرانتخابات، خیلی مورد آزار و اذیت و شماتت و تهمت قرار دادند. من چون از نزدیک ایشان را از ۴۰ سال قبل می شناسم و مراتب فضل و کمال و تقوا و درایت این مرد بزرگ را از نزدیک لمس کردم، از دوران آغاز جوانی و نوجوانی ما در مدرسه حقانی و در مدرسه شهیدین در قم با ایشان آشنا هستم. مدرسه شهیدین در قم، مدرسه دو شهید است، شهید قدوسی و شهید بهشتی. این دو شهید بزرگوار تاثیر بسیار زیادی بر حضرت آیت الله رئیسی داشتند و ایشان جزء شاگردان ممتاز این دو شهید بزرگوار بودند. مراتب فقهی، علمی، دانشگاهی و قضایی ایشان واقعا نمونه است. اکنون در سالگرد انتصاب ایشان، مقام معظم رهبری بر حسب تشخیص و درایت خود، ایشان را به سنگر بسیار مهم و سرنوشت ساز کشور، یعنی به ریاست قوه قضائیه منصوب کردند. قبلا هم از ایشان خواستند که ظرف یک ماه سند تحول در قوه قضائیه را ارائه به مقام معظم رهبری ارائه کنند. مقام معظم رهبری فرمودند که این مسئولیت بر دوش شما زیبنده است؛ اما بایستی سند تحولی ارائه کنید و در آن سند بگویید که چه کاری در قوه قضائیه می خواهید انجام دهید. به قول امروزی ها برنامه شما چیست؟ یک مربی فوتبال باید برنامه داشته باشد. رئیس یک اداره باید برنامه داشته باشد. وقتی بنا بر این است کسی رئیس یک قوه به این مهمی شود، بایستی سند تحول در آن قوه را ارائه کند، برنامه خودش را ارائه دهد. ایشان هم برنامه خود را ارائه به شکل مفصل و کاملی کردند و آقا هم ضمن تایید این سند تحول هشت نکته بسیار مهم فرمودند که من فقط به این هشت نکته مهم اشاره ای می کنم. این هشت نکته درد مردم است. خواسته مردم است. برخی از گرفتاری های مردم که ناشی از مشکلات و مفاسدی بود که در قوه قضائیه در این چندسال وجود داشته است و آن چنان که باید و شاید با این مفاسد مبارزه نشده است. آقا فرمودند در این سند تحولی که ارائه کردید چند نکته را مد نظر داشته باشید. یک. زمان بندی کنید. آقای رئیسی! برنامه های خود را زمان بندی کنید. نه عجله کنید و نه خیلی عقب بیندازید. با برنامه ریزی کامل، طبق یک زمان بندی مشخص، این پروسه و این فرایند برنامه های خود را اجرا کنید. دوم. اگر می خواهید در قوه قضائیه تحول ایجاد کنید در همه فصول تحول، به سه نکته توجه داشته باشید. مردمی بودن، انقلابی بودن و ضد فساد بودن را نصب العین خود قرار بدهید. با وجود خدماتی که دارد انجام می گیرد، انواع و اقسام فساد که بدون تعارف در دستگاه قوه قضائیه وجود دارد. آقا فرمودند با این سه اصل کار خود را پیش ببرید، مردمی باشید. از مردم جدا نباشید، انقلابی باشید و ضد فساد. سوم. عنصر نیروی انسانی صالح در راس عوامل تحول است. در مسئولیت های کلیدی افراد صالح را به عنوان دادستان و رئیس دادگستری در سطوح مختلف کلان کشور به کار بگیرید. آقا می فرماید رمز اول موفقیت آقای رئیسی و همه عزیزان مسئول در قوه قضائیه، رمز اول موفقیت در ریشه کنی فساد از درون قوه قضائیه در این مساله است و نبایستی در این زمینه تردید کنید. از درون قوه قضائیه ریشه فساد را بخشکانید. چهارم. گسترش عدالت، اقامه و احیای حقوق مردم، آزادی های مشروع، هر جا که بایستی آزادی داده شود، حتما اعطا  کنید و  هر جا که بایستی حق مردم گرفته شود و مردم در همه سطوح به حق واقعی خود برسند، کوتاهی نکنید. پنج. بحثی که در نکته پنجم وجود دارد یکی از ریشه های فساد را می تواند از بین ببرد. این نکته پنجم خیلی مهم است. در برخورد قضایی ملاحظه این و آن را نداشته باشید. در برخورد قضایی اصلا چشم خود را ببندید که این برادر رئیس جمهور است یا برادر معاون رئیس جمهور است یا استاندار است یا فرماندار است یا روحانی است یا غیرروحانی است. در برخورد قضایی ملاحظه کسی را نکنید. شش. از جوانان صالح و انقلابی و فاضل استفاده کنید. کلام اضافه ای در سخنان مقام معظم رهبری وجود ندارد. هر کدام از این قیود بار علمی و کاربردی دارد. افرادی که در قوه قضائیه به کار گرفته می شوند بایستی جوان باشد، صالح باشد، دیندار باشد، انقلابی باشد، فاضل هم باشد. واقعا درس حقوقش را خوب خوانده باشد. اگر یک روحانی در دستگاه قضایی می خواهد قاضی شود، درس فقه و حقوق و قضاوتش را خوب خوانده باشد. جوان هم باشد، صالح و فاضل و انقلابی باشد. هفت. قاضی و دادگاه را عزیز بدارید. ای مردم! دستگاه قضاوت، دادگاه ها، شعبه هایش مقدس هستند. ای کارمندان قوه قضائیه! شما اصلا بدون وضو نبایستی پشت میز اداره خود بروید. در همه لحظات، در پرونده سازی ها، در تمام مراحل، شما بایستی کار خود را مقدس بدانید. از آن طرف قاضی مثل معلم باید احساس عزت و شرافت کند. این عین جمله مقام معظم رهبری است. کسی که در قوه قضائیه در هر رده ای که کار می کند بایستی احساس عزت و افتخار کند که در مرز عدالت دارد حرکت می کند. اما جمله آخر ایشان. آقا از ایشان خواستند که جناب آقای رئیسی! همکاری جدی داشته باشید. انس و الفت داشته باشید با دو قوه مجریه و مقننه. انس و الفت و هماهنگی سه عنصر مهم است. بعد فرمودند آن دو قوه هم موظف به همکاری با شما هستند. قوه مجریه و قوه مقننه نمی توانند با قوه قضائیه مخالفت کنند؛ بلکه آقا خواستار همکاری سه قوه با همدیگر هستند.

اما دو مساله از مسائلی که در شرایط امرروز در جامعه ما مطرح است خدمت شما عرض می کنم و سعی می کنم به صورت مختصر و در نهایت اختصار مطالبم را مطرح کنم. در هفته گذشته یک کلیپ و مجموعه مستندی تحت عنوان «پایان دروغ» از صدا و سیما پخش شد که حاصل زحمات طاقت فرسای عناصر اطلاعاتی و رسانه ای متعهد و متدین ما بود. یک شبکه ضدانقلاب فاسد وابسته مزدور غرق در تباهی و فحشا به نام آمدنیوز که چند سالی است در خیلی از فتنه هایی که در ایران انجام شد، نقش به سزایی داشت. با دروغ های زیاد، با تهمت های بسیار، با سیاه نمایی و جمع کردن عِدّه و عُدّه برای فتنه گری در فضای مجازی فعالیت می کرد. هر کجا ۱۰ نفر جمع می شدند و حقی برای خود می خواستند، شیاطین وابسته به این شبکه مثل میکرب فاسد می آمدند و به امر اربابان خود در بین مردم نفوذ می کردند و مشکلات را بزرگ نمایی می کردند و جریان اعتراض مردمی را منحرف می کردند و به یک فتنه تبدیل می کردند. سردمداران و سردبیر فاسد و کثیف این شبکه که با کمال تاسف پدرش به عنوان یک روحانی هم مطرح است که البته همان روحانیت پدرش هم از اول زیر سوال بود. این آقای زم به عنوان سردبیر این شبکه در طول ۵-۶ سال گذشته، حتی از سال ۸۸ به بعد، خیانت های بسیاری در قالب پخش انواع و اقسام اخبار شبکه های اجتماعی بخصوص در این شبکه فعالیت می کرد. نیروهای حزب اللهی و اطلاعاتی ما چقدر عالی عمل کردند. چقدر زبردستانه و چقدر تیزدستانه و مخلصانه رفتند و در درون شبکه های عنکبوتی آنها نفوذ کردند و توانستند اعتماد آنها را جلب کنند و اخبار و اطلاعات ارزشمندی از آنها بیرون کشیدند به طوری که بعد از پخش این کلیپ و این مجموعه، دیگر دکان آنها تعطیل شد.

حرف ها و اخبار آمد نیوز منشاء حرف های بسیاری از دشمنان ما بود و هست؛ اما از بعضی از دوستان داخل نظام انتظار نداریم. این البته سخن دوم من است. اگر دشمن قسم خورده ما، دشمنی که به عنوان افتخارات خودش ارتباط با فلان شبکه صهیونیستی را مطرح می کند و می گوید من با فرح پهلوی و شاهزاده های پهلوی ارتباط دارم، می گوید من با شبکه های منافقین ارتباط دارم و خوراک فکری و تغذیه ای منافقین ضدخلق را تهیه می کنم، دشمن ما اگر او را تبلیغ کند، دشمن اگر او را بزرگ کند و امکانات و عِدّه و عُدّه به او بدهد، خیلی انتظاری و توقعی از دشمن نیست؛ اما از برخی از دوستان در بعضی از جریانات سیاسی اقتصادی کشور سوال می کنم. در هر مقامی که هستند فرقی نمی کند. در هر مقامی و در هر مسندی و در هر موقعیتی، از آنها سوال می کنیم و آنها را زیر سوال می بریم که چرا از قبل از انتخابات به بعد منبع و مستند حرف های شما شبکه هایی مثل آمدنیوز شده است. روی سخن ما با برخی از جریانات اصلاح طلب، با برخی از افرادی که ذره ای به فکر آب و نان مردم نیستند، است. بابت این گرانی وحشتناک و گرفتاری های سنگین که کمر مردم را خم کرده است، عین خیال شما نیست ولی برای یک مجرم فراری اشک تمساح می ریزید. برای امضای پیمان نامه ها و کنوانسیون های ضد انقلابی و ضد بشری و صهیونیستی اشک تمساح می ریزید. مقام معظم رهبری را زیر سوال می برید. مجمع تشخیص مصلحت را زیر سوال می برید. چرا پشتوانه فکری شما شبکه هایی مثل آمدنیوز شده است. شما دیگر چرا؟

چرا دست از خباثت و نفهمی خود بر نمی دارید؟ این کلمه هایی که به کار می برم واقعا زیبنده آنهاست. زیبنده کسانی است که به خاطر خط فکری خود و هم حزبی های خود به انقلاب لطمه می زنند، اینها کسانی هستند که در داخل همین نظام مسئولیت دارند. بیرون از نظام را کاری ندارم. چنین مسئولانی یا بی انصاف هستند یا بی بصیرت هستند یا بی طهارت. هر مسئولی که می خواهد باشد، روحانی و غیرروحانی ندارد. فرماندار و غیرفرماندار ندارد. هر کسی که دشمن از او تبلیغ و تعریف می کند، شامل این سخن ماست. وقتی دشمن قصد دارد محاصره اقتصادی خود را تشدید کند، برخی از شما آقایان مسئول در هر کجای نظام که هستید، چرا از او حمایت می کنید؟ اگر می خواهید از دشمن حمایت کنید بایستی از پستت کنار بروی. برخی از شما بزرگان که برای اثبات جایگاه خود، مجمع تشخیص مصلحت را می کوبید، روی سخن من با شماست. الان مجمع تشخیص نظام که قلب نظام شده است، محلی برای حل و فصل اختلافات بین شورای نگهبان و مجلس و پالایشگاه نظام شده است. شما به این جایگاه طعنه می زنید و جمله ای مطرح می کنید و می گویید ۲۰-۳۰ نفر در مجمع تشخیص مصلحت برای مصالح کشور تصمیم می گیرند. مگر چند نفر در هیئت دولت هستند که برای مصالح  ملت تصمیم می گیرند؟ آیا ۱۰۰۰ نفر یا ۲۰۰۰ نفر هستند؟ چرا خود شما که عضو مجمع تشخیص مصلحت هستید، در جلساتش شرکت نمی کنید؟ اگر شرکت نمی کنید، لااقل احترام بگذارید به عصاره و خلاصه افراد نخبه، مومن و انقلابی که در تشخیص مصلحت هستند که البته یکی از آنها باید خود شما باشید. ما از این جهت اظهار تاسف می کنیم. از شبکه های دشمن و امثال آقای زم انتظاری نداریم. از رادیو بی بی سی، از تلویزیون بی بی سی و از ماهواره های دشمن انتظاری نداریم؛ اما از کسانی که در رسانه های مختلف، در روزنامه های مختلف مطالبی را کاملا همسو با دشمن می نویسند، به گونه ای که اگر این دو سخن را کنار هم بگذارید ذره ای تفاوت بین آنها نیست، ذره ای تفاوت بین موضع آنها و موضع دشمن نیست، ما از آنها گلایه داریم. از روزنامه فلان، از شبکه فلان که در داخل نظام کار می کنید، چرا حرف و سخن صهیونیست ها را می زنید؟ در این شرایط بحران که همه بایستی دست به دست هم بدهیم برای حل این مشکلات سنگین اقتصادی تا باری از دوش مردم برداریم، انگار مساله مهم برای آنها فقط این است که هر چند وقت یک بار، یک موضوعی را دست گیرند که مثلا چرا دختران در استادیوم فوتبال شرکت نمی کنند؟ چرا فلان زندانی مجرم یا فلان جاسوس آزاد نمی شود؟ آیا این وظیفه شماست که که رفتید نماینده مجلس یا استاندار و فرماندار و فلان مسئول شدید؟ آیا این کارها دردی از دردهای مردم را دوا می کند؟

من به عنوان یک عضو کوچک از خانواده روحانیت، به عنوان یک خدمت گزار کوچک مردم که کفن خود را حدود ۳۸ سال است که روی سر خود حمل می کنم، به پشتوانه این مردم، از تمام کسانی که با دشمن همراهی می کنند و در مقابل دوستان انقلاب می ایستند، اعلام نفرت و بیزاری می کنم و اعلام می کنم راه ما، راه امام است، راه ما، راه وصیتنامه ایشان است و از این راه تا آخر عمر زاویه نمی گیریم و دست از حمایت مقام معظم رهبری بر نمی داریم و با هر کسی که در هر عنوان و مقام و مسئولیتی که باشد و بخواهد به مقام معظم رهبری اهانت کند یا بخواهد به یاران و سربازان امام زمان اهانت کند آنها را نمی توانیم قبول داشته باشیم و نفرت خود را از آنها اعلام می داریم.

خداوندا! پروردگارا! همه ما را به صراط مستقیم، راه انبیاء، راه اولیاء و شهدا موفق بگردان.

IMG_8589 IMG_8597 IMG_8602IMG_8622

Google+Yahoo MailWhatsAppLineOutlook.comاشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما

اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِى الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِب الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ.