خطبه های نماز جمعه یازدهم بهمن ماه ۹۲ اندیشه

 نماز جمعه ۱۱/۱۱/۹۲ خطبه اول

امام جمعه اندیشه درخطبه اول نمازجمعه این هفته ضمن سفارش خودوهمگان به رعایت تقوای الهی،یکی ازمعانی تقوا را عدم مخالفت با دستورات الهی دانسته وبا اشاره به فرموده امیرالمومنین (ع)درخطبه همام گفت:

خداونددرحالی  مخلوقات خود را آفریدکه از اطاعتشان بی نیاز بود و از نافرمانی آنها ترسی نداشت . نه معصیت و نافرمانی شخص گناهکار به او ضرر می رساند و نه از خدایی او می کاست و متقابلا اگرکسی تقوا پیشه کند و فرمانپذیر باشدهم نفعی برای خدا ندارد ونفعش به خود بنده می رسد.

واین مهم با محاسبه نفس ودوری از غفلت به دست می آید.

حجت الاسلام سیدعلی مروج با معرفی وراثت به عنوان یکی از زمینه های غفلت افزود:

وراثت به ویژگی ها و اختصاصات خاص خانوادگی می گویند که از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود مثل شجاعت ، سخاوت ، با کمال بودن .

بارانی که در لطافت طبعش خلاف نیست ….. در باغ لاله روید در شوره زار خس

وی درپایان ضمن تبیین این بخش از زیارت وارث که خطاب به امام معصوم میگوییم :  

یا ابا عبدالله اشهد انک کنت نورا فی الاصلاب الشامخه و الارحام المطهره

،وصلت باخانواده های با ایمان را یکی از راه های دوری از غفلت دانسته وهشدار داد عدم توجه به این مطلب زمیه های شکل گیری غفلت در خانواده ها را فراهم می نماید.

خطبه دوم

شنبه ۱۲ بهمن آغاز دهه فجر وسالروز بازگشت حضرت امام خمینی (ره) به میهن

خطیب جمعه شهر اندیشه درخطبه دوم نیزضمن سفارش خود وهمه ی نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به اهم مناسبتهای هفته پرداخت وگفت:

روز۱۲بهمن در فرودگاه مهرآباد از حضرت امام سوال کردند کجا برویم ؟ امام فرمودند برویم بهشت زهرا برای ادای احترام به شهدای انقلاب ، واین حرکت امام به راستی احترام به شهدا و آرمانهای آنان بود. دراین روز صف ۳۳ کیلومتری وسیل خروشان جمعیت به سمت بهشت زهرا حرکت کردند و در آن مکان مقدس به استماع سخنرانی تاریخی امام خود نشستند ونظاره گر اصل زیبایی از انقلاب و اصول نظام اسلامی که امام برای دولت مردان به نمایش گذاشت، بودند.

اصل نه شرقی و نه غربی جمهوری اسلامی که به حق یکی از اصول خدشه ناپذیر حضرت امام بود .

امام اصول و چهارچوب نظام را پایه ریزی کردند و مقام معظم رهبری  هم دائما براین اصول پا فشاری میکنند .

لذاما هم  وظیفه داریم تا این اصول را ادامه بدهیم و نگذاریم خون شهدا پایمال شود و مسئولین نظام هم باید بیشتر به این اصول توجه کنند.

حجت الاسلام سیدعلی مروج در ادامه به مسئولین نظام توصیه کرد تامردم را ولی نعمتان خودبدانندو برای تداوم اصول انقلاب در پی رفع نیازهای آنان باشند.

گردش ۱۸۰ درجه ای ترکیه از مواضع خودقابل تحسین است

امام جمعه اندیشه در بخش دیگری از سخنان خودبا اشاره به سفر اخیر نخست وزیر ترکیه به کشورمان گفت:  مقام معظم رهبری  دراین خصوص فرمودند با توجه به اینکه ما دو کشور مسلمان هستیم باید در پی تعمیق روابط باشیم.

وجناب آقای اردوغان هم ایران را خانه دوم خودشان دانستند و اعلام آمادگی کردند تا در تمام زمینه های اقتصادی سیاسی و فرهنگی با ایران مبادلاتی را داشته باشند.

امام جمعه اندیشه در بخش دیگری از سخنان خود با عجیب خواندن محاکمه مرسی(که با رای ملت بر سرکار آمد) و تبرئه ی مبارک(دیکتاتور) افزود: البته آمریکاییها نام این کار را دموکراسی می گذارند و غربی ها به این عمل می گویند آزادی ولی باید بدانند ، این جنایت هایی که در منطقه اتفاق می افتد از دید مسلمانان دنیا پوشیده نیست و آنها بغض آمریکا و اسرائیل را به دل میگیرند.

بی احترامی به خواست مردم سوریه دلیل شکست مذاکرات ژنو ۲ بود

حجت الاسلام مروج در بخش بعدی سخنان خود به مذاکرات ژنو ۲ پرداخت وگفت:

دراین مذاکرات غرب به دنبال کنارگذاشتن بشاراسد بودولی مردم سوریه اجازه نمی دهندکه غربی ها برای آنها رئیس جمهور تعیین کنند، لذا این مذاکرات هم به نتیجه نرسید .

ایشان در بخش پایانی خطبه دوم به مسائل مطرح در شه اندیشه پرداخت وگفت :عدم موافقت با اجرای کنسرت موسیقی ،تصمیم شوراهای فرهنگ عمومی  وتامین شهرستان بوده ولازم الاجرا است ولی

امیدواریم مسئولین در آینده فضای مناسبی را برای اجرای اینگونه مراسمها درنظر بگیرند تا این موضوع  مجددا در این شورا ها به بحث گذاشته شود.

ایشان در پایان از خانواده های معظم شهدا ،جانبازان ،ایثارگران و مردم ولایتمدار شهر اندیشه دعوت کرد تا در مراسم یادواره شهدای اندیشه که قرار است در روز ۱۵بهمن ودر مصلی نماز جمعه این شهر برگزار گردد شرکت کنند و ازبرنامه ها و سخنرانی های متنوعی که به مناسبت ایام الله دهه ی فجر در این مکان مقدس برگزار میگردداستقبال نمایند.

a1 IMG_3699

IMG_3625 IMG_3691

IMG_3673 IMG_3669

IMG_3658

Google+Yahoo MailWhatsAppLineOutlook.comاشتراک گذاری

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه شما

اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِى الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِب الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ.